Felkerült
portálunkra a visual Ixdoki 1.37.0 verzióváltó.
A receptírással kapcsolatban fontosnak tartjuk felhívni az Önök figyelmét az alábbiakra:Az OEP 2010. november 1.-től számos változtatást vezet be a (minden orvosi számítógépes program receptírásának kötelező alapjául szolgáló) publikus gyógyszertörzsben.
Az OEP az OGYI-tól (Országos Gyógyszerészeti Intézet) kapja többek között a gyógyszer megnevezés változásokat. 8891 gyógyszer nevében történik kisebb vagy nagyobb változás! Sok esetben ugyanaz a név fog szerepelni több gyógyszernél, mert például a kiszerelésben lévő megkülönböztetést megszüntették.
Gondot okozhat, hogy sokszor valójában megegyező, egymástól csak kiszerelésben (esetleg még abban sem) különböző készítmények különböző TTT-kóddal szerepelnek a gyógyszertörzsben. Ha ilyen gyógyszert rendel, még nagyobb jelentősége van, hogy a recepten a „nem helyettesíthető” jelzést bejelöli-e. Ha ugyanis ezt bejelöli, a gyógyszertár kizárólag az adott TTT-kódú készítményt adhatja ki, függetlenül attól, hogy pl. esetleg az éppen nem kapható, a fenti értelemben vele megegyező viszont igen. Ezért javasoljuk, hogy gyógyszer választáskor vegye figyelembe, hogy a regiszterben látható-e több, azonos nevű készítmény.
A névegyezések miatt szintén különösen fontos, hogy támogatott gyógyszert válasszon ki, mert a nem támogatott helyett támogatottat semmiképpen nem adhat ki a patika.
Változások:
2010. november 1-től érvényes gyógyszer -és gyógyászati segédeszköz törzs.
Program módosítások felhasználói észrevételek alapján
Kábítószer értesítő; Távoli lelet érkeztetés
Oltási lap – Egyéb fül – Átemel gomb.
A prevenar oltásokat időrendbe is rendezi valamennyi oltási lapon.
Receptírás
• A Gyűjtő képernyő átszervezésre került, hogy a valamennyi felírandó készítményre érvényes 1,2,3 havi felírás gombok könnyebben kezelhetőek legyenek,
• A Gyűjtő képernyőn a Vissza+Sorozat gombbal a gyűjtő képernyőről visszatérve automatikusan elindul a vény nyomtatás úgy mintha a Sorozat gombot használnánk,
• A receptíró ablak jobb alsó sarkában található beállítások között megadható a „Sikeres nyomtatás után az ablak bezárása” opció. Ennek hatására a recept(ek) nyomtatása után a receptíró képernyő automatikusan bezáródik.
Influenza heti jelentés
A korcsoport szerinti bontásban a 15-24 éves csoport helyett most már kettő, 15-17 éves és 18-24 éves csoport szerepel.
Gyógyszer kimutatás
A gyógyszer kimutatás listát lehetőség van ATC kód szerint is szűrni, az "ATC választás" gomb segítségével.
Terhes törzslap (Védőnő/Terhes törzslap)
Az eddigi működés során a szülés leírása, az újszülött gyermek felvétele és gondozásba vétele, újszülött státusza, ill. a gyermek törzslap születési adatainak kitöltése egy több lépéses folyamat volt
Az új megoldásban az ’Epicrisis’ fülön található egy ’Újszülött felvétele’ gomb.
A gomb alaphelyzetben le van tiltva, az engedélyezéshez ki kell tölteni a szülés idejét, az eseménynek pedig ’szülés’-nek kell lennie.
A gomb megnyomásakor megnyílik egy ’Újszülött felvétele’ ablak, itt lehet kitölteni az újszülött adatait.
Az adatok kitöltése és az ’OK’ gomb megnyomása után a következő adatrögzítések történnek:
• Megtörténik a páciens felvétel a kitöltött alap adatokkal (Név, nem, szül. dátum, TAJ, szül.hely)
• Rögzülnek a születési adatok a gyermek törzslapra (Súly, hossz, fejkörfogat, mellkörfogat, terhességi hét, szülés helye)
• Rögzül az ’újszülött státusz’ a születési adatokkal (Súly, hossz, fejkörfogat, mellkörfogat)
• Az újszülött 'újonnan nyilvántartott' gyermek gondozásba kerül az aktuális védőnőhöz a megadott törzslapszámon
• A terhes és a gyermek között létrejön az anya-gyermek összerendelés (Családfa)