Stein András
Monday, January 31, 2022 12:19:39 PM
Tisztelt Felhasználóink!

Portálunkról letölthető  a visual Ixdoki 1.170.0 verzióváltása.

Változások

- Gyógyszer- és segédeszköztörzs változások.

- BNO törzs változások.

- Védőnő havi oltásjelentés

- ’COVID-19 Comirnaty 10 mcg’ oltás

- Szakorvosi javaslat - pecsétszámhoz rendelt orvosnév

- 5-11 évesek nyilatkozata a COVID oltás beadásához

Gál Andi
Sunday, February 13, 2022 2:10:56 PM
Pénteken bátorkodtam felhívni Önöket és egy kollégájuktól tanácsot kérni alternatív megoldásra, illetve a program változtatására irányulóan. Lehet, hogy a péntek volt az oka, de elég durva elutasító választ kaptam, ezért itt is kérdezném. Másnak nem okoz gondot a programban lévő adóigazolás? Ha véglegeset szeretnék kiadni önrevízió miatt, akkor nem tudom beírni a jogosultság kezdetét, ami igen fontos lenne, ellenben be kell írnom a kiállító adószámát. Nem gondolom, hogy ez fontos lenne. Kérdeztem, hogy honnan tudok letölteni megfelelő nyomtatványt, ha már a programban csak ez (a számunkra használhatatlan) van, erre egy egyszerű ˝nem tudom˝ volt a válasz. Köszönöm, ha valaki tudna segíteni abban, hogy hogyan tudom ezt megoldani. A következő munkanapra kellene ilyen igazolást kiadni.
dr.mile.gyula@gmail.com
Monday, February 14, 2022 9:45:25 AM
Originally Posted by: Gál Andi 

Pénteken bátorkodtam felhívni Önöket és egy kollégájuktól tanácsot kérni alternatív megoldásra, illetve a program változtatására irányulóan. Lehet, hogy a péntek volt az oka, de elég durva elutasító választ kaptam, ezért itt is kérdezném. Másnak nem okoz gondot a programban lévő adóigazolás? Ha véglegeset szeretnék kiadni önrevízió miatt, akkor nem tudom beírni a jogosultság kezdetét, ami igen fontos lenne, ellenben be kell írnom a kiállító adószámát. Nem gondolom, hogy ez fontos lenne. Kérdeztem, hogy honnan tudok letölteni megfelelő nyomtatványt, ha már a programban csak ez (a számunkra használhatatlan) van, erre egy egyszerű ˝nem tudom˝ volt a válasz. Köszönöm, ha valaki tudna segíteni abban, hogy hogyan tudom ezt megoldani. A következő munkanapra kellene ilyen igazolást kiadni.

Amennyire én tudom : a jogosultság kezdeti dátuma a súlyos fogyatékosságot megállapító szakdokumentáció kelte és ez rögzíthető/ezt kéri a nyomtatvány is . A kiállító adószámának feltüntetése előírás , kell szerepeljen ! Tehát szerintem a meglévő nyomtatvány formátumot kell kiállítani.

Annyi szépséghibája van a hozzászólásomnak, hogy amit én használok adatlapot erre célra nem kizárt hogy általam készített ( valamikor sok évvel ezelőtt ) és nem Infomixes , de a fentebb általam leírtak tudtommal helytállóak ami a tartalmat illeti.

Varga Sándor
Monday, February 14, 2022 2:24:28 PM
Originally Posted by: Gál Andi 

Pénteken bátorkodtam felhívni Önöket és egy kollégájuktól tanácsot kérni alternatív megoldásra, illetve a program változtatására irányulóan. Lehet, hogy a péntek volt az oka, de elég durva elutasító választ kaptam, ezért itt is kérdezném. Másnak nem okoz gondot a programban lévő adóigazolás? Ha véglegeset szeretnék kiadni önrevízió miatt, akkor nem tudom beírni a jogosultság kezdetét, ami igen fontos lenne, ellenben be kell írnom a kiállító adószámát. Nem gondolom, hogy ez fontos lenne. Kérdeztem, hogy honnan tudok letölteni megfelelő nyomtatványt, ha már a programban csak ez (a számunkra használhatatlan) van, erre egy egyszerű ˝nem tudom˝ volt a válasz. Köszönöm, ha valaki tudna segíteni abban, hogy hogyan tudom ezt megoldani. A következő munkanapra kellene ilyen igazolást kiadni.

Kedves Andrea,

Az igazolás tartalmát 49/2009 EüM rendelet szabályozza, ebben valóban nincs utalás az igazolást kiállító adószámára vonatkozóan. A visualban ezek a nyomtatványok az adatlapok között érhetők el, ami mindenki számára szerkeszthetők. Az infomix.hu oldalon bejelentkezve elérhető egy űrlap centrum ide kerültek fel azok az űrlapok, beutaló formátumok, és infolapok, amiket felhasználóink készítettek anno, és szívesen megosztották a többi visualt használóval. Itt található az a 2014-ben készült nyomtatvány is, amit Mile dr. készített.

Az adatokat, magát az űrlapot a visualban a Karbantartás - Tervező formátumok - Űrlap formátumok karb. menüpontban tudja módosítani. Ha nem szeretné a nulláról kezdeni, akkor a menüpontot elindítva jobb egérkattintással be tudja tölteni azt, amit most használ a programon belül. Amikor minden úgy szerepel, ahogy az önnek megfelelő, érdemes az űrlaphoz tartozó nyomtatási képet is kialakítani, a Nyomtató formátumok karb. menüpontban.

Amit a jogszabály jelenleg hatályos állapota előír az adattartlomra vonatkozóan

A paciens szokásos alapadatai, és az adószáma.

Annak a szakorvos által kiállított dokumentumnak a dátuma, ami alapján a végleges állapot megállapításra került. Ideiglenes igazolást már csak szakorvos állíthat ki. Ettől függetlenül az állapot: végleges adatnak is szerepelnie kell rajta.

A fogyatékosság kezdő dátuma.

Az igazolás kiállításának a dátuma.

Illetve az igazolás kiadó rendelés/orvos adatai.

Varga Sándor


Varga Sándor