Ebben vannak olyan részek,amelyeket kifogásolt a felülvizsgáló főorvos.
Pl.ne engedjen a program ˝előre kiírni˝a beteget,csak a tárgyhéten;
Erre történt kísérlet anno. A felhasználók nagyon nem szerették, hogy nem engedi kiírni a táppénzest a program. A gyakorlat az, hogy a gyógyult pacienst nem hívják be, ezzel is növelve a forgalmat. Ha nem engedjük előre kiírni, akkor sok esetben elfelejtődik.
Megoldás lehet, hogy ha a tárgyhétnél - munkadátum - előrébb mutat a kiírás, akkor a egy kérdést tesz fel a program, hogy a kiírás dátumának megfelelő heti jelentésbe kerüljön-e. Ha van más ötlet szívesen fogadjuk.
vagy ha az üzemi balesetest 4-es kóddal futtatom addig,amig meg nem jön az elismerő határozat az ÜB tényéről,akkor visszamenőlegesen dátumozott korrekciót kér,hogy mikortól kezdődött valójában az üzemi balesetes táppénz.
Ennek megfelelően működik a program. A használat a következő:
Balesetes táppénzként kell indítani. Amikor megvan a határozat az üb-ről, akkor ki kell nyitni a kérdéses táppénzt, a jelleget átállítani, OK-val tárolni. A program a munkadátumnak megfelelő heti jelentésbe teszi be a szükséges korrekciós sort. Ez az OEP kérésének megfelel.
Vagy csak 1 db BNO-kódot engedjen a program a táppénzhez hozzárendelni.
Ez is így működik, csak egy BNO kódot tárol a rendszer, ez kerül jelentésre. Ha be van állítva, hogy az ellátásból emelje át a BNO kódot a program, akkor a háziorvosi ellátás első BNO kódja emelődik át.
A ˝H-val történő inditásnál ugorjon fel egy ablak a programjukban,és kérje a kórházi időszakot.Addig ne engedjen továbbmenni,amig ezt ki nem töltötték.˝
A kórházi időszak bekérése fejleszthető, de ez nem része a jelentésnek. Előző naplószámot lehet megadni, ez szükséges ahhoz, hogy a TB lássa, hogy folyamatos táppénzről van szó. Természetesen itt is várjuk a javaslatokat.
Mi köszönjük [mosoly]