rpetra
  • rpetra
  • Veterán (Szint 20 - Max) Topic Starter
Tuesday, April 30, 2013 8:51:00 AM
Tisztelt Felhasználóink!

Elkészült és portálunkról letölthető  a visual Ixdoki rendszerünk legújabb, 1.62.0 verziója.

Változások:

2013.05.01-től érvényes gyógyszer,segédeszköz és intézet törzs

PostIt

Jobb egérgombbal a napi dátum is beemelhető.

Recept és gyűjtő információs ablak az előző felírásról

Segédeszköz esetén ISO 10-re is figyeli/mutatja az előző felírást.

Beutalások összesítése

Kérhető a lista csak a „TP.miatt sürgős” beutalásokra.

Segédeszköz felírás

A program figyeli az adott eszközkihordási idejét és vényre felírható darabszámát. Szakorvosi javaslat, th.lap,recept íráskor egy tájékoztató üzenet jelenik meg, az adott eszköz, adott jogcímen történő felírásakor:

Amennyiben az adott jogcímen nem rendelhető a készítmény, az „Ezen a jogcímen nem rendelhető!” szöveg jelenik meg.

Szakorvosi javaslat és th.lapkarbantartás közben az üzenet csak tájékoztató jellegű, receptíráskor felírás előtt ha az ellátottság hosszabb, mint a kihordási idő vagy a felírt darabszám nagyobb mint az egy vényre írható maximum a rendszer figyelmeztetést küld.

Napi tevékenység - BeutalásNRSZH

A 95/2013.(III.29) kormányrendeletnek megfelelően megváltozott a beutaló formátuma a súlyos fogyatékosság, illetve a munkaképesség változás megállapításához. Két nyomtatvány került kialakításra a régi összevont helyett, ezért szükség van a kettő elkülönítésére.

Kitöltéskor meg kell adnunk a beutaló típusát. Ennek megfelelően csak azok a mezők kitölthetőek az adott nyomtatványhoz, amelyek szükségesek.

medicinke
Monday, May 6, 2013 10:18:02 AM
Nem biztos, hogy ebben e verzióban van a hiba, lehet, hogy csak most vettem észre.

48 éves betegnek a hivatásos jogosítványát 5 évre javasolta hosszabbítani a doki, 3 helyett.

palenkascs
Monday, May 6, 2013 11:03:23 AM
Originally Posted by: medicinke 

Nem biztos, hogy ebben e verzióban van a hiba, lehet, hogy csak most vettem észre.

48 éves betegnek a hivatásos jogosítványát 5 évre javasolta hosszabbítani a doki, 3 helyett.

A jogosítvánnyal kapcsolatban az 1.59.0-s verzióban történt ide tartozó módosítás, és ha jól értem, az Ön által jelzett észrevétel pont erre vezethető vissza.

"2-es alkalmassági csoport 60 év alatt 5 évig, 60 év felett 2 évig érvényes"

dr.Kovács József
Tuesday, May 7, 2013 6:10:06 AM
Originally Posted by: palenkascs 

Originally Posted by: medicinke 

Nem biztos, hogy ebben e verzióban van a hiba, lehet, hogy csak most vettem észre.

48 éves betegnek a hivatásos jogosítványát 5 évre javasolta hosszabbítani a doki, 3 helyett.

A jogosítvánnyal kapcsolatban az 1.59.0-s verzióban történt ide tartozó módosítás, és ha jól értem, az Ön által jelzett észrevétel pont erre vezethető vissza.

"2-es alkalmassági csoport 60 év alatt 5 évig, 60 év felett 2 évig érvényes"

A hivatásos jogosítvány 1-es alkalmassági csoport.


dr.Kovács József
dr. Szathmáry Zoltán
Tuesday, May 7, 2013 8:12:19 AM
Originally Posted by: dr.Kovács József 

Originally Posted by: palenkascs 

Originally Posted by: medicinke 

Nem biztos, hogy ebben e verzióban van a hiba, lehet, hogy csak most vettem észre.

48 éves betegnek a hivatásos jogosítványát 5 évre javasolta hosszabbítani a doki, 3 helyett.

A jogosítvánnyal kapcsolatban az 1.59.0-s verzióban történt ide tartozó módosítás, és ha jól értem, az Ön által jelzett észrevétel pont erre vezethető vissza.

"2-es alkalmassági csoport 60 év alatt 5 évig, 60 év felett 2 évig érvényes"

A hivatásos jogosítvány 1-es alkalmassági csoport.

Mióta?

dr.Kovács József
Tuesday, May 7, 2013 8:37:43 AM
Originally Posted by: dr. Szathmáry Zoltán 

Originally Posted by: dr.Kovács József 

Originally Posted by: palenkascs 

Originally Posted by: medicinke 

Nem biztos, hogy ebben e verzióban van a hiba, lehet, hogy csak most vettem észre.

48 éves betegnek a hivatásos jogosítványát 5 évre javasolta hosszabbítani a doki, 3 helyett.

A jogosítvánnyal kapcsolatban az 1.59.0-s verzióban történt ide tartozó módosítás, és ha jól értem, az Ön által jelzett észrevétel pont erre vezethető vissza.

"2-es alkalmassági csoport 60 év alatt 5 évig, 60 év felett 2 évig érvényes"

A hivatásos jogosítvány 1-es alkalmassági csoport.

Mióta?

Bocsánat, tévedtem. [elpirul]

13/1992 NM rendelet 2013.01.19-től érvényes módosítása:

5. §

(1) Az 1. alkalmassági csoportba tartozó közúti járművezetők közül az, aki a

a) 40. életévét még nem töltötte be, 10 évenként;

b) 40. életévét betöltötte, de a 60. életévét még nem töltött be, 5 évenként;

c) a 60. életévét betöltötte, de a 70. életévét még nem töltötte be, 3 évenként;

d) a 70. életévét betöltötte, 2 évenként

köteles időszakos egészségi alkalmassági vizsgálaton megjelenni.

(2)8 A 2. alkalmassági csoportba tartozó közúti járművezetők közül az, aki

a) a 60. életévét nem töltötte be, 5 évenként;

b) a 60. életévét betöltötte, 2 évenként

köteles időszakos egészségi alkalmassági vizsgálaton megjelenni.


dr.Kovács József
rpetra
  • rpetra
  • Veterán (Szint 20 - Max) Topic Starter
Thursday, May 9, 2013 8:05:56 AM
Tisztelt Felhasználóink!

Elkészült és portálunkról letölthető  a visual Ixdoki rendszerünk legújabb, 1.62.1 frissítés.

Változások:

Az OEP tájékoztatása szerint:

„Tájékoztatjuk Önöket, hogy a2013. május elsejével érvényes PUPHA-törzs NICHE táblába helytelenül került be a103-as NICHE_ID értékhez tartozó sor.”

Az érintett készítmények:

ROXERA 15 MG FILMTABLETTA 10xbuborékcsomagolásban

ROXERA 15 MG FILMTABLETTA 14xbuborékcsomagolásban

ROXERA 15 MG FILMTABLETTA 20xbuborékcsomagolásban

ROXERA 15 MG FILMTABLETTA 28x buborékcsomagolásban

ROXERA 15 MG FILMTABLETTA 30xbuborékcsomagolásban

ROXERA 15 MG FILMTABLETTA 56xbuborékcsomagolásban

ROXERA 15 MG FILMTABLETTA 60xbuborékcsomagolásban

ROXERA 15 MG FILMTABLETTA 84xbuborékcsomagolásban

ROXERA 15 MG FILMTABLETTA 90xbuborékcsomagolásban

ROXERA 15 MG FILMTABLETTA 98xbuborékcsomagolásban

ROXERA 15 MG FILMTABLETTA 100xbuborékcsomagolásban

ROSUVASTATIN PHARMA-REGIST 15 MGFILMTABLETTA 100x buborékcsomagolásban

ROSUVASTATIN PHARMA-REGIST 15 MGFILMTABLETTA 98x buborékcsomagolásban

ROSUVASTATIN PHARMA-REGIST 15 MGFILMTABLETTA 90x buborékcsomagolásban

ROSUVASTATIN PHARMA-REGIST 15 MGFILMTABLETTA 84x buborékcsomagolásban

ROSUVASTATIN PHARMA-REGIST 15 MGFILMTABLETTA 60x buborékcsomagolásban

ROSUVASTATIN PHARMA-REGIST 15 MGFILMTABLETTA 56x buborékcsomagolásban

ROSUVASTATIN PHARMA-REGIST 15 MGFILMTABLETTA 30x buborékcsomagolásban

ROSUVASTATIN PHARMA-REGIST 15 MGFILMTABLETTA 28x buborékcsomagolásban

ROSUVASTATIN PHARMA-REGIST 15 MGFILMTABLETTA 20x buborékcsomagolásban

ROSUVASTATIN PHARMA-REGIST 15 MGFILMTABLETTA 14x buborékcsomagolásban

ROSUVASTATIN PHARMA-REGIST 15 MGFILMTABLETTA 10x buborékcsomagolásban

A friss gyógyszertörzstartalmazza a javítást!

János kórház labor eredmény érkeztetés

Amennyiben a leletben olyan vizsgálat is szerepel, aminek az eredménye még nem készült el(az eredményben az „elkészül: x nap múlva” szöveg van), a program ezen vizsgálatokat kihagyja az érkeztetésből.

A vizsgálatok nevének végén szereplő „*” karaktert figyelmen kívül hagyja a rendszer.

Lekérdezés – Nem ellenőrzött leletek (felhasználói kérésre)

A lelet ellenőrzötté válik, ha lekérdezéskor bekerül a lekérdezett események közé

Betegéletút (felhasználói kérésre)

Lehetőség van az alsó táblázatokban szereplő adatok nyomtatására, a felső eszközsor nyomtat gombjával. Ekkor az aktuálisan kiválasztott lista (ellátások, vények, pénzbeli adatok) kerül nyomtatásra, a benne szereplő adatokkal.

Kommunikáció - ADATA laboreredmény érkeztetés

A mosonmagyaróvári laborból érkező leletek érkeztetése

pj
  • pj
  • Kezdő (Szint 1)
Thursday, May 9, 2013 9:54:26 AM
Eltűnt az ablakokról a "tálcára" ikon ("_"), így nem lehet a menet közben megnyitott ablakokat letenni, hogy pl. az infolapot lehessen látni, csak úgy, ha bezárom vagy félre húzom az ablakot. Ennek van valami oka, vagy csak véletlenül tűntek el?
Kharon
Thursday, May 9, 2013 9:59:29 AM
Originally Posted by: pj 

Eltűnt az ablakokról a "tálcára" ikon ("_"), így nem lehet a menet közben megnyitott ablakokat letenni, hogy pl. az infolapot lehessen látni, csak úgy, ha bezárom vagy félre húzom az ablakot. Ennek van valami oka, vagy csak véletlenül tűntek el?

Néhány ablaknál hibás működést eredményezhetett, ha le lett téve tálcára, illetve egységesítve lettek ezáltal az ablakok. Az infólapot a felső ikonsor Info lap gombjával bármikor előtérbe tudja tenni, ugyanebben az ikonsorban a Futó akció ablakok közötti váltás (balról jobbra a harmadik Váltás feliratú gomb) gombbal a nyitott ablakok között válthat.

pj
  • pj
  • Kezdő (Szint 1)
Friday, May 10, 2013 8:28:36 AM
Köszönöm!

A másik, kicsit feleslegesnek tűnő dolog, hogy a leletek, zárójelentések megtekintése utáni bezáráskor rákérdez, hogy "Biztosan tárolás nélkül kilép?" (holott meg sem lett nyitva).

palenkascs
Friday, May 10, 2013 9:33:19 AM
Originally Posted by: pj 

Köszönöm!

A másik, kicsit feleslegesnek tűnő dolog, hogy a leletek, zárójelentések megtekintése utáni bezáráskor rákérdez, hogy "Biztosan tárolás nélkül kilép?" (holott meg sem lett nyitva).

Nem feltétlen felesleges a kérés/észrevétel, sőt, csak megtekintésre valóban nem fontos ezt írnia, hiszen nem történik módosítás.

Továbbítom a fejlesztő kollégáknak az észrevételét, és megnézik, hogy mit lehet tenni az ügy érdekében.

TomposG
Monday, May 13, 2013 10:41:38 AM
Az utolsó verzióváltásban olyan, felhasználói kérésre végre hajtott változás volt ami nekem nagyon nem szimpatikus. Amennyiben a lekérdezésben nézek meg leletet függetlenül attól, hogy akár csak egyet is néztem meg a következő belépéskor minden lelet (!) átáll ellenőrzötté. Ez jogilag egy teljesen új helyzetet teremt, mert lehet, hogy az általam amúgy meg sem nézett, de ellenőrzötté átállt leletek között olyan is van aminek utána kellene menni, értesíteni kellene a beteget, tovább kellene küldeni stb. Ebben az esetben nem mondhatom, hogy nem láttam, nem volt róla tudomásom mert a program úgy rögzíti mintha láttam volna!! Én eddig csak azokat a leleteket rögzítettem megtekintettként amit elhozott a beteg!!

Ebben a formában ez nekem nagyon, nagyon nagyon nagyon nem tetszik!!!!!!!!!!!!!!!!!

T_Zoli
Wednesday, May 15, 2013 8:35:57 AM
Tisztelt Felhasználóink!

Portálunkról letölthető a visual Ixdoki rendszerünk legújabb, 1.62.2 frissítése.

Változások:

Az OEP tájékoztatása szerint:

„Tájékoztatjuk Önöket, hogy a 2013. május elsejével érvényes PUPHA-törzs NICHE táblába helytelenül került be a 103-as NICHE_ID értékhez tartozó sor.”

Az érintett készítmények:

ROXERA 15 MG FILMTABLETTA 10x buborékcsomagolásban

ROXERA 15 MG FILMTABLETTA 14x buborékcsomagolásban

ROXERA 15 MG FILMTABLETTA 20x buborékcsomagolásban

ROXERA 15 MG FILMTABLETTA 28x buborékcsomagolásban

ROXERA 15 MG FILMTABLETTA 30x buborékcsomagolásban

ROXERA 15 MG FILMTABLETTA 56x buborékcsomagolásban

ROXERA 15 MG FILMTABLETTA 60x buborékcsomagolásban

ROXERA 15 MG FILMTABLETTA 84x buborékcsomagolásban

ROXERA 15 MG FILMTABLETTA 90x buborékcsomagolásban

ROXERA 15 MG FILMTABLETTA 98x buborékcsomagolásban

ROXERA 15 MG FILMTABLETTA 100x buborékcsomagolásban

ROSUVASTATIN PHARMA-REGIST 15 MG FILMTABLETTA 100x buborékcsomagolásban

ROSUVASTATIN PHARMA-REGIST 15 MG FILMTABLETTA 98x buborékcsomagolásban

ROSUVASTATIN PHARMA-REGIST 15 MG FILMTABLETTA 90x buborékcsomagolásban

ROSUVASTATIN PHARMA-REGIST 15 MG FILMTABLETTA 84x buborékcsomagolásban

ROSUVASTATIN PHARMA-REGIST 15 MG FILMTABLETTA 60x buborékcsomagolásban

ROSUVASTATIN PHARMA-REGIST 15 MG FILMTABLETTA 56x buborékcsomagolásban

ROSUVASTATIN PHARMA-REGIST 15 MG FILMTABLETTA 30x buborékcsomagolásban

ROSUVASTATIN PHARMA-REGIST 15 MG FILMTABLETTA 28x buborékcsomagolásban

ROSUVASTATIN PHARMA-REGIST 15 MG FILMTABLETTA 20x buborékcsomagolásban

ROSUVASTATIN PHARMA-REGIST 15 MG FILMTABLETTA 14x buborékcsomagolásban

ROSUVASTATIN PHARMA-REGIST 15 MG FILMTABLETTA 10x buborékcsomagolásban

A friss gyógyszertörzs tartalmazza a javítást!

János kórház labor eredmény érkeztetés

- Amennyiben a leletben olyan vizsgálat is szerepel, aminek az eredménye még nem készült el (az eredményben az „elkészül: x nap múlva” szöveg van), a program ezen vizsgálatokat kihagyja az érkeztetésből.

- A vizsgálatok nevének végén szereplő „*” karaktert figyelmen kívül hagyja a rendszer.

Lekérdezés – Nem ellenőrzött leletek (felhasználói kérésre)

A lelet ellenőrzötté válik, ha lekérdezéskor bekerül a lekérdezett események közé. Felhasználóink észrevétele alapján a funkció külön beállításhoz kötött, tehát alapesetben nem állítódik át a lelet. A Lekérdezés akció, jobb alsó sarkában látható fogaskerék ikonnal lehet ezt megtenni.

Betegéletút (felhasználói kérésre)

Lehetőség van az alsó táblázatokban szereplő adatok nyomtatására, a felső eszközsor nyomtat gombjával. Ekkor az aktuálisan kiválasztott lista (ellátások, vények, pénzbeli adatok) kerül nyomtatásra, a benne szereplő adatokkal.

Kommunikáció - ADATA labor eredmény érkeztetés

A mosonmagyaróvári laborból érkező leletek érkeztetése

Hozott lelet, kórházi kezelés, laboreredmény felvitel

Csak abban az esetben figyelmeztet a program a Mégsem gombbal való kilépésre, ha már egy új vagy módosításra elővett leletbe beléptünk.

Users browsing this topic