Nagy Attila
Friday, June 29, 2018 2:20:27 PM
Originally Posted by: benczik 

Tisztelt Programozók!!

Most, hogy a törzskarton halasztásával lesz egy szusszanás szeretnék jelezni néhány dolgot:

A Varilrixből 2 oltást kell beadni..... a program hiányolja a 3.at uez igaz a meningococcus oltásokra ahol a 3 után már nem kell a 4..... legalább is nem néhány hónapon belül.

A következő kötelező oltás esedékességét elég lenne 30 nappal előbb jelezni.

Gyógyszer keresésekor.... egyszerűbb az előzőből felírni, hiszen jó esetben nem kell az adagolást állítani, ezért ott kezdi az ember ( nem állandó gyógyszerekre gondolok, hanem pl egy Cataflam cseppre).... ha nem találja a rendszer az előzőben akkor az általánosra kell átlépni, de ekkor törli a beírást. Tehát minimum jegyezze meg... vagy esetleg automatikusan át is léphetne.

S ami már egy nagyobb falat a gyerekkorban a krónikus betegségeknél nem lehet és kell alkalmazni a felnőtt gondozási sémát, ezzel kellene kezdeni valamit. A gondozási ablakot amúgy is nagyon körülményesnek érzem.... gyerekek esetében.

köszönöm

Tiszelt Dr. Benczik Adrienne!

Az Ixnet programban az oltási sémák szerinti esedékesség kiértékelése az oltások rögzítése során megjelölt oltási sémától függ, de néhány további feltételt is figyelembe vesz a program. Amikor pl. egy adott séma megjelölése mellett a 2. oltást rögzítjük, akkor a program automatikusan megjelöli, hogy ez az oltás a sorozatban a 2. oltás. Ha azonban, valamilyen oknál fogva, a 2. oltás rögzítésénél nem lett megadva az oltási séma, vagy a sorszám nem 2 lett (ezek átírható adatok), akkor a program nem veszi figyelembe, hogy ebben a sémában már a 2. oltás be lett adva, és jelzi az újabb oltás beadásának esedékességét.

Látatlanban nem lehet megmondani, hogy a konkrét esetben mi a probléma. Ha a fentiek alapján ellenőrizve nem sikerül megtalálni a hiba okát, akkor kérjük, jelezze válaszában, kollégánk megkeresi Önt, kér egy mentést (kérjük jelezze ebben az esetben, hogy ki a páciens, akinél az eset előfordult), s megkeressük a hiba okát.

A programban egyébként a Varilrix oltási sémája összesen 2 oltásból áll, a Meningococcus oltás oltóanyagai közül a Meningitec, Menjugate, Neisvac-C sémái is 2 oltásból állnak, a Bexsero sémája 4 oltásból, a Trumenba egyik sémája 2, a másik 3 oltásból áll.

benczik
Friday, June 29, 2018 10:36:02 PM
Úgy látom nem értjük egymást ... (a meningococcus esetében kicsit én voltam pongyola a Nesi-Vac-ra gondoltam... ami nem 2 hanem alap helyzetben 3 oltásból áll... de nem 4-ből. Talán meg lehetne számolni hogy hány van beírva). .... sajnálom... de nincs értelme elbeszélnünk egymás mellett... kínlódok tovább.
Varga Sándor
Monday, July 2, 2018 9:53:53 AM
Originally Posted by: benczik 

Úgy látom nem értjük egymást ... (a meningococcus esetében kicsit én voltam pongyola a Nesi-Vac-ra gondoltam... ami nem 2 hanem alap helyzetben 3 oltásból áll... de nem 4-ből. Talán meg lehetne számolni hogy hány van beírva). .... sajnálom... de nincs értelme elbeszélnünk egymás mellett... kínlódok tovább.

Kedves doktornő,

A félreértést valószínűleg a módszertani levél megfogalmazása okozhatja.

Ebben az alábbi szerepel

"NeisVac-C

Csecsemők 2-4 hónapos korig két, egyenként 0,5 ml-es adaggal oltandók, legalább 2 hónapos időközzel. A 4 hónaposnál idősebb csecsemők, a gyermekek, a serdülők és a felnőttek 0,5 ml

oltóanyaggal, egyszeri alkalommal oltandók.

Konjugált meningococcus C vakcinával egyéves kor alatt alapimmunizált (1 vagy 2 oltás) csecsemőt a 2. életév folyamán javasolt emlékeztető oltásban részesíteni, legkorábban az alapimmunizáció befejezése után 6 hónap múlva."

Tehát az, hogy az oltási séma ebben az esetben 2 vagy 3 oltást jelent, attól is függ, hogy az első oltás(oka)t milyen életkorban kapta meg a gyerek.


Varga Sándor
benczik
Monday, July 2, 2018 11:07:36 AM
Igen én ezt pontosan tudom.... de a program a 3 beadott oltás ( 3hó 5 hó 1 év)....után jelzi, hogy jár még egy Neis-Vac 07.30-án.....
benczik
Monday, July 2, 2018 11:10:42 AM
de ne ragadjunk le a meningococcusnál... Varilrix-ből biztosan nem kell 3 oltás semmilyen séma és módszertani levél szerint.
Varga Sándor
Monday, July 2, 2018 12:01:13 PM
Originally Posted by: benczik 

de ne ragadjunk le a meningococcusnál... Varilrix-ből biztosan nem kell 3 oltás semmilyen séma és módszertani levél szerint.

Igen, a varicella mindkét oltóanyaghoz tartozó oltási sémája 2-2 oltást tartalmaz. Tudunk esetleg egyeztetni távelérésre egy olyan időpontot, amikor nem tartjuk fel a doktornő rendelését, és tudjuk ellenőrizni ezt a részt a programban?


Varga Sándor
benczik
Monday, July 2, 2018 3:41:44 PM
A jövő héttől két hétig szabadságon leszek. Utána. Mert úgyis kénytelen vagyok az EESZT-t is elindítani.

Olyan gondom is van, hogy ha 2-3 példányban nyomtatok receptet akkor mindkét nyomtatómon a 2- és még jobban a 3. példány elcsúszik. Mivel külön nyomtatókon igaz ez felmerül, hogy nem a nyomtató a rossz. Valamint még mindig rapszódikus hogy a 2. gépen látom-e a scennelt anyagot. Szóval megköszönöm ha jut rám egy óra valamikor , ha lehet úgy hogy a házi informatikus is ott lehessen, mert ő nem csak hall hanem ért is :-)

Varga Sándor
Monday, July 2, 2018 3:49:48 PM
Originally Posted by: benczik 

A jövő héttől két hétig szabadságon leszek. Utána. Mert úgyis kénytelen vagyok az EESZT-t is elindítani.

Olyan gondom is van, hogy ha 2-3 példányban nyomtatok receptet akkor mindkét nyomtatómon a 2- és még jobban a 3. példány elcsúszik. Mivel külön nyomtatókon igaz ez felmerül, hogy nem a nyomtató a rossz. Valamint még mindig rapszódikus hogy a 2. gépen látom-e a scennelt anyagot. Szóval megköszönöm ha jut rám egy óra valamikor , ha lehet úgy hogy a házi informatikus is ott lehessen, mert ő nem csak hall hanem ért is :-)

Persze, természetesen lehet.

Pár percet kérek, és hívom a doktornőt, hogy megbeszéljük az időpontot


Varga Sándor
MediAT
Thursday, July 19, 2018 8:51:19 AM
Tisztelt Infomix!

Egy korábbi, törzskartonról szóló tájékoztatóból idéznék: " Mivel önálló funkcióként működik, amelyik a mindennapokban használt Ixnet rendszerből intelligens módon átveszi a releváns információt".

Érdeklődnék, hogy a Visual IxDokiban milyen fejlesztések várhatóak ezzel kapcsolatban? Mennyire lesz "okos", mint az Ixnet, mennyire tudják automatikussá tenni itt is ezt a folyamatot?

Azt remélem, a mostoha kistestvér is kap annyi figyelmet, mint a nagy.

Köszönettel:

Sziliné

Varga Sándor
Thursday, July 19, 2018 9:00:07 AM
Originally Posted by: MediAT 

Tisztelt Infomix!

Egy korábbi, törzskartonról szóló tájékoztatóból idéznék: " Mivel önálló funkcióként működik, amelyik a mindennapokban használt Ixnet rendszerből intelligens módon átveszi a releváns információt".

Érdeklődnék, hogy a Visual IxDokiban milyen fejlesztések várhatóak ezzel kapcsolatban? Mennyire lesz "okos", mint az Ixnet, mennyire tudják automatikussá tenni itt is ezt a folyamatot?

Azt remélem, a mostoha kistestvér is kap annyi figyelmet, mint a nagy.

Köszönettel:

Sziliné

Kedves Sziliné,

A visualban is készül, jelenleg már tesztelés alatt van a háziorvosi törzskarton. A programban már meglévő adatok itt is átemelésre kerülnek majd.


Varga Sándor
dr.Dergez
Friday, August 3, 2018 10:11:50 AM
Próbálom megnyitni az új háziorvosi törzskartont.Rögtön hiba fordul elő a működés közben.Mi lehet a gond?
K Bálint
Friday, August 3, 2018 12:18:50 PM
Originally Posted by: dr.Dergez 

Próbálom megnyitni az új háziorvosi törzskartont.Rögtön hiba fordul elő a működés közben.Mi lehet a gond?

Néhány Felhasználónk jelezte hogy hiba fordul elő amikor a törzskartont előveszik:

A hiba megoldása a következő:

A program ikonján egy jobb gombot kell nyomni az egérrel majd a futtatás rendszergazdaként lehetőséget választani.

Ekkor elindul a program, lépjenek be a megszokott módon, majd az EESZT panelen találnak egy beállítások fület, ha arra átkattintanak alul megjelenik egy Segéd regisztráció gomb, erre kell rákattintani, felugrik egy fekete ablak egy pillanatra.

Ha ez megtörtént akkor már tudják is használni az új Háziorvosi törzskartont.

Zsolticicaja
Monday, August 6, 2018 8:35:48 PM
Szép estét! Lehet én vagyok buta, de azt nem értem az új törzskartonban, hogy ha pl rögzítek egy kórházi kezelést, akkor oda a kórháznak az OTH 6, OTH9 azonosítóját kell beírni ahol feküdt? Honnan fogom én azt tudni, hogy mit írjak oda? 😃 [bizonyt]
Varga Sándor
Tuesday, August 7, 2018 7:42:20 AM
Originally Posted by: Zsolticicaja 

Szép estét! Lehet én vagyok buta, de azt nem értem az új törzskartonban, hogy ha pl rögzítek egy kórházi kezelést, akkor oda a kórháznak az OTH 6, OTH9 azonosítóját kell beírni ahol feküdt? Honnan fogom én azt tudni, hogy mit írjak oda? 😃 [bizonyt]

Jó reggelt,

Igen, a kitöltési útmutató szerint a Kórház OTH kódjai kellenek.

"Diagnózist megállapító egészségügyi szolgáltató 6 jegyű azonosítója".

A teljes kitöltési útmutató elérhető az Ixnetben, a Háziorvosi Törzskarton kitöltése közben, jobb oldalon a nyomtatvány gombra kattintva. Ugyan itt az önkitöltős formanyomtatvány is elérhető.


Varga Sándor
Users browsing this topic