Felkerült
portálunkra a visual Ixdoki 1.45.0 verzióváltó.
Az újdonságokból:
Legfrissebb gyógyszer, segédeszköz és intézet törzs
Gyógyszer választás – azonos készítmények
Valamennyi helyen, ahol egy adott készítményhez azonos más gyógyszert lehet választani átírásra került a program működése. Egyetlen egy összefoglaló képernyőn lehet megtenni, az azonos készítmény választást. Ezzel megszűnnek az =ATC, =Ható, =OGYI gombok a gyógyszer választásnál. Helyette, csak az =Azonos gomb látszódik, ennek működése megegyezik az egyenértékű lista nagyításával, és az aktuális gyógyszer előtti színesére kattintással, tehát mindhárom esetben ugyanaz a képernyő indul el.
Induláskor mindig az OEP egyenértékűségi lista nézet jelenik meg (az eredeti készítmény jogcímétől függően normatív, eü.emelt vagy eü.kiemelt egyenértékűségi listával):
A képernyő tetején található választó segítségével azonban más szempontok szerinti nézetre is át lehet állni. A lista sorrendje az oszlopok nevére való kattintással változtatható, többszöri kattintással az emelkedő/csökkenő sorrend is választható. Ha név szerinti rendezettségben állunk, akkor működik a név szerinti keresés. Bármelyik nézetből választhatunk gyógyszert. Ez attól függően, hogy honnan indítottuk a választást mást és mást jelenthet. Pl a th.lap karbantartás Csere gombjáról indítva cserét, a gyógyszer keresésből pedig választást jelent.
Therápiás lap karbantartás – gyógyszer csere valamennyi paciensnek (felhasználói kérésre)
Néhány felhasználónk jelezte, hogy ezt a funkciót nem kívánják használni, ezért a verzióval alapesetben csak a választott paciensre történik meg a csere.
Amennyiben használni szeretné, a jobb alsó sarokban található beállítások között be kell kapcsolni a funkciót !
A készítmény kiválasztása után lehetőség van valamennyi paciens th.lapján a készítmény cseréjére. Ha az új választott készítmény, akár az érvényes szakorvosi javaslatok, akár – a már nem használatos, de használható – érvényes szakhatósági vélemények között ott van, akkor nem cseréli. Szintén nem hajtódik végre a csere azon therápiás lapokon, ahol a régi vagy új készítmény már „Nem szedi”-ként szerepel.
Ha az új készítmény nincs rajta egyik listán sem (egyéb rendszeresen szedett, szak.jav, szakhatósági), akkor „nem szedi”-re állítja a régit (valamennyi helyen ahol előfordul) és az egyéb rendszeresen szedettek közé felveszi az újat.
2011/2012 évi influenza táblázatok frissítése
Receptírás – gyógyszer keresés (felhasználói kérésre)
A hatóanyag szerinti keresésnél látszódik az egyenértékűségi lista szerinti szinezés (zöld, sárga, piros)
Másolás, Beillesztés (felhasználói kérésre)
A program bármely részén, ahol nem speciális egy szövegmező, jobb egérgomb lenyomására a helyi menüben megjelenik a Másolás és a Beillesztés funkció. Ez a két művelet megegyezik a program Szerkesztés menü Másolás és Beillesztés pontjaival.
A helyi menü már meglévő pontjai (Zoom, Karbantartás, Felvesz), illetve a felhasználói szövegpanelek nem változtak.
Másolni csak kijölt szövegrészt vagy számot lehetséges.
Beilleszteni csak akkor lehet, ha a mező szerkeszthető, a vágólap nem üres, és a vágólapon a mezőnek megfelelő adat szerepel.
(Speciális mező pl.: metrikus adatok, vérnyomás adatok)
(Numerikus mezőbe akkor lehet beilleszteni, ha a vágólapon is szám szerepel. Ha túl nagy a szám, a végét levágja)
Kommunikáció - Komm. vizsg megfeleltetés
Az adatok fülön lévő laborvizsgálatok fa kiszínezve jelzi a kiválasztott szolgáltatónál már összerendelt vizsgálatokat.
Páciens listák – személyi regiszter (felhasználói kérésre)
• A további feltételeknél megadható a vércsport és RH faktor is.
• a listára rákerült a telefonszám is (vezetékes és mobil)
Scanner
Az Ok + Új gomb, csak akkor él, ha magán a hívó képernyőn van ilyen gomb.
Lekérdezés (felhasználói kérésre)
Azon labor eredmények, melyek kórosak, piros színnel jelennek meg.
Hozott lelet (felhasználói kérésre)
Alapbeállításként, a jobb alsó sarokban lévő fogaskerékkel megadható hogy az ürlap ablak automatikusan felnyíljon, ha olyan leletet nézünk vissza, amihez űrlappal rögzítettük a lelet tartalmát.
Influenzaszerű heti jelentés
Az új korcsoport átvezetése.
Nem ellenőrzött leletek (felhasználói kérésre)
• A rendszer megjegyzi az előnézet beállítását, tehát ha előnézet módban lépünk ki, következő híváskor automatikusan úgy indul (felhasználói kérésre)
• PDF dokumentum megtekintésekor egy un. Nagyítás lehetőség is él. Ennek segítségével átméretezhető a megtekintett dokumentum. Ennek a beállításnak az értéke szintén megjegyződik. Ennek működése nem egyezik meg magán a PDF dokumentumon található beépítetett nagyítással, tehát ha ott állítjuk, azt nem képes a program eltárolni. (felhasználói kérésre)
• A kórházi kezelés is belekerült (napi panelen is!)
• A lista sorrendje megváltoztatható, ha lista fejlécében a Paciens ill. Idő oszlopra kattintunk (az időrendi sorrend fordított, tehát a legfrissebbek vannak legelöl) (felhasználói kérésre)
Labor kérés, v.sorozat kapcsoló (felhasználói kérésre)
A nyomtatás kérhető úgy hogy a beutalón, ne oszlopszerűen jelenjenek meg a kért vizsgálatok, hanem szövegként, felsorolva és pontosvesszővel elválasztva. (Kisseb helyet foglal a beutalón.
Ebben az esetben csövenként sorokba csoportosítva nyomtatja a vizsgálatokat (ahol ez az adat rendelkezésre áll) Amelyeknek nincs, azok az utolsó csoportba kerülnek.
Napi tevékenység - Beutalás
Emedworks típusú szolgáltató esetén, egy sikeres beutalás végén az infopanelen kért időpont visszaíródik a beutalás ablak Beutalás indoka mezőjébe.
Gyermekorvos típusú felhasználó (felhasználói kérésre)
Gyermekorvos típusú felhasználó esetén a „Háziorvosi ellátás” menüpont és ablak neve „Házi gyermekorvosi ellátás”
Távoli lelet fogadás (felhasználói kérésre)
• A jobb alsó fogaskerékkel beállítható, hogy lelet érkeztetés után csak a hibás, vagy csak részben érkeztethető leletek jelenjenek meg az összesítőben.
• Az alapbeállításoknál a Munkaállomás fülön beállítható, hogy a Távoli lelet érkeztetés automatikusan óránként lefusson. Ekkor amennyiben használja a programot a távoli érkeztetés lefut. Ha az érkeztetendő leletekben van összerendeletlen, akkor az összerendelő képernyő megjelenik.
• Ha a leleten összerendeletlen vizsgálatok/szakrendelések vannak, lehetőség van a vizsgálat/szakrendelés automatikus felvételére. Ehhez az összerendelő képernyőn a vizsgálat/szakrendelés neve előtti négyzetet kell bejelölni:
Ilyenkor ha labor vizsgálatról van szó, az a labor törzsben egy un. Távoli főcsoportba kerül
Szakrendelés esetében, a szakrendelés lista végére.
Kommunikáció
Valamennyi helyen ahol kommunikáción keresztül érkezhetnek leletek ill. küldhetők kérések, ha az adott tétel kommunikáción keresztüli a Kommunikáción keresztül felirat látható (laborkérés, beutalás, labor eredmény, hozott lelet, lekérdezés, kórházi kezelés).
Az egységes megjelenés miatt minden olyan képernyő, ahol a távoli kommunikáció szerepet kap lila színnel jelenik meg. (felhasználói kérésre)
Alapstátusz átemelése az Ixfer rendszerből (felhasználói kérésre)
Amennyiben A Doki program közösített az Ixfer rendszerrel, az Alapstátusz ablakon megjelenik „Ixfer státusz átemel” gomb, persze csak abban az esetben, ha a betegnek van rögzített státusz adata az üzemorvosi rendszerben.
Labor kérés, Beutalás (felhasználói kérésre)
Mindkét ablakon beállítható a jobb alsó sarokban lévő fogaskerékkel, hogy a nyomtatott beutalóra az alapbetegségek BNO-ja kerüljön dátum és név nélkül.
Paciens adatok kitöltése
Háziorvosi esetben is az összes paciens közül lehet választani (nem kell kijelentkeztetni a praxisból)
Jogosítvány adatlap (felhasználói kérésre)
A jogosítvány készítésekor használt adatlapon, már igénybe vehető a napi ellátáson alkalmazott típustovábbküldés lista is.
Oltási lap – oltóanyag nyilvántartás
A DTPa + IPV + Hib oltás oltóanyagában történt változás kapcsán az oltási lapon lehetőség van az oltás dátuma és gyártási számán túl az oltóanyag nyilvántartására is. Ezt egy egyes választék segítségével lehet megtenni. Az abban szereplő oltóanyagok az ismert módon (jobb egérgomb) tölthetők fel.
Az így felvett oltóanyagok az Elvégzett oltások listában mint szűrőfeltétel alkalmazhatók, tehát segítségével kimutatható, mely gyermekek kaptak pl pentaxim oltóanyagot.
Személyválasztás (felhasználói kérésre)
• A „Ma ellátott” listában, dőlt betűvel látszódnak hálózat esetén a másik gépen aktuálisan elővett páciensek is.
• Egy újabb oszlopban látható a listában megjelenített sorok száma is.
Szakorvosi javaslat - hozott lelet vagy kórházi zárójelentés felvitelekor (felhasználói kérésre)
Amennyiben a Hozott lelet vagy Kórházi zárójelentés felvitele közben rögzíti a lelethet csatolt szakorvosi javaslatokat, a szakorvosi javaslat érvényességi idejének végét jelző oszlop fejlécén jobb egérgombra lehetősége van egyszerre valamennyi aktuálisan felvitt javaslat „-ig” dátumát megadni. Ez csak azokra a tételekre igaz, ahol ki van töltve az érvényesség kezdete és a készítmény leíratában szerepel a maximális érvényességi idő.
Ixfer, Elszámolás előkészítés (felhasználói kérésre)
Kérhető, hogy csak az adott időszakban elvégzett vizsgálatokon részt vett dolgozók szerepeljenek a listában.
Ixfer, Lejárt alkalmasságok (felhasználói kérésre)
A listában már nem szerepelnek a távoztatott dolgozók.
Ixdoki közös Ixfer (felhasználói kérésre)
Amennyiben az Ixdoki rendszerük közösítve van az Ixfer rendszerrel, a napi tevékenység előző bno-i között megjelennek a ferben rögzített diagnózisok is.
Ixszocgond - Egyéni felhasználás (felhasználói kérésre)
A listából a pipa segítségével külön kivehető egy-egy tétel, így csak a megjelölteket vesz le a raktárból. Természetesen induláskor mindig minden tétel be van jelölve. Ezt a funkciót célszerű akkor használni, mikor a program jelzi, hogy egy tételből nincs elegendő a raktárban. Akkor azt vegyük ki és csak a többit fogja levonni a raktárból.
Ixfer- Beutalás alkalmassági vizsgálatra (felhasználói kérésre)
Új menüpont. Segítségével készíthető egy beutaló formanyomtatvány, melynek kezdeti kitöltését a munkahelyi bejelentő alapján elvégzi el a rendszer.