Felkerült
portálunkra a visual Ixdoki 1.54.0 verzióváltó.
Amennyiben mobil praxist használ, kérjük verzióváltás előtt töltse vissza az adatokat a mobil oldalról a fő rendszerbe, és így, visszatöltött állapotban végezze el a verzióváltást mindkét oldalon!
Változások:
Legfrissebb gyógyszer, segédeszköz és intézet törzs
Távoli segítség kérés indítása
- a menüpont az IxINTÉZŐ-ben is megtalálható, a Verzió menüpontban
- mivel a segítségkéréshez szükségen un. tanúsítvány alapértelmezésben az internet explorer böngészőbe települ, ezért a menüpont automatikusan azt indítja el, függetlenül attól mi az alapértelmezett böngésző. Indítás előtt a program megvizsgálja az internet explorer verziószámát, és ha az 7-esnél régebbi egy üzenetet ad, és nem indítja el.
Gyógyszer válogatás
Th.lap esetén a darab és jogcím mező a készítmény legutolsó beállított értékét mutatja. Ha tehát felírunk a th.lap alapján valamit, majd a th.lap karbantartóban azt átállítjuk, akkor frissül a listában is.
Kórházi kezelés (felhasználói kérésre)
„Mégsem”-mel való kilépéskor a program megerősítést kér.
Gyógyszer felírás
- A gyakori gyógyszer változtatások kapcsán, ha a th.lap vagy előző listákból írja fel a készítményt, és az utolsó felíráshoz képest megváltozott a gyógyszer felírhatósága (pl. korábban emelt jogcímre vagy kgy-ra írható volt, de aktuálisan már nem), amellett, hogy gyógyszer választáskor az adott gyógyszernél is látható egy figyelmeztetés
kiválasztás után egy figyelmeztető ablak (ha a beállításoknál ez nincs kikapcsolva!) jelenik meg:
ahonnan „Igen” válasz esetén az azonos gyógyszer választó képernyő jön elő. Innen többféle szempont szerint kikereshetünk egy megfelelő készítményt. Helyettesítő készímény csak abban az esetben választható, ha a paciens szempontjából az egyéb adatok adottak (tehát pl. ha lejárt a szakorvosi javaslat vagy a közgyógy érvényesség, akkor nem kínálja fel a helyettesíthetőséget). A funkció működik gyógyszerre és segédeszközre is.
Amennyiben az eredeti készítmény a th.lapon szerepel (szakorvosi javaslat, kgy, egyéb rendszeresen szedett) látható a Th.lap csere gomb is. Megnyomva attól függően, hogy hol szerepelt a készítmény, nem szedi-re állítódik és az új készítmény bekerül az egyéb rendszeren szedettek közé (az eredeti ha az egyéb rendszeresen szedettek között is volt, onnan törlődik). Az új készítmény átveszi az eredeti adatai, de az adagolási időtartam újraszámolódik.
- A rendszer az azonos gyógyszerrel való ellátottságnál, az eddigi hatóanyagon túl, ATC5-re is figyelmeztet. Tehát ha a paciens a felírandó gyógyszerrel ATC5 kód alapján azonos készítménnyel még ellátott (több mint 20 napra való adag van a nyilvántartás alapján a paciensnél) mutatja a program.
Intézet választás (felhasználói kérésre)
Lehetőségünk van a megjelenő listát szűkítenünk, csak járó, csak fekvő, stb. intézetekre.
Jelentés ellenőrzés
Ha a megjelenő hiba „hibás BNO”, törölhetjük a rekordot a ’X’ gombbal.
Kiemelt intézetek karbantartása - Többes bejelölés és TEK megadás lehetősége (felhasználói kérésre)
Az ablakon beállítható, hogy többes bejelölést szeretnénk használni. Ekkor az alsó rácsban, megjelenik a megszokott bepipálási lehetőség. Itt több elemet is bejelölhetünk, a választ gomb az összes bejelöltet beemeli a kiemeltek közé.
A kiemeltek között egy új lehetőség is megjelent, a TEK bepipálása. Ha bejelöli, az elem kiválasztásakor beutalás vagy laborkérés ablakon a „Területi ellátási kötelezettség” automatikusan igen lesz.
E-jelentés - Összes beküldött jelentés szűkítése (felhasználói kérésre)
Ha az összes beküldött opciót választjuk, megjelenik egy tölcsér (szűkítés) kép. Erre kattintva választhatunk a listaszűkítés lehetőségek között (jelentés ideje és jelentés típusa). Ha valamilyen szűkítést alkalmazunk, a tölcsér színe pirosra változik.
Negatív státuszok - Időszakonként eltérő negatív státusz megadása (felhasználói kérésre)
Negatív státuszok karbantartása ablakon, új harmadik fül jelent meg, ezen időszakonként külön-külön eltérő negatív státuszt adhatunk meg.
Időszakos státusz ablakon beállítható, hogy „Időszakonként eltérő negatív státusz használata” ekkor a negatív gomb megnyomásakor, az időszaknak megfelelő negatív elemeket tölti be.
Üzem védőoltások - Oltási sémák használata (felhasználói kérésre)
Bizonyos védőoltások esetén pl. Hepatitisz, lehetőségünk van oltási séma kiválasztására. Ebben az esetben, a következő oltás objektumon, jobb egérgomb megnyomására felkínálja a sémának megfelelő dátumokat. Az ablak panel jelére kattintva, a szokott módon megadható egy oltások panel, melyben megjelennek a korábban adott oltások adatai.
Magisztrális receptek (felhasználói kérésre)
Ezernél több magisztrális recept tárolható.
Paciens választás (felhasználói kérésre)
Ha a jogosítvány vagy a törzskarton lejárt, a lejárat infó mező sötét színnel jelenik meg.
Ha csak egy hónapon belül fog lejárni a színezés világosabb.
E-jelentés
Az ablakon beállíthatjuk, hogy az e jelentés könyvtára a visualix.ini-ben megadott munkamappa legyen.
Lekérdezés
Új lehetőség a szűkített recept lekérdezés. A szokott módon a program két évre visszamenőleg kigyűjti a beteg receptjeit. Ebből a listából a kijelölt készítmények részletes felírási adatait egymás alá rendezve mutatja a program.
Lőfegyver (felhasználói kérésre)
Az ablakon rögzíthetünk megjegyzést, ami a nyomtatványra is rákerül, ha van benne adat.
Védőnő
Terhes törzslap/Epicrisis/Újszülött felvétel
A terhes törzslap környezeti kódja átemelődik az újszülötthöz.
Gyermek törzslap
Születés -> PKU dátum beemelése választással.