rpetra
  • rpetra
  • Veterán (Szint 20 - Max) Topic Starter
Friday, December 30, 2011 9:06:41 AM
2012.január 1-től érvényes gyógyszer, segédeszköz és intézet törzs.

Email érkeztető

Az email-en keresztül továbbított, az alábbi szolgáltatóktól érkező leleteket képes a program a labor eredmények közé beemelni:

· SYNLAB BUDAPEST SZENT JÁNOS KÓRHÁZ LABORATÓRIUM

· Vasútegészségügyi Nonprofit Kiemelten Közhasznú Kft. Egészségügyi Központ Szeged, Békéscsabai Rendelőintézet

· Soproni Erzsébet Oktató Kórház

· Centrum-Lab Kft Budapest, XVII. kerületi Laboratóriuma

Számlázás

· A 27%-os ÁFA kategória bevezetése

· Az alanyi adómentesség megadására is van lehetőség a tételsorban

Receptírás

Az OEP javaslatára az 1-gyel kezdődő TTT-kódú készítmények esetén (pl. FoNo-nál), ha térítési díjat is feltűntet a recepten, akkor az alábbi szöveget is ráírja a program a vényre:

„A recepten feltüntetett térítési díj nem tartalmazza a kiszerelési, illetve a készítési díjat és a csomagolóanyag árát”

Percentil grafikon nyomtatás(felhasználói kérésre)

A napi ellátásból kérhető percentil grafikonok kinyomtathatók.

Előjegyzés (felhasználói kérésre)

· A Naptárba+kilép gombbal tárolás után ki is lép az akcióból a program

· A dátum ugrás gombok mellett található lenyíló menü segítségével, az előre megadott hetet/hónapot ugrik előre az előjegyzési naptárban a rendszer

Regisztráció - Listák-jelentések - Páciens listák (felhasználói kérésre)

A személyi regiszter elkészítéséhez használható További feltételek lista kibővült a Személyi nyilatkozat adattal. Itt külön-külön megadható, hogy a listában azok a páciensek szerepeljenek, akik Igennel vagy Nemmel, vagy esetleg Még nem nyilatkoztak.

Üzemorvosi ellátás (felhasználói kérésre)

Az üzemorvosi ellátás ablakon megadható (jobb alsó fogaskerékkel), hogy ellátás előtt a lekérdezés automatikusan elinduljon.

Scanner

Több oldalas beolvasás esetén, az előnézeti képben lapozhatunk az oldalak között.

dr.mile.gyula@gmail.com
Friday, December 30, 2011 10:43:45 AM
Verzió váltás óta a scanner hibaüzenetet adva nem működik

"RUN-TIME ERROR

429

ActiveX component can't creaz object"

Teendő ???

Adrienn
Friday, December 30, 2011 11:08:17 AM
Nekem is ugyanez a helyzet, de csak ha a megjelenítés opció ki van pipálva. De ha nem akarom megjeleníteni mentés előtt, akkor szépen elmenti a megfelelő helyre.
dr.mile.gyula@gmail.com
Friday, December 30, 2011 11:21:18 AM
Adrienn wrote:

Nekem is ugyanez a helyzet, de csak ha a megjelenítés opció ki van pipálva. De ha nem akarom megjeleníteni mentés előtt, akkor szépen elmenti a megfelelő helyre.

Gondolom javítás érkezik , ennek lefuttatásával mindenkinél és minden gépen gyógyulni fog az alkalmazás mert egyenként táveléréssel hosszú lenne. Addig marad a Megjelenítés pipa mellőzése .

Megerősítő "Igent" kérnénk .

rpetra
  • rpetra
  • Veterán (Szint 20 - Max) Topic Starter
Friday, December 30, 2011 11:24:43 AM
dr.mile.gyula@gmail.com wrote:

Verzió váltás óta a scanner hibaüzenetet adva nem működik

"RUN-TIME ERROR

429

ActiveX component can't creaz object"

Teendő ???

A problémát az okozza, hogy a Windows XP operációs rendszereken nem található meg a scannelés új funkciójának működéséhez szükséges fájl.

Hamarosan elkészül egy segéd program amely a portálunkról letölthető lesz majd, melynek segítségével a hiányzó fájl telepíthető.

Az észrevételt köszönjük!

A segédprogram publikálásáról értesíteni fogjuk felhasználóinkat addig is kérjük szíves türelmüket!

Varga Sándor
Friday, December 30, 2011 1:29:26 PM
rpetra wrote:

dr.mile.gyula@gmail.com wrote:

Verzió váltás óta a scanner hibaüzenetet adva nem működik

"RUN-TIME ERROR

429

ActiveX component can't creaz object"

Teendő ???

A problémát az okozza, hogy a Windows XP operációs rendszereken nem található meg a scannelés új funkciójának működéséhez szükséges fájl.

Hamarosan elkészül egy segéd program amely a portálunkról letölthető lesz majd, melynek segítségével a hiányzó fájl telepíthető.

Az észrevételt köszönjük!

A segédprogram publikálásáról értesíteni fogjuk felhasználóinkat addig is kérjük szíves türelmüket!

Elkészült a hiányzó windows összetevő (wiaaut.dll) telepítője, letölthető a portálunkról, a letöltések - program kiegészítések részen, vagy közvetlenül ide kattintva .

A telepítő csak abban az esetben végzi el a módosítást, ha az adott gépen nem található meg ez a fájl, de ettől függetlenül arra kérjük a felhasználóinkat, hogy csak azok telepítsék, akiknél a fenti hiba jelentkezik.


Varga Sándor
Somogyi László
Wednesday, January 4, 2012 6:19:21 PM
A B300-as tételes jelentés beküldésekor van ugyebár ez a beépített hibaellenőrzés.

Lehet, hogy csiszolni kellene rajta, egy nagyon durva hibát nem vett észre, amit azonnal visszavágott az OEP szervere.

Ez egy 30033-as hiba volt, sortípus 300S, a TAJ érvénytelen. (plusz akkor még a továbbiak, amik ebből következnek 30124, 31222, 31223)

A lányok kissé lazán vették adatrögzítéskor a helyzetet, de ez nem ok arra, hogy ne találja meg a program a hibát, mielőtt bemegy a jelentés az OEP-hez.

A helyzet: ambuláns jogosítvány készült egy olyan magyar állampolgárnak, akinek nincs még magyar TAJ száma. Ez eddig oké, nem tilos, ehhez nem is kell TAJ számot rögzíteni, nem ez okozta a bajt. Inkább az, hogy a napi ellátás panelen 01 magyar biztosítással okézták le az ellátást, és az ambuláns fülön is ott maradt a pipa, miszerint TB terhére vagy valami ilyesmi. Így bekerül a B300-ba, de TAJ nélkül.

Tudom, nyilván, hogy a lányok hibáztak, viszont az ellenőrző program is átsiklott felette, szerintem visíthatott volna, lehet, hogy érdemes lenne átgondolni a hibakeresés működését.

(még TAJ számok előtt óta külföldön élő, de nem külföldi állampolgár, aki éppen haza települ, van ilyen, nem irigylésre méltó a mai magyar bürokráciában a helyzete szegénynek :-" )

rpetra
  • rpetra
  • Veterán (Szint 20 - Max) Topic Starter
Thursday, January 5, 2012 8:46:31 AM
Somogyi László wrote:

A B300-as tételes jelentés beküldésekor van ugyebár ez a beépített hibaellenőrzés.

Lehet, hogy csiszolni kellene rajta, egy nagyon durva hibát nem vett észre, amit azonnal visszavágott az OEP szervere.

Ez egy 30033-as hiba volt, sortípus 300S, a TAJ érvénytelen. (plusz akkor még a továbbiak, amik ebből következnek 30124, 31222, 31223)

A lányok kissé lazán vették adatrögzítéskor a helyzetet, de ez nem ok arra, hogy ne találja meg a program a hibát, mielőtt bemegy a jelentés az OEP-hez.

A helyzet: ambuláns jogosítvány készült egy olyan magyar állampolgárnak, akinek nincs még magyar TAJ száma. Ez eddig oké, nem tilos, ehhez nem is kell TAJ számot rögzíteni, nem ez okozta a bajt. Inkább az, hogy a napi ellátás panelen 01 magyar biztosítással okézták le az ellátást, és az ambuláns fülön is ott maradt a pipa, miszerint TB terhére vagy valami ilyesmi. Így bekerül a B300-ba, de TAJ nélkül.

Tudom, nyilván, hogy a lányok hibáztak, viszont az ellenőrző program is átsiklott felette, szerintem visíthatott volna, lehet, hogy érdemes lenne átgondolni a hibakeresés működését.

(még TAJ számok előtt óta külföldön élő, de nem külföldi állampolgár, aki éppen haza települ, van ilyen, nem irigylésre méltó a mai magyar bürokráciában a helyzete szegénynek :-" )

Javaslatát köszönjük!

Csak a pontosság kedvéért, hogy jól értem-e:

Az ellenőrző programnak figyelnie kellene azt is, hogy ha a térítési kategóriánál 01-es kód van akkor az ellátott páciensnek van berögzítve TAJ szám?

További javaslatait is szívesen fogadjuk akár e-mailben akár itt a fórumon is.

Ilona
  • Ilona
  • Veterán (Szint 20 - Max)
Thursday, January 5, 2012 11:05:34 AM
Nincs Taj ellenőrzés ! OEP-nél hiba van?
rpetra
  • rpetra
  • Veterán (Szint 20 - Max) Topic Starter
Thursday, January 5, 2012 11:07:30 AM
Ilona wrote:

Nincs Taj ellenőrzés ! OEP-nél hiba van?

A TAJ ellenőrzésnél mi a pontos hibaüzenet ami megjelenik?

Somogyi László
Thursday, January 5, 2012 11:46:15 AM
rpetra wrote:

Somogyi László wrote:

A B300-as tételes jelentés beküldésekor van ugyebár ez a beépített hibaellenőrzés.

Lehet, hogy csiszolni kellene rajta, egy nagyon durva hibát nem vett észre, amit azonnal visszavágott az OEP szervere.

Ez egy 30033-as hiba volt, sortípus 300S, a TAJ érvénytelen. (plusz akkor még a továbbiak, amik ebből következnek 30124, 31222, 31223)

A lányok kissé lazán vették adatrögzítéskor a helyzetet, de ez nem ok arra, hogy ne találja meg a program a hibát, mielőtt bemegy a jelentés az OEP-hez.

A helyzet: ambuláns jogosítvány készült egy olyan magyar állampolgárnak, akinek nincs még magyar TAJ száma. Ez eddig oké, nem tilos, ehhez nem is kell TAJ számot rögzíteni, nem ez okozta a bajt. Inkább az, hogy a napi ellátás panelen 01 magyar biztosítással okézták le az ellátást, és az ambuláns fülön is ott maradt a pipa, miszerint TB terhére vagy valami ilyesmi. Így bekerül a B300-ba, de TAJ nélkül.

Tudom, nyilván, hogy a lányok hibáztak, viszont az ellenőrző program is átsiklott felette, szerintem visíthatott volna, lehet, hogy érdemes lenne átgondolni a hibakeresés működését.

(még TAJ számok előtt óta külföldön élő, de nem külföldi állampolgár, aki éppen haza települ, van ilyen, nem irigylésre méltó a mai magyar bürokráciában a helyzete szegénynek :-" )

Javaslatát köszönjük!

Csak a pontosság kedvéért, hogy jól értem-e:

Az ellenőrző programnak figyelnie kellene azt is, hogy ha a térítési kategóriánál 01-es kód van akkor az ellátott páciensnek van berögzítve TAJ szám?

További javaslatait is szívesen fogadjuk akár e-mailben akár itt a fórumon is.

Inkább úgy fogalmaznék: ne kerülhessen TAJ nélküli sor a 300-as táblába.

Ha ilyet talál ellenőrzéskor az Ixdoki, akkor legalább szóljon, hogy jó-e ez így, így akarjuk-e.

Konkrét esetben:

Nálunk nincs TAJ rögzítve, mert a páciensnek ilyen nincs még.

Az OEP szoftvere, mikor feldolgozza, nyilván csupa nullával tölti ki a TAJ mezőt, mert ha van egyáltalán 300-as táblában rekord, és ez magyar biztosítás, akkor keresi a hozzávaló TAJ-t mindenáron.

Így pedig minden esetben a 30033-as hibaüzenet fog visszajönni.

Nálunk a MEP-nél szerencsére van informatikai végzettsége a finanszírozási osztály munkatársának, tehát egyben látja a finanszírozási és informatikai problémákat, szoftverek működését, ami nagy szó szerintem, vele is beszéltem ez ügyben.

Igazából azt nem értem, hogy az Ixdoki hogyan engedhet meg TAJ nélküli rekordot a 300-as táblában miközben magyar biztosítás lett (tévesen) rögzítve nálunk. Ha szólt volna a program küldés előtt, tehát visszaadta volna ugyanazt a hibát, amit később az OEP, akkor már helyben kiderült volna, javítható lett volna a napi ellátást visszanyitva, és hiba nélkül megy el. Ez az ellenőrző program pont az ilyen adatrögzítési emberi hibák kiderítésére született, még a küldés előtt, ezért merek szólni.

Azt hozzá kell még tenni hogy nem nagyon tehettünk mást, az illetőnek van egy magyar állampolgársága, magyar személyi igazolványa egy német jogsija és ezen kívül semmi. A német biztosítása már lejárt. Ráadásul ambuláns, mert hiába lakik pár hete szinte a rendelő mellett, nem lehet TAJ nélkül praxisbeli sem. Tehát semmilyen azonosítót se tudott "magával vinni" a 300-as táblába. Viszont jogosítvány alkalmassági vizsgálat és jogsi ebben az esetben is jár neki, megcsinálható.

Mielőtt elcsúszik a lényeg:

Az Ixdoki szerint a tételes jelentés nem tartalmaz hibákat, az OEP szoftvere szerint igen. (sajnos az oep-nek van igaza)

Ezt lenne jó kiküszöbölni.

Ilona
  • Ilona
  • Veterán (Szint 20 - Max)
Thursday, January 5, 2012 11:49:51 AM
rpetra wrote:

Ilona wrote:

Nincs Taj ellenőrzés ! OEP-nél hiba van?

A TAJ ellenőrzésnél mi a pontos hibaüzenet ami megjelenik?

Nem ír üzenetet, sárgán próbálkozik ellenőrizni, sikertelenül, kilépéskor rám kérdez, ennek ellenére kilépek-e.

Varga Sándor
Thursday, January 5, 2012 12:13:02 PM
Somogyi László wrote:

rpetra wrote:

Somogyi László wrote:

A B300-as tételes jelentés beküldésekor van ugyebár ez a beépített hibaellenőrzés.

Lehet, hogy csiszolni kellene rajta, egy nagyon durva hibát nem vett észre, amit azonnal visszavágott az OEP szervere.

Ez egy 30033-as hiba volt, sortípus 300S, a TAJ érvénytelen. (plusz akkor még a továbbiak, amik ebből következnek 30124, 31222, 31223)

A lányok kissé lazán vették adatrögzítéskor a helyzetet, de ez nem ok arra, hogy ne találja meg a program a hibát, mielőtt bemegy a jelentés az OEP-hez.

A helyzet: ambuláns jogosítvány készült egy olyan magyar állampolgárnak, akinek nincs még magyar TAJ száma. Ez eddig oké, nem tilos, ehhez nem is kell TAJ számot rögzíteni, nem ez okozta a bajt. Inkább az, hogy a napi ellátás panelen 01 magyar biztosítással okézták le az ellátást, és az ambuláns fülön is ott maradt a pipa, miszerint TB terhére vagy valami ilyesmi. Így bekerül a B300-ba, de TAJ nélkül.

Tudom, nyilván, hogy a lányok hibáztak, viszont az ellenőrző program is átsiklott felette, szerintem visíthatott volna, lehet, hogy érdemes lenne átgondolni a hibakeresés működését.

(még TAJ számok előtt óta külföldön élő, de nem külföldi állampolgár, aki éppen haza települ, van ilyen, nem irigylésre méltó a mai magyar bürokráciában a helyzete szegénynek :-" )

Javaslatát köszönjük!

Csak a pontosság kedvéért, hogy jól értem-e:

Az ellenőrző programnak figyelnie kellene azt is, hogy ha a térítési kategóriánál 01-es kód van akkor az ellátott páciensnek van berögzítve TAJ szám?

További javaslatait is szívesen fogadjuk akár e-mailben akár itt a fórumon is.

Inkább úgy fogalmaznék: ne kerülhessen TAJ nélküli sor a 300-as táblába.

Ha ilyet talál ellenőrzéskor az Ixdoki, akkor legalább szóljon, hogy jó-e ez így, így akarjuk-e.

Konkrét esetben:

Nálunk nincs TAJ rögzítve, mert a páciensnek ilyen nincs még.

Az OEP szoftvere, mikor feldolgozza, nyilván csupa nullával tölti ki a TAJ mezőt, mert ha van egyáltalán 300-as táblában rekord, és ez magyar biztosítás, akkor keresi a hozzávaló TAJ-t mindenáron.

Így pedig minden esetben a 30033-as hibaüzenet fog visszajönni.

Nálunk a MEP-nél szerencsére van informatikai végzettsége a finanszírozási osztály munkatársának, tehát egyben látja a finanszírozási és informatikai problémákat, szoftverek működését, ami nagy szó szerintem, vele is beszéltem ez ügyben.

Igazából azt nem értem, hogy az Ixdoki hogyan engedhet meg TAJ nélküli rekordot a 300-as táblában miközben magyar biztosítás lett (tévesen) rögzítve nálunk. Ha szólt volna a program küldés előtt, tehát visszaadta volna ugyanazt a hibát, amit később az OEP, akkor már helyben kiderült volna, javítható lett volna a napi ellátást visszanyitva, és hiba nélkül megy el. Ez az ellenőrző program pont az ilyen adatrögzítési emberi hibák kiderítésére született, még a küldés előtt, ezért merek szólni.

Azt hozzá kell még tenni hogy nem nagyon tehettünk mást, az illetőnek van egy magyar állampolgársága, magyar személyi igazolványa egy német jogsija és ezen kívül semmi. A német biztosítása már lejárt. Ráadásul ambuláns, mert hiába lakik pár hete szinte a rendelő mellett, nem lehet TAJ nélkül praxisbeli sem. Tehát semmilyen azonosítót se tudott "magával vinni" a 300-as táblába. Viszont jogosítvány alkalmassági vizsgálat és jogsi ebben az esetben is jár neki, megcsinálható.

Mielőtt elcsúszik a lényeg:

Az Ixdoki szerint a tételes jelentés nem tartalmaz hibákat, az OEP szoftvere szerint igen. (sajnos az oep-nek van igaza)

Ezt lenne jó kiküszöbölni.

A felvetés alapvetően jogos, az az ellenőrzés mindenképpen beépíthető, hogy ha nincs TAJ szám, akkor figyelmeztessen a program a magyar biztosítás alapján történő ellátás esetén.

A megoldás azért ettől kicsit összetettebb, mert maga a TAJ-nak nevezett mező a rekordképben 25 karakter hoszzú, ebben nem csak maga a TAJ szerepelhet, hanem bármi más azonosító. Ide kerül az útlevélszám, e-kártya szám stb. Mi csak azt jelenthetjük, ami a programban van. Ilyenkor egyébként, ha üres a TAJ szám, a rekordképnek megfelelően mi 25 üres karaktert jelentünk.

De még egyszer mondom, csak hogy ne érezze senki kötözködésnek, a figyelmeztetés ilyen esetben jogos kérés, megoldjuk.


Varga Sándor
Somogyi László
Thursday, January 5, 2012 12:26:57 PM
vargas wrote:

A felvetés alapvetően jogos, az az ellenőrzés mindenképpen beépíthető, hogy ha nincs TAJ szám, akkor figyelmeztessen a program a magyar biztosítás alapján történő ellátás esetén.

A megoldás azért ettől kicsit összetettebb, mert maga a TAJ-nak nevezett mező a rekordképben 25 karakter hoszzú, ebben nem csak maga a TAJ szerepelhet, hanem bármi más azonosító. Ide kerül az útlevélszám, e-kártya szám stb. Mi csak azt jelenthetjük, ami a programban van. Ilyenkor egyébként, ha üres a TAJ szám, a rekordképnek megfelelően mi 25 üres karaktert jelentünk.

De még egyszer mondom, csak hogy ne érezze senki kötözködésnek, a figyelmeztetés ilyen esetben jogos kérés, megoldjuk.

Persze. Én sem gondoltam többre, tiszta ügy, hogy a TAJ-on kívül lehet más típusú azonosítója is a páciensnek, csak nem akartam a felvetést ezzel bonyolítani.

Nem is várható több: akár emberi hiba, akár hiányzó dokumentumok miatt nincs valami, bármi OEP által elfogadott azonosító rögzítve, szólhat az ellenőrző program, azután a jelentésküldő dönt, hogy mit tesz. Ennyi, nem több.

Varga Sándor
Thursday, January 5, 2012 12:30:22 PM
Somogyi László wrote:

Persze. Én sem gondoltam többre, tiszta ügy, hogy a TAJ-on kívül lehet más típusú azonosítója is a páciensnek, csak nem akartam a felvetést ezzel bonyolítani.

Nem is várható több: akár emberi hiba, akár hiányzó dokumentumok miatt nincs valami, bármi OEP által elfogadott azonosító rögzítve, szólhat az ellenőrző program, azután a jelentésküldő dönt, hogy mit tesz. Ennyi, nem több.

Ha kereskedő lennék azt mondanám:

Az ajánlat megfelelő, az üzlet megköttetett.😎


Varga Sándor
rpetra
  • rpetra
  • Veterán (Szint 20 - Max) Topic Starter
Thursday, January 5, 2012 12:31:19 PM
Ilona wrote:

rpetra wrote:

Ilona wrote:

Nincs Taj ellenőrzés ! OEP-nél hiba van?

A TAJ ellenőrzésnél mi a pontos hibaüzenet ami megjelenik?

Nem ír üzenetet, sárgán próbálkozik ellenőrizni, sikertelenül, kilépéskor rám kérdez, ennek ellenére kilépek-e.

Telefonos egyeztetés folyamán a következő apró "problémára" derült fény:

Abban az esetben ha több gépes rendszer esetében csak az egyik gépen van internet akkor a TAJ ellenőrzés működéséhez a visual Ixdoki elindítása előtt el kell indítani az Ixojote segéd programot mert ennek segítségével működik a TAJ szám ellenőrzés.

Ebben az esetben ennek elindítása felejtődött el.

Lehetőség van arra, hogy a Windows indulásakor ez a kis segéd program is elinduljon. Ennek beállítását egy későbbi hozzászólásban ismertetni fogom.

Gál Andi
Thursday, January 5, 2012 1:11:48 PM
Verzióváltás óta alkalmanként ( teljesen mindegy hogy épp melyik funkciójában vagyok az VisualIxDokinak ) a következő üzenetet kapom mielőtt a program mentés nélkül kilép a rendszerből : Variable 'LNVISSZA' is not found ( 12 ) ( LNVISSZA ) MESSAGEBOX_4302

C:/VISUALIX/VISUALIX.EXE

Ez rendelésenként 1-2 alkalommal fordul elő!

Amikor újra belépek eltűnik minden ami nem lett ˝leenterezve˝

Az ADATÁN érkezett leveleket pedig nem tudom ellenőrzöttre állítani,mert akkor minden estben hibaüzenet után kiléptet a program!

rpetra
  • rpetra
  • Veterán (Szint 20 - Max) Topic Starter
Thursday, January 5, 2012 2:10:44 PM
Törökbálint wrote:

Verzióváltás óta alkalmanként ( teljesen mindegy hogy épp melyik funkciójában vagyok az VisualIxDokinak ) a következő üzenetet kapom mielőtt a program mentés nélkül kilép a rendszerből : Variable 'LNVISSZA' is not found ( 12 ) ( LNVISSZA ) MESSAGEBOX_4302

C:/VISUALIX/VISUALIX.EXE

Ez rendelésenként 1-2 alkalommal fordul elő!

Amikor újra belépek eltűnik minden ami nem lett ˝leenterezve˝

Az ADATÁN érkezett leveleket pedig nem tudom ellenőrzöttre állítani,mert akkor minden estben hibaüzenet után kiléptet a program!

Az első probléma megoldására meg kellene próbálni újra futtatni a helyi példány frissítését.

A helyi példány frissítés újra futtatásához a következő lépéseket kell tenni:

1. Indítsuk el az Ixintézőt, majd lépjünk be a megszokott jelszóval.

2. Indítsuk el a Verzió/ Helyi példány frissítése menüpontot.

3. A megjelenő kérdésnél (A visualIx következő indításakor a helyi példány frissítésre kerül ! Folytatja?) kattintsunk az IGEN gombra.

4. Lépjünk ki az Ixintéző programból.

5. Indítsuk el a visualIx porgramot, a megjelenő kérdésnél (A visualIx rendszer helyi példányának frissítésére van szükség! A frissítés megkezdhető?) kattintsunk az IGEN gombra.

Ezután újra lefuttatásra kerül a helyi példány frissítés, melynek sikeres lefuttatása után célszerű a számítógép újra indítása is.

A leletek ellenőrzöttre állításakor jelzett hibaüzenetet a napokban felkerülő frissítés javítani fogja.

A frissítés felkerüléséig szíves türelmét kérjük.

Gál Andi
Thursday, January 5, 2012 2:25:42 PM
rpetra wrote:

Törökbálint wrote:

Verzióváltás óta alkalmanként ( teljesen mindegy hogy épp melyik funkciójában vagyok az VisualIxDokinak ) a következő üzenetet kapom mielőtt a program mentés nélkül kilép a rendszerből : Variable 'LNVISSZA' is not found ( 12 ) ( LNVISSZA ) MESSAGEBOX_4302

C:/VISUALIX/VISUALIX.EXE

Ez rendelésenként 1-2 alkalommal fordul elő!

Amikor újra belépek eltűnik minden ami nem lett ˝leenterezve˝

Az ADATÁN érkezett leveleket pedig nem tudom ellenőrzöttre állítani,mert akkor minden estben hibaüzenet után kiléptet a program!

Az első probléma megoldására meg kellene próbálni újra futtatni a helyi példány frissítését.

A helyi példány frissítés újra futtatásához a következő lépéseket kell tenni:

1. Indítsuk el az Ixintézőt, majd lépjünk be a megszokott jelszóval.

2. Indítsuk el a Verzió/ Helyi példány frissítése menüpontot.

3. A megjelenő kérdésnél (A visualIx következő indításakor a helyi példány frissítésre kerül ! Folytatja?) kattintsunk az IGEN gombra.

4. Lépjünk ki az Ixintéző programból.

5. Indítsuk el a visualIx porgramot, a megjelenő kérdésnél (A visualIx rendszer helyi példányának frissítésére van szükség! A frissítés megkezdhető?) kattintsunk az IGEN gombra.

Ezután újra lefuttatásra kerül a helyi példány frissítés, melynek sikeres lefuttatása után célszerű a számítógép újra indítása is.

A leletek ellenőrzöttre állításakor jelzett hibaüzenetet a napokban felkerülő frissítés javítani fogja.

A frissítés felkerüléséig szíves türelmét kérjük.

Köszönöm, megcsinálom a helyi példány frissítését.

rpetra
  • rpetra
  • Veterán (Szint 20 - Max) Topic Starter
Monday, January 9, 2012 9:23:55 AM
Tisztelt Felhasználóink!

Felkerült portálunkra  a visual Ixdoki 1.46.1 frissítés:

Program módosítások a felhasználói észrevételek alapján:

Gyári igazolás nyomtatás A5-ös fromátumban

Mobil praxis visszatöltés

Nem ellenőrzött leletek ablak bezárás

Számlázásban egységár megjelenítés

Ügyeleti modulban távoztatás

Ixfer

Az OSAP 1485-ös adatlap 1.10-es pontjában, az eddigi TEÁOR csoportosítás megváltozott. Ennek megfelelően átírtuk a beszámolójelentés menüpontot.

dr.mile.gyula@gmail.com
Wednesday, January 11, 2012 9:52:11 AM
rpetra wrote:

Tisztelt Felhasználóink!

Felkerült portálunkra  a visual Ixdoki 1.46.1 frissítés:

Program módosítások a felhasználói észrevételek alapján:

Gyári igazolás nyomtatás A5-ös fromátumban

Mobil praxis visszatöltés

Nem ellenőrzött leletek ablak bezárás

Számlázásban egységár megjelenítés

Ügyeleti modulban távoztatás

Ixfer

Az OSAP 1485-ös adatlap 1.10-es pontjában, az eddigi TEÁOR csoportosítás megváltozott. Ennek megfelelően átírtuk a beszámolójelentés menüpontot.

Az 1.46.0 verzió óta a programból ( Help - Verzió váltó levelek ) nem lehet elérni a Verzió váltó leveleket (1.46.0 és 1.46.1 ).Az utolsó a Temp könyvtárban még megvan.

hosi
  • hosi
  • Veterán (Szint 20 - Max)
Wednesday, January 11, 2012 10:03:34 AM
dr.mile.gyula@gmail.com wrote:

Az 1.46.0 verzió óta a programból ( Help - Verzió váltó levelek ) nem lehet elérni a Verzió váltó leveleket (1.46.0 és 1.46.1 ).Az utolsó a Temp könyvtárban még megvan.

Köszönjük az észrevételt, módosítottuk a program ezen részét, a hiányzó leveleket pedig pótolni fogjuk.


Hostyánszki László
dr.mile.gyula@gmail.com
Wednesday, January 11, 2012 10:13:48 AM
A KSH statisztikát emailbe is be lehet ( lehetne ) küldeni. Tavaly így is tettük, de mivel kettő évente a gondozási statisztikát is le kell adni ezt programból nem, csak a megadott excelbe kézi kitöltéssel tudnánk megcsinálni.

http://portal.ksh.hu/pls/ksh/docs/hun/info/02osap/osap_1112.htm  < Adatszolgáltatóinknak-Nyomtatványok-2012-ben beküldendő adatlapok- "1021" Jelntés háziorvosoknak ... >- ) letölthető excelbe ( is ? ) készüljön el a KSH statisztika ?

Varga Sándor
Wednesday, January 11, 2012 11:35:06 AM
dr.mile.gyula@gmail.com wrote:

A KSH statisztikát emailbe is be lehet ( lehetne ) küldeni. Tavaly így is tettük, de mivel kettő évente a gondozási statisztikát is le kell adni ezt programból nem, csak a megadott excelbe kézi kitöltéssel tudnánk megcsinálni.

http://portal.ksh.hu/pls/ksh/docs/hun/info/02osap/osap_1112.htm  < Adatszolgáltatóinknak-Nyomtatványok-2012-ben beküldendő adatlapok- "1021" Jelntés háziorvosoknak ... >- ) letölthető excelbe ( is ? ) készüljön el a KSH statisztika ?

A kollgák már nézik, hogy meg lehet-e oldani valahogy. Amint tudunk konkrét választ jelezzük.

Köszönjük a javaslatot


Varga Sándor
T_Zoli
Wednesday, January 11, 2012 4:34:55 PM
vargas wrote:

dr.mile.gyula@gmail.com wrote:

A KSH statisztikát emailbe is be lehet ( lehetne ) küldeni. Tavaly így is tettük, de mivel kettő évente a gondozási statisztikát is le kell adni ezt programból nem, csak a megadott excelbe kézi kitöltéssel tudnánk megcsinálni.

http://portal.ksh.hu/pls/ksh/docs/hun/info/02osap/osap_1112.htm  < Adatszolgáltatóinknak-Nyomtatványok-2012-ben beküldendő adatlapok- "1021" Jelntés háziorvosoknak ... >- ) letölthető excelbe ( is ? ) készüljön el a KSH statisztika ?

A kollgák már nézik, hogy meg lehet-e oldani valahogy. Amint tudunk konkrét választ jelezzük.

Köszönjük a javaslatot

Fejlesztő kollégánk már elkezdte leprogramozni a statisztika excelbe történő elkészítést.

Nagy része automatikusan kitölthető lesz, de valószínűleg lesz egy-két mező, amit csak kézzel lehet kitölteni.

Amint elkészül a fejlesztés tájékoztatjuk Önöket a fórumon és a verzióváltó levélben.

dr. Szathmáry Zoltán
Wednesday, January 11, 2012 9:52:51 PM
Kérem a programozókat, hogy a beteg törzskartonjához csatolják az E adatlapot is, mert egyre több betegem (praxisba bejelentkezett) dolgozik ausztriában, és eucard-juk van csak. A jelenlegi lehetőség csak ambuláns betegeknél adott, de ezek a betegek a praxisomban élnek, ingáznak a munkahelyükre ausztriába, s mint eu-állampolgároknak viszont ugyanúgy jár az itteni ellátás, szűrés, receptírás stb.
Kharon
Thursday, January 12, 2012 11:14:52 AM
dr. Szathmáry Zoltán wrote:

Kérem a programozókat, hogy a beteg törzskartonjához csatolják az E adatlapot is, mert egyre több betegem (praxisba bejelentkezett) dolgozik ausztriában, és eucard-juk van csak. A jelenlegi lehetőség csak ambuláns betegeknél adott, de ezek a betegek a praxisomban élnek, ingáznak a munkahelyükre ausztriába, s mint eu-állampolgároknak viszont ugyanúgy jár az itteni ellátás, szűrés, receptírás stb.

Jól értjük-e, hogy arra volna szüksége, hogy a praxisbeli betegei törzskartonjainál szerepeljen az e-adatlap, vagy csak az ambuláns státuszban nyilvántartott paciensek törzskartonjaihoz csatolásról lenne szó és az adatlap nyomtatást a törzskartonnál is el lehessen-e végezni?

Ugyanis praxisbeli páciens a magyar jogszabályok értelmében csak az lehet, aki érvényes magyar társadalombiztosítással rendelkezik. Azon páciensei akik Ausztriában dolgoznak és munkáltatóik kapcsán rendelkeznek európai biztosítással, azok az Ön praxisában csak ambulánsként szerepelhetnek, melyeknél jelenleg is ott van az e-adatlap rögzítésének és nyomtatásának lehetősége.

Sári László
Monday, January 16, 2012 3:01:04 PM
Tisztelt Felhasználóink!

Felkerült portálunkra  a visual Ixdoki 1.46.2 frissítése:

Program módosítások a felhasználói észrevételek alapján:

Gyári igazolás nyomtatás A5-ös fromátumban

Mobil praxis visszatöltés

Nem ellenőrzött leletek ablak bezárás

Számlázásban egységár megjelenítés

Ügyeleti modulban távoztatás

Ixfer

Az OSAP 1485-ös adatlap 1.10-es pontjában, az eddigi TEÁOR csoportosítás megváltozott. Ennek megfelelően átírtuk a beszámolójelentés menüpontot.

Napi tevékenység - Forgalmi adatok - Összesített forgalmi adatok (Felhasználói kérésre)

Az éves jelentések között, ezentúl a megadott évre vonatkozó KSH statisztika is kérhető.

A KSH statisztika kérhető Excel formátumban is a 2011-es évre. Ekkor a program automatikusan

kitölti a "Jelentés a háziorvosok és házi gyermekorvosok tevékenységéről 2011" nevű excel dokumentumot.

(http://portal.ksh.hu/pls/ksh/docs/hun/info/02osap/osap_1112.htm )

Sári László
Monday, January 16, 2012 3:05:24 PM
dr.mile.gyula@gmail.com wrote:

A KSH statisztikát emailbe is be lehet ( lehetne ) küldeni. Tavaly így is tettük, de mivel kettő évente a gondozási statisztikát is le kell adni ezt programból nem, csak a megadott excelbe kézi kitöltéssel tudnánk megcsinálni.

http://portal.ksh.hu/pls/ksh/docs/hun/info/02osap/osap_1112.htm  < Adatszolgáltatóinknak-Nyomtatványok-2012-ben beküldendő adatlapok- "1021" Jelntés háziorvosoknak ... >- ) letölthető excelbe ( is ? ) készüljön el a KSH statisztika ?

Örömmel értesítem, hogy a KSH statisztika excelbe történő elkészítése a visual Ixdoki 1.46.2 frissítésében elkészült és a portálról letölthető.

dr.mile.gyula@gmail.com
Monday, January 16, 2012 5:16:05 PM
Sári László wrote:

dr.mile.gyula@gmail.com wrote:

A KSH statisztikát emailbe is be lehet ( lehetne ) küldeni. Tavaly így is tettük, de mivel kettő évente a gondozási statisztikát is le kell adni ezt programból nem, csak a megadott excelbe kézi kitöltéssel tudnánk megcsinálni.

http://portal.ksh.hu/pls/ksh/docs/hun/info/02osap/osap_1112.htm  < Adatszolgáltatóinknak-Nyomtatványok-2012-ben beküldendő adatlapok- "1021" Jelntés háziorvosoknak ... >- ) letölthető excelbe ( is ? ) készüljön el a KSH statisztika ?

Örömmel értesítem, hogy a KSH statisztika excelbe történő elkészítése a visual Ixdoki 1.46.2 frissítésében elkészült és a portálról letölthető.

:-" Köszönöm !

Az első oldalon néhány adatot manuálisan be kell vinni !!

ELŐLAP : Törzsszám- Stat. főtev. - Megye

Címek Neve és Adatszolgáltató

Beérkezési határidő

Kitöltésre fordított idő

Ez a megjegyzés talán hiányzik a vezió váltó levél ide vonatkozó részéből.

Users browsing this topic