rpetra
  • rpetra
  • Veterán (Szint 20 - Max) Topic Starter
Tuesday, October 25, 2011 10:47:52 AM
Megjelent az OEP honlapján az Eszköztámogatásról szóló rendelet  (A Kormány 216/2011. (X.19.) Korm. Rendelete a háziorvosi, házi gyermekorvosi és fogorvosi alapellátási vállalkozások támogatásáról) szövege.

Az ezzel kapcsolatos OEP tájékoztató , valamint a 2011 október 31-ig  illetve a 2011 november 1-től  használható igénybejelentés az eszköztámogatáshoz nyomtatvány formák.

dr.mile.gyula@gmail.com
Tuesday, October 25, 2011 11:05:07 PM
rpetra wrote:

Megjelent az OEP honlapján az Eszköztámogatásról szóló rendelet  (A Kormány 216/2011. (X.19.) Korm. Rendelete a háziorvosi, házi gyermekorvosi és fogorvosi alapellátási vállalkozások támogatásáról) szövege.

Az ezzel kapcsolatos OEP tájékoztató , valamint a 2011 október 31-ig  illetve a 2011 november 1-től  használható igénybejelentés az eszköztámogatáshoz nyomtatvány formák.

http://www.webdoki.hu/cikk.php?cid=68359

nyilatkozatminták a fenti webcímen letölthetőek.

NYILATKOZAT KÖZTARTOZÁS MENTESSÉGRŐL

Alulírott ………………………………………………………………………………………………. (székhelye: …………………………………….., mellékszerződése: háziorvosi/házi gyermekorvosi/fogorvosi alapellátás szolgáltatására területi ellátási kötelezettséggel/területi ellátási kötelezettség nélküli, kiegészítő díjra jogosult háziorvosi/házi gyermekorvosi szolgáltatásra…………………………………..napján kelt, …………………………..számon) mint háziorvosi/fogorvosi szolgáltató nyilatkozom hogy a háziorvosi, házi gyermekorvosi és fogorvosi alapellátási vállalkozások támogatásáról szóló 216/2011. (X. 19.) Korm. rendelet (R.)-ben megfogalmazottak szerint

A támogatásigénylés benyújtásának napján köztartozással nem rendelkezem

……………………………… 2011. ………………….

Cégszerű aláírás

Tanúk:

NYILATKOZAT EURÓPAI UNIÓS TÁMOGATÁS NEMLEGESSÉGÉRŐL

Alulírott ………………………………………………………………………………………………. (székhelye: …………………………………….., mellékszerződése: háziorvosi/házi gyermekorvosi/fogorvosi alapellátás szolgáltatására területi ellátási kötelezettséggel/területi ellátási kötelezettség nélküli, kiegészítő díjra jogosult háziorvosi/házi gyermekorvosi szolgáltatásra…………………………………..napján kelt, …………………………..számon) mint háziorvosi/fogorvosi szolgáltató nyilatkozom hogy a háziorvosi, házi gyermekorvosi és fogorvosi alapellátási vállalkozások támogatásáról szóló 216/2011. (X. 19.) Korm. rendelet (R.)-ben megfogalmazottak szerint

az általam működtetett praxis a R. 1. melléklete szerinti, beszerezni kívánt eszközök beszerzésére, cseréjére európai uniós forrásból nem kapott támogatást.

……………………………… 2011. ………………….

Cégszerű aláírás

Tanúk:

NYILATKOZAT EGYÉB, KÖZPÉNZBŐL VALÓ TÁMOGATÁS NEMLEGESSÉGÉRŐL

Alulírott ………………………………………………………………………………………………. (székhelye: …………………………………….., mellékszerződése: háziorvosi/házi gyermekorvosi/fogorvosi alapellátás szolgáltatására területi ellátási kötelezettséggel/területi ellátási kötelezettség nélküli, kiegészítő díjra jogosult háziorvosi/házi gyermekorvosi szolgáltatásra…………………………………..napján kelt, …………………………..számon) mint háziorvosi/fogorvosi szolgáltató nyilatkozom hogy a háziorvosi, házi gyermekorvosi és fogorvosi alapellátási vállalkozások támogatásáról szóló 216/2011. (X. 19.) Korm. rendeletben megfogalmazottak szerint

az általam működtetett praxis a R. 1. melléklet szerinti, beszerezni kívánt eszközök beszerzésére, cseréjére más közpénzből származó forrásból nem kapott támogatást.

……………………………… 2011. ………………….

Cégszerű aláírás

Tanúk:

ÖNKORMÁNYZAT NYILATKOZATA UNIÓS TÁMOGATÁSRÓL

Alulírottak, mint …………………………………………………………település polgármestere és jegyzője, a körzet alapellátásáért felelős települési önkormányzat nevében nyilatkozunk, hogy ……………………………………. (székhelye: …………………………………….., mellékszerződése: háziorvosi/házi gyermekorvosi/fogorvosi alapellátás szolgáltatására területi ellátási kötelezettséggel/területi ellátási kötelezettség nélküli, kiegészítő díjra jogosult háziorvosi/házi gyermekorvosi szolgáltatásra…………………………………..napján kelt, …………………………..számon) mint háziorvosi/fogorvosi szolgáltató alapellátás fejlesztését célzó európai uniós támogatásban

NEM RÉSZESÜLT*

RÉSZESÜLT, DE A FEJLESZTÉS NEM IRÁNYULT* A háziorvosi, házi gyermekorvosi és fogorvosi alapellátási vállalkozások támogatásáról szóló 216/2011. (X. 19.) Korm. rendelet 1. sz. mellékletében foglalt eszközök beszerzésére-

RÉSZESÜLT ÉS A FEJLESZTÉS AZ ALÁBBI MÉRTÉKBEN ÉS ÖSSZETÉTELBEN IRÁNYULT A háziorvosi, házi gyermekorvosi és fogorvosi alapellátási vállalkozások támogatásáról szóló 216/2011. (X. 19.) Korm. rendelet 1. sz. melléklete szerinti, a háziorvosi szolgáltató által beszerezni kívánt eszközök tekintetében a helyi önkormányzat felelősségi körébe tartozó, területi ellátási kötelezettséggel rendelkező háziorvosi szolgálatra: **

……………………………………………………………………………………………………………….

……………………………………………………………………………………………………………….

……………………………………………………………………………………………………………….

……………………………………………………………………………………………………………….

……………………………………………………………………………………………………………….

……………………………… 2011. ………………….

Jegyző Polgármester

• *: Nem kívánt törlendő

• ** Értelem szerűen kitöltendő

Csak a szerződés kötés után vásárolt eszköz számolható el !

Somogyi László
Thursday, October 27, 2011 8:54:03 AM
Gyula!

Mi az, hogy "mellékszerződés" a nyilatkozatokban?

Mert van olyan, hogy feladatátvállalási szerződés az önkorival és van olyan, hogy finanszírozási szerződés az oep-pel!

dr.mile.gyula@gmail.com
Thursday, October 27, 2011 10:41:57 AM
Somogyi László wrote:

Gyula!

Mi az, hogy "mellékszerződés" a nyilatkozatokban?

Mert van olyan, hogy feladatátvállalási szerződés az önkorival és van olyan, hogy finanszírozási szerződés az oep-pel!

Nem tudom a választ ( nem is merengtem el sokat a tartalmon - van és kész ) . A Nyilatkozat mintákat, jelzésemnek megfelelően, a webdokiról vettem át. Csak azért tettem fel a fórumra mert arra gondoltam , hogy nem mindenki regisztrált a Webdokin és így könnyebb a hozzáférés, vagy legalább támpont van az elkészítésre.

"Mert van olyan, hogy feladatátvállalási szerződés az önkorival és van olyan, hogy finanszírozási szerződés az oep-pel" -igen ez így van nálam is.

Az biztos, hogy tegnap a területi OEP-nél ezen nyilatkozatokat minden kekeckedés nélkül átvették és a "szerződésem" tegnap óta él.

Somogyi László
Thursday, October 27, 2011 11:02:42 AM
dr.mile.gyula@gmail.com wrote:

Somogyi László wrote:

Gyula!

Mi az, hogy "mellékszerződés" a nyilatkozatokban?

Mert van olyan, hogy feladatátvállalási szerződés az önkorival és van olyan, hogy finanszírozási szerződés az oep-pel!

Nem tudom a választ ( nem is merengtem el sokat a tartalmon - van és kész ) . A Nyilatkozat mintákat, jelzésemnek megfelelően, a webdokiról vettem át. Csak azért tettem fel a fórumra mert arra gondoltam , hogy nem mindenki regisztrált a Webdokin és így könnyebb a hozzáférés, vagy legalább támpont van az elkészítésre.

"Mert van olyan, hogy feladatátvállalási szerződés az önkorival és van olyan, hogy finanszírozási szerződés az oep-pel" -igen ez így van nálam is.

Az biztos, hogy tegnap a területi OEP-nél ezen nyilatkozatokat minden kekeckedés nélkül átvették és a "szerződésem" tegnap óta él.

Jó, de melyik szerződés számot írtad be, az oep-pel vagy az önkormányzattal kötött szerződését?

dr.mile.gyula@gmail.com
Thursday, October 27, 2011 11:16:44 AM
Somogyi László wrote:

dr.mile.gyula@gmail.com wrote:

Somogyi László wrote:

Gyula!

Mi az, hogy "mellékszerződés" a nyilatkozatokban?

Mert van olyan, hogy feladatátvállalási szerződés az önkorival és van olyan, hogy finanszírozási szerződés az oep-pel!

Nem tudom a választ ( nem is merengtem el sokat a tartalmon - van és kész ) . A Nyilatkozat mintákat, jelzésemnek megfelelően, a webdokiról vettem át. Csak azért tettem fel a fórumra mert arra gondoltam , hogy nem mindenki regisztrált a Webdokin és így könnyebb a hozzáférés, vagy legalább támpont van az elkészítésre.

"Mert van olyan, hogy feladatátvállalási szerződés az önkorival és van olyan, hogy finanszírozási szerződés az oep-pel" -igen ez így van nálam is.

Az biztos, hogy tegnap a területi OEP-nél ezen nyilatkozatokat minden kekeckedés nélkül átvették és a "szerződésem" tegnap óta él.

Jó, de melyik szerződés számot írtad be, az oep-pel vagy az önkormányzattal kötött szerződését?

Minden papírra OEP szám lett írva.

Somogyi László
Thursday, October 27, 2011 11:18:37 AM
Ami nekem még kérdés, hogy költhető-e a támogatás háziorvosi szoftverre, ugyanis a fogászati lista megnevezi a szoftvert, a háziorvosi nem teszi ezt.

Nincs valakinek állásfoglalása erről?

dr.mile.gyula@gmail.com
Thursday, October 27, 2011 11:32:04 AM
Somogyi László wrote:

Ami nekem még kérdés, hogy költhető-e a támogatás háziorvosi szoftverre, ugyanis a fogászati lista megnevezi a szoftvert, a háziorvosi nem teszi ezt.

Nincs valakinek állásfoglalása erről?

Csak a melléletben szereplő eszközöket lehet megnevezni. A melléklet első táblázata vonatkozik a "háziorvosi alapellátásra " , ebből lehet választani.

Jav: a teljes összeget érdemes szerepeltetni, több eszközt feltüntetve, a szerződést módosítani utólag is lehet ( helyi OEP szerint )

Somogyi László
Thursday, October 27, 2011 12:43:46 PM
dr.mile.gyula@gmail.com wrote:

Somogyi László wrote:

Ami nekem még kérdés, hogy költhető-e a támogatás háziorvosi szoftverre, ugyanis a fogászati lista megnevezi a szoftvert, a háziorvosi nem teszi ezt.

Nincs valakinek állásfoglalása erről?

Csak a melléletben szereplő eszközöket lehet megnevezni. A melléklet első táblázata vonatkozik a "háziorvosi alapellátásra " , ebből lehet választani.

Jav: a teljes összeget érdemes szerepeltetni, több eszközt feltüntetve, a szerződést módosítani utólag is lehet ( helyi OEP szerint )

Válaszolok magamnak.

A hiteles és teljes táblázat szerint, ami a Közlönyben megjelent, költhető a "rendelői számítógép rendszer" tétele szoftverre is!

Ott van benne lábjegyzetben, de eddig minden oep-es tájékoztató levélből kimaradt!

Tehát pl. kitelik egy évi Infomix szoftver díj is a 600 eFt-ból.

Másik: igen a Heves megyei pénztárnál is azt mondták, hogy inkább most jelöljük be a másfél millát, mert módosíthatunk, csak arra kell vigyázni, hogy időben mondjuk fel, ha nem kérünk több havit, mert kamatostól kérik vissza a fel nem használt összeget. Az itteni "cég" vezetője most egy jogász, ő is problémázik azon, hogy 1 éven belül az addig beérkező 600-at kell elkölteni, vagy mindjárt a másfél millát, előre hitelezve, tehát lesz erről állásfoglalás, ha nem, akkor pedig van lehetőség 12 hónap után agyőt mondani a rendszernek.

Somogyi László
Thursday, October 27, 2011 2:23:01 PM
Heves megyeiek figyelmébe:

Ezt a Nyilatkozat mintát kaptam Egerből, és töltöttem ki, csak egy oldalas, együtt van a három nyilatkozat egyben, ez az előnye, nem kell annyit aláírni.

Kicsit széttördeli a fórum szoftver, de megoldjátok.

SZOLGÁLTATÓ OEP kódja:

SZOLGÁLTATÓ neve:

N Y I L A T K O Z A T

A háziorvosi, házi gyermekorvosi és fogorvosi alapellátási vállalkozások támogatásáról szóló 216/2011. (X.19.) Korm. rendelet (továbbiakban Kr.) 2. § (2) bekezdés a pontjai alapján nyilatkozom, hogy a Szolgáltatónak a nyilatkozatom keltének napján az adózás rendjéről szóló 2003. évi XCII. törvény 178. §-ának 20. pontja szerinti köztartozása nincs.

A Kr. 2.§(2) bekezdés b. pontja alapján nyilatkozom, hogy a Szolgáltató az általa Kr. 1. mellékletében szereplő beszerezni kívánt eszközök beszerzésére, cseréjére európai uniós forrásból nem kapott támogatást.

A Kr. 2.§(2) bekezdés d. pontja alapján nyilatkozom, hogy a Szolgáltató az általa Kr. 1. mellékletében szereplő beszerezni kívánt eszközök beszerzésére, cseréjére a Kr. b) és c) pontjában foglaltakon túl más, közpénzből származó forrásból sem kapott támogatást.

Kelt:……….., 20.. év .. hó .. nap

________________________

Szolgáltató

_____________________________ _____________________________

Tanú: Tanú:

Név: Név:

Lakcím: Lakcím:

szviktor
Wednesday, November 2, 2011 3:14:07 PM
A jelenleg még nem infomix alapellátási rendszert használók számára ajánlat eszköztámogatással.

UserPostedImage

A netIx© által nyújtott szolgáltatásokról ide kattintva olvashat bővebben. 


Üdv: Szabó Viktor
Users browsing this topic