kantorm
  • kantorm
  • Haladó (Szint 13) Topic Starter
Monday, February 6, 2023 12:22:21 PM
Tisztelt Felhasználóink!

A gyermekorvosi indikátorokkal kapcsolatos kérdéseiket és észrevételeiket itt oszthatják meg.

Pontosabb válaszadás érdekében kérjük, tüntessék fel, milyen rendszert használnak!

Üdvözlettel,

infomIx Kft.

Dr.Ghanem Niyaz
Thursday, February 16, 2023 9:50:47 AM
Tisztelt Infomix !

Mikor frissítik az indikátor listát és a modult? 

Üdv.

Dr. Ghanem Niyaz

joegyori
Friday, May 12, 2023 5:57:20 PM
T. InfomIx!

Nagy segítség (lesz) az indikátor-asszisztens, próbáljuk aktívan használni.

Jelenleg azonban teljesen össze vagyok kavarodva, hogy mit vesz figylembe a rendszer és mit nem. (IxNet-et használok)

Szinte mindegyik csoportban lenne kérdésem, de a "legdurvább" eltérések a meningococcus elleni oltásoknál vannak. A jogszabályból én úgy olvasom, hogy "MENINGOCOCCUS-oltás". A kimutatásban viszont azt látom, hogy az indikátor-asszisztens ignorálja mind a MEN B mind pedig a MEN ACWY elleni oltásokat.

Kérem, segítsenek, hogy mit csinálok rosszul.

Másik pl. az 5 évesek statusa. Itt csak elvétve ugyan, de volt olyan gyermek, akit szabályosan státuszoltunk, be is volt "kattintva" minden szűrés jellegű kocka, mégis az elvégzetlenek között volt.

A többi csoportot most nem részletezem, kérem, ezekre válaszoljanak.

Köszönöm szépen.

Sz. Tamás
Monday, May 15, 2023 8:17:26 AM
Originally Posted by: joegyori 

T. InfomIx!

Nagy segítség (lesz) az indikátor-asszisztens, próbáljuk aktívan használni.

Jelenleg azonban teljesen össze vagyok kavarodva, hogy mit vesz figylembe a rendszer és mit nem. (IxNet-et használok)

Szinte mindegyik csoportban lenne kérdésem, de a "legdurvább" eltérések a meningococcus elleni oltásoknál vannak. A jogszabályból én úgy olvasom, hogy "MENINGOCOCCUS-oltás". A kimutatásban viszont azt látom, hogy az indikátor-asszisztens ignorálja mind a MEN B mind pedig a MEN ACWY elleni oltásokat.

Kérem, segítsenek, hogy mit csinálok rosszul.

Másik pl. az 5 évesek statusa. Itt csak elvétve ugyan, de volt olyan gyermek, akit szabályosan státuszoltunk, be is volt "kattintva" minden szűrés jellegű kocka, mégis az elvégzetlenek között volt.

A többi csoportot most nem részletezem, kérem, ezekre válaszoljanak.

Köszönöm szépen.

Tisztelt Győri József!

A Meningococcus c védőoltás 2-11 hónapos (Gyermek Indikátor 1.) és a Meningococcus c védőoltás 12-24 hónapos (Gyermek Indikátor 2.) indikátorok esetében akkor kerül elszámolásra ha helyesen adminisztráljuk..

Jelenlegi információk alapján csak a Meningococcus c védőoltás vehető számításba.

Státuszoknál fontos, hogy a bejelentett páciens töltse be az 5 éves kort, de a 6-ot még nem. Abban az esetben teljesül ha azoknál az 5 éveseknél, akiknél a 010 „Testmagasság, testtömeg, fejkörfogat mérése, a fejlődés és 

tápláltsági állapot értékelése a hazai standardok alapján” szűrés a vizsgált hónap előtti 12 hónapban megtörtént. Ezt bepipálja, a megfelelő korban, akkor a jelentéssel elküldésre kerül. 

Ha további kérdései vannak, kérem jelentkezzen, és ha kell esetleg vizsgáljuk meg távoli eléréssel. 

Üdvözlettel:

Sz. Tamás

joegyori
Tuesday, May 16, 2023 10:11:20 AM
Kedves Tamás!

Köszönöm a választ, de a helyzet egy kicsit más.

Megnéztem összehasonlításképpen a 2023-as februári adatokat, egymás mellé tettem a NEAK hivatalos kimutatását (ennek alapján finanszíroztak) és az Önök, az IxNet asszisztensének a táblázatát (az alábbiakban fordított sorrendben írtam le, azaz IxNet vs NEAK)

Sajnos drámai a különbség. Mindösszesen EGYETLEN indikátornál van azonos érték, ez a 9. számú, és hozzávetőlegesen megegyezik a 7. számú.

A meningococcusnál az 1. indikátornál 38/41 (IxNet) vs 44/44 (NEAK), és a 2. indikátornál 5/58 vs 57/63 az érték.

De az összeset ideírom.

3. 22/169 vs 111/168

4. 29/29 vs 22/28 (itt fordított irányú a tévedés, azaz nem jelzi a rendszerük a tápszerkiváltásokat/felírásokat)

5. 325/342 vs 312/337 (még ez a legjobb megközelítés)

6. 0/245 (!!!) vs 93/253

7. 64/70 vs 57/68 (ez is rendben van)

8. 0/15 (!!!) vs 8/15

9. 7/15 vs 7/15 (itt tökéletes az egyezés)

10. 13 vs 64 (itt is kevesebb antibiotikum-fogyasztást mutat a ténylegesnél)

Köszönöm, ha segítenek, hogy a további hónapokban valós értékek alapján tudjuk tenni a mindennapi munkát.

Győri József

 

Sz. Tamás
Tuesday, May 16, 2023 10:18:01 AM
Originally Posted by: joegyori 

Kedves Tamás!

Köszönöm a választ, de a helyzet egy kicsit más.

Megnéztem összehasonlításképpen a 2023-as februári adatokat, egymás mellé tettem a NEAK hivatalos kimutatását (ennek alapján finanszíroztak) és az Önök, az IxNet asszisztensének a táblázatát (az alábbiakban fordított sorrendben írtam le, azaz IxNet vs NEAK)

Sajnos drámai a különbség. Mindösszesen EGYETLEN indikátornál van azonos érték, ez a 9. számú, és hozzávetőlegesen megegyezik a 7. számú.

A meningococcusnál az 1. indikátornál 38/41 (IxNet) vs 44/44 (NEAK), és a 2. indikátornál 5/58 vs 57/63 az érték.

De az összeset ideírom.

3. 22/169 vs 111/168

4. 29/29 vs 22/28 (itt fordított irányú a tévedés, azaz nem jelzi a rendszerük a tápszerkiváltásokat/felírásokat)

5. 325/342 vs 312/337 (még ez a legjobb megközelítés)

6. 0/245 (!!!) vs 93/253

7. 64/70 vs 57/68 (ez is rendben van)

8. 0/15 (!!!) vs 8/15

9. 7/15 vs 7/15 (itt tökéletes az egyezés)

10. 13 vs 64 (itt is kevesebb antibiotikum-fogyasztást mutat a ténylegesnél)

Köszönöm, ha segítenek, hogy a további hónapokban valós értékek alapján tudjuk tenni a mindennapi munkát.

Győri József

 

Tisztelt Győri József!

Felvesszük a doktor úrral a kapcsolatot, és távoli elérésben vizsgáljuk meg a jelzett problémát.

Üdvözlettel:

Sz. Tamás

H.István
Friday, June 9, 2023 7:28:53 AM
Tisztelt Infomix!

 Az indikátorral kapcsolatban szeretnék segítséget kérni. Az elmúlt évben 6 és 8 pontokat kaptunk. Az új finanszirozásnál 0 a pontértékünk. Gyermekpraxisban használatos 

videó segitséget esetleg nem lehetne kérni? Telefonon már pontról-pontra végigmentünk, ahogy a kollégával megbeszéltük úgy végezzük el az adott feladatokat, de ennek ellenére sem jó valami. Hogyan tudnánk ezt végignézni, hogy mi az ami rossz és mi az ami jó.

Köszönettel: Dr. Hernádi István

Bakos J
  • Bakos J
  • Veterán (Szint 20 - Max)
Tuesday, June 13, 2023 8:52:21 AM
Bocsánat, hogy hozzászólok a kérdéshez, bár nem vagyok Infomixes.

Az indikátor elszámolás 3 hónapos csúszásban van, ami azt jelenti, hogy júniusban, a márciusi "munkánk" után kaptunk indikátor pontot. Ha mondjuk valaki májusban kezdett el ezzel foglalkozni, akkor annak a hatása augusztusban fog jelentkezni, ha egyáltalán jelentkezik. Én is több fórumon jeleztem már ennek a rendszernek az igazságtalanságát. A fő gond, hogy egymáshoz hasonlítanak bennünket, és a belőlünk készített átlag felett kell teljesíteni. Ebből következik, hogy ha mindenki elkezd az indikátorokra dolgozni, akkor emelkedni kezd az átlag. Ez már látszik is, a márciusi indikátor határszámok már magasabbak mint a februáriak, ezért az az elért eredmény ami most indikátor pontot ért, lehet, hogy jövő hónapban már 0 pontot hoz.

Üdvözlettel: Dr Bakos

joegyori
Tuesday, June 13, 2023 11:01:57 AM
Tisztelt InfomIx!

Hónapról-hónapra "alakul" az asszisztens hasznossága, de továbbra is vannak olyan dolgok, amit nem értek.

Ezek közül most kizárólag az anyatejes (04) kategóriát kérdezem.

És itt most nem a NEAK által okozott galibára gondolok, hanem arra, hogy most, a júniusi adatokat mutatva is nekem 100% AT-es babát ír a program, pedig (sajnos) ez nincs így. Mi a hiba oka?

Köszönettel,

Győri J.

Sári László
Thursday, June 15, 2023 10:32:13 AM
Originally Posted by: joegyori 

Tisztelt InfomIx!

Hónapról-hónapra "alakul" az asszisztens hasznossága, de továbbra is vannak olyan dolgok, amit nem értek.

Ezek közül most kizárólag az anyatejes (04) kategóriát kérdezem.

És itt most nem a NEAK által okozott galibára gondolok, hanem arra, hogy most, a júniusi adatokat mutatva is nekem 100% AT-es babát ír a program, pedig (sajnos) ez nincs így. Mi a hiba oka?

Köszönettel,

Győri J.

Tisztelt Győri József!

Felvettük a doktor úrral a kapcsolatot, távoli elérésben levettünk egy mentést a programról, hogy a fejlesztők megvizsgálják a jelzett problémát.

joegyori
Tuesday, June 20, 2023 1:35:52 PM
Sajnos elszállt az üzenet az elküldés előtt, így most tényleg csak címszavakban (elnézést, hogy nem szebben fogalmazva).

Várjuk az anyatejes (Gy04) javítását.

Egyebek

Gy05

Nem kerülnek be a szűrtek közül nagyon sokan. A listát ellenőrizve (egyesével!) minden gyerek szűrt nálam (100%-ban) mégis egy sort szüretlenként látok. Miért? (sz 5 éveseknél jól működik, ott nincs ez a hiba)

Gy06 és Gy08 (anémia és vérzsír laborszűrése)

Mikor kerül ki a listából a gyerek? Egy sor páciensemnél megvolt a labor, a leletet is érkeztettük, mégis a lisátban szerepel.

Kérem, hgoy javítsák a hibákat, hogy valódi asszisztens lehessen a rendszer, és nem kelljen egyesével (!) ellenőrizni  a pácienseket.

Köszönettel,

GyJ

Kun Máté
Thursday, June 22, 2023 12:44:39 PM
Originally Posted by: joegyori 

Sajnos elszállt az üzenet az elküldés előtt, így most tényleg csak címszavakban (elnézést, hogy nem szebben fogalmazva).

Várjuk az anyatejes (Gy04) javítását.

Egyebek

Gy05

Nem kerülnek be a szűrtek közül nagyon sokan. A listát ellenőrizve (egyesével!) minden gyerek szűrt nálam (100%-ban) mégis egy sort szüretlenként látok. Miért? (sz 5 éveseknél jól működik, ott nincs ez a hiba)

Gy06 és Gy08 (anémia és vérzsír laborszűrése)

Mikor kerül ki a listából a gyerek? Egy sor páciensemnél megvolt a labor, a leletet is érkeztettük, mégis a lisátban szerepel.

Kérem, hgoy javítsák a hibákat, hogy valódi asszisztens lehessen a rendszer, és nem kelljen egyesével (!) ellenőrizni  a pácienseket.

Köszönettel,

GyJ

Tisztelt GyJ!

Köszönjük észrevételeit az Indikátor asszisztens modullal kapcsolatban. Korábban változott a NEAK által megküldött bedolgozandó fájlok struktúrája, amely hatására az Ön által is tapasztalt problémák fordultak elő.

A hibák javítását megkezdtük, ezek megoldása várhatóan a 3.38-as verzióban kerül publikálásra. 

Amennyiben a verzió frissítését követően is problémát tapasztal, úgy legyen szíves felkeresni központi telefonszámunkon, ahol közvetlen formában tudunk segítséget nyújtani az Indikátor asszisztens működésében.

Köszönettel,

Kun Máté

MediAT
Monday, June 26, 2023 2:38:19 PM
Bocsánat, hogy belekontárkodok, pedig nem nekem szólt a kérdés, de gyermekrendelőben dolgozóként közvetve ugyan, de engem is érint. Csak az érdekelne, hogy létezik, hogy a szűrés 100%? A praxisban lévő ÖSSZES 6 év alatti gyermek szűrve van? Nem akarok senkit megbántani, de ez lehetetlen!!! Kizárt, hogy az összes gyermek le lett szűrve ilyen rövid idő alatt. 

Köszönöm

palenkascs
Tuesday, June 27, 2023 4:19:33 PM
Originally Posted by: MediAT 

Bocsánat, hogy belekontárkodok, pedig nem nekem szólt a kérdés, de gyermekrendelőben dolgozóként közvetve ugyan, de engem is érint. Csak az érdekelne, hogy létezik, hogy a szűrés 100%? A praxisban lévő ÖSSZES 6 év alatti gyermek szűrve van? Nem akarok senkit megbántani, de ez lehetetlen!!! Kizárt, hogy az összes gyermek le lett szűrve ilyen rövid idő alatt. 

Köszönöm

Holnapi nap folyamán legyen szíves keresni minket a központi telefonszámunkon (06 1 214 5063) és távoli eléréssel megnézzük, mi okozhatja a leírt észrevételt.

Köszönöm!

MediAT
Wednesday, June 28, 2023 8:00:22 AM
Köszönöm, de nem észlelek problémát (legalábbis ebben), csak a másik gyermekpraxistól kérdeztem volna, hogy miként lehetséges, hogy a 6 év alatti gyermekek 100%-ban szűrtek. Mert az nem lehetséges.

Köszönöm

joegyori
Wednesday, June 28, 2023 8:07:20 AM
Miért is nem? Ha eddig is folyamatosan tettük ezt, akkor miért nem lehet?

(De ez nem informatikai kérdés, hanem szakma...)

joegyori
Wednesday, June 28, 2023 8:11:05 AM
T. InfomIx!

Júliustól fizetős a szolgáltatás. Ez teljesen rendben van. Meg is rendelem, de fontos kérdés, hogy garantálják-e azt, hogy JÓL is fog működni.

Az előző hónapok fórumozása azt mutatja, hogy rengeteg dologban nem volt használható.

Sikerült ezeket kijavítani?

Hadd kérjünk itt egy megnyugtató, garanciát vállaló nyilatkozatot arról, hogy így lesz.

Köszönöm szépen.

Győri József

MediAT
Wednesday, June 28, 2023 3:59:59 PM
Originally Posted by: joegyori 

Miért is nem? Ha eddig is folyamatosan tettük ezt, akkor miért nem lehet?

(De ez nem informatikai kérdés, hanem szakma...)

Igen, ez szakmai kérdés, nem informatikai. Számomra azért hihetelen, mert a 100% eléréséhez nemcsak hogy minden 6 év alatti gyermeket le kell szűrni, hanem ezt mindenképp a szülinapjának havában kell megejteni. És azért gyakran jön közbe 1-1 betegség, testvér betegsége, utazás, anya dolgozik, nem ér rá, nem tud kivenni szabit, elfelejtette stb. Ilyen magyarázatokkal jönnek, amikor rákérdezünk, miért nem jöttek? Úgy gondolom, ez máshol sincs másként és elnézést, hogy kétségbe vonom ezt az eredményt...

Sziliné Ildikó

Sz. Tamás
Wednesday, June 28, 2023 4:31:40 PM
Kedves dr. Győri József!

A következő verzióval számos jelzett hiba javításra kerül.

Sajnos a NEAK által publikált adatok sem mindig napra készek, de igyekszünk ezeket a változásokat prioritással kezelni, hogy mindig a legpontosabb eredményeket kapják.

Üdvözlettel:

Infomix csapata 

Sz. Tamás

Originally Posted by: joegyori 

T. InfomIx!

Júliustól fizetős a szolgáltatás. Ez teljesen rendben van. Meg is rendelem, de fontos kérdés, hogy garantálják-e azt, hogy JÓL is fog működni.

Az előző hónapok fórumozása azt mutatja, hogy rengeteg dologban nem volt használható.

Sikerült ezeket kijavítani?

Hadd kérjünk itt egy megnyugtató, garanciát vállaló nyilatkozatot arról, hogy így lesz.

Köszönöm szépen.

Győri József