kantorm
  • kantorm
  • Haladó (Szint 13) Topic Starter
Monday, February 6, 2023 12:26:40 PM
Tisztelt Felhasználóink!

A felnőtt/vegyes indikátokkal kapcsolatos kérdéseiket és észrevételeiket itt oszthatják meg.

Pontosabb válaszadás érdekében kérjük, tüntessék fel, milyen rendszert használnak!

Üdvözlettel,

infomIx Kft.

Bakos J
  • Bakos J
  • Veterán (Szint 20 - Max)
Monday, April 3, 2023 12:47:47 PM
T. Infomix!

Úgy látom nem pezseg ez a topic, pedig azért van 1-2 kérdéses dolog.

Most kezdtünk komolyabban foglalkozni a 65 év felettiek cardiovasculáris szűrésével. A video sokat segített, de van néhány kérdés. Nem tudom más hogyhogy nem futott még bele?

Szóval a 216-os szűrővizsgálat feldob egy csomó feltételt, többek között labor leleteket is. Ezek közül értetlenül nézem, hogy miért kéri a hsCRP laborvizsgálatot, melyet rutinból sosem kérünk, nem is tudom a labor nálunk csinál-e ilyet egyáltalán? Ez nem azonos a CRP vizsgálattal, amit bizonyos esetekben szoktunk kérni. Nem gondolnám, hogy rutinból egy kardiovasculáris szűrésnek ezt tartalmaznia kellene. Ezt kérem felülvizsgálni és ha lehet innen kivenni.

A másik a Hemoglobin A1C vizsgálat, amivel más baj is van, ugyanis nem tudjuk megfeleltetni semmilyen a laborkérő modulban meglévő vizsgálattal. Hivatalosan mi a laborkérő modulból "HbA1c" néven kérjük a vizsgálatot, (mert ott így szerepel) viszont ez nem felel meg a szűrési modul "Hemoglobi A1c" nevű vizsgálatának, (a laborkérő modulban nincs is ilyen nevű vizsgálat hogy "Hemoglobin A1c") a "HbA1c" nevűhöz hiába írjuk be az eredményt, azt a program nem vezeti át szűrési eredményként sehová!

Mondjuk ez is lehetne vita tárgy, hogy mit keres a Hemoglobin A1c és a mikroalbumin vizsgálat a szűrési vizsgálatok között, hiszen ezeket a vizsgálatokat a cukorbetegek részére kérjük, a betegségük monitorozására. Ha ezeket az egészséges 65 év felettieknek is megkérjük, akkor össze fog szakadni a labor rendszer a sok vizsgálattól, ráadásul ezek drága vizsgálatok is.

Egyenlőre ennyi észrevételem lenne:

Dr Bakos János

palenkascs
Monday, April 3, 2023 4:27:06 PM
Originally Posted by: Bakos J 

T. Infomix!

Úgy látom nem pezseg ez a topic, pedig azért van 1-2 kérdéses dolog.

Most kezdtünk komolyabban foglalkozni a 65 év felettiek cardiovasculáris szűrésével. A video sokat segített, de van néhány kérdés. Nem tudom más hogyhogy nem futott még bele?

Szóval a 216-os szűrővizsgálat feldob egy csomó feltételt, többek között labor leleteket is. Ezek közül értetlenül nézem, hogy miért kéri a hsCRP laborvizsgálatot, melyet rutinból sosem kérünk, nem is tudom a labor nálunk csinál-e ilyet egyáltalán? Ez nem azonos a CRP vizsgálattal, amit bizonyos esetekben szoktunk kérni. Nem gondolnám, hogy rutinból egy kardiovasculáris szűrésnek ezt tartalmaznia kellene. Ezt kérem felülvizsgálni és ha lehet innen kivenni.

A másik a Hemoglobin A1C vizsgálat, amivel más baj is van, ugyanis nem tudjuk megfeleltetni semmilyen a laborkérő modulban meglévő vizsgálattal. Hivatalosan mi a laborkérő modulból "HbA1c" néven kérjük a vizsgálatot, (mert ott így szerepel) viszont ez nem felel meg a szűrési modul "Hemoglobi A1c" nevű vizsgálatának, (a laborkérő modulban nincs is ilyen nevű vizsgálat hogy "Hemoglobin A1c") a "HbA1c" nevűhöz hiába írjuk be az eredményt, azt a program nem vezeti át szűrési eredményként sehová!

Mondjuk ez is lehetne vita tárgy, hogy mit keres a Hemoglobin A1c és a mikroalbumin vizsgálat a szűrési vizsgálatok között, hiszen ezeket a vizsgálatokat a cukorbetegek részére kérjük, a betegségük monitorozására. Ha ezeket az egészséges 65 év felettieknek is megkérjük, akkor össze fog szakadni a labor rendszer a sok vizsgálattól, ráadásul ezek drága vizsgálatok is.

Egyenlőre ennyi észrevételem lenne:

Dr Bakos János

Köszönjük a leírtakat, végigvezetem egy verzió azonos rendszerben az észrevételeit és igyekszem minden kérdéses részre kitérni, megválaszolni, vagy pedig Önnel leegyeztetni a javaslatokat, addig is szíves türelmét kérem, Köszönöm!

dr.Kovács József
Tuesday, April 4, 2023 10:00:22 AM
Azt szeretném kérdezni, hogy az új indikátor visszaigazolás (2023.január) betöltődik-e már, mert nálam nem. Teszteltem a verziót és ma reggel kaptam meg a véglegeset, de nagyon rossz számok vannak az indikátor asszisztensben.
dr.Kovács József
dr.Kovács József
Tuesday, April 4, 2023 12:06:00 PM
Lesz más típusú NEAK indikátor visszaigazoló lista?
dr.Kovács József
Patkó Balázs
Tuesday, April 4, 2023 12:08:40 PM
Originally Posted by: dr.Kovács József 

Azt szeretném kérdezni, hogy az új indikátor visszaigazolás (2023.január) betöltődik-e már, mert nálam nem. Teszteltem a verziót és ma reggel kaptam meg a véglegeset, de nagyon rossz számok vannak az indikátor asszisztensben.

Tisztelt Dr. Kovács József!

A betöltés még nem aktiv egyenlőre senkinél, a hétvégén lett kiadva az első új fajta indikátor jelentés a NEAK részéről, fejlesztők vizsgálják épp, a bedolgozáson módositanak, hogy működjön ezzel az új fajtával is. Amint kész lesz, mindenkinek elérhetővé tesszük, onnantól tud majd a program célértékkel is számolni.

palenkascs
Tuesday, April 4, 2023 2:32:09 PM
Originally Posted by: Bakos J 

T. Infomix!

Úgy látom nem pezseg ez a topic, pedig azért van 1-2 kérdéses dolog.

Most kezdtünk komolyabban foglalkozni a 65 év felettiek cardiovasculáris szűrésével. A video sokat segített, de van néhány kérdés. Nem tudom más hogyhogy nem futott még bele?

Szóval a 216-os szűrővizsgálat feldob egy csomó feltételt, többek között labor leleteket is. Ezek közül értetlenül nézem, hogy miért kéri a hsCRP laborvizsgálatot, melyet rutinból sosem kérünk, nem is tudom a labor nálunk csinál-e ilyet egyáltalán? Ez nem azonos a CRP vizsgálattal, amit bizonyos esetekben szoktunk kérni. Nem gondolnám, hogy rutinból egy kardiovasculáris szűrésnek ezt tartalmaznia kellene. Ezt kérem felülvizsgálni és ha lehet innen kivenni.

A másik a Hemoglobin A1C vizsgálat, amivel más baj is van, ugyanis nem tudjuk megfeleltetni semmilyen a laborkérő modulban meglévő vizsgálattal. Hivatalosan mi a laborkérő modulból "HbA1c" néven kérjük a vizsgálatot, (mert ott így szerepel) viszont ez nem felel meg a szűrési modul "Hemoglobi A1c" nevű vizsgálatának, (a laborkérő modulban nincs is ilyen nevű vizsgálat hogy "Hemoglobin A1c") a "HbA1c" nevűhöz hiába írjuk be az eredményt, azt a program nem vezeti át szűrési eredményként sehová!

Mondjuk ez is lehetne vita tárgy, hogy mit keres a Hemoglobin A1c és a mikroalbumin vizsgálat a szűrési vizsgálatok között, hiszen ezeket a vizsgálatokat a cukorbetegek részére kérjük, a betegségük monitorozására. Ha ezeket az egészséges 65 év felettieknek is megkérjük, akkor össze fog szakadni a labor rendszer a sok vizsgálattól, ráadásul ezek drága vizsgálatok is.

Egyenlőre ennyi észrevételem lenne:

Dr Bakos János

Elkezdtem körül járni a kérdést, kérdéseket és a következő eredmények, megoldások születtek:

IxNet Szűrés panelen található vizsgálatok karbantarthatóságára rögzítettem egy fejlesztési javaslatot. A forrás sajnos nem ismert, hogy mi alapján történt a szűrésekhez az adott vizsgálatok felvétele, így ennek a felülvizsgálatát is kértem.

Hemoglobin A1c 'kérdése': Az IxNet rendszerben be van állítva, hogy bizonyos menükben (pl laborkérést érintő indikátoroknál), ahol figyeli adott labor vizsgálat értékeket, azt Mely vizsgálathoz beírt értékeknél tegye ezt.

Erre jó szemléltetés lehet a laborvizsgálatok karbantartó menüből egy képernyőkép:

84

Click to View Image

A képen látható, hogy a programban alapértelmezetten felvett Hemoglobin A1c vizsgálat milyen típusú vizsgálat.

Bal oldalt az látható, ahogy szerepel a labor kérésnél vagy a labor eredmények rögzítésénél, de meg kell adni a típusát is (jobb oldalt bekeretezett rész), hogy a program Tudja, hogy az ide beírt értéket vegye figyelembe Mindenhol, ahol a Hemoglobin A1c-t kell figyelnie.

Ezzel nem is lenne gond, viszont előfordul, hogy a laborvizsgálatok közé kézzel történik egy egy vizsgálat felvétele, vagy esetleg laborkommunikációs modul beállításakor. Megesik, hogy nem találjuk a vizsgálatot és gyors felvesszük, hogy legyen, viszont a felvétel során nem adjuk meg a típusát - hogy az IxNet ezt a újonnan felvett vizsgálatot is Hemoglobin A1c-nek tekintse.

Egy szó mint száz: laborvizsgálat karbantartóban ki kell keresni Azt a vizsgálatot, ahova Önök rögzítik vagy érkeztetik a Hemoglobin a1c vizsgálatokat, majd kiválasztást követően jobb oldalt az infomIx Típus melletti listát le kell gördíteni és a megfelelőt (HbA1c - Hemoglobin A1c) kiválasztani, így a következőekben már az ide beírt értékeket fogja hba1c-nek értelmezni.

Természetesen a fent leírt vizsgálat karbantartás igaz Minden más ilyen laborvizsgálatra, viszont ha ezzel nem boldogulnak, vagy nem sikerült tökéletesen érthetően leírni (megeshet, mert nem a napi rutin része a program ezen részeinek a használata és eléggé összetett ennek a működése), hívjanak, vagy írjanak, hogy adott időben hívjuk vissza és beállítjuk Önöknek).

 

Dr. Palicsek Zoltán
Wednesday, April 5, 2023 8:53:17 AM
T. Infomix!

A mai napon érkezett az új indikátorlista, mely már tartalmazza a 2 új indikátort is.

Megnéztem a videójukat, én úgy értelmezem, hogy a labor indikátort a program csak akkor veszi teljesültnek, ha azt a labort én manuálisan beírom a program megfelelő helyére. Így van?

Ha így van, nem lehetne-e megoldani azt, hogy pl. a mamographiákhoz hasonlóan a TAJ alapján is beszívja, ki az aki teljesített, ki az aki nem?

Emellett, mostanában nem várható, hogy az EESZT-ből strukturált adatok érkezzenek. De egy konverter könnyedén készít .pd-ből szöveges fájlt, amiből kereshető és érkeztethető lenne a labor a megfelelő helyre. (A korábbi labor komm. modul és szöveges fájlt érkeztetett). Ez nagyon nagy segítség lenne a gondozásban. Óriási munka ezeket manuálisan beírni...

Dr. Palicsek Zoltán

palenkascs
Thursday, April 6, 2023 1:40:25 PM
Originally Posted by: Dr. Palicsek Zoltán 

T. Infomix!

A mai napon érkezett az új indikátorlista, mely már tartalmazza a 2 új indikátort is.

Megnéztem a videójukat, én úgy értelmezem, hogy a labor indikátort a program csak akkor veszi teljesültnek, ha azt a labort én manuálisan beírom a program megfelelő helyére. Így van?

Ha így van, nem lehetne-e megoldani azt, hogy pl. a mamographiákhoz hasonlóan a TAJ alapján is beszívja, ki az aki teljesített, ki az aki nem?

Emellett, mostanában nem várható, hogy az EESZT-ből strukturált adatok érkezzenek. De egy konverter könnyedén készít .pd-ből szöveges fájlt, amiből kereshető és érkeztethető lenne a labor a megfelelő helyre. (A korábbi labor komm. modul és szöveges fájlt érkeztetett). Ez nagyon nagy segítség lenne a gondozásban. Óriási munka ezeket manuálisan beírni...

Dr. Palicsek Zoltán

Sajnos az EESZT-ből letölthető labor leletek bedolgozása kezdetek óta problémát okoz, kérdése kapcsán egyeztettem fejlesztő kollégával, hogy némileg friss infót, tudnivalók oszthassak meg Önnel, mi az oka, amiért ez még nem megoldott:

Egyik ok, hogy a feltöltött labor eredmények nem egységes formátumúak, minden labornak más a dokumentum szerkezete és állandóan változtatnak is rajta, így az a megoldás, ahogy más labor leleteket be tud dolgozni a program, nem húzható rá az EESZT-s labor lelet esetekre, mert nincs fix tartalom.

Másik pedig, hogy ha a fent leírt probléma nem lenne jelen, tehát mindig fix tartalmat küldenének, minden mindig ugyan ott lenne, hogy a program tudja kezelni, akkor sem tudja minden esetben megnyitni a pdf-et, nem tudja a szoftver elolvasni, hogy mi van oda írva, teljesen eltérő megoldással kerülnek fel ezek a pdf-ek, mint azok, amiket más kommunikációs úton az ixnet be tud dolgozni.

Az EESZT-nél tervben van a strukturált lelet küldés és ha az megvalósul, akkor kb. azonnal, de ha nem is, akkor nagyon rövid időn belül tudnánk fejleszteni hozzá az IxNet rendszert.

Sajnálom, hogy nem tudok ezen a téren biztató dolgokat megosztani, de sajnos a mi erőfeszítéseink, hogy ez lekezelhető legyen, nem vezettek célba, így marad a várakozás, hogy eleget tegyenek az ott dolgozók az igéreteiknek.

Nekünk is sikerélmény lenne, ha ez meg lenne oldva, de sajnos itt, a fent leírtaknál megakad a dolog.

dr.Kovács József
Thursday, April 13, 2023 12:35:02 PM
Az új indikátorlista betöltése még nem működik?
dr.Kovács József
palenkascs
Monday, April 17, 2023 10:14:35 AM
Originally Posted by: dr.Kovács József 

Az új indikátorlista betöltése még nem működik?

Sajnos még kell/kellett némi finomhangolás az új indikátor visszaigazolás feldolgozásához, de várhatóan (!)  a ma publikálásra kerülő 3.33.0 verzióban ez működni fog, addig is szíves türelmét kérjük, köszönöm!