Snebb
  • Snebb
  • Haladó (Szint 8) Topic Starter
Thursday, February 26, 2009 6:01:13 PM
Egy kérdésem lenne. Ha nincs TAJ azonosítója a betegnek, akkor ügyeleti szinten hogy kell ellátni? Vitába keveredtem, hogy akkor is kell a TAJ, hisz ott is ellenőrzik a jogosultságot, ill. erre jár az ellátás. Ellenkező esetben teljes áron kap gyógyszert, ill. ki kell fizetni az ellátást. A vitapartnerem szerint ügyeleten ha háznál elrendezi a beteg az orvos, és elfelejti az adatokat bevinni, nem baj, hisz sürgősségi ellátást végez az ügyelet. Önök hogyan tudják az ügyeleti ellátást, lehet/ kell fizetni, ha nincs TAJ? Előre is köszönöm a válaszokat!:-k
dr.mile.gyula@gmail.com
Friday, February 27, 2009 8:27:29 AM
Snebb wrote:

Egy kérdésem lenne. Ha nincs TAJ azonosítója a betegnek, akkor ügyeleti szinten hogy kell ellátni? Vitába keveredtem, hogy akkor is kell a TAJ, hisz ott is ellenőrzik a jogosultságot, ill. erre jár az ellátás. Ellenkező esetben teljes áron kap gyógyszert, ill. ki kell fizetni az ellátást. A vitapartnerem szerint ügyeleten ha háznál elrendezi a beteg az orvos, és elfelejti az adatokat bevinni, nem baj, hisz sürgősségi ellátást végez az ügyelet. Önök hogyan tudják az ügyeleti ellátást, lehet/ kell fizetni, ha nincs TAJ? Előre is köszönöm a válaszokat!:-k

TAJ azonosító nélkül, pláne Ügyelet mint sürgősségi ellátás ellátandó a beteg.Sürgősségi ellátásnál a TAJ 15 napon belül be kell mutatnia ( soha nem fog megtörténni ) egyébként más esetben a TAJ- Jogosultság hiányára kell a beteget figyelmeztetni és természetesen ellátni. Egyik esetben sem fizet Neked, a gyógyszer meg más kérdés ( gyógyszertár majd tudja ) Azt meg végkép elfelejteni, hogy NEM DOKUMENTÁLNI !!!!! Főleg a TE érdekedben !!! ÉN ilyen esetben még külön alá is íratom a dok. a beteggel.

Snebb
  • Snebb
  • Haladó (Szint 8) Topic Starter
Wednesday, March 4, 2009 10:27:21 PM
Hát az előbbi hozzászólásomat ide kellett volna írnom, de........

Más: Ixdokinál tettem fel kérdést ügyelettel kapcsolatban, melyre Mile dr-tól kaptam is választ. Viszont kérdezném, hogy azzal a kérdéssel-válasszal nem lehetne egy Ixügyelet fórumot létrehozni? A regisztrált tagok között vannak ügyeletek is, hátha azért nem kérdeztek, mert tudták, hogy hol tehetik fel kérdéseiket.

Egy fejlesztési kérdésem lenne az Ixügyelettel kapcsolatban. Amikor az adott orvossal bejelentkezem a rendszerbe, nem lehetne megoldani, hogy az ügyeletes nővér nevét is megjegyeztessük valahogy? Köszönöm!

hosi
  • hosi
  • Veterán (Szint 20 - Max)
Thursday, March 5, 2009 10:23:10 AM
Snebb wrote:

Hát az előbbi hozzászólásomat ide kellett volna írnom, de........

Más: Ixdokinál tettem fel kérdést ügyelettel kapcsolatban, melyre Mile dr-tól kaptam is választ. Viszont kérdezném, hogy azzal a kérdéssel-válasszal nem lehetne egy Ixügyelet fórumot létrehozni? A regisztrált tagok között vannak ügyeletek is, hátha azért nem kérdeztek, mert tudták, hogy hol tehetik fel kérdéseiket.

Egy fejlesztési kérdésem lenne az Ixügyelettel kapcsolatban. Amikor az adott orvossal bejelentkezem a rendszerbe, nem lehetne megoldani, hogy az ügyeletes nővér nevét is megjegyeztessük valahogy? Köszönöm!

A kérés első fele teljesítve, a másodikra is válaszolunk természetesen


Hostyánszki László
Kharon
Thursday, March 5, 2009 11:25:19 AM
Az ügyeletes nővérre vonatkozó kérés fejlesztése már elkészült. Jelenleg a tesztelés folyik. Megadható a nővér neve és azt, hogy kit választottunk utoljára program mindig megjegyzi. Majd automatikusan felkínálja a nővér nevét a következő ügyeletes ellátás esetén.

Varga Sándor
Friday, April 3, 2009 1:32:34 PM
Megjelent az orvosi vények formátumáról illetve a vényellátás a változásairól szóló tájékoztató.

A leírás tartalmazza mind a formai változásokat, mind a vény rendeléssel kapcsolatos információkat.

A leírás utolsó oldalán az új vény megtekinthető.

A vény tájékoztató részletes leírását a portálunkon, vagy ide kattintva  olvashatja.


Varga Sándor
Kharon
Friday, April 10, 2009 4:50:19 PM
Minden kedves Felhasználónknak Kellemes Húsvéti Ünnepeket kívánunk!

UserPostedImage

infomIx csapata

T_Zoli
Tuesday, May 5, 2009 10:46:56 AM
Tisztelt Felhasználóink!

Valószínűleg a 3 bejövő telefonvonalunk közül az egyik hibás lehet, mert a bejövő hívást nem tudjuk fogadni.

Folyamatban van a hiba okának felderítése.

Addig is türelmüket kérjük!

infomIx Kft.

Snebb
  • Snebb
  • Haladó (Szint 8) Topic Starter
Thursday, May 21, 2009 8:41:30 PM
Sikerül valahogy a nővér nevét rögzíteni az ügyeleti programba? Márciusi válaszukba adtak ígéretet, de a megvalósítást még nem tapasztaltuk.

A másik kérdés - kérés: karbantartásoknál meg lehet-e fordítani, hogy adott orvos ill. minden orvos beírásai fordítva jelenjenek meg. Ha sok a beírás a "minden orvos" alá, az adott orvos beírásai nehezen vehetők elő.

Snebb
  • Snebb
  • Haladó (Szint 8) Topic Starter
Sunday, June 21, 2009 9:51:21 PM
Kérdésem lenne a kollégák felé. Szeretném tudni, hogy ügyeletben írhatunk-e közgyógyellátás terhére gyógyszert (az acut keret terhére). A 63/2006.(III.27.) korm. rendelet 41 §, az ügyeletre nem tér ki csak a sürgősség szükség szerint felírásra a területileg illetékes kezelő orvosra.

Ill. a fejlesztők felé. Hogyan lehet jelölni, hogy az ellátás a nővér által történt? Többször van, hogy az orvos híváson van, egyedül látunk el beteget, vagy küldjük tovább. Előre köszönöm a válaszukat!

Varga Sándor
Thursday, June 25, 2009 1:26:14 PM
Kedves Felhasználóink!

Időben szeretnénk jelezni egy olyan problémát, ami július 1.-től valamennyi receptíró kollegát érint. Előre bocsájtjuk, hogy az OEP felé már jeleztük, s azt a szóbeli ígéretet kaptuk, hogy az augusztusi gyógyszertörzsben korrekten javítani fogják ( itt szeretnénk megjegyezni, hogy korábbi írásos előírásuk és tájékoztatásuk szerint ennek már július 1-től így kellett volna lennie, s rendszereinket is ennek alapján készítettük fel a változásokra).

Az OEP gyógyszertörzs júliusi tartalma szerint, nagyon sok esetben (mondhatni többségében), amennyiben Eü emelt ill. Eü kiemelt jogcímen írnak fel gyógyszert, figyelmeztető üzenetet kapnak, amelynek alapján ellenőrizniük kell a felírhatóságot, s Önöknek kell dönteni a szöveg alapján, hogy háziorvosnak engedélyezett-e az adott készítmény felírása vagy sem!

A probléma oka, hogy az OEP által a jelenlegi gyógyszertörzsben nem került megkülönböztetésre a „háziorvos”, „kezelőorvos”, ”kijelölt intézmény”, „kijelölt szakorvos”- mint aki jogosult az adott készítmény Eü kiemelt/Eü emelt jogcímmel való felírására, minden ilyen esetet az OEP egy „kalapba” sorolt, s azt mondta rá, hogy „bármelyik orvos” által felírható. Így ebbe a kalapba kerültek például igen drága, csak kijelölt orvos által felírható gyógyszerek is. Természetesen megtehettük volna, hogy figyelmeztetés nélkül engedjük valamennyi - az adott kalapba sorolt - gyógyszer felírását Önöknek, de ezt nem mertük felvállalni egy későbbi esetleges, Önök számára kirótt büntetés miatt. Ezért aztán minden ilyen esetben figyelmeztetést küld a rendszer, s kiírja a hivatkozott előírást, s Önökre bízza a döntést. Ez a megoldás azzal jár, hogy rengeteg esetben feleslegesen fognak ezek az ablakok megjelenni, s felesleges kattintások lassítják a munkát. Akinek ez nagyon zavaró, annak biztosítjuk a lehetőséget, hogy kikapcsolhatja ezt a mechanizmust! Ebben az esetben viszont tisztában kell lennie azzal, hogy egyetlen egy, - a fenti kalapba sorolt - gyógyszer sem kerül „ellenőrzésre”.

Őszintén reméljük, hogy augusztusra elkészül a korrekt OEP-es gyógyszertörzs, ami segíteni is fogja az Önök munkáját. Természetesen továbbra is várjuk konkrét gyógyszerre, annak felírhatóságára vonatkozó észrevételeiket, s azt minden esetben továbbítjuk az illetékesek felé – remélve, hogy ezzel is hozzájárulunk egy korrekt, megbízható, hiteles és egységes gyógyszertörzs kialakításához!


Varga Sándor
Széll János
Monday, October 26, 2009 9:10:29 PM
"Időpont: 2009. március 5. 10:25:19

Az ügyeletes nővérre vonatkozó kérés fejlesztése már elkészült. Jelenleg a tesztelés folyik. Megadható a nővér neve és azt, hogy kit választottunk utoljára program mindig megjegyzi. Majd automatikusan felkínálja a nővér nevét a következő ügyeletes ellátás esetén."

Sehol sem látom ezt a lehetőséget.

1.) Él a fejlesztés?

2.) Hol tudom ezt a lehetőséget beállítani, az ügyeletben dolgozó nővérek névsorát felvenni, az éppen dolgozó nővér nevét kiválasztani?

3.) Másik gondom, hogy az ügyeletben kiadott "Ambuláns napló"-n csak dátum szerepel, az ellátás időpontja (esetleg tól-ig, vagy csak a kezdete ?) nem.

Rátehető?

Hogyan?

Szerepel viszont a "pulsus, vérnyomás bal, jobb".

4.) Ezek nekem csak akor kellenének, ha az adott mezőben volt aktuálisan adatbevitel.

Ha nem mértem (gyereknél, vagy pl. felső légúti panasszal érkező felnőttnél) vérnyomást, az "üres" mező azt sugallhatja, hogy "azt is kellett volna".

5.) Mentőutalványra a belépési kódomat nyomtatja, nem a pecsétem számát.

A kettő nálam nem egyezik.

Ha a pecsétszámom lenne a belépési kódom, az egészen egyszerűen kitalálható lenne, beléphetne valaki a kódommal...

Hogy lehet megoldani, hogy a pecsétszámot nyomtassa, s ne a belépési kódot?

6.) Lekérdezéseknél jelenleg csak a felírt gyógyszerek lekérdezésének leehtősége található.

Hogyan lehet a más orvos által más dátummal végzett ellátásokat megtekinteni,

Egy -nem szerencsés módszer - hogy az ellátás dátomával léptetve időben vissza lehet nézegetni a korábbi ellátásokat, de akkor a mezők nem láthatóak teljesen.

kellene ide egy a "Lekérdezések" "Háziorvosi ellátás"-nak megfelelő "Ügyeleti ellátások"lehetőség.

7.) A továbbküldés rovatban nem szerepel sem továbbküldés ténye, sem az adott intézet neve, sem az, hogy mentőszállítás kérésemegrendelése és mentési utalvány nyomtatása történt..

Pedig a programmal írom a beutlót is és a mentőutalványt is.

Megoldható, hogy ezek is rákerüljenek az adott lapra, s a háziorvosi programban megvalósított -a beteg korábbi ellátásának megtekintéséhez hasonlóan - "egészében" jelenjen meg egy ellátás?

Kharon
Tuesday, October 27, 2009 10:42:55 AM
Széll János wrote:

"Időpont: 2009. március 5. 10:25:19

Az ügyeletes nővérre vonatkozó kérés fejlesztése már elkészült. Jelenleg a tesztelés folyik. Megadható a nővér neve és azt, hogy kit választottunk utoljára program mindig megjegyzi. Majd automatikusan felkínálja a nővér nevét a következő ügyeletes ellátás esetén."

Sehol sem látom ezt a lehetőséget.

1.) Él a fejlesztés?

2.) Hol tudom ezt a lehetőséget beállítani, az ügyeletben dolgozó nővérek névsorát felvenni, az éppen dolgozó nővér nevét kiválasztani?

3.) Másik gondom, hogy az ügyeletben kiadott "Ambuláns napló"-n csak dátum szerepel, az ellátás időpontja (esetleg tól-ig, vagy csak a kezdete ?) nem.

Rátehető?

Hogyan?

Szerepel viszont a "pulsus, vérnyomás bal, jobb".

4.) Ezek nekem csak akor kellenének, ha az adott mezőben volt aktuálisan adatbevitel.

Ha nem mértem (gyereknél, vagy pl. felső légúti panasszal érkező felnőttnél) vérnyomást, az "üres" mező azt sugallhatja, hogy "azt is kellett volna".

5.) Mentőutalványra a belépési kódomat nyomtatja, nem a pecsétem számát.

A kettő nálam nem egyezik.

Ha a pecsétszámom lenne a belépési kódom, az egészen egyszerűen kitalálható lenne, beléphetne valaki a kódommal...

Hogy lehet megoldani, hogy a pecsétszámot nyomtassa, s ne a belépési kódot?

6.) Lekérdezéseknél jelenleg csak a felírt gyógyszerek lekérdezésének leehtősége található.

Hogyan lehet a más orvos által más dátummal végzett ellátásokat megtekinteni,

Egy -nem szerencsés módszer - hogy az ellátás dátomával léptetve időben vissza lehet nézegetni a korábbi ellátásokat, de akkor a mezők nem láthatóak teljesen.

kellene ide egy a "Lekérdezések" "Háziorvosi ellátás"-nak megfelelő "Ügyeleti ellátások"lehetőség.

7.) A továbbküldés rovatban nem szerepel sem továbbküldés ténye, sem az adott intézet neve, sem az, hogy mentőszállítás kérésemegrendelése és mentési utalvány nyomtatása történt..

Pedig a programmal írom a beutlót is és a mentőutalványt is.

Megoldható, hogy ezek is rákerüljenek az adott lapra, s a háziorvosi programban megvalósított -a beteg korábbi ellátásának megtekintéséhez hasonlóan - "egészében" jelenjen meg egy ellátás?

1.,2.,7 Elkészült egy nagy ügyeleti módosítás. Megpróbáljuk még az idén egy fő verzióváltásba berakni. (Sajnos sok más közbejött vonalkód, oltások,…)

3.,4.,5., Megnézem a programot és ha lehet módosítom.

6. A lekérdezéseknél van ügyeleti ellátás lekérdezés. Szerintem valamit félre értünk, megpróbálom telefonon felhívni.

jsozer
Wednesday, October 28, 2009 10:59:10 AM
OKI 430 D nyomtatóval kapcsolatban lenne egy kérdésem.

Eddig a matrixnyomtatóra a program igen hamar kiküldte a nyomtatni valót és rögtön tövább lehetett dolgozni a programmal.Az OKI ban elég sokáig várni kell míg a nyomtásból a prgram magához tér.Minden egyes nyomtatási sorozat közben kb 10 mp- a program nem reagál. illetve nem megy tovább.Mi lehet ennek a késlekedésnek az oka.

Kharon
Wednesday, October 28, 2009 2:57:12 PM
Ez a "késlekedés" amiatt van, mert a nyomtatónak ennyi ideig tart, amíg feldolgozza a teljes nyomtatási feladatot illetve eléri az üzemi hőmérsékletet.

Ez a technológiából és a nyomtatási feladatból is adódik, viszont csak sorozatnál csak az első feladatnál (recept) kell várni, a többit már gyorsan nyomtatja.

Amennyiben félreértettem volna a problémát, kérem jelezze ugyanitt.

jsozer
Wednesday, October 28, 2009 5:21:35 PM
Ami ay OKI késlekedését illeti, az eddig is nyilvánvaló volt, hogya nyomtatónak be kell melegednie, de nem ez a gond, hanem amikor a nyomtat gombra kattintok akkor kezd el a prgram lassulni, illetve átmenetileg nem reagálni semmire. A mátrix nyomtató esetén a nyomtat parancs kiadása után a dokiban rögtön lehetett tovább dolgozni
rpetra
  • rpetra
  • Veterán (Szint 20 - Max)
Thursday, October 29, 2009 12:13:03 PM
jsozer wrote:

Ami ay OKI késlekedését illeti, az eddig is nyilvánvaló volt, hogya nyomtatónak be kell melegednie, de nem ez a gond, hanem amikor a nyomtat gombra kattintok akkor kezd el a prgram lassulni, illetve átmenetileg nem reagálni semmire. A mátrix nyomtató esetén a nyomtat parancs kiadása után a dokiban rögtön lehetett tovább dolgozni

Azt kellne megnézni, hogy a Star menü/ Beállítások/ Nyomtatók és Faxok menüpontban ha rákattint az OKI nyomtatóra akkor a nyomtató neve mellett zárójelben PCL vagy PS látható.

jsozer
Thursday, October 29, 2009 6:24:55 PM
Rpetrának.Az OKI mellett zárójelben a PCL beírás látható.
Széll János
Sunday, October 10, 2010 4:47:36 PM

Alábbi kérdései még mindig aktuálisak, így megismétlem őket

"Időpont: 2009. március 5. 10:25:19

Az ügyeletes nővérre vonatkozó kérés fejlesztése már elkészült. Jelenleg a tesztelés folyik. Megadható a nővér neve és azt, hogy kit választottunk utoljára program mindig megjegyzi. Majd automatikusan felkínálja a nővér nevét a következő ügyeletes ellátás esetén."

Sehol sem látom ezt a lehetőséget.

1.) Él a fejlesztés?

2.) Hol tudom ezt a lehetőséget beállítani, az ügyeletben dolgozó nővérek névsorát felvenni, az éppen dolgozó nővér nevét kiválasztani?

5.) Mentőutalványra a belépési kódomat nyomtatja, nem a pecsétem számát.

A kettő nálam nem egyezik.

Ha a pecsétszámom lenne a belépési kódom, az egészen egyszerűen kitalálható lenne, beléphetne valaki a kódommal...

Hogy lehet megoldani, hogy a pecsétszámot nyomtassa, s ne a belépési kódot?

6.) Lekérdezéseknél jelenleg csak a felírt gyógyszerek lekérdezésének leehtősége található.

Miért nem lehet a "Napi ellátás" >"Lekérdezések" metódussal - mint a háziorvosi programban, a más orvos által más dátummal végzett ellátásokat, esetleg korábban rögzített leleteket megtekinteni?

lehet, hogy a telepítő/rendszergazdai jogosultságok nem engedik?

Egy - nem szerencsés módszer - hogy az ellátás dátomával léptetve időben vissza lehet nézegetni a korábbi ellátásokat, de akkor a mezők nem láthatóak teljesen.

Kellene ide egy a "Lekérdezések" "Háziorvosi ellátás"-nak megfelelő "Ügyeleti ellátások"lehetőség.

7.) A továbbküldés rovatban nem szerepel sem továbbküldés ténye, sem az adott intézet neve, sem az, hogy mentőszállítás kérése/megrendelése és mentési utalvány nyomtatása történt..

Pedig a programmal írom a beutlót is és a mentőutalványt is.

Megoldható, hogy ezek is rákerüljenek az adott lapra, s a háziorvosi programban megvalósított - a beteg korábbi ellátásának megtekintéséhez hasonlóan - "egészében" jelenjen meg egy ellátás?

Köszönettel:Dr.Széll J.

rpetra
  • rpetra
  • Veterán (Szint 20 - Max)
Monday, October 11, 2010 3:13:23 PM
Széll János wrote:

Mentőutalványra a belépési kódomat nyomtatja, nem a pecsétem számát.

A kettő nálam nem egyezik.

Ha a pecsétszámom lenne a belépési kódom, az egészen egyszerűen kitalálható lenne, beléphetne valaki a kódommal...

Hogy lehet megoldani, hogy a pecsétszámot nyomtassa, s ne a belépési kódot?

A kérdésem az lenne, hogy az eredeti mentési_utalvány_ix formátumot használja vagy készített egy saját formátumot?

Széll János wrote:

Lekérdezéseknél jelenleg csak a felírt gyógyszerek lekérdezésének leehtősége található.

Miért nem lehet a "Napi ellátás" >"Lekérdezések" metódussal - mint a háziorvosi programban, a más orvos által más dátummal végzett ellátásokat, esetleg korábban rögzített leleteket megtekinteni?

lehet, hogy a telepítő/rendszergazdai jogosultságok nem engedik?

Egy - nem szerencsés módszer - hogy az ellátás dátomával léptetve időben vissza lehet nézegetni a korábbi ellátásokat, de akkor a mezők nem láthatóak teljesen.

Kellene ide egy a "Lekérdezések" "Háziorvosi ellátás"-nak megfelelő "Ügyeleti ellátások"lehetőség.

A lekérdezésnél beállítható, hogy a lekérdezés gomb lenyitásakor mely adatok jelenjenek meg. A beállításhoz kattintson a Lekérdezés gombra, majd a Lekérdezés ablak bal felső sarkában megjelenő „eszköz soron” a lapocskás gombra. Ekkor megjelenik a lekérdezés beállítása ablak.

UserPostedImage

A megjelenő beállítás ablakban kattintsunk a Spec. gombra.

UserPostedImage

A megjelenő ablakban, beállítható, hogy a Lekérdez gomb lenyitásakor mely adatokat jelenítsen meg a program.

UserPostedImage

A többi felmerült kérdésre igyekszünk még a mai napon választ adni.

Széll János
Tuesday, October 12, 2010 4:37:54 PM
Az eddigi válaszokat köszönöm.

Az infoMix-es mentési utalványt használom.

(úgy derült ki, hogy x kollega be tudott lépni a programba a nevemhez, hogy tudtam, kezében volt a mentési utalványom.Ekkor néztem meg, s láttam, hogy arra a kódot, s nem pecsétszámot írt)

rpetra
  • rpetra
  • Veterán (Szint 20 - Max)
Tuesday, October 12, 2010 5:04:22 PM
Széll János wrote:

Az eddigi válaszokat köszönöm.

Az infoMix-es mentési utalványt használom.

(úgy derült ki, hogy x kollega be tudott lépni a programba a nevemhez, hogy tudtam, kezében volt a mentési utalványom.Ekkor néztem meg, s láttam, hogy arra a kódot, s nem pecsétszámot írt)

A Mentési utalványra a Szolgáltató neve és OEP kódja részhez a program a Rendszer/Nyomtatási kép kialakítása menüpont Fejléc fülén rögzített adatokat emeli át.

Ez a fejléc szerkeszthető oly módon, hogy a Fejléc ablak jobb oldalán kiválasztja a praxisát és a szükséges adatok bepiálása után a jobbra mutató kék háromszögre kattintva át emeli az adatokat a szerkesztett fejléc mezőbe.

Azonban ez a szerkesztett fejléc mező kézzel is szabadon átírható, ezért legyen szíves megnézni, hogy itt nincs -e véletlenűl begépelve a belépési jelszava.

Amennyiben a probléma továbbra is fenn áll kérem jelezze felénk itt a fórumon vagy akár e-mailben.

dr. Szathmáry Zoltán
Sunday, November 21, 2010 12:42:34 PM
Az ügyeleti ellátás befejezése után kellene egy olyan kérdésnek megjelenni, hogy akarok-e ambuláns lapot nyomtatni. A jelenlegi formában az ambuláns lapra csak akkor nyomtatja rá a távozás időpontját a program, ha először befejezem az ellátást, majd újból megnyitom a nap ellátását a betegnél és csak ekkor nyomtatom ki az ambuláns naplót.
Széll János
Saturday, November 27, 2010 7:23:45 PM
Korábbi kérdéseimet ismétlem, mivel eddig nem kaptam rájuk válaszokat.

1.) Még mindig nem tudom a rendszerben rögzíteni a velem dolgozó nővér nevét.

.

.

.

7.) A továbbküldés rovatban nem szerepel sem továbbküldés ténye, sem az adott intézet neve, sem az, hogy mentőszállítás kérése/megrendelése és mentési utalvány nyomtatása történt..

Pedig a programmal írom a beutalót is és a mentőutalványt is.

Megoldható, hogy ezek is rákerüljenek az adott lapra, s a háziorvosi programban megvalósított - a beteg korábbi ellátásának megtekintéséhez hasonlóan - "egészében" jelenjen meg egy ellátás?

De pl. azt sem látom a lekérdezéskor, hogy aznap látlelet kiadása történt a beteg részére, pedig a programmal készült az is.

lehet, hogy rosszul állítottak/állítottam be valamit?

8.) Az ellátás során az ügyeletben a beteg lakóhelyét veszi elsődlegesen ellátási helynek, holott ez csak az esetek töredékében van így.Felajánlja a "Hívás" a "Járóbeteg" és a "tanácsadás" opciókat.

Ha az ügyeleti helyiségben történik az ellátás(ez a gyakoribb! akkor ezt kellene preferálni, s akkor nem kellene "kitörölgetni" a beteg lakóhelyét a rovatokból.

Egyszerűbb lenne itt "Az ellátás helye" 1.) Ügyeletben 2.)Beteg lakóhelyén 3.) Más helyszín/közterület

minősítést, s esetleg a 4.) a "Tanácsadás telefonon" opciót felkínálni.

Széll János

Széll János
Friday, December 17, 2010 12:48:18 PM
Széll János wrote:

Korábbi kérdéseimet ismétlem, mivel eddig nem kaptam rájuk válaszokat.

1.) Még mindig nem tudom a rendszerben rögzíteni a velem dolgozó nővér nevét.

.

.

.

7.) A továbbküldés rovatban nem szerepel sem továbbküldés ténye, sem az adott intézet neve, sem az, hogy mentőszállítás kérése/megrendelése és mentési utalvány nyomtatása történt..

Pedig a programmal írom a beutalót is és a mentőutalványt is.

Megoldható, hogy ezek is rákerüljenek az adott lapra, s a háziorvosi programban megvalósított - a beteg korábbi ellátásának megtekintéséhez hasonlóan - "egészében" jelenjen meg egy ellátás?

De pl. azt sem látom a lekérdezéskor, hogy aznap látlelet kiadása történt a beteg részére, pedig a programmal készült az is.

lehet, hogy rosszul állítottak/állítottam be valamit?

8.) Az ellátás során az ügyeletben a beteg lakóhelyét veszi elsődlegesen ellátási helynek, holott ez csak az esetek töredékében van így.Felajánlja a "Hívás" a "Járóbeteg" és a "tanácsadás" opciókat.

Ha az ügyeleti helyiségben történik az ellátás(ez a gyakoribb! akkor ezt kellene preferálni, s akkor nem kellene "kitörölgetni" a beteg lakóhelyét a rovatokból.

Egyszerűbb lenne itt "Az ellátás helye" 1.) Ügyeletben 2.)Beteg lakóhelyén 3.) Más helyszín/közterület

minősítést, s esetleg a 4.) a "Tanácsadás telefonon" opciót felkínálni.

Széll János

Varga Sándor
Monday, December 20, 2010 10:20:05 AM
Széll János wrote:

Korábbi kérdéseimet ismétlem, mivel eddig nem kaptam rájuk válaszokat.

1.) Még mindig nem tudom a rendszerben rögzíteni a velem dolgozó nővér nevét.

.

.

.

7.) A továbbküldés rovatban nem szerepel sem továbbküldés ténye, sem az adott intézet neve, sem az, hogy mentőszállítás kérése/megrendelése és mentési utalvány nyomtatása történt..

Pedig a programmal írom a beutalót is és a mentőutalványt is.

Megoldható, hogy ezek is rákerüljenek az adott lapra, s a háziorvosi programban megvalósított - a beteg korábbi ellátásának megtekintéséhez hasonlóan - "egészében" jelenjen meg egy ellátás?

De pl. azt sem látom a lekérdezéskor, hogy aznap látlelet kiadása történt a beteg részére, pedig a programmal készült az is.

lehet, hogy rosszul állítottak/állítottam be valamit?

8.) Az ellátás során az ügyeletben a beteg lakóhelyét veszi elsődlegesen ellátási helynek, holott ez csak az esetek töredékében van így.Felajánlja a "Hívás" a "Járóbeteg" és a "tanácsadás" opciókat.

Ha az ügyeleti helyiségben történik az ellátás(ez a gyakoribb! akkor ezt kellene preferálni, s akkor nem kellene "kitörölgetni" a beteg lakóhelyét a rovatokból.

Egyszerűbb lenne itt "Az ellátás helye" 1.) Ügyeletben 2.)Beteg lakóhelyén 3.) Más helyszín/közterület

minősítést, s esetleg a 4.) a "Tanácsadás telefonon" opciót felkínálni.

Széll János

Az 1 és 8 pontokat a fejlesztőknek továbbítottuk. Utánanézek mikorra várható az elkészülte és jelzem.

A 7 ponthoz:

Abban az esetben, ha a programmal ír beutalót, annak adatai automatikusan átkerülnek az ellátás ablak továbbküldései közé. A látlelet, mentő utalvány adatlapként kerül tárolásra a programban, ezért ez másként jelenik meg a lekérdezésben is. Az alábbi beállításokat kell elvégezni, hogy ez is látható legyen:

El kell indítani egy lekérdezést, majd a megjelenő szöveg ablakba (ahol a lekérdezett adatok megjelennek) kell kattintani.

Ekkor megjelenik a képernyőn egy szövegtulajdonságok feliratú ikonokat tartalmazó ki képernyő, ezen a legelső "füzetlap" ikonra (alapbeállítások) kell kattintani.

Itt a jobb alsó sarokban található spec feliratú gombra kell kattintani.

Az így megjelenő "Speciális lekérdezés adatok testreszabása" képernyőn lehet beállítani, hogy milyen adatokat jelenítsen meg a rendszer lekérdezéskor. Itt kell megkeresni az adatlapok részt, és az előtte lévő négyzetbe "pipát" tenni.

Az OK gombbokkal bezárni a képernyőket. A következő lekérdezéskor már meg kell jelennie ezeknek az adatoknak is.


Varga Sándor
Széll János
Wednesday, March 16, 2011 2:03:43 PM
OK.

Megoldódott a korábbi ügyeleti megjelenések lekérdezhetősége.

Köszönöm a segítséget!

DE:

1.) Továbbra is a belépési kódomat nyomtatja a mentőutalványra a program, s nem a pecsétszámomat...

2.) Az ügyeleti ellátás helyének "alaphelyzetben" a program a beteg lakcímét veszi, holott ez a legritkább.

Csak úgy tudom módosítani, hogy ki kell törölgetni az adatokat a rovatokból, azt meg csak akkor lehet megtenni, ha az ellátást "hívásnak"veszem.

A (lakcím) adatok kitörlése után újra vissza kell minősítenem az ellátást "járóbeteg"-nek.

Bonyolult és hosszadalmas.Kérdéses, ha ez nem így történik, hogyan számolja a program az ügyeletben, a más helyszíneken történt ellátásokat?

(Statisztika)

Alaphelyzetnek az ellátás helyéül az ügyeleti rendelőt kellene defineálni, azaz "járóbeteg", helyszín: "ügyeleti rendelő", megkeresés"személyesen"

Hívás esetén lehetne a "megkeresés/bejelentés" a.) "telefon", b.) "személyes bejelentés" c.) "OMSZ", esetleg d.) Más (pl. rendőrség), d.) "tanácsadás telefonon"

Az ellátás helyszíne (hívásnál) a.) "beteg lakása", b.) más magán~/lakcím ( cím:......) c.)közterület(cím:.....)

3.) Továbbra sem láttam annak megoldását, hogy felvegyem a velem dolgozó nővért a rendszerbe, holott pl. az orvos távollétében "nővér általi ellátás" is történik, s azt is dokumentálni kell(ene, lehetőleg az ő, s nem az orvos neve alatt)

dr. Szathmáry Zoltán
Monday, April 11, 2011 11:10:22 PM
Mikorra várható az ügyeleti programba beillesztett e-jelentés?
Varga Sándor
Tuesday, April 12, 2011 9:45:42 AM
dr. Szathmáry Zoltán wrote:

Mikorra várható az ügyeleti programba beillesztett e-jelentés?

Köszönjük a kérdést.

Megkaptuk a teszt hozzáférést az OEP-től a fejlesztés elkészítéséhez. Terveink szerint a május eleji verziótól lesz használható.


Varga Sándor
Széll János
Thursday, June 9, 2011 4:19:37 PM
Szeretem a következetességet és a rendet...

1.) Továbbra is a belépési kódomat nyomtatja a mentőutalványra a program, s nem a pecsétszámomat...

2.) Az ügyeleti ellátás helyének "alaphelyzetben" a program a beteg lakcímét veszi, holott ez a legritkább.

Csak úgy tudom módosítani, hogy ki kell törölgetni az adatokat a rovatokból, azt meg csak akkor lehet megtenni, ha az ellátást "hívásnak"veszem.

A (lakcím) adatok kitörlése után újra vissza kell minősítenem az ellátást "járóbeteg"-nek.

Bonyolult és hosszadalmas.Kérdéses, ha ez nem így történik, hogyan számolja a program az ügyeletben, a más helyszíneken történt ellátásokat?

(Statisztika)

Alaphelyzetnek az ellátás helyéül az ügyeleti rendelőt kellene defineálni, azaz "járóbeteg", helyszín: "ügyeleti rendelő", megkeresés"személyesen"

Hívás esetén lehetne a "megkeresés/bejelentés" a.) "telefon", b.) "személyes bejelentés" c.) "OMSZ", esetleg d.) Más (pl. rendőrség), d.) "tanácsadás telefonon"

Az ellátás helyszíne (hívásnál) a.) "beteg lakása", b.) más magán~/lakcím ( cím:......) c.)közterület(cím:.....)

3.) Továbbra sem láttam annak megoldását, hogy felvegyem a velem dolgozó nővért a rendszerbe, holott pl. az orvos távollétében "nővér általi ellátás" is történik, s azt is dokumentálni kell(ene, lehetőleg az ő, s nem az orvos neve alatt)

Similar Topics
Users browsing this topic