Ami a doktorúrnál telepítésre került, az a visual Ixdoki, és az infomix által fejlesztett visual Ixamb szakrendelői és Ixnet labor rendszerek közötti kommunikáció.
A fejlesztés során az alapvető cél ugyan az volt, mint az eMedWorks rendszereknél, egy teljes értékű kommunikáció elkészítése, ami nem csak a paciensek dokumentációjának letöltését teszi lehetővé, hanem a beutalást is. Mindezt úgy, hogy az eddig használt dokumentációba illeszkedjen. Valamennyi háziorvosi kommunikációt egy közös csatornába tereltük. A két fejlesztés már ezeket az egységesített „csatornákat” használja, ezért ugyan azok a funkciók, háziorvosi oldalról is azonos módon érhetőek el.
Beutalásnál és laborkérésnél a visual Ixdokiban használt képernyőn, amennyiben a beutalás helye egy ilyen kommunikáción keresztül elérhető szakrendelés, lehetőség van magát a beutalót elektronikus formátumban is elküldeni interneten keresztül, és amennyiben a választott intézet ezt lehetővé teszi, konkrét időpontot is lehet foglalni a paciens részére.
A leletek letöltésénél a már megszokott módon a labor vizsgálatok és szakrendelések párosításának köszönhetően minden eredmény a megfelelő helyre kerül a programban. Az érkeztetés egyébként kommunikáció típusától függetlenül ugyan úgy történik minden intézetből. Csak ki kell választani a beállított listából, hogy honnan kér le az orvos leletet (X szakrendelő, Y szakrendelő, Z kórház stb.). Ilyenkor a háttérben az adott intézet által használt rendszernek megfelelő kommunikációs program végzi a letöltést, tehát nincs szükség arra, hogy intézetenként különböző érkeztetést tanuljon meg a háziorvos, illetve az asszisztens. Ami ilyenkor segíti még az orvos munkáját, az az, hogy az így érkezett leleteknél minden esetben látszik, hogy kommunikáción keresztül érkeztek, illetve azon leleteket, melyeket a rendszer érkeztetett, de a háziorvos még nem látott külön jelöli.
Az egész kommunikáció hátterében egy internet alapú program dolgozik, amely biztosítja a megfelelő jogosultságot az adatok eléréséhez.
Ehhez hasonló az IxPhone rendszerünk, csak ott maga a háziorvos szolgáltat adatot, saját magának [mosoly] .
Egy „internet képes” okos-telefonról, vagy táblagépről érheti el bármikor, bárhonnan saját praxisa adatait. Kérdezhet le kórelőzményt (akár elektronikusan letöltött leleteket is), és rögzíthet ellátást. Láthatja az előjegyzési naptárát, s oda on-line előjegyezhet.
Ez a két modul egyébként újabb kettővel kiegészítve egy akciós csomagban is elérhető, akár eszköztámogatás keretében is. Ebben az esetben a pacienseknek is lehetőségük van a háziorvoshoz időpontot foglalni interneten keresztül, és ezt akár – maguk a betegek – okostelefonjaikról is kezdeményezhetik. És a programmal kinyomtatásra kerülő dokumentumokat rengeteg, a windowsban általánosan ismert formátumba lehet exportálni. Lehetőség van a leleteket a pacienseknek emailben továbbítani, vagy lejáró jogosítványról, esedékes oltásról értesítő emailt küldeni.
Szóval tényleg rettentő sok mindent tud, és a négy modul együtt teljes kerek egészet alkot.