1.)Mai információ:
Kb. 2014.végétől(de lehet, hogy előbb?!) az összes Népegészségügyi jelentést(fertőző megbetegedések be-, és kijelentése stb.) elektronikus formában kell megtennünk.
Ehhez(állítólag) a rendelői gépre telepítendő programot kapunk majd.
Teljesen nyilvánvaló (?), hogy a fejlesztőket és a fejlesztést kérő és finanszírozó OTH-t nem érdekli, hogy mi milyen programokat használunk a betegadatok kezelésére.
Kizártnak tartom, hogy a visualIxdoki "csak úgy" kommunikálni tudjon ezzel a programmal, ha erre nem készítik fel ALAPOSAN MINDKÉT PROGRAMOT.
Javaslom, hogy InfoMix keressse az Országos Tisztiotvosi Hivatalt, hogy a program fejlesztőivel még annak teszt-időszaka ELŐTT fel lehessen venni a kapcsolatot a 2 program közti kommunikáció megoldására.
(Mint ahogy már legtöbb helyen a laboratóriumi adatokat sem kell "kézzel" bevinni, megoldott a laborprogramok és a háziorvosi program közti adatátvitel)
Ne kelljen már nekünk, felhasználólnak "ki-be ugrálnunk" a programok közt,kijegyzetelve a szükséges adatokat, majd begépelve a "jelentő" programba azokat, hanem tehessük meg zat közvetlenül a betegadat-kezelő programból!
2.) Kicsit régebben felvetettem, hogy a védőnők által használt és a háziorvos által használt programok gyermek-dokumentációs részei közti kommunikáció is megoldásra vár.
Nem igazán "elegáns" megoldás - s jelentős hibaszázaléka is van - , ha elmosódott, indigóval írt védőnői dokumentációt "pötyögünk be" a gépünkbe, miközben ezeknek az adatoknak a rögzítésére a védőnők is InfoMix programot használnak...