Tisztelt InfoMix!Tisztelt Üzemeltetők!Néhány, korábban is jelzett, s néhány újabb működési nehézséget sorolnék fel.
1.) 2-3 verzióváltás óta észleljük, hogy ha >Napi ellátás közben akár az Előzmények, akár a Status ablakban éppen aktív munka folyik, de egy telefonhívás miatt (ugyanazon a számítógépen) megnyitjuk az >Előjegyzés menüpontot, előjegyezzük a pácienst, majd az >Előjegyzés ablak bezárása után visszatérünk az addig „nyitott” ablakhoz, akkor az addig abba beírt információ elveszik. Akkor is ha billentyűvel vittük be, akkor is, ha szövegboxból, választással került be az ablakba.
Korában az addig bevitt információ nem veszett el, adott pácienssel folyó munkát folytatni lehetett ott, ahol megszakítottuk.
2.) Ugyancsak elveszik az információ, ha a >Napi ellátás közben, az Oltási lapon új oltóanyag számot viszünk be.
Akár rendelő, akár orvos szinten próbáljuk meg az új sorozatszám rögzítését, a következő betegnél újra be kell vinni az adatot, nem jegyzi meg a rendszer.
3.) Oltási terv (Oltóanyag megrendelés) készítésekor a 3 hónapos csecsemőt is beveszi a Népeg. Szakigazg.-nak küldendő DiPerTe+Hib+Polio oltás megrendelési táblázatába és az összesítésbe is, holott ez az oltás 3. hónapos korban már nem adjuk.
4.) Vannak kórházi osztályok, ahonnét hajlandóak az ambulanter ellátott betegek később elkészülő laboratóriumi leleteit e-mailben, „rtf” formátumban elküldeni.
Amennyiben ezt megkíséreljük beilleszteni a beteg laboratóriumi dokumentációi közé (Ctr+C>Ctr+V) „fura”képet kapunk, a lelet adatai „elcsúsznak”, értelmetlenné válnak.
Mi legyen a megoldás?
5.) Igen zavaró, hogy >Paciens felvétele során automatikusan szerepel a rovatban a páciens neme, mégpedig „N”.
Ha NEM KATTANT ide direkt a beteget rögzítő személy, akkor az adatok bevitele során, ENTER, vagy TAB használata esetén automatikusan a következő rubrikára(TAJ) „ugrik” a kurzor, s ez „N” marad.
Évekkel később, utólag derült ki több páciensről, hogy emiatt automatikusan ”nőként futott” a rendszerben, mert az akkori asszisztensem ezt a menüpontot nem erre is figyelve kezelte.
6.) Csecsemő-gyermekorvosként napi gyakorisággal LENNE szükség a súlyGÖRBE, hossznövekedési GÖRBE használatára.
A jelenlegi megoldással a program a standard görbék felrajzolása mellett a bevitt adatokból megjelenít egyetlen pontot, kiszámítja a (pillanatnyi)percentiles értéket, s ezt az értéket kiírja.
Ez is CSAK BIZONYOS ÉLETKORIG működik.
Munkánkhoz az kellene, hogy időben követhetően, minden bevitt adat (= pontsor, ami tkp."görbe") megjelenítésével látható lenne, hogy azok KÖVETIK-E a standardokat, illetve ha eltérnek azoktól, akkor MIKORTÓL és MERRE?
Mégpedig akár egy 10-14 éves gyermeknél is.
7.) Gyakori igény, hogy közgyógyellátási igazolvánnyal rendelkező betegnek UKU 10 utazási utalványt (jelentendő, „szoros elszámolású” nyomtatvány) kell kiadni úgy, hogy beutalóra nincs szüksége, mert gondozó, vagy szakrendelő rendelte vissza.
Beutaló rögzítése nélkül a nyomtatvány kiadásának ténye „jelentés szinten” nem rögzíthető.
OK, „magamnak” megjegyzés formájában feljegyezhetem, de OEP felé így nem jelentődik.
Hogy lehetne megoldani, hogy bevihető és jelenthető legyen UKU 10 beutaló kiadása nélkül is?
8.) LÁTLELET készítésekor a beépített InfoMix sablont használva >Vélemény ablakba túl kevés karakter fér bele, ha ezt a látleletet készítő nem tudja, vagy nem veszi észre, a kinyomtatott Látleleten csak véleményének töredéke jelenik meg.
Bővíteni kéne az ablakot.(Nem akarok saját sablon kézítésével veszőni...s másoknak is hasznos lesz)
9.) >Napi ellátás>Oltási lap, Egyéb oltások bevitelekor FSME-t választva az adatok (dátum, gyári szám) bevitelekor megjelenik egy szöveg: „Gyorsított immunizálás”.
Mi a funkciója, kikapcsolható-e?
Zavaró, főleg, mert ez a >Lekérdezések >Oltások lapon IS megjelenik, márpedig akkor IS, ha NEM GYORSÍTOTT SÉMÁVAL kapta valaki az FSME oltást.
Várom válaszaikat, s főleg a jelzett hibák magyarázatát- de leginkább megoldását.
Üdvözlettel:
Széll János
a sümegi végvát tövéből