dr.Kovács József
Tuesday, October 10, 2017 12:16:24 PM
Originally Posted by: Casus 

Megkaptam a jelszót is SMS-ben ez után az e-mail után:

"Örömmel értesítjük, hogy az Ön által adminisztrált intézmény részére elkészült a műszaki csatlakozáshoz szükséges WAF-SSL tanúsítvány, melyet letölthet az EESZT Ágazati portálról"

Megvan az e-személyim is, megvan a leolvasónk feltelepítve, működik az e-Kliens is. Hogyan tovább?

Kamocsay Gabriella körzeti ápoló [zavar]

Ön regisztrált adminisztrátornak vagy a háziorvos kollega?

Érkezik még egy e-mail, hogy megkezdheti a csatlakozást, a levélben talál egy linket, ahonnan letölthető a segítség leírása. Érdemes a fórumot is átolvasni, sok hasznos tanács van benne, azoktól, akiknek már sikerült.


dr.Kovács József
Homoki Áron
Tuesday, October 10, 2017 2:46:04 PM
Originally Posted by: dr.Kovács József 

Originally Posted by: Casus 

Megkaptam a jelszót is SMS-ben ez után az e-mail után:

"Örömmel értesítjük, hogy az Ön által adminisztrált intézmény részére elkészült a műszaki csatlakozáshoz szükséges WAF-SSL tanúsítvány, melyet letölthet az EESZT Ágazati portálról"

Megvan az e-személyim is, megvan a leolvasónk feltelepítve, működik az e-Kliens is. Hogyan tovább?

Kamocsay Gabriella körzeti ápoló [zavar]

Ön regisztrált adminisztrátornak vagy a háziorvos kollega?

Érkezik még egy e-mail, hogy megkezdheti a csatlakozást, a levélben talál egy linket, ahonnan letölthető a segítség leírása. Érdemes a fórumot is átolvasni, sok hasznos tanács van benne, azoktól, akiknek már sikerült.

Tisztelt felhasználónk!

Kovács József doktor Úr által már helyesen megválaszolva (amit ezúton is köszönünk neki) az ominózus e-mail az adminisztrátornak megadott személy részére fog megérkezni. Az alapján tudja majd folytatni az elkezdett folyamatot.

Egyébiránt a www.ixnet.hu weboldalon a hírlevelek gombot megnyomva visszatudja nézni az ezzel kapcsolatos hírleveleinket, illetve ha elakadna várjuk szíves megkeresését ismert elérhetőségeinken.

Hajnalné
Tuesday, October 10, 2017 6:41:55 PM
Tisztelt Infomix!

Általános információknál vargas azt írja, hogy október 1-én verzióváltó levélben részletesen le van írva, hogy mit kell beállítani az ixnetben. Mindenhol kerestem, de ilyet nem találok. Október 2-án,5-én és 9-én volt verzió váltás, de ott ilyen nem található. Merre keressem? Nem lehetne ide kitenni ezt a levelet?

Köszönöm

Hajnalné

pheni
  • pheni
  • Haladó (Szint 10)
Tuesday, October 10, 2017 10:11:36 PM
MEgpróbáltunk felírni e-receptet a csatlakozás után.

Esetleg lenne-e mód arra, hogy magisztrális recept felírásakor ne kérje a csomagolási formát, illetve az ellátottsági időt?

pl: babaápoló szereknél változó, kinek meddig elég a felírt mennyiség

Gabi
  • Gabi
  • Veterán (Szint 20 - Max)
Wednesday, October 11, 2017 7:26:16 AM
Originally Posted by: pheni 

MEgpróbáltunk felírni e-receptet a csatlakozás után.

Esetleg lenne-e mód arra, hogy magisztrális recept felírásakor ne kérje a csomagolási formát, illetve az ellátottsági időt?

pl: babaápoló szereknél változó, kinek meddig elég a felírt mennyiség

Azt, hogy a tér a gyógyszerfelírás során mit kér és mit ellenőriz, arra nekünk - mint Infomix Kft - nincs befolyásunk. A pilot alatt folyamatosan közvetítettük azokat a jelzéseket (így a gyógyszer-rendeléssel kapcsolatosakat is) amit a pilot-ban részt vevő háziorvosi kollégáik nekünk ezzel kapcsolatba jeleztek, kértek. Ilyenkor nekünk az a tanácsunk minden kedves felhasználónknak, hogy mindent tegyenek, írjanak fel úgy ahogy eddig. Ha a Tér bármilyen jelzést, hiányosságot jelez, s nem fogadja be- érdemes megvizsgálni- de szokásos módon kinyomtatva,"hagyományos" vényként természetesen továbbra is érvényes lesz. Ennek ellenére természetesen ezen kérését továbbítjuk az AEEK fejlesztői felé!

Gabi
  • Gabi
  • Veterán (Szint 20 - Max)
Wednesday, October 11, 2017 7:34:59 AM
Originally Posted by: Hajnalné 

Tisztelt Infomix!

Általános információknál vargas azt írja, hogy október 1-én verzióváltó levélben részletesen le van írva, hogy mit kell beállítani az ixnetben. Mindenhol kerestem, de ilyet nem találok. Október 2-án,5-én és 9-én volt verzió váltás, de ott ilyen nem található. Merre keressem? Nem lehetne ide kitenni ezt a levelet?

Köszönöm

Hajnalné

Kedves Hajnalné,

Az október 1. verzióváltó levélben a 2. oldaltól önálló fejezetként kell hogy megtalálja. Nincs ott? Ha szeretné, átküldjük e-mail-ként, vagy kollégáim telefonon keresik ha kell - melyik a jobb Önnek?

dr.Szabó Ágnes Győr
Wednesday, October 11, 2017 7:42:00 AM
Tisztelt Fejlesztők!

ADATA ás laborillesztő programot használok. AZ EESZT-vel okafogyottá fognak válni az illesztő programok? Le kell mondani a szerződést?

tegnap kaptam számlát a laborillesztőről 2017-es évre.

Hajnalné
Wednesday, October 11, 2017 7:55:52 AM
Originally Posted by: Gabi 

Originally Posted by: Hajnalné 

Tisztelt Infomix!

Általános információknál vargas azt írja, hogy október 1-én verzióváltó levélben részletesen le van írva, hogy mit kell beállítani az ixnetben. Mindenhol kerestem, de ilyet nem találok. Október 2-án,5-én és 9-én volt verzió váltás, de ott ilyen nem található. Merre keressem? Nem lehetne ide kitenni ezt a levelet?

Köszönöm

Hajnalné

Kedves Hajnalné,

Az október 1. verzióváltó levélben a 2. oldaltól önálló fejezetként kell hogy megtalálja. Nincs ott? Ha szeretné, átküldjük e-mail-ként, vagy kollégáim telefonon keresik ha kell - melyik a jobb Önnek?

Az e-mail tökéletes lenne. Nagyon köszönöm.

hegelydr
Wednesday, October 11, 2017 8:42:04 AM
Üdvözletem, pont az lenne a lényege az e-receptnek, hogy ne kelljen papír-receptet mindenkinek nyomtatni, max. ha kéri a beteg.

Erre most kaptunk egy hibrid rendszert, aminek így sok értelme nincs, valljuk be. Tudom, hogy ez csak átmeneti, és 2018.dec. 31-ig tart, de akkor is. [duhos]

Originally Posted by: Gabi 

Originally Posted by: Bakos J 

Köszönöm szépen Doktor Úr!

Ugyanezt a 13 receptet mennyi idő alatt nyomtatja ki ha az EESZT modul nincs bekapcsolva (most még kikapcsolható, hiszen önkéntes csatlakozás van)? Meg tudná nézni? Igazából azzal kellene összehasonlítani ezt a 2 percet amit Ön mond, mert így önmagában ez a 2 perc nem sokat árul el, bár kétségtelen soknak tűnik 13 vény esetében!

Tehát azt kellene kiszűrnünk, hogy mennyit lassít maga az EESZT. Ehhez ugyanazt a 13 receptet kellene EESZT nélkül, illetve EESZT-vel kinyomtatni - miközben minden ugyanaz marad. Sokat segítene, ha meg tudná mérni nekünk!

Kár, hogy nem lehet lekérdezni, mert talán az a leghasznosabb a háziorvosnak. Nincs olyan Intézmény a közelében ahol már elindultak ?

Géczi Gabriella

Kedves Gabriella!

Ugyanaz a beteg ugyanazon receptjei EESZT nélkül 37 másodperc alatt kijöttek. Hozzátartozik persze, hogy így egy vonlkód minusz, ami gyorsít rajta, de szerintem azzal együt is 1 perc alatt lenne.

Holnap megnézem újra, ha lesz egy kis időm egy másik betegnél is élesben.

Dr Bakos

Kedves Doktor Úr,

Kollégáimmal mi is megmértük, hogy visualIxdoki esetén hogyan alakulnak a számok 13 vény nyomtatása esetén EESZT nélkül, illetve EESZT-be való beküldés (e-vény) esetén. EESZT nélkül nekünk kicsit jobb adatunk van, mert itt 26,16 másodpercet vett igénybe (mi hálózatos nyomtatóra nyomtattunk, OKIB431dn). Ugyanez a 13 vény, ugyanannál a betegnél EESZT használattal tehát plusz vonalkóddal nyomtatva pedig 38 másodperc volt. A különbség 11,84 másodperc 13 vény esetén (ami azt jelenti, hogy vényenként 0,91 másodperccel több időre volt szükség).

Megnéztük a számokat 26 vény felírás esetén. Összesítve az alábbi adatokat mértük:

13 recept esetén:

EESZT nélkül: 26,16 mp EESZT-vel 38 mp ( időtöbblet: 0,91mp/vény)

26 recept esetén:

EESZT nélkül: 47 mp EESZT-vel 62,23 mp ( időtöbblet: 0,59mp/vény)

Mindenki más számítógép konfigurációt, különböző típusú nyomtatót használ, ezért nem lehet egymáshoz hasonlítani a számokat. De önmagához képest érdemes megnézni - s itt a viszonyszámok nem nagyon térhetnek el egymástól normál esetben. Sokat, sokszor figyeltük a vényíró modul használatát a pilot alatt, s többször is átszerveztük a háttér-folyamatokat, mert tudtuk, hogy a vényírás idejének minimalizálása az egyik legfontosabb elvárás az Önök részéről. Persze valós, statisztikailag hiteles számokkal csak akkor rendelkezünk ha a közel 3200 partnerünk mind élesben fogja használni a rendszert. De addig is örömmel veszünk minden jelzést, tapasztalat-megosztást arra vonatkozóan, hogy a program melyik részénél tapasztalnak lassulást, változást.

Nem mondom, néha az elismerés is jól esik [mindenok] .

Kedves Doktor Úr,

Ha van még ideje, energiája és türelme akkor számítanánk segítségére abban, hogy kiderítsük hogy valójában mi játszik szerepet az Ön által jelzett nyomtatási idő megnövekedésében. Együttműködését előre is köszönjük!

Géczi Gabriella

Gabi
  • Gabi
  • Veterán (Szint 20 - Max)
Wednesday, October 11, 2017 8:44:29 AM
Originally Posted by: dr.Szabó Ágnes Győr 

Tisztelt Fejlesztők!

ADATA ás laborillesztő programot használok. AZ EESZT-vel okafogyottá fognak válni az illesztő programok? Le kell mondani a szerződést?

tegnap kaptam számlát a laborillesztőről 2017-es évre.

Igen. Az EESZT-be a labor -leletek minden OEP finanszírozott laboratóriumból jogszabály értelmében fel kell kerüljenek PDF formátumban 2017 november 1.től. Ha ez a formátum Önnek megfelelő, természetesen mondja fel a kommunikációra szóló szerződést a jövőre vonatkozóan. Ez (is) az EESZT hozadéka, hogy valamit említsünk a pozitívumokból [nmosoly]

pharmacybt
Wednesday, October 11, 2017 9:13:38 AM
Két praxis használ egy számítógépet és a visual x dokit. Az egyik praxis megkapta az emailt a műszaki csatlakozás megkezdhetőségéről. Hogy fog a másik praxis csatlakozni ?

Gabi
  • Gabi
  • Veterán (Szint 20 - Max)
Wednesday, October 11, 2017 9:27:37 AM
Originally Posted by: pharmacybt 

Két praxis használ egy számítógépet és a visual x dokit. Az egyik praxis megkapta az emailt a műszaki csatlakozás megkezdhetőségéről. Hogy fog a másik praxis csatlakozni ?

Az Ön által megadott esetben, mindkettő praxis külön-külön elindítja és végigcsinálja a csatlakozási folyamatot. A sikeres csatlakozás végén mindkét praxis rendelkezni fog egy, kizárólag az adott praxishoz tartozó SSL tanúsítvánnyal, az ahhoz tartozó jelszóval, belépési azonosítókkal. A visualIxdoki október 2.-i verzióváltó levelében megadott útmutató szerint külön-külön beállítják a visualIxdoki-ban ezeket a paramétereket, s ezzel a visualIxdoki alkalmas lesz a Térrel való kommunikációra. Amikor az egyik praxisban történik a rendelés, akkor az ahhoz a praxishoz tartozó orvos/nővér a saját e-szig -ével kell hogy belépjen, amikor a másik praxis orvosa rendel akkor pedig másik orvos e-szig-ével. Tehát a rendelés alapvetően ugyanúgy zajlik mint eddig- aki rendel az adott praxisban annak az elektronikus személyi igazolványával kell belépni, s azonosítani magát a Tér számára. Őszintén remélem sikerült érthetően válaszolni az Ön kérdésére- ha nem, kérem jelezze megpróbálom még esetleg részletesebben hogy egyértelmű legyen. Köszönöm szépen.

Gabi
  • Gabi
  • Veterán (Szint 20 - Max)
Wednesday, October 11, 2017 9:31:04 AM
Originally Posted by: Hajnalné 

Originally Posted by: Gabi 

Originally Posted by: Hajnalné 

Tisztelt Infomix!

Általános információknál vargas azt írja, hogy október 1-én verzióváltó levélben részletesen le van írva, hogy mit kell beállítani az ixnetben. Mindenhol kerestem, de ilyet nem találok. Október 2-án,5-én és 9-én volt verzió váltás, de ott ilyen nem található. Merre keressem? Nem lehetne ide kitenni ezt a levelet?

Köszönöm

Hajnalné

Kedves Hajnalné,

Az október 1. verzióváltó levélben a 2. oldaltól önálló fejezetként kell hogy megtalálja. Nincs ott? Ha szeretné, átküldjük e-mail-ként, vagy kollégáim telefonon keresik ha kell - melyik a jobb Önnek?

Az e-mail tökéletes lenne. Nagyon köszönöm.

Kérdezném, hogy megkapta? Kollégám elküldte (a fórumon megadott e-mail címre) - remélem egyértelmű lesz minden, s meg tudják oldani! Ha nem, kérem jelezze, megpróbálunk segíteni!

Hajnalné
Wednesday, October 11, 2017 11:04:49 AM
Originally Posted by: Gabi 

Originally Posted by: Hajnalné 

Originally Posted by: Gabi 

Originally Posted by: Hajnalné 

Tisztelt Infomix!

Általános információknál vargas azt írja, hogy október 1-én verzióváltó levélben részletesen le van írva, hogy mit kell beállítani az ixnetben. Mindenhol kerestem, de ilyet nem találok. Október 2-án,5-én és 9-én volt verzió váltás, de ott ilyen nem található. Merre keressem? Nem lehetne ide kitenni ezt a levelet?

Köszönöm

Hajnalné

Kedves Hajnalné,

Az október 1. verzióváltó levélben a 2. oldaltól önálló fejezetként kell hogy megtalálja. Nincs ott? Ha szeretné, átküldjük e-mail-ként, vagy kollégáim telefonon keresik ha kell - melyik a jobb Önnek?

Az e-mail tökéletes lenne. Nagyon köszönöm.

Kérdezném, hogy megkapta? Kollégám elküldte (a fórumon megadott e-mail címre) - remélem egyértelmű lesz minden, s meg tudják oldani! Ha nem, kérem jelezze, megpróbálunk segíteni![/quote

Köszönöm a gyors segítséget! Megkaptam és egyértelmű!☺

Gabi
  • Gabi
  • Veterán (Szint 20 - Max)
Wednesday, October 11, 2017 11:20:01 AM
Originally Posted by: Hajnalné 

Originally Posted by: Gabi 

Originally Posted by: Hajnalné 

Originally Posted by: Gabi 

Originally Posted by: Hajnalné 

Tisztelt Infomix!

Általános információknál vargas azt írja, hogy október 1-én verzióváltó levélben részletesen le van írva, hogy mit kell beállítani az ixnetben. Mindenhol kerestem, de ilyet nem találok. Október 2-án,5-én és 9-én volt verzió váltás, de ott ilyen nem található. Merre keressem? Nem lehetne ide kitenni ezt a levelet?

Köszönöm

Hajnalné

Kedves Hajnalné,

Az október 1. verzióváltó levélben a 2. oldaltól önálló fejezetként kell hogy megtalálja. Nincs ott? Ha szeretné, átküldjük e-mail-ként, vagy kollégáim telefonon keresik ha kell - melyik a jobb Önnek?

Az e-mail tökéletes lenne. Nagyon köszönöm.

Kérdezném, hogy megkapta? Kollégám elküldte (a fórumon megadott e-mail címre) - remélem egyértelmű lesz minden, s meg tudják oldani! Ha nem, kérem jelezze, megpróbálunk segíteni![/quote

Köszönöm a gyors segítséget! Megkaptam és egyértelmű!☺

Szuper! Köszönöm a visszajelzését, remélem minden sikerül!

pharmacybt
Wednesday, October 11, 2017 3:51:07 PM
Megtörtént a műszaki csatlakozás .Az eKapu portálon megjelent a sikeres feltöltés felírat.

Ezután a verzióváltólevélben leírtaknak megfelelően beállítottuk a Visual EESZT.Amikor a manuális indításhoz értünk azt írta ki,hogy nem fut az ETÉR komm.program. Ez mit jelent? Mit hibáztunk?

Gabi
  • Gabi
  • Veterán (Szint 20 - Max)
Wednesday, October 11, 2017 4:08:35 PM
Originally Posted by: pharmacybt 

Megtörtént a műszaki csatlakozás .Az eKapu portálon megjelent a sikeres feltöltés felírat.

Ezután a verzióváltólevélben leírtaknak megfelelően beállítottuk a Visual EESZT.Amikor a manuális indításhoz értünk azt írta ki,hogy nem fut az ETÉR komm.program. Ez mit jelent? Mit hibáztunk?

Semmit nem hibáztak, mindent tökéletesen csináltak!

Az ÁEEK útmutatója szerint:

A csatlakozás tesztelése

A csatlakozás műszaki megvalósítását követően annak ellenőrzésére is sor kerül. Ez az EESZT működtetője által kiadott keretprogram segítségével valósul meg, amelyet Önök, mint csatlakozó adatkezelők kötelesek lefuttatni.

A keretprogram a műszaki ellenőrzés eredményéről elektronikus formátumban állít ki igazolást, amelyet a felhasználói fiókon keresztül kell feltölteni.

Az EESZT működtetője a feltöltött állományt 30 napon belül megvizsgálja. Amennyiben a csatlakozás műszakilag megfelelő, az EESZT működtetője 8 napon belül kiállítja az erről szóló igazolást, és Önök meg tudják kezdeni a munkát az EESZT rendszerében.

( https://e-egeszsegugy.gov.hu/ekapu  )

Tehát amikor ezt az igazolást megkapták, akkor indítanánk az ETÉR programot. A napokban több visualIxdoki-s partnerünknél sikerült elindítanunk a csatlakozást , mert valószínűleg hibátlan volt a feltöltött állomány (visszaigazolás még nem érkezett). Náluk kézzel lett elindítva az ETÉR program. Terveink szerint a hétfői verzióváltóba betesszük az automatikus indítását, így a továbbiakban nem lesz ilyen üzenet, automatikusan el fog indulni. Jelenleg teszteljük ezt a verziót, több egyéb fejlesztéssel,módosítással együtt.

Azért is jó, ha Önök jelzik a tapasztalataikat, mert akkor ez segít nekünk priorizálni az előttünk álló feladatokat.

Visszatérve a kérdésére - ha szeretné hogy elindítsuk kézzel az ETÉR programot, egy távolival kollegáim megteszik - vagy megvárja a verzióváltót, s reményeink szerint automatikusan elindul. Mit szeretne?

pharmacybt
Wednesday, October 11, 2017 4:15:58 PM
Köszönjük ! Megvárjuk a hétfőt !
Gabi
  • Gabi
  • Veterán (Szint 20 - Max)
Wednesday, October 11, 2017 4:18:38 PM
Originally Posted by: pharmacybt 

Köszönjük ! Megvárjuk a hétfőt !

Akkor legalább lesz azonnali visszajelzésünk, hogy sikerült-e megoldanunk!? Nagyon szépen köszönöm, és várom a hétfői jelentkezését !

Hajnalné
Wednesday, October 11, 2017 6:18:24 PM
Originally Posted by: Gabi 

Originally Posted by: pharmacybt 

Megtörtént a műszaki csatlakozás .Az eKapu portálon megjelent a sikeres feltöltés felírat.

Ezután a verzióváltólevélben leírtaknak megfelelően beállítottuk a Visual EESZT.Amikor a manuális indításhoz értünk azt írta ki,hogy nem fut az ETÉR komm.program. Ez mit jelent? Mit hibáztunk?

Semmit nem hibáztak, mindent tökéletesen csináltak!

Az ÁEEK útmutatója szerint:

A csatlakozás tesztelése

A csatlakozás műszaki megvalósítását követően annak ellenőrzésére is sor kerül. Ez az EESZT működtetője által kiadott keretprogram segítségével valósul meg, amelyet Önök, mint csatlakozó adatkezelők kötelesek lefuttatni.

A keretprogram a műszaki ellenőrzés eredményéről elektronikus formátumban állít ki igazolást, amelyet a felhasználói fiókon keresztül kell feltölteni.

Az EESZT működtetője a feltöltött állományt 30 napon belül megvizsgálja. Amennyiben a csatlakozás műszakilag megfelelő, az EESZT működtetője 8 napon belül kiállítja az erről szóló igazolást, és Önök meg tudják kezdeni a munkát az EESZT rendszerében.

( https://e-egeszsegugy.gov.hu/ekapu  )

Tehát amikor ezt az igazolást megkapták, akkor indítanánk az ETÉR programot. A napokban több visualIxdoki-s partnerünknél sikerült elindítanunk a csatlakozást , mert valószínűleg hibátlan volt a feltöltött állomány (visszaigazolás még nem érkezett). Náluk kézzel lett elindítva az ETÉR program. Terveink szerint a hétfői verzióváltóba betesszük az automatikus indítását, így a továbbiakban nem lesz ilyen üzenet, automatikusan el fog indulni. Jelenleg teszteljük ezt a verziót, több egyéb fejlesztéssel,módosítással együtt.

Azért is jó, ha Önök jelzik a tapasztalataikat, mert akkor ez segít nekünk priorizálni az előttünk álló feladatokat.

Visszatérve a kérdésére - ha szeretné hogy elindítsuk kézzel az ETÉR programot, egy távolival kollegáim megteszik - vagy megvárja a verzióváltót, s reményeink szerint automatikusan elindul. Mit szeretne?

Beállítottam én is mindent. Várom a hétfőt. De.... nekem azt írja ki hogy Sikertelen ESZIG kártyaolvasás! (ismeretlen hiba)

Én hol rontottam el?

Dr Rétei Ágnes
Thursday, October 12, 2017 7:35:03 AM
Originally Posted by: Homoki Áron 

Originally Posted by: dr.Kovács József 

Originally Posted by: Casus 

Megkaptam a jelszót is SMS-ben ez után az e-mail után:

"Örömmel értesítjük, hogy az Ön által adminisztrált intézmény részére elkészült a műszaki csatlakozáshoz szükséges WAF-SSL tanúsítvány, melyet letölthet az EESZT Ágazati portálról"

Megvan az e-személyim is, megvan a leolvasónk feltelepítve, működik az e-Kliens is. Hogyan tovább?

Kamocsay Gabriella körzeti ápoló [zavar]

Ön regisztrált adminisztrátornak vagy a háziorvos kollega?

Érkezik még egy e-mail, hogy megkezdheti a csatlakozást, a levélben talál egy linket, ahonnan letölthető a segítség leírása. Érdemes a fórumot is átolvasni, sok hasznos tanács van benne, azoktól, akiknek már sikerült.

Tisztelt felhasználónk!

Kovács József doktor Úr által már helyesen megválaszolva (amit ezúton is köszönünk neki) az ominózus e-mail az adminisztrátornak megadott személy részére fog megérkezni. Az alapján tudja majd folytatni az elkezdett folyamatot.

Egyébiránt a www.ixnet.hu weboldalon a hírlevelek gombot megnyomva visszatudja nézni az ezzel kapcsolatos hírleveleinket, illetve ha elakadna várjuk szíves megkeresését ismert elérhetőségeinken.

Köszönöm. Én vagyok megjelölve adminisztrátornak. Próbálkozunk :D

SIKERÜLT! [mindenok]

Gabi
  • Gabi
  • Veterán (Szint 20 - Max)
Thursday, October 12, 2017 7:38:29 AM
Originally Posted by: Casus 

Originally Posted by: Homoki Áron 

Originally Posted by: dr.Kovács József 

Originally Posted by: Casus 

Megkaptam a jelszót is SMS-ben ez után az e-mail után:

"Örömmel értesítjük, hogy az Ön által adminisztrált intézmény részére elkészült a műszaki csatlakozáshoz szükséges WAF-SSL tanúsítvány, melyet letölthet az EESZT Ágazati portálról"

Megvan az e-személyim is, megvan a leolvasónk feltelepítve, működik az e-Kliens is. Hogyan tovább?

Kamocsay Gabriella körzeti ápoló [zavar]

Ön regisztrált adminisztrátornak vagy a háziorvos kollega?

Érkezik még egy e-mail, hogy megkezdheti a csatlakozást, a levélben talál egy linket, ahonnan letölthető a segítség leírása. Érdemes a fórumot is átolvasni, sok hasznos tanács van benne, azoktól, akiknek már sikerült.

Tisztelt felhasználónk!

Kovács József doktor Úr által már helyesen megválaszolva (amit ezúton is köszönünk neki) az ominózus e-mail az adminisztrátornak megadott személy részére fog megérkezni. Az alapján tudja majd folytatni az elkezdett folyamatot.

Egyébiránt a www.ixnet.hu weboldalon a hírlevelek gombot megnyomva visszatudja nézni az ezzel kapcsolatos hírleveleinket, illetve ha elakadna várjuk szíves megkeresését ismert elérhetőségeinken.

Köszönöm. Én vagyok megjelölve adminisztrátornak. Próbálkozunk :D

Biztos sikerülni fog! Ha szüksége lenne segítségre, itt leszünk!

Gabi
  • Gabi
  • Veterán (Szint 20 - Max)
Thursday, October 12, 2017 7:52:43 AM
Originally Posted by: Hajnalné 

Originally Posted by: Gabi 

Originally Posted by: pharmacybt 

Megtörtént a műszaki csatlakozás .Az eKapu portálon megjelent a sikeres feltöltés felírat.

Ezután a verzióváltólevélben leírtaknak megfelelően beállítottuk a Visual EESZT.Amikor a manuális indításhoz értünk azt írta ki,hogy nem fut az ETÉR komm.program. Ez mit jelent? Mit hibáztunk?

Semmit nem hibáztak, mindent tökéletesen csináltak!

Az ÁEEK útmutatója szerint:

A csatlakozás tesztelése

A csatlakozás műszaki megvalósítását követően annak ellenőrzésére is sor kerül. Ez az EESZT működtetője által kiadott keretprogram segítségével valósul meg, amelyet Önök, mint csatlakozó adatkezelők kötelesek lefuttatni.

A keretprogram a műszaki ellenőrzés eredményéről elektronikus formátumban állít ki igazolást, amelyet a felhasználói fiókon keresztül kell feltölteni.

Az EESZT működtetője a feltöltött állományt 30 napon belül megvizsgálja. Amennyiben a csatlakozás műszakilag megfelelő, az EESZT működtetője 8 napon belül kiállítja az erről szóló igazolást, és Önök meg tudják kezdeni a munkát az EESZT rendszerében.

( https://e-egeszsegugy.gov.hu/ekapu  )

Tehát amikor ezt az igazolást megkapták, akkor indítanánk az ETÉR programot. A napokban több visualIxdoki-s partnerünknél sikerült elindítanunk a csatlakozást , mert valószínűleg hibátlan volt a feltöltött állomány (visszaigazolás még nem érkezett). Náluk kézzel lett elindítva az ETÉR program. Terveink szerint a hétfői verzióváltóba betesszük az automatikus indítását, így a továbbiakban nem lesz ilyen üzenet, automatikusan el fog indulni. Jelenleg teszteljük ezt a verziót, több egyéb fejlesztéssel,módosítással együtt.

Azért is jó, ha Önök jelzik a tapasztalataikat, mert akkor ez segít nekünk priorizálni az előttünk álló feladatokat.

Visszatérve a kérdésére - ha szeretné hogy elindítsuk kézzel az ETÉR programot, egy távolival kollegáim megteszik - vagy megvárja a verzióváltót, s reményeink szerint automatikusan elindul. Mit szeretne?

Beállítottam én is mindent. Várom a hétfőt. De.... nekem azt írja ki hogy Sikertelen ESZIG kártyaolvasás! (ismeretlen hiba)

Én hol rontottam el?

Nem vagyunk nagy szakértői az ESZIG kártyaolvasónak, de nálunk már egyszer bevált, ha végleg leállítottuk a klienst, és újra elindítottuk. Ha gondolja, megpróbálhatja, mutatom hogyan érdemes:

Itt tud kilépni végleg:

UserPostedImage

Itt pedig az Igen-re kell kattintania.

UserPostedImage

Ezután pedig kézzel elindítania az eSzemélyi Kliens programot.

Remélem megoldódik a probléma!

Varga Sándor
Thursday, October 12, 2017 9:12:22 AM
EESZT oktatások

Több helyszínen és időpontokban tartunk oktatásokat. szeretnénk annyiban segíteni, hogy az eddig külön-külön hozzászólásokban szereplő helyszíneket és időpontokat egyben mutatjuk, hogy mindenki a számára legjobbat választhassa, arra tudjon jelentkezni.

A nagy érdeklődésre tekintettel ezekre az oktatásokra továbbra is saját partnereinket, háziorvosokat és a mellettük dolgozó asszisztenseket, nővéreket várjuk. Az oktatásokon az alapellátási rendszereinket, az Ixnet háziorvosi és a visual Ixdoki programokat mutatjuk meg, működés közben.

Amennyiben Ön is szeretne részt venni, kérjük regisztráljon. A jelentkezéseket a szabad férőhelyek függvényében tudjuk fogadni.

A budapesti (10.17) oktatásra itt tud jelentkezni. 

A bajai (10.25), kalocsai (10.25) és kazincbarcikai (10.27) oktatásokra itt tud jelentkezni. 

A debreceni (10.30) és békéscsabai (11.07) oktatásokra itt tud jelentkezni. 

A program részeinek bemutatását, részletes ismertetését a hírleveleinkben  találja meg.

Régebbi hírleveleinket a képernyő bal oldalán korábbi hírlevelek gomb alatt találja.


Varga Sándor
Dr Rétei Ágnes
Friday, October 13, 2017 7:35:40 AM
Tegnap Szegeden EESZT-vel kapcsolatos tájékoztató volt, de néhány dolog számomra továbbra sem világos:

- hálózatban dolgozunk két géppel. Mindkét gépre telepíteni kell leolvasót? (kettőt kaptunk)

- ha a nővér nem küldhet fel a térbe, csak "előkészíthet" receptet, beutalót, hogy tudja az orvos ezt felküldeni és kinyomtatni? Ezek szerint egyszerre csak egy beteggel tudunk majd dolgozni? Vagy a nővér lezárja az ellátást, az orvos megnyitja? Vagy hogy lesz ez? Nem világos. Minek kell akkor a nővérnek egyáltalán bejelentkezni, ha érdemi munkát nem fog tudni végezni.[azta]

- a helyettes orvost be tudom jelenteni az ágazati portálon, de majd be kell jelentkeznie a mi leolvasónkon? (összevont rendeléskor ő a saját rendelőjében is rendel a másik szobában)

[zavar]

Köszönöm: Kamocsay Gabriella körzeti ápoló

Gabi
  • Gabi
  • Veterán (Szint 20 - Max)
Friday, October 13, 2017 7:56:14 AM
Originally Posted by: Casus 

Tegnap Szegeden EESZT-vel kapcsolatos tájékoztató volt, de néhány dolog számomra továbbra sem világos:

- hálózatban dolgozunk két géppel. Mindkét gépre telepíteni kell leolvasót? (kettőt kaptunk)

- ha a nővér nem küldhet fel a térbe, csak "előkészíthet" receptet, beutalót, hogy tudja az orvos ezt felküldeni és kinyomtatni? Ezek szerint egyszerre csak egy beteggel tudunk majd dolgozni? Vagy a nővér lezárja az ellátást, az orvos megnyitja? Vagy hogy lesz ez? Nem világos. Minek kell akkor a nővérnek egyáltalán bejelentkezni, ha érdemi munkát nem fog tudni végezni.[azta]

- a helyettes orvost be tudom jelenteni az ágazati portálon, de majd be kell jelentkeznie a mi leolvasónkon? (összevont rendeléskor ő a saját rendelőjében is rendel a másik szobában)

[zavar]

Köszönöm: Kamocsay Gabriella körzeti ápoló

Kedves Kamocsay Gabriella,

megpróbálok a legjobb tudásom szerint válaszolni arra, amire tudok:

- igen, mindkét gépre kell telepíteni az olvasót. Amikor azon a gépen valaki belép a rendszerbe (visualIxdoki vagy Ixnet), akkor belépéskor a rendszer kérni fogja a belépő személy e-szig-ét.

- A nővér igenis tud érdemi munkát végezni, mint ahogy eddig is tudott. Amit és ahogy eddig dolgozott - ugyanúgy kell ezután is. Ha a számítógépet eddig is a nővér használta ( az orvos útmutatása szerint), akkor ezt ezután is ő fogja kezelni az orvos utasítása szerint- mert miért is ne? Ez azt jelenti a visualIxdoki/Ixnet rendszer belépésére lefordítva, hogy az asszisztens belép mint"adminisztrátor", s megadja hogy kinek az útmutatására (felelősségére, meghatalmazására, nevében ) dolgozik. A meghatalmazást elektronikusan azzal adja az orvos, hogy az Ő e-szig-je kerül leolvasásra. Természetesen a rendszer pontosan nyilván tartja azt a tényt, hogy az adminisztrátor a nővér volt, s azt is hogy melyik orvos nevében adminisztrált.

- a helyettesítő orvost ugyanúgy ahogy eddig is, fel kell venni a visual/ixdoki-ban ill. az Ixmet-ben, s ezzel párhuzamosan az EESZT-be is.( ez egy plusz feladat, amit a regisztrációkor megadott adminisztrátor végezhet). És ha Ő a helyettesített praxis gépébe bejelentkezik, akkor igen, azon a gépen az Ő e-szig-ével kell belépni.

Remélem sikerült minden kérdésére válaszolni! Ha elkezdi használni a rendszert, akkor pedig szerintem rögtön egyértelmű is lesz!

Dr Rétei Ágnes
Friday, October 13, 2017 8:04:24 AM
Originally Posted by: Gabi 

Originally Posted by: Casus 

Tegnap Szegeden EESZT-vel kapcsolatos tájékoztató volt, de néhány dolog számomra továbbra sem világos:

- hálózatban dolgozunk két géppel. Mindkét gépre telepíteni kell leolvasót? (kettőt kaptunk)

- ha a nővér nem küldhet fel a térbe, csak "előkészíthet" receptet, beutalót, hogy tudja az orvos ezt felküldeni és kinyomtatni? Ezek szerint egyszerre csak egy beteggel tudunk majd dolgozni? Vagy a nővér lezárja az ellátást, az orvos megnyitja? Vagy hogy lesz ez? Nem világos. Minek kell akkor a nővérnek egyáltalán bejelentkezni, ha érdemi munkát nem fog tudni végezni.[azta]

- a helyettes orvost be tudom jelenteni az ágazati portálon, de majd be kell jelentkeznie a mi leolvasónkon? (összevont rendeléskor ő a saját rendelőjében is rendel a másik szobában)

[zavar]

Köszönöm: Kamocsay Gabriella körzeti ápoló

Kedves Kamocsay Gabriella,

megpróbálok a legjobb tudásom szerint válaszolni arra, amire tudok:

- igen, mindkét gépre kell telepíteni az olvasót. Amikor azon a gépen valaki belép a rendszerbe (visualIxdoki vagy Ixnet), akkor belépéskor a rendszer kérni fogja a belépő személy e-szig-ét.

- A nővér igenis tud érdemi munkát végezni, mint ahogy eddig is tudott. Amit és ahogy eddig dolgozott - ugyanúgy kell ezután is. Ha a számítógépet eddig is a nővér használta ( az orvos útmutatása szerint), akkor ezt ezután is ő fogja kezelni az orvos utasítása szerint- mert miért is ne? Ez azt jelenti a visualIxdoki/Ixnet rendszer belépésére lefordítva, hogy az asszisztens belép mint"adminisztrátor", s megadja hogy kinek az útmutatására (felelősségére, meghatalmazására, nevében ) dolgozik. A meghatalmazást elektronikusan azzal adja az orvos, hogy az Ő e-szig-je kerül leolvasásra. Természetesen a rendszer pontosan nyilván tartja azt a tényt, hogy az adminisztrátor a nővér volt, s azt is hogy melyik orvos nevében adminisztrált.

- a helyettesítő orvost ugyanúgy ahogy eddig is, fel kell venni a visual/ixdoki-ban ill. az Ixmet-ben, s ezzel párhuzamosan az EESZT-be is.( ez egy plusz feladat, amit a regisztrációkor megadott adminisztrátor végezhet). És ha Ő a helyettesített praxis gépébe bejelentkezik, akkor igen, azon a gépen az Ő e-szig-ével kell belépni.

Remélem sikerült minden kérdésére válaszolni! Ha elkezdi használni a rendszert, akkor pedig szerintem rögtön egyértelmű is lesz!

Köszönöm szépen!

Tényleg akkor fog minden egyértelművé válni, ha használjuk!

TomposG
Friday, October 13, 2017 9:35:36 AM
Úgy tűnik több-kevesebb mértékben lassulni fog a receptnyomtatás. Az sem kizárt, hogy ez még rosszabbodni fog ha már 6000 háziorvos fog csüngeni a felhőn. A kérdésem az volna, hogy miközben a program kommunikál a felhővel és szép lassan nyomtatgat lehet új ellátást nyitni és lehet dolgozni tovább? A függőben lévő beteg ellátását meg majd lezárjuk később ha mindennel végzett.

Tompos G.

Gabi
  • Gabi
  • Veterán (Szint 20 - Max)
Friday, October 13, 2017 9:59:27 AM
Originally Posted by: Casus 

Originally Posted by: Gabi 

Originally Posted by: Casus 

Tegnap Szegeden EESZT-vel kapcsolatos tájékoztató volt, de néhány dolog számomra továbbra sem világos:

- hálózatban dolgozunk két géppel. Mindkét gépre telepíteni kell leolvasót? (kettőt kaptunk)

- ha a nővér nem küldhet fel a térbe, csak "előkészíthet" receptet, beutalót, hogy tudja az orvos ezt felküldeni és kinyomtatni? Ezek szerint egyszerre csak egy beteggel tudunk majd dolgozni? Vagy a nővér lezárja az ellátást, az orvos megnyitja? Vagy hogy lesz ez? Nem világos. Minek kell akkor a nővérnek egyáltalán bejelentkezni, ha érdemi munkát nem fog tudni végezni.[azta]

- a helyettes orvost be tudom jelenteni az ágazati portálon, de majd be kell jelentkeznie a mi leolvasónkon? (összevont rendeléskor ő a saját rendelőjében is rendel a másik szobában)

[zavar]

Köszönöm: Kamocsay Gabriella körzeti ápoló

Kedves Kamocsay Gabriella,

megpróbálok a legjobb tudásom szerint válaszolni arra, amire tudok:

- igen, mindkét gépre kell telepíteni az olvasót. Amikor azon a gépen valaki belép a rendszerbe (visualIxdoki vagy Ixnet), akkor belépéskor a rendszer kérni fogja a belépő személy e-szig-ét.

- A nővér igenis tud érdemi munkát végezni, mint ahogy eddig is tudott. Amit és ahogy eddig dolgozott - ugyanúgy kell ezután is. Ha a számítógépet eddig is a nővér használta ( az orvos útmutatása szerint), akkor ezt ezután is ő fogja kezelni az orvos utasítása szerint- mert miért is ne? Ez azt jelenti a visualIxdoki/Ixnet rendszer belépésére lefordítva, hogy az asszisztens belép mint"adminisztrátor", s megadja hogy kinek az útmutatására (felelősségére, meghatalmazására, nevében ) dolgozik. A meghatalmazást elektronikusan azzal adja az orvos, hogy az Ő e-szig-je kerül leolvasásra. Természetesen a rendszer pontosan nyilván tartja azt a tényt, hogy az adminisztrátor a nővér volt, s azt is hogy melyik orvos nevében adminisztrált.

- a helyettesítő orvost ugyanúgy ahogy eddig is, fel kell venni a visual/ixdoki-ban ill. az Ixmet-ben, s ezzel párhuzamosan az EESZT-be is.( ez egy plusz feladat, amit a regisztrációkor megadott adminisztrátor végezhet). És ha Ő a helyettesített praxis gépébe bejelentkezik, akkor igen, azon a gépen az Ő e-szig-ével kell belépni.

Remélem sikerült minden kérdésére válaszolni! Ha elkezdi használni a rendszert, akkor pedig szerintem rögtön egyértelmű is lesz!

Köszönöm szépen!

Tényleg akkor fog minden egyértelművé válni, ha használjuk!

Igyekeztünk mindent úgy megvalósítani, hogy Önöknek a legkevesebb változtatással járjon, s a legtöbb támogatást kapják a Tértől. Minél többen fogják használni, annál inkább ki fog derülni, hogy mit és hogyan kell esetleg még módosítani, javítani, gyorsítani. De ez minden új fejlesztésünk, Önökkel való együttműködésünk alkalmával így történt [mosoly]

Gabi
  • Gabi
  • Veterán (Szint 20 - Max)
Friday, October 13, 2017 10:10:13 AM
Originally Posted by: TomposG 

Úgy tűnik több-kevesebb mértékben lassulni fog a receptnyomtatás. Az sem kizárt, hogy ez még rosszabbodni fog ha már 6000 háziorvos fog csüngeni a felhőn. A kérdésem az volna, hogy miközben a program kommunikál a felhővel és szép lassan nyomtatgat lehet új ellátást nyitni és lehet dolgozni tovább? A függőben lévő beteg ellátását meg majd lezárjuk később ha mindennel végzett.

Tompos G.

Nekem még nincs tapasztalatom ilyen nagyságrendű felhő kialakításában, folyamatos növekedésében - viharok átvészelésében sem- úgyhogy erre vonatkozóan tényszerűen jelen pillanatban nem tudok nyilatkozni. Az első felhasználóink minden esetre már használatba vették a Teret:-({|= . A visszajelzések alapján valóban úgy érzik, hogy (ne kerteljünk!) a vény nyomtatása lelassult (ami bizonyos szempontból érthető, és várható is volt). Jelenleg ezen próbálunk gyorsítani- s ezúton e helyről is szeretnék köszönetet mondani Bakos János doktor Úrnak, aki időt, energiát nem kímélve segít nekünk megtalálni egy jó megoldást.

Users browsing this topic