A terápiás lap az új sor (szakorv.jav. lejárta) hozzáadásával zavaróan bonyolult kinézetű lett, a régit nem lehetne visszaállítani? A betegek, különösen az idősek, nagyon szerették, mert áttekinthető volt. Az újban épp az adagolás tűnik el a túl kicsi hely miatt.
A kolleganő szerintem a "Páciensnek adható gyógyszerlista csökkentett adat tartalommal" listára gondol. Az nem rossz, hogy szerepel rajta a szakorvosi javaslat lejárta, mert ezt a betegek mindíg elfelejtik.
A régi nyomtatványon nagy négyzetek voltak,amibe szép nagy számokat lehetett írni. Ez lett most nagyon kicsi.
Sokak kérésére rákerült a nyomtatványra egy plusz mező a szakorvosi javaslat lejárta, emiatt csökkenteni kellett négyzetek méretét, eddig még más nem jelezte, hogy ez zavaró lenne.
Nagyon jó, hogy rákerült, de nem lehetne ezt a mezőt a gyógyszer neve alá vinni? Mi is akkor nyomtatunk újat ha gyógyszer változás történik és főleg idős betegeknek. Nekik zavaró, hogy ennyire kicsi lett ráadásul minden sor alatt megtalálható.
Továbbítottam a fejlesztésre a javaslatát.
Nem akarok türelmetlennek tűnni, de már harmadik hete, hogy nyűglődöm ezzel a terápiás lappal, és azóta sem változik a kinézete. Nem kaphatnánk vissza a régit, jó nagy négyzetekkel?
Sajnos a program nem tud egyszerre így is, és úgy is működni. Ahogy Gyula kollegánk említette, sokak kérése volt, hogy tegyük rá a nyomtatványra a szakorvosi javaslat lejáratának idejét. Most visszaállíthatnánk az eredeti verziót - de akkor elégedetlenek lennének azok, akik kifejezetten ezt kérték. A visual Ixdoki program nem egy egyedi fejlesztésű program (ami az informatikában azt jelenti, hogy egy megbízó kérése alapján kizárólag az Ő elvárásai szerint kerül kifejlesztésére), hanem egy több ezer orvos által használt alkalmazás. Ezért nehéz több, sokszor egymásnak ellentmondó megoldást megvalósítani. Ilyenkor jönnek a „felemás” megoldások: minden egyes nyomtatás előtt rákérdezünk: Ön melyik formát választja? – ezt azért nem szeretik Önök, mert ilyenkor újabb felesleges kérdés, újabb felesleges kattintás… Persze mehetünk tovább: legyen alapbeállítás! Ki hogy szeretné? De mit jelent ez?- Ez azt jelenti, hogy a programkódunk mérete minimálisan kétszeresére „hízik” (mindkét verziót le kell programoznunk)- aminek sajnos az a következménye, hogy lassulni fog a programunk. És Önök máris elégedetlenek a program gyorsaságával…
Szerencsére ma már egyre több funkciót használnak a visualIxdoki-ból is a felhasználók, s ezzel kapcsolatban rengeteg új ötlet, kérés fogalmazódik meg. Amikor ezek megvalósíthatóságát mérlegeljük, rengeteg szempontot veszünk figyelembe. Első a stabilitás- nyilván a rendszernek megbízható módon kell működni. Ezután fontos a felmerülő hibák javítása (itt jegyzem meg, hogy sokszor egyedi, egy-egy konkrét számítógépen, hálózaton, nyomtatón, Windows-on előforduló speciális hibákról van szó, melynek kiderítése is gyakran több napot vesz igénybe). Aztán jönnek az oly gyakran változó jogszabályok, jelentések, gyógyszer-adatbázis,oltás-jelentés,KSH .. soroljam??? Az „egyedi kérések” megvalósítása pedig a sor végére kerül.
De szeretnénk teljesen őszinték lenni. A visualixdoki több mint 10 éve van piacon, azóta számtalan általános előírásnak megfelelő vagy egyedi igényt magvalósító fejlesztést megvalósítottunk, de ma már elérte a komplexitás azon szintjét, amikor már nehéz konfliktus nélkül újabb és újabb fejlesztéseket megvalósítani, s a fejlesztés hatékonyságának jelentős határt szab a technológiai adottsága. A technológia (és az általa megvalósítható lehetőségek) folyamatosan, egyre gyorsuló iramban fejlődnek, s ahogy mondani szokás, aki nem vált, az óhatatlanul lemarad.
Szeretnék mindenkit megnyugtatni, hogy természetesen a visualIxdoki még évekig a háziorvosi piac markáns szereplője lesz, s addig minden jogszabályi és szakmai elvárásoknak mindig meg fog felelni. Mindemellett hadd javasoljam Önöknek, hogy nézegessék az Ixnet rendszerünket, barátkozzanak a mai, korszerű technológiára épülő alkalmazással.
Edited by user
Wednesday, September 21, 2016 9:56:11 AM
|
Reason: Not specified