Varga Sándor
Friday, October 10, 2008 6:02:49 PM
Ide kerül minden olyan észrevétel, ami a receptíírással kapcsolatos. Pl. therápiás lap (több mint fél év tapasztalata alapján érdemes arra, hogy megosszuk azokkal, akik még csak most ismerkednek a visual Ixdoki rendszer átalakított therápiás lapjával), segédeszköz felírás, stb..
Varga Sándor
hosi
  • hosi
  • Veterán (Szint 20 - Max)
Thursday, October 16, 2008 5:27:17 PM
Felhasználói észrevétel:

Van több olyan eset amikor szakorvos javasolhat csak ált jogcimre irható gyógyszert vagy pelenkát - a gond azokkal van amik Ált és Eü tér köt jogcimen is rendelhetők. példa: széklet incont. esetén "ált. jogcimre" irható betét vagy pelenka - beirom a szakorvosi javaslatot itt a gyógyszernél NEM az eü tér köt jogcimet hanem az Ált. jogcimet jelölöm be- ennek ellenére receptirás során eü.tér.köt.-re ajánlja fel és irja fel - holott eü tér köt.-re a vizelet incont. miatt kezelt betegek jogosultak.

Megvizsgálva a program működését igaza van a doktor úrnak. Módosítottuk ezt a programrészt. Így már ált.jogcímre felírt szakorvosi javaslatot -hiába adható emelt jogcímre- nem ajánla fel.


Hostyánszki László
hosi
  • hosi
  • Veterán (Szint 20 - Max)
Monday, October 20, 2008 10:40:46 AM
Néhány esetben ha egy készítményt a th.lapon, közgyógy kezelésnél vagy a szakorvosi javaslatok között „Nem szedi” jelzéssel láttak el, más pacienseknél is erre állította ugyanazon készítményeket. Módosítottuk a program ezen részeit és segítségképpen a receptírásba a th.lap szerinti válogatáskor beválaszthatók a nem szedett készítmények is (hasonlóan mint a th.lap karbantartáskor). Az ilyen készítményeket a program szürke írással jeleníti meg. Amennyiben ezen készítményen jobb egérgombot nyom, azonnal visszatehető szedett státuszba.


Hostyánszki László
dr.Kovács József
Wednesday, October 22, 2008 10:57:32 AM
Az 1.25.6-os verzióban nagyon jó lett a terápiás lap (láthatók a nem szedi jelölésű gyógyszerek is). Kiváncsi vagyok, hogy ez a verzió osztja-e még a nem szedi jelöléseket.
dr.Kovács József
hosi
  • hosi
  • Veterán (Szint 20 - Max)
Wednesday, October 22, 2008 11:08:08 AM
dr.Kovács József wrote:

Kiváncsi vagyok, hogy ez a verzió osztja-e még a nem szedi jelöléseket.

Nem szabadna. Természetesen előfordulhat, hogy egy páciensnél most jön elő a régi átíródás, ezt hivatott segíteni a jobb egérgombos azonnali visszaállítási lehetőség.


Hostyánszki László
dr.mile.gyula@gmail.com
Wednesday, October 29, 2008 8:31:26 AM
A blogon a th. lap Nem szedi funkcióval kapcsolatosan újabb elgondolkoztató észrevételek jelentek meg, ehhez kapcsolódóan javasolnám : bár én nem használom bepipálva a Nem szedi funkciót azt jó lenne megoldani, hogy véletlenül se (l. Összes alkalmazása esetén ) nyomtassa ki a Nem szedi-re állított készítményeket.

A törlés lehetővé tételére szerintem nincs semmi szükség ha a Nem szedi funkció hibátlanul működik, arról nem is beszélve, hogy valójában ez is történik azaz valamilyen oknál fogva a beteg a megjavasolt vagy engedélyezett gyógyszert nem íratja-nem szedi.

dr.mile.gyula@gmail.com
Wednesday, October 29, 2008 9:12:49 AM
Hosinak : jeleztem néhány napja, hogy a Th, lap karbantartó menüjében a Csere gomb használatakor hibaüzenet jelentkezett - Indexelést-Tábla index kapcsolat lefuttatását követően a hiba megszűnt.
dr.mile.gyula@gmail.com
Wednesday, October 29, 2008 9:46:35 AM
Gyógyszer listával kapcsolatos észrevétel : A gyógyszer igazoláson adatvédelmi szempontból nem -e aggályos a BNO sőt a teljes diagnózis megjelenítése ???

Még TP-es utalványra is csak kódolás kerülhet !! Hozzáértő ember válasza lenne a mérvadó. Köszönettel MGy

hosi
  • hosi
  • Veterán (Szint 20 - Max)
Wednesday, October 29, 2008 10:00:47 AM
dr.mile.gyula@gmail.com wrote:

a Nem szedi funkciót azt jó lenne megoldani, hogy véletlenül se (l. Összes alkalmazása esetén ) nyomtassa ki a Nem szedi-re állított készítményeket.

A th.lap karbantartásban ez megoldottuk.


Hostyánszki László
hosi
  • hosi
  • Veterán (Szint 20 - Max)
Wednesday, October 29, 2008 10:01:03 AM
dr.mile.gyula@gmail.com wrote:

Hosinak : jeleztem néhány napja, hogy a Th, lap karbantartó menüjében a Csere gomb használatakor hibaüzenet jelentkezett - Indexelést-Tábla index kapcsolat lefuttatását követően a hiba megszűnt.

Ez egyenlőre még folyamatban van


Hostyánszki László
dr.mile.gyula@gmail.com
Wednesday, October 29, 2008 11:24:48 AM
Hosinak !Köszönettel nyugtázom a gyors válaszokat !!
dr.Kovács József
Wednesday, October 29, 2008 12:23:31 PM
hosi wrote:

Nem szabadna. Természetesen előfordulhat, hogy egy páciensnél most jön elő a régi átíródás, ezt hivatott segíteni a jobb egérgombos azonnali visszaállítási lehetőség.

Sajnos van egy rossz hírem. Szerintem továbbra is aktív a "nem szedi jelölő". Október 1-én tettem fel az 1.25.0-t, most kilistáztam azokat a betegeket, akiknek syncumart írtam és a terápiás lapjukon egytől-egyig a syncumar nem szedivel szerepel. Emlékezetem szerint mindent kijavítottam. + prenessa is.


dr.Kovács József
dr.mile.gyula@gmail.com
Wednesday, October 29, 2008 1:04:12 PM
Kovács doktornak : megpróbálnád -e háromnak visszaállítani a Syncumart majd egynél nem szedi-re állítani és leellenőrizni a másik kettőt ?? Esetleg Prenessával is ??
hosi
  • hosi
  • Veterán (Szint 20 - Max)
Wednesday, October 29, 2008 1:05:54 PM
A javítás csak az 1.25.6-tól él!
Hostyánszki László
hosi
  • hosi
  • Veterán (Szint 20 - Max)
Wednesday, October 29, 2008 1:07:09 PM
dr.mile.gyula@gmail.com wrote:

Hosinak : jeleztem néhány napja, hogy a Th, lap karbantartó menüjében a Csere gomb használatakor hibaüzenet jelentkezett - Indexelést-Tábla index kapcsolat lefuttatását követően a hiba megszűnt.

Háááát nekem ezt nem produkálja a program. Esetleg egy mentést kellene eljuttatni -vagy felrakni az FTP-re- konkrét személynél és gyógyszerrel megnézzük.


Hostyánszki László
dr.mile.gyula@gmail.com
Wednesday, October 29, 2008 1:09:42 PM
Kovács doktornak : Kipróbáltam a javasoltat, nálam nem állítja át nem szedi-re a többit, igaz 1.25.6 verziót használok !!.
dr.Kovács József
Wednesday, October 29, 2008 4:54:03 PM
hosi wrote:

A javítás csak az 1.25.6-tól él!

Ezt nem tudtam, köszönöm.


dr.Kovács József
Schukkert
Monday, November 3, 2008 7:02:21 PM
Kiváncsi vagyok, hogy ez a verzió osztja-e még a nem szedi jelöléseket.

Nálam az 1.25.6 -os verziónál váltott az összes Co-Reniteces nem szedire. Én senkinél nem állítottam nem szedire

dr.Kovács József
Monday, November 3, 2008 8:42:13 PM
Schukkert wrote:

Nálam az 1.25.6 -os verziónál váltott az összes Co-Reniteces nem szedire. Én senkinél nem állítottam nem szedire

Nekem most úgy tűnik az 1.25.6-tól megszünt a nem szedi jelölés automatizmusa.:-$


dr.Kovács József
Dr. Horváth Edit
Tuesday, November 4, 2008 10:39:05 AM
Infomixnek: Mostanság hallottam arról, hogy a 14/2007. EüM. rendelet szerint a gyógyászati segédeszközök felirásakor minden alkalommal a betegnek aláírásával igazolni kell, hogy a felírt eszköz a terápiás célt elérte, és ezt a beteg kartonban meg kell őrizni. Van erre lehetőség a programon belül? Ugyanide kérdés, hogy él-e még az rendelet, miszerint a recepten alá kell iratni, hogy a kihordási időn belül nem váltott ki máshol a beteg gyógyászati segédeszközt? Ha igen, erre is van valamilyen automatikus nyomtatási mód a programban? Köszönöm
hosi
  • hosi
  • Veterán (Szint 20 - Max)
Tuesday, November 4, 2008 10:43:57 AM
Dr. Horváth Edit wrote:

Infomixnek: Mostanság hallottam arról, hogy a 14/2007. EüM. rendelet szerint a gyógyászati segédeszközök felirásakor minden alkalommal a betegnek aláírásával igazolni kell, hogy a felírt eszköz a terápiás célt elérte, és ezt a beteg kartonban meg kell őrizni. Van erre lehetőség a programon belül? Ugyanide kérdés, hogy él-e még az rendelet, miszerint a recepten alá kell iratni, hogy a kihordási időn belül nem váltott ki máshol a beteg gyógyászati segédeszközt? Ha igen, erre is van valamilyen automatikus nyomtatási mód a programban? Köszönöm

A Receptíró képernyőn a jobb alsó sarokban található a Nyilatk. gomb. Ez csak segédeszköz ismételt felírása esetén él. Jobb egérgombbal kattintva beállítható a formátum/nyomtató, ballal pedig nyomtatható a nyilatkozat.

A második kérdésre: azt nem tudom hogy él-e a rendelet, de a programmal jelenleg nem lehet ilyet nyomtatni, hacsak nem ürlapként.


Hostyánszki László
Kharon
Tuesday, November 4, 2008 9:36:03 PM
hosi wrote:

Dr. Horváth Edit wrote:

Infomixnek: Mostanság hallottam arról, hogy a 14/2007. EüM. rendelet szerint a gyógyászati segédeszközök felirásakor minden alkalommal a betegnek aláírásával igazolni kell, hogy a felírt eszköz a terápiás célt elérte, és ezt a beteg kartonban meg kell őrizni. Van erre lehetőség a programon belül? Ugyanide kérdés, hogy él-e még az rendelet, miszerint a recepten alá kell iratni, hogy a kihordási időn belül nem váltott ki máshol a beteg gyógyászati segédeszközt? Ha igen, erre is van valamilyen automatikus nyomtatási mód a programban? Köszönöm

A Receptíró képernyőn a jobb alsó sarokban található a Nyilatk. gomb. Ez csak segédeszköz ismételt felírása esetén él. Jobb egérgombbal kattintva beállítható a formátum/nyomtató, ballal pedig nyomtatható a nyilatkozat.

A második kérdésre: azt nem tudom hogy él-e a rendelet, de a programmal jelenleg nem lehet ilyet nyomtatni, hacsak nem ürlapként.

Ennek a nyilatkozatnak lehetséges digitális verziója? Olyat képzelek el, hogy megnyomom a nyilatkozat gombot, ekkor megjelenik egy előre megírt valamilyen formátumú nyilatkozat.

Azt a beteg megnézi, majd odanyújtom neki a digitalizáló táblát, azt aláírja, ekkor az aláírás odahelyeződik a képernyőn lévő nyilatkozatra, majd elmentem, mintha bescanneltem volna. Nekem ez azért tetszene, mert nem kellene nyomtatgani, majd tárolgatni a papír alapú nyilatkozatokat.

Technikailag megvalósítható? Jogilag elfogadható?

dr.mile.gyula@gmail.com
Tuesday, November 4, 2008 10:46:43 PM
Technikailag biztosan megvalósítható , jogilag is értelmezhető DE : a mindenható MEP-től függ igazából a dolog. Nekem megpróbálták elmagyarázni (Ők )már néhányszor a közokirat fogalmát, azaz miért is kell / kellene szerintük papíron is dokumentálni oly sok mindent ( állítólag erről valamilyen jogszabály is értekezik ),emiatt kissé fentartással fogadom az Ő szemszögükből az ötletet.Évek óta se sikerült például a jelentések elektronikus úton való továbbításának megoldása hát akkor milyen eretnekségneg minősülne az elektronikus aláírás alkalmazása ?? DE ötletnek ragyogó !!!
Schukkert
Wednesday, November 5, 2008 9:12:02 AM
", ezt hivatott segíteni a jobb egérgombos azonnali visszaállítási lehetőség."

Ezt a lehetőséget nem tudjuk , nem találjuk! Mi is ez pontosan?

Most egyesével kell mindenkinél a th-s lapon kivenni a nem szedi pipát?

Varga Sándor
Wednesday, November 5, 2008 10:50:30 AM
Amikor a th lapról ír receptet, a gyógyszer néven jobb egér kattintásra lehet a lenyíló menüből kiválasztani a "Visszaállít szedett készítményre" opciót.
Varga Sándor
jsozer
Wednesday, November 19, 2008 11:43:30 AM
Recept írásnál figyeltem fel a következőkre:

1. ha előző Rp-t veszek elő és a BNO gombra kattintok akkor a felugró ablakban a diganózisnál üres mező jelenik meg és csak az erre való kattintáskor ugrik be a szöveg. Ha több rp. nél nézem sorban akkor az előző recept BNo- ja ugrik be és csak kattintásra jön be a valós BNO neve

2.Előző Rp elővételnél hiányzik mint a BNO mint az ellátás oka 0.1.2...

hosi
  • hosi
  • Veterán (Szint 20 - Max)
Thursday, November 20, 2008 11:08:28 AM
jsozer wrote:

Recept írásnál figyeltem fel a következőkre:

1. ha előző Rp-t veszek elő és a BNO gombra kattintok akkor a felugró ablakban a diganózisnál üres mező jelenik meg és csak az erre való kattintáskor ugrik be a szöveg. Ha több rp. nél nézem sorban akkor az előző recept BNo- ja ugrik be és csak kattintásra jön be a valós BNO neve

2.Előző Rp elővételnél hiányzik mint a BNO mint az ellátás oka 0.1.2...

Megnézzük, köszönjük


Hostyánszki László
Dr. Kiss Lajos
Saturday, November 22, 2008 1:00:01 PM
Meg lehetne-e oldani azt, hogy a szakorvosi javaslatok beírásakor az az adagolás jelenjen meg, amit recepíráskor a kis kék nyillal meg tudunk nyitni? /ami alapján a program kiszámítja azt, hogy meddig elég a felírt adag/. Ugyanis jelenleg a "régi", adagolási mezőre jobb gombos kattintásra megjelenőt hozza, s ezért minden szakorvosi javaslattal is rendelkező gyógyszer felírásakor figyelmeztet az adagolás látszólagos eltérésére.
hosi
  • hosi
  • Veterán (Szint 20 - Max)
Saturday, November 22, 2008 1:26:17 PM
Terveink között szerepel, hogy az adagolás beírását egységesítjük, elsőre csak a receptíráshoz tettük be, de a többi helyre is beépítjük. Ehhez több pontos is bele kell nyúlni a programba, ezért várhatóan csak az 1.27.0-ba fér majd bele. Az 1.26.0-át már teszteljük, hogy december közepén publikálhassuk.
Hostyánszki László
dr. Szathmáry Zoltán
Friday, November 28, 2008 11:28:58 AM
Kézipatika modult használól számára fontos lenne, ha receptíráskor egy gombnyomással törölni lehetne a kézipatikából jelölőnégyzetből a pipát, mert több gyógyszer felírásakor ha a beteg mégsem a kéziből kéri a gyógyszert, akkor nagyon macerás egyenként a jelzést kivenni.
Users browsing this topic