Varga Sándor
Monday, January 30, 2012 12:06:57 PM
Újabb hóforduló, újabb verzióváltás.

Ennek kapcsán eszembe jutott, hogy a 2000-ben telepített első visual Ixdokik óta mennyi fejlesztés készült el, és elgondolkodtam, vajon az akkor elkészültek ma hogyan működnek?

Úgy érzem érdemes időről időre szemezgetni ezek közül. Valószínűnek tartom, hogy akad köztük jó pár, ami ma is segít a napi munka során, csak már nem emlékszünk a lehetőségre, de lehetnek köztük olyanok is, amelyek apró módosításnak indultak, de komoly változások kezdetét jelentették.

Persze nem szabad elfelejtkezni azokról a lehetőségekről sem, amelyek már az induláskor rendelkezésre álltak, és azóta már annyira megszokta mindenki, hogy azoknak, akik már régóta visualt használnak természetes hogy van. Csak azoknak tűnik fel, akik nem ezt használták eddig. Ezek közül talán a legfontosabbak, melyek nagy része még ma is csak a visual Ixdokiban érhető el, vagy csak évek múltán készültek el más rendszerekben:

- Egyszerre több paciens ellátásának lehetősége akár egy munkaállomáson is

- Egyszerre több felhasználó, vagy egy orvos több státuszban (pl. háziorvos és üzemorvos) dolgozhat egy gépen

- Egy paciens több munkaállomáson egy időben történő párhuzamos ellátása

- A windows által kezelt különböző fájlformátumokban tárolt adatok (pl. kép, video, hang, stb.) paciens dokumentációba illesztése

- A windows-ba telepített nyomtatók szelektált használata (külön nyomtatóra/tálcára irányítható a recept, beutaló, adatlapok, általános nyomtatások)

- windowsba telepített scanner segítségével dokumentum tárolása a paciens leleteihez, kórházi zárójelentéseihez

- orvosi műszerek integrálása a háziorvosi rendszerhez.

Mindezek már 2000-ben a rendszer részei voltak!

És hogy mi minden történt azóta?

Erről írunk itt hamarosan.

És persze várjuk a hozzászólásokat is azoktól, akiknek az akkori verzióváltás valamiért emlékezetes, és azoktól is, akiknek ezzel kapcsolatban újabb ötleteik, javaslataik vannak.


Varga Sándor
Varga Sándor
Monday, January 30, 2012 3:04:16 PM
Az előbbiekben felsorolt "alap" tudásban is van olyan, ami idővel változott, bővült.

Ilyen az egy paciens több munkaállomáson, egy időben történő ellátása. Az 1.27.0 verzió óta (közel három éve!) arra is lehetőség van, hogy egy paciens ugyan azon háziorvosi ellátását egy időben két munkaállomáson (orvos és asszisztens) párhuzamosan töltse ki. Erről részletesen, mikor milyen adatok kerülnek tárolásra, az akkori verzióváltó levélben olvashat.


Varga Sándor
Varga Sándor
Monday, January 30, 2012 4:01:33 PM
És akkor az első adag emlékezés. Verzió újdonságok minden évből, amikor februárban készült új verzió.

Igen, voltak még olyan évek, amikor nem volt havonta frissítés, a gyógyszer törzset is a közlöny adatai alapján módosítottuk. Nem volt fórum, és nem letöltötték, hanem postán kapták a verzióváltót.[mosoly]

2001 február (11 éve): 1.2.5-ös verzió

Elkészült fejlesztés: Közkívánatra! Mivel nagyon sok felhasználónk kérte, elkészült a leporellós vény használata. A vényformátum tervezésnél beállítható (jobb egérgomb használatával), hogy a formátum leporellós vény-e.

Jelenlegi állapot: A vény vonalkód nyomtatásának bevezetésével megszűnt a leporellós vény használatának lehetősége

2003 február (9 éve): 1.3.18 verzió

Elkészült fejlesztés: Laborkérésen jobb egérgombbal beállítható a beutalás indokán és BNO-ján, a napi adatok átemelése. Hasonlóan a szakrendelési beutalókhoz.

Jelenlegi állapot: Ez még meglévő beállítási lehetőség, de a jobb egérgombos beállítást azóta felváltotta a képernyők jobb alsó sarkában található beállítás ikon, ami minden képernyőn (ahol van beállítási lehetőség) elérhető.

2004 február (8 éve): 1.3.35 verzió

Elkészült fejlesztés: Magis receptek karbantartása: felkerült az alapanyag fül, ahol megadhatóak az alapanyagok és gyógyszerek. Az IBE-ben részt vevők ennek segítségével tudják jelenteni a Magis készítmények TTT kódjait. Az adatok fülön megadható egy BNO kód, ami a receptíráskor automatikusan beemelődik.

Jelenlegi állapot: Jelenleg is így működik. Azóta kiegészült a magis karbantartás képernyő a tárolt magis receptek ki és betöltésével. Erre külön ikonok használhatóak, ennek segítségével elkészített magistralis receptek tölthetőek át egyik visualból a másikba.

2007 február (5 éve): 1.14.0 verzió

Elkészült fejlesztés: Gyógyszer választásnál színezés. A válogató ablakok (általános, therlap, kiemelt, előző) elején a gyógyszernév előtt mutatja a program az adott készítmény besorolását a „zöld”, „sárga”, „piros” kategóriákban. Ha a színes mezőre kattintunk, a program felnagyítja az azonos készítmények listáját.

Jelenlegi állapot: A színek jelölése még megvan, de az azonos készítmények listája már az "=Azonos" gombra kattintva érhető el. Ugyan így érhető el az azonos ATC csoportba, az azonos OGYI csoportba és az azonos hatóanyagú gyógyszerek listája is.

2008 február (4 éve): 1.21.0 verzió

Elkészült fejlesztés: Th. Lap - közgyógy kezelés - szakorvosi javaslatok átdolgozása. A rendszeresen szedett készítmények három fő "csoportba" kerültek szétbontásra. Külön kezelhetővé váltak a közgyógy igénylések, a szakorvosi javaslatok és az egyéb rendszeresen szedett készítmények.

Jelenlegi állapot: Az így rögzített adatokat és azokkal egyenértékű gyógyszereket a program figyelembe veszi receptíráskor. Akkor sokat vitáztunk ezen a változtatáson itt a fórumon, de az azóta eltelt idő (és az elvégzett módosítások) azt igazolták, hogy jó döntés volt az akkori program módosítás.

2011 február (1 éve): 1.40.0

Elkészült fejlesztés: E-jelentés: bekapcsolható, és 2011 februártól használható. Segítségével a felhasználónak lehetősége van a jelentés készítéstől a beküldésen át az érvényesítésig minden funkciót elvégezni a visual Ixdokin keresztül, nem kell feljelentkezni az OEP honlapra.

Jelenlegi állapot: Ez a funkció jelenleg is működik.


Varga Sándor
Somogyi László
Tuesday, January 31, 2012 8:22:05 PM
Nosztalgia? [nmosoly]

Bizony, toltuk a floppyt befelé, de nem is volt ekkora kapkodás, és ennyi változás se.

Nekem a legfontosabb "fejlesztés" az elmúlt 10+ év alatt, hogy nyitottabbak lettetek.

Jobb lett support, jobb lett a veletek való kommunikáció.

Ennek következtében jobban, gyorsabban reagáltok, azt gondolom, hogy komplex informatikai feladatnak fogjátok fel a helyzetet, nem csak "kocka" programozóként vagytok jelen, mint mások, és talán jobban értitek most az orvosok helyzetét, mint egy bő évtizeddel ezelőtt.

Ez nagyon jó, nagyon pozitív.

Ezért lehettek és maradhattok a piac élén, szerintem.

rpetra
  • rpetra
  • Veterán (Szint 20 - Max)
Wednesday, February 1, 2012 9:08:23 AM
Somogyi László wrote:

Nosztalgia? [nmosoly]

Bizony, toltuk a floppyt befelé, de nem is volt ekkora kapkodás, és ennyi változás se.

Nekem a legfontosabb "fejlesztés" az elmúlt 10+ év alatt, hogy nyitottabbak lettetek.

Jobb lett support, jobb lett a veletek való kommunikáció.

Ennek következtében jobban, gyorsabban reagáltok, azt gondolom, hogy komplex informatikai feladatnak fogjátok fel a helyzetet, nem csak "kocka" programozóként vagytok jelen, mint mások, és talán jobban értitek most az orvosok helyzetét, mint egy bő évtizeddel ezelőtt.

Ez nagyon jó, nagyon pozitív.

Ezért lehettek és maradhattok a piac élén, szerintem.

Köszönjük kedves szavait, igyekszünk mindíg az elvárásoknak megfelelni, hogy Felhasználóink megelégedéssel használhassák programjainkat!

Varga Sándor
Tuesday, February 7, 2012 9:52:56 AM
Pár további "régiség":

2001 február (11 éve): 1.2.5-ös verzió

Elkészült fejlesztés: Laborkérés kért vizsgálatok két oszlopba nyomtathatósága.

Jelenlegi állapot: A legutóbbi verziótól már vizsgálat sorozatként (vesszővel elválasztva sorban) is nyomtathatóak a kért vizsgálatok.

2003 február (9 éve): 1.3.18 verzió

Elkészült fejlesztés: Típus napi ellátásnál megadható az ellátás helye is.

Jelenlegi állapot: Ez a funkció jelenleg is így működik.

2008 február (4 éve): 1.21.0 verzió

Elkészült fejlesztés: Oltóanyag megrendelő fájlba: A Csongrád megyei ÁNTSZ által kért excel formátumú oltóanyag megrendelő visual Ixdoki-ból történő kiadása.

Jelenlegi állapot: Az észrevételek, kérések, visszajelzések alapján folyamatosan módosult, legutóbb 2011-ben

2011 február (1 éve): 1.40.0

Elkészült fejlesztés: Kommunikáció: A kaposvári és a fonyódi labor ADATA-n keresztül küldött leleteit innentől képes a program a labor eredmények közé érkeztetni.

Jelenlegi állapot: Van amikor az első fecske mégis nyarat csinál. Azóta több laborból, sokféle formátumra sikerült a labor eredményként érkeztetést elkészíteni az általános lelet érkeztetés helyett. Ezen felül elkészült két komplex kommunikáció . Saját rendszereinkkel, és az EMedWorkS rendszerekkel is egy akkor még csak ötlet szinten létező módon lehet ma már kommunikálni.


Varga Sándor
Varga Sándor
Monday, February 13, 2012 9:54:14 AM
Még egy pár, az előző években februárban elkészült fejlesztésekből:

2001 február: 1.2.5-ös verzió

Elkészült fejlesztés: Táppénz BNO átemelés. Az ellátás BNO-nál jobb egérgombbal beállítható, hogy ha a paciens táppénzen van, akkor az adott diagnózist a napi ellátás diagnózisai közé átemelje a program, illetve, táppénzre vételnél az aznapi diagnózisok közül emelhető be.

Jelenlegi állapot: A jobb egérgombos beállítást azóta felváltotta a képernyők jobb alsó sarkában található beállítás ikon, ami minden képernyőn (ahol van beállítási lehetőség) elérhető.

2003 február: 1.3.18 verzió

Elkészült fejlesztés: Tovább bővült a szakmai útmutatókat, gyógyszer-interakciókat és gyógyszer-indikációt és kontraindikációt tartalmazó rendszerünk

Jelenlegi állapot: Ez a 3 modulnak nevezett kiegészítés azóta sajnos megszűnt

2004 február: 1.3.35 verzió

Elkészült fejlesztés: Munkadátum állításnál az idő (óra:perc) is módosítható.

Jelenlegi állapot: Jelenleg is így működik.

2008 február: 1.21.0 verzió

Elkészült fejlesztés: 2008 április 1-étől a 364/2007 Korm.Rendelet értelmében az utazási költségtérítési utalványok kiadását rögzíteni kell a továbbküldési adatok között (Továbbküldés eszköze: 5-utazási költségtérítési utalv.) A következő orvos beteg találkozáskor a program figyelmeztet az ellenőrző szelvény leadására. A visszahozás tényét, az „U” gomb lenyomásával indítható ablakban tehetjük meg. Ha nem hozta vissza, a program fél évig figyelmeztet bennünket, hogy nem adhatunk utalványt.

Jelenlegi állapot: Jelenleg is így működik. A kiadott utalványról információ azóta már az info lapra is kitehető.


Varga Sándor
Users browsing this topic