dr.mile.gyula@gmail.com
Tuesday, July 7, 2009 11:52:27 PM
Somogyi László wrote:

Na jó, akkor mentési stratégia. Adatbiztonság.

Nálunk is olyan asszisztensek vannak, akiknek papírra kell írni az OK gombot is, nem járatosak még a windowsos ablakok kezelésében sem, ahogy Adrienn írta.

Mégis taníthatóak.

Én örömmel üdvözlöm a napi dátum beépítését a fájlnévbe, mert eddig kerülő úton kellett ezt megoldanom, lásd alább.

Eddig évek óta előre létrehozott mappákat csináltam nekik, pontosan a napi dátummal, pl. 20070625 néven, és ezt kiválasztva mentettek a napi megfelelőbe, így minden napot rekonstruálni lehet elvileg évekre visszamenőleg. (Egyik OEP sőt ÁNTSZ ellenőrzéskor kitértek a mentési stratégiára is, rekonstruálhatónak kellett lennie a napi munkának!!! Ez még bőven a szoftver akkreditáció előtt volt.)

Az így létrehozott napi mentést hordozható adattárolón egyik asszisztens minden nap haza viszi. (lopás, elemi kár bármely éjszaka lehet)

Ezeket a mappákat természetesen egy kis parancssoros programocska legyártja egy-két kattintással az azévit. 🙂

Hetente optikai tárolóra kiírjuk, meghibásodásból eredő kár így csekélyebb valószínűségű.

Sőt igazság szerint először egy 2. számú merevlemezre készül a mentés az IxIntézővel, mert így gyorsabb a mentés/tömörítés, és azután másolják és kerül haza, tehát egy nap már 2 mentett példány van, egyik rendelőben másik otthon.

Verzióváltáskor, vagy a windózban történő nagyobb változtatáskor durvább szoktam lenni. A verzióváltáskor esetleg bekövetkező hibák esélyének csökkentésére image-et (lemezképet) készítek megfelelő másik hordozható merevlemezre, amiről probléma esetén az előző verzió windózostól, szőröstől-bőröstől helyreállítható. (és ez nem az Infomix ellen szól, mielőtt gyula félreérti) Később ezek a lemezképek is optikai tárolóra kerülnek.

A hordozható adattárolót pedig nem véletlenül írtam így.

Aki a szkennelések miatt nagy adathalmazt kénytelen menteni, pendrive helyett használhat sokszáz gigás hordozható merevlemezt is, adatbiztonsága, ha nem vered útközben földhöz és nem teszed ki mágneses mezőnek, pl. női táska csatja, mobiltelefon, nem rosszabb mint a pendrive biztonsága.

Adatmentésekre pedig lehet használni a windózos eszközöket is, akinek hozzáértő van a közelben, és lehet bonyolítani RAID-es alaplapokkal, hibatűrő megoldásokkal.

Amit mindenképpen javasolok: szünetmentes tápegység a gép-monitor alá, legalább egy akkora, ami áramszünet/ingadozás esetén legalább annyi időt ad, hogy szabályosan kilépj a programból, ne szakadjon meg adatbázis művelet. (a gép élettartam növeléséhez persze komolyabb egység, nálunk 30-40 perces áramszünet esetén a rendelés nem áll meg, sőt ha a telefonközpontban nincs áramszünet, akkor a TAJ ellenőrzés is megy közben.)

..... és hálózat esetén a hálózati "elosztót-adaptert" is !! ...............

Kharon
Wednesday, July 8, 2009 11:32:52 AM
Dr Novográdecz wrote:

1. fekvő formátumú nyomtatást használok, mióta megkaptam az új recepteket. Beutalókat eddig állva, a recept szélességével megegyező, A4 papírt elharmadolva vágott papírra nyomtattam hiba nélkül. 3 különböző nyomtatót használok egy laptopról, 3 rendelőben. Eddig a nyomtatók közti váltást az indításkor alapértelmezett nyomtatóra állította a VisualIx. Most, hogy a receptet is fekve nyomtatom, átállítottam az általam elkészített beutaló formátumot fekvő formátumra. Az alapértelmezett nyomtatóra azonban nem akar átállni a nyomtatás, mindig az előzőleg beállított nyomtatóra küldi. Ha újra beállítom a beutaló szerkesztésben a fekvő formátumot, akkor átáll az új nyomtatóra. Na ez azért így nagyon bonyolult, naponta esetleg 3x is beutaló formátumot szerkeszteni...

Erre a megoldás az, hogy egyszer ki kell alakítani a 3 különböző nyomtatóra egy-egy beutalóformátumot, és a megfelelő formátum kiválasztásával ez a probléma megoldódik. Ezt a beutalásoknál lehet majd kiválasztani, amennyiben már van egy formátum, amely minden nyomtatón jól jelenik meg, azt kell három különböző névre elmenteni (itt a három nyomtató típusa/helye lehet a megkülönböztető jelző, hogy tudjuk hol melyik formátumot kell kiválasztani)

Dr Novográdecz wrote:

2. már sokszor kért, de eddig nem megoldott problémám: A laborokat nyomtatással kérem. Panelekkel dolgozok, különböző laborvizsgálatokat csoportokba szedve. Sorba rápipál az asszisztens: a végén ez azt eredményezi, hogy a kért vizsgálatok teljesen esetleges sorba lesznek "rendezve". A laborosok pedig rendre kifelejtenek a kért vizsgálatokból, hiszen a logikátlanul összehányt vizsgálatok közül könnyen kihagynak ezt-azt. Kérném, hogy a kért vizsgálatokat egy gomb megnyomására a rendszer tegye olyan sorrendbe, ahogyan azok a laborvizsgálatok törzsben rögzítve vannak.

Itt annyi lenne a kérdésem, hogy ez a "panelek" kifejezés pontosan mit jelent, amennyiben itt az előre kialakított típus- ill. rutinvizsgálatokra gondol (Karbantartás - Gyógyszerek laborvizsgálatok - Típus/Rutin labor karb.), akkor ezalatt a menüpont alatt be lehet állítani a sorrendjüket is a vizsgálatoknak, a szürke négyzetekkel a laborvizsgálatok neve előtt.Ezeket lehet fel- ill. lehúzni a kívánt sorrend eléréséhez. Amennyiben nem így csinálja, kérem írja le, hogy találjunk rá megoldást.

Dr Novográdecz wrote:

3. Tp papírt nyomtatok. Rá akarok "x-elni" a nyomtatandó sorra (táppénzes hétre), és fogja magát, elugrik a kívánt sor, és a legutolsó sorra ikszel. Utána meg kiabál a program, hogy az utalvány nyomtatás nem folyamatos. Persze, előlről kezdve a dolgot, akkor már nem produkálja ezt, de mégis idegesítő.

Köszönöm segítségeteket!

Ezt nekem nem sikerült produkálnom, nálam minden rendben megy, azt nyomtatja, amelyiket kijelölöm a pipával. Az "utalvány nyomtatás nem folyamatos" üzenet csak akkor jön elő, ha nem az első héttől nyomtatjuk a tp. papírokat.

dr.mile.gyula@gmail.com
Wednesday, July 8, 2009 12:10:52 PM
Labor beutalóhoz : Én is a kolléga módszerét használom . Lényege : több típus beutaló van kialakítva általános - magas vérnyomás - vesebetegség - szűrés - stb.

Beutaló írásakor pl. választom a magas vérnyomás és szűrés típust , ekkor előfordulhat, hogy a magas vérnyomásosba kérek Na és K meghat egyebek mellett és ebben a típusba felvett utolsó lab vizsgálat vizelet általános, a szűrésbe meg van Ca és Mg meghatározás,az eredmény az lesz,hogy előbb megjelennek a magas vérnyomás labor összetevők, a végén a vizelettel majd ezt követi a Ca, Mg megjelenítése holott a célszerű az lenne ha az első sorokban a Na, K után lennének és ha a szűrés típusba netán még valamilyen , az előzőben nem lévő.vizelet componens is van akkor az is a beutaló végére kerül és nem a fentebb már kért vizelet paraméterek között.

Kharon
Wednesday, July 8, 2009 1:11:31 PM
Adrienn wrote:

Hosi!

Bár szerintem egy-egy verzióváltás-elmaradás még elengedhető lehetne a programban, nem szoktak akkora horribilis változások történni szerintem még 2 verzó között, bár nyilván ezt sosem lehet tudni. Ezt a részét megértem, bár most is azt mondom, hogy bonyolult dolog állandóan egy verzión "tartani" a kettőt.

Az egyes frissítések ill. verzióváltások között olyan módosítások történhetnek, amelyeket Önök nem vesznek észre, azonban az eltérő verziók között problémákat okozhatnak a ki- ill. betöltések az eltérő adatállományok miatt. Ez az oka annak, hogy azonos verziókkal kell dolgozni a főgépen ugyanúgy, mint a mobilpraxison.

Annyit kell megjegyezni, hogy a mobilpraxis is egy különálló program, ennek a programnak ugyanúgy "szüksége van" a legfrissebb gyógyszertörzsre, illetve a módosításokra, hogy megfelelően lehessen használni.

A legegyszerűbb megoldás az, hogy amikor megkapják az értesítőt a frissítésről, akkor visszatöltik a főgépbe a mobilpraxis adatait, leváltják a verziókat mindkét gépen, majd áttöltik a mobilpraxisba az adatokat. Ez időben kb. fél-háromnegyed órát jelent (a két gép összesen)

hosi
  • hosi
  • Veterán (Szint 20 - Max) Topic Starter
Wednesday, July 8, 2009 1:18:46 PM
Kharon wrote:

Dr Novográdecz wrote:

1. fekvő formátumú nyomtatást használok, mióta megkaptam az új recepteket. Beutalókat eddig állva, a recept szélességével megegyező, A4 papírt elharmadolva vágott papírra nyomtattam hiba nélkül. 3 különböző nyomtatót használok egy laptopról, 3 rendelőben. Eddig a nyomtatók közti váltást az indításkor alapértelmezett nyomtatóra állította a VisualIx. Most, hogy a receptet is fekve nyomtatom, átállítottam az általam elkészített beutaló formátumot fekvő formátumra. Az alapértelmezett nyomtatóra azonban nem akar átállni a nyomtatás, mindig az előzőleg beállított nyomtatóra küldi. Ha újra beállítom a beutaló szerkesztésben a fekvő formátumot, akkor átáll az új nyomtatóra. Na ez azért így nagyon bonyolult, naponta esetleg 3x is beutaló formátumot szerkeszteni...

A "gyári" beutaló formula nem tartalmaz információt a nyomtatóra vonatkozóan, ezért az mindig a visualix-ben beállított alapnyomtatóra megy. Azonban, ha szerkesztünk egy sajátot, abban már eltárolódik a kiválasztott (vagy a szerkesztéskor alapértelmezett nyomtató). Mivel Önnél a windows-ban mindhárom nyomtató létezik, ezért a program arra a nyomtatóra küldi a beutalót, amelyik be lett hozzá állítva. Amit Kharon javasolt az a jó megoldás erre a problémára.


Hostyánszki László
Hajnalné
Wednesday, July 8, 2009 2:34:11 PM
Módosítani kellene a leánykori név beállítást születéskori névre, mivel a praxisunkban már van 2-3 fiatalember aki a felesége nevét vette fel és jelenleg ezt nem tudom beírni.
Ilona
  • Ilona
  • Veterán (Szint 20 - Max)
Wednesday, July 8, 2009 2:57:30 PM
Regisztráció - listák/jelentések-hiányos törzskartonok" naponta érdemes ránézni, mert naponta lejár valakinek a törzskartonja.

A hiányosságokat pótolni kell, mert lássatok példát a mi esetünkből: 1618 betegünk van a praxisban, ellenörzéskor 4 db hiányos törzskartont találtak és két személyt, aki évek óta nem jelent meg a rendelésen. A bírság: 100 000 Ft. !!!!

Ilona
  • Ilona
  • Veterán (Szint 20 - Max)
Wednesday, July 8, 2009 4:41:44 PM
E-mail-ben többen is érdeklődtek, hogy mit ellenőríztek, itt leírom:

Amikor a Regisztráció-Alapstatus-t kitöltjük, mindig ki kell tölteni a Regisztráció-Újabb törzskarton-t is. Ellenőrzik, hogy egy napon megtörtént-e mindkettő alapos kitöltése.

Az újabb törzskartonban ki kell tölteni az alapbetegséget és a lezajlott betegségeket is.

A Regisztráció-Háziorvosi anamnézist szintén ki kell tölteni, sajnos itt ismét be kell írni az alap-, illetve a lezajlott betegségeket. Jó lenne, ha a program automatikusan átemelné.

Amint ez megtörtént, megnyitjuk a Napitevékenységet és a betegkartonját ki kell tölteni: A mai napon, nevezett beteg alapstatus vizsgálata megtötént. BNO: Z000

(Az RR értékre figyeljünk, a mai napitevékenységnél és a mai törzskartonon és a mai Alapstatus-nál ugyanannyi legyen.)

A napitevékenységből mielőtt kilépnénk, el kell végezni a szűrést. A szűrések bal banelján kipipáljuk az esedékes szűréseket, azok átemelődnek a jobb oldalra. Ott minegyikhez beemeljük (nem beírjuk, beemeljük) a BNO-t és mindegyik szűréshez leírást is készítünk.

Minden injekció beadása előtt a beteggel alá kell íratni azt a bizonyos sablon szöveget, melyet meg kell őrízni, ellenőrzéskor be kell mutatni, mint ahogy a kutyaharapásnál az állatorvosi igazolást is (ebzárlat elrendelése, feloldása, stb.)

dr.mile.gyula@gmail.com
Wednesday, July 8, 2009 5:43:52 PM
Ilona wrote:

E-mail-ben többen is érdeklődtek, hogy mit ellenőríztek, itt leírom:

Amikor a Regisztráció-Alapstatus-t kitöltjük, mindig ki kell tölteni a Regisztráció-Újabb törzskarton-t is. Ellenőrzik, hogy egy napon megtörtént-e mindkettő alapos kitöltése.

Az újabb törzskartonban ki kell tölteni az alapbetegséget és a lezajlott betegségeket is.

A Regisztráció-Háziorvosi anamnézist szintén ki kell tölteni, sajnos itt ismét be kell írni az alap-, illetve a lezajlott betegségeket. Jó lenne, ha a program automatikusan átemelné.

Amint ez megtörtént, megnyitjuk a Napitevékenységet és a betegkartonját ki kell tölteni: A mai napon, nevezett beteg alapstatus vizsgálata megtötént. BNO: Z000

(Az RR értékre figyeljünk, a mai napitevékenységnél és a mai törzskartonon és a mai Alapstatus-nál ugyanannyi legyen.)

A napitevékenységből mielőtt kilépnénk, el kell végezni a szűrést. A szűrések bal banelján kipipáljuk az esedékes szűréseket, azok átemelődnek a jobb oldalra. Ott minegyikhez beemeljük (nem beírjuk, beemeljük) a BNO-t és mindegyik szűréshez leírást is készítünk.

Minden injekció beadása előtt a beteggel alá kell íratni azt a bizonyos sablon szöveget, melyet meg kell őrízni, ellenőrzéskor be kell mutatni, mint ahogy a kutyaharapásnál az állatorvosi igazolást is (ebzárlat elrendelése, feloldása, stb.)

2009.jun.26 Szerző : Dr. Kaprinai :

"Újra megkérdezném, hogy nem lehetne-e elgondolkozni azon a felvetésemet, hogy a személyes adatok, törzskarton, alapbetegségek, stb. egy ablakban, külön füleken legyenek, hogy 1 alkalommal 1 helyen minden adatot lehessen látni, felvenni, különösen új betegnél. A jelenlegi szétszabdaltság elég gázos néha................................................."

Az Ilona által leírt ellenőrzés nem egyedi eset a végeredmény tekintetében sem. Más fórumon is hasonló kimenetelű ellenőrzésről írtak.Várható tehát, hogy többen is szembesülni fogunk a ténnyel, komolyabban kell majd venni a fenti adatrögzítést, ehhez pedig valóban át kellene szabni a törzskarton - alapstátus - alapbetegségek - lezajlott betegségek paneleket az egyszerűsítés szellemében, a sablon beemelések lehetővé tételével ( szűréseknél az egyes szűrési körökre bontva ) ,az alapbetegség- és lezajlott betegség BNO-k, a rögzítéshez viszonyított dátum szerinti automatikus beemelésével.

Somogyi László
Wednesday, July 8, 2009 8:59:54 PM
dr.mile.gyula@gmail.com wrote:

..... és hálózat esetén a hálózati "elosztót-adaptert" is !! ...............

Persze, persze, lehetőleg minden eszköz alá.

Nyilván a switch, router, modem, NT, ... alá értelemszerűen, erre vannak egyszerű elosztónak kinéző de akkumulátoros megoldások ócón is.

Én azért nem írtam a gépeket összekötő switchet, mert nálunk éppen nincs, 2 gép van csak és azok megvannak enélkül is, direktben kötve egy un. keresztkábellel.

Somogyi László
Wednesday, July 8, 2009 9:54:29 PM
Ilona wrote:

Regisztráció - listák/jelentések-hiányos törzskartonok" naponta érdemes ránézni, mert naponta lejár valakinek a törzskartonja.

A hiányosságokat pótolni kell, mert lássatok példát a mi esetünkből: 1618 betegünk van a praxisban, ellenörzéskor 4 db hiányos törzskartont találtak és két személyt, aki évek óta nem jelent meg a rendelésen. A bírság: 100 000 Ft. !!!!

Nálunk 5-6 éve már, hogy rászálltak erre, azóta csinálják a lányok szorgalmasan.

Főleg az IBR-es időkben voltak rászállva.

Akiről meg semmit nem tudsz, esetleg kijelented K4-gyel, arra nem büntethetnek, mert nem is finanszírozzák. Ez a biztos, pár kártya nem éri meg a 100 ezret sem.

Az Ixdoki képes előre is kigyűjteni a lejáró törzskartonokat!!!!

Lehet előre gondolkodni!!! Az Infomix megcsinálta ezt már akkor!

Somogyi László
Wednesday, July 8, 2009 9:58:56 PM
Ha szabad viccelni:

A törzskartonokkal kapcsolatban a második ellenőrzés után, mikor nem találtak hibát benne, a körzeti ápolónő azt kérte, hogy majd a fejfájára az legyen írva: "Jó ember volt, megcsinálta az összes törzskartont..."

😎

Somogyi László
Wednesday, July 8, 2009 10:45:19 PM
dr.mile.gyula@gmail.com wrote:

2009.jun.26 Szerző : Dr. Kaprinai :

"Újra megkérdezném, hogy nem lehetne-e elgondolkozni azon a felvetésemet, hogy a személyes adatok, törzskarton, alapbetegségek, stb. egy ablakban, külön füleken legyenek, hogy 1 alkalommal 1 helyen minden adatot lehessen látni, felvenni, különösen új betegnél. A jelenlegi szétszabdaltság elég gázos néha................................................."

komolyabban kell majd venni a fenti adatrögzítést, ehhez pedig valóban át kellene szabni a törzskarton - alapstátus - alapbetegségek - lezajlott betegségek paneleket az egyszerűsítés szellemében, a sablon beemelések lehetővé tételével ( szűréseknél az egyes szűrési körökre bontva ) ,az alapbetegség- és lezajlott betegség BNO-k, a rögzítéshez viszonyított dátum szerinti automatikus beemelésével.

Támogatom, elismerve ugyanakkor, hogy nem kis munka átszabni, mégis a célszerűség miatt értelmes dolog lenne.

Valami ilyesmit már írtam, de elvárás lenne, hogy a szoftver minimalizálja a magával a szoftverrel végzett munkát, mert az "orvoslás" továbbra sem erről szól.

Adrienn
Wednesday, July 8, 2009 11:49:35 PM
Somogyi László wrote:

dr.mile.gyula@gmail.com wrote:

kaprinai wrote:

Újra megkérdezném, hogy nem lehetne-e elgondolkozni azon a felvetésemet, hogy a személyes adatok, törzskarton, alapbetegségek, stb. egy ablakban, külön füleken legyenek, hogy 1 alkalommal 1 helyen minden adatot lehessen látni, felvenni, különösen új betegnél. A jelenlegi szétszabdaltság elég gázos néha.

komolyabban kell majd venni a fenti adatrögzítést, ehhez pedig valóban át kellene szabni a törzskarton - alapstátus - alapbetegségek - lezajlott betegségek paneleket az egyszerűsítés szellemében, a sablon beemelések lehetővé tételével ( szűréseknél az egyes szűrési körökre bontva ) ,az alapbetegség- és lezajlott betegség BNO-k, a rögzítéshez viszonyított dátum szerinti automatikus beemelésével.

Támogatom, elismerve ugyanakkor, hogy nem kis munka átszabni, mégis a célszerűség miatt értelmes dolog lenne.

Valami ilyesmit már írtam, de elvárás lenne, hogy a szoftver minimalizálja a magával a szoftverrel végzett munkát, mert az "orvoslás" továbbra sem erről szól.

Egyetértek. S ha jelent valamit, magam is támogatnám.

dr.mile.gyula@gmail.com
Thursday, July 9, 2009 10:16:05 AM

Támogatom, elismerve ugyanakkor, hogy nem kis munka átszabni, mégis a célszerűség miatt értelmes dolog lenne.

Valami ilyesmit már írtam, de elvárás lenne, hogy a szoftver minimalizálja a magával a szoftverrel végzett munkát, mert az "orvoslás" továbbra sem erről szól.

Egyetértek. S ha jelent valamit, magam is támogatnám.

Azt merészelem feltételezni, hogy ez a felvetés egy hosszabb lélegzetű feladat lesz, sok ötlettel , hozzászólással és megérné ezért külön TÉMÁT nyitni, illetve ezeket az észrevételeket is oda áthelyezni. A nyitást megtehetném én is de bíznám ezt a bölcsebb Gazdára.

hosi
  • hosi
  • Veterán (Szint 20 - Max) Topic Starter
Thursday, July 9, 2009 10:52:08 AM
Valóban, ez a Szakorvosi javaslatok / Kgy.kezelés átírásánál is nagyobb feladat. Gondolkodunk rajta folyamatosan. Az újabb törzskarton egyébként önmagában is használható. Ha a Visszaírás lehetőség be van állítva, akkor eltárolás után az adatokat visszaírja a paciens aktív adataiba, alapstátuszába is automatikusan. Nem kell azt utána újra megtenni. Ettől függetlenül persze az egészet újra kell gondolni, azt nem vitatom.
Hostyánszki László
dr.mile.gyula@gmail.com
Thursday, July 9, 2009 12:17:45 PM
hosi wrote:

Valóban, ez a Szakorvosi javaslatok / Kgy.kezelés átírásánál is nagyobb feladat. Gondolkodunk rajta folyamatosan. Az újabb törzskarton egyébként önmagában is használható. Ha a Visszaírás lehetőség be van állítva, akkor eltárolás után az adatokat visszaírja a paciens aktív adataiba, alapstátuszába is automatikusan. Nem kell azt utána újra megtenni. Ettől függetlenül persze az egészet újra kell gondolni, azt nem vitatom.

Értem-értjük de azért az ötletelést elkezdem :

Háziorvosi anamnézis - Betegségek :Csalástagok eleve apa-anya-testvérek fülek megléte. Módot adni hogy BNO felvitelkor (többnyire azonos praxisba vannak , pláne egy körzet esetén ) eleve megnyitható legyen a praxisbeli családtag alapbetegsége és abból beemelni az adatokat.

- Alapbetegségek : automatikusan átemelni de figyelemmel lenni hogy az új törzskarton készítésének dátuma utáni az adott lapra ne emelődjön be.

- Lezajlott betegségek : igazán mi is kerüljön ide ?? Kollégák észrevétele ???!!!

Alapstátus:napiból átemelni a paramétereket ( RR , P )

Szűrés : ha nincs meg az előírt akkor a Szűrés jelentés felirat "piros" ha megvan "kék"

Szűrés leírása : minden szűrési körnek külön panel A jelenlegi egy panellel nem lehet a szükséges felvitelt megoldani

Ilona
  • Ilona
  • Veterán (Szint 20 - Max)
Thursday, July 9, 2009 12:37:50 PM
"Szűrés-leírása"-t úgy oldom meg: Bal oldali panelban megjelennek az esedékes szűrések, pl. golyvaszűrés. Elépöttyintek egy pipát. Átemelődik a jobb oldali panelra, ott bemelem a BNO közül a Z0000 (5), azaz Általános vizsgálat (szűrés). Lent adatik egy üres mező, ahova a statust leírom (jobb egérgomb- karbantartás- bemelem). Igy a gólyvaszűrés megtörtént, leírat rendben.

Aztán visszalépek pöttyinteni a bal oldalra, ami átemelődik jobbra, megadom a BNO-t és ismét kapok egy üres mezőt a leíratnak. És így tovább, míg a bal oldali panell ki nem üresedik és a jobb oldalt fel nem töltöttem adatokkal, leírással.

Ilona
  • Ilona
  • Veterán (Szint 20 - Max)
Thursday, July 9, 2009 1:23:19 PM
Regisztráció-Háziorvosi anamnézis-Család/környezet. Itt lehet (tallózni) beemelni az apa-anya-testvérek adatait.

(Nyilván a falusi körzetek szerencsésebb helyzetben vannak, mert ott mindenki ismer mindenkit, az írnok könnyen megtudja adni " kinek, ki a kicsodája".)

Ha ezek a panellek fel vannak töltve, pl. Kovács Imrének Kovács Károly az apja, akkor jó lenne, ha a program automatikusan átemelné, feltöltené -oda-vissza- a "Regisztráció-Háziorvosi anamnézis-Családtagok betegsége"-t.

Nem lenne kavarodás abból, hogy a 25 Kovács Károlyból melyik is az apa, mert a TAJ-szám az egyedi azonosító...

Dr Novográdecz
Thursday, July 9, 2009 3:34:03 PM
Köszönöm a válaszokat. Mindre reagálnék is.

1. beutaló formátum: eddig, álló beutaló formátumot használva, automatikusan átállt a beutaló nyomtatáskor a Windowsban indulás után rögtön átállítot alapértelmező nyomtatóra. Most, fekvő formátumnál nem teszi ezt. Minden beutalónál leellenőrizni a beutaló formulát (márminthogy melyik nyomtatóra menjen) eléggé felesleges időhúzásnak érzem, szívesen lespórolnám. Kipróbálom még, hogy álló A4 formátum beállításnál lespórolható-e, akkor átállok arra a formátumú beutalóra (amit egyébként is tervezek, miután a recept szélességű beutaló csak addig volt előnyös, míg álló receptnyomtatásra voltunk kárhoztatva a recept rövidebb hossza miatt.

2. Posntosan úgy van, ahogy a Kolléga is mondja. Példa: laborba utalok valakit, akinek egy hypertóniás panelt kérek, meg még a pajzsmirigyére is kíváncsi vagyok, aztán eszembe jut, hogy prothrombin is kéne. Na ezekre sorba rápipáltam, végül ez teljesen esetleges sorrendet eredményez a végeredményben. Na itt jönne jól egy gomb, amit megnyomva szépen logikus sorrendbe (mint ahogy a a labortörzsben szerepel) rendezné a kért vizsgálatokat.

3. Tp igazolások elugrálása: emiatt még írok egy további hozzászólást, mert most nem emlékszem, milyen szituációkban tette. Asszisztensemet megkérdezem, ő panaszkodik miatta (de saját szememmel is láttam)

Köszönettel!

Dr Novográdecz
Friday, July 10, 2009 3:08:06 PM
TP igazolás elugrálás ügyben visszaszívom a nyavajgásomat. Azt mondta az asszisztensem, csak akkor produkálja, ha nem jól "talál bele" a négyzetbe. Felejtős téma.

Viszont még egy kérése (m) volna. Gyógyszerjavaslat felvitelekor a program nem kér ellátási okot. Aztán amikor th lapról felírom a gyógyszert, nem is visz fel rá ellátási okot, ezt így is menti a napi ellátásba, majd havi jelentéskor nyavajog, hogy ellátási ok nélküli dg van. Ha megoldható lenne, automatikusan rendeljen "1" kódot (krónikus betegség) ezekhez a diagnózisokhoz!

Köszönettel: Dr Novográdecz Csaba

Kharon
Friday, July 10, 2009 3:21:57 PM
Az ellátás okát külön a BNO-beviteli ablakban (a "hárompöttyös gomb") lehet felvinni (az említett metódussal csak a BNO-t lehet bevinni, hiszen nem feltétlen minden beteg 1-es vagy 3-as kóddal kapja a gyógyszereket)

Mindazonáltal javaslatát továbbítottuk a fejlesztő kollegák felé, megvizsgálják kivitelezhetőségét, illetve hogy milyen módon lehet beépíteni a programba.

Dr Novográdecz
Monday, July 20, 2009 2:41:11 PM
Többedik (konkrétan harmadik) frissítés óta a frissítés befejezése után, a helyi példány frissítése során hibával lép ki a Visualix. Konkrétan: a C/Visualix/crypt32.dll sornál "cannot create file" jelenik meg, májd akár ignore, akár cancel kilépés után a frissített program működése hibátlan. Mégiscsak zavar a hibajelentés, mit kezdhetnék vele?
Varga Sándor
Monday, July 20, 2009 3:25:14 PM
Dr Novográdecz wrote:

Többedik (konkrétan harmadik) frissítés óta a frissítés befejezése után, a helyi példány frissítése során hibával lép ki a Visualix. Konkrétan: a C/Visualix/crypt32.dll sornál "cannot create file" jelenik meg, májd akár ignore, akár cancel kilépés után a frissített program működése hibátlan. Mégiscsak zavar a hibajelentés, mit kezdhetnék vele?

Két oka lehet.

1. A verzióváltás, illetve a helyi példány frissítés, közben fut a kommunikáció. Ha így van, akkor le kellene állítani.

2. Egy régebbi verzióváltásból ottmaradt a frissítendők között ez a crypt32.dll. Ez a visualix\data\repos könyvtárban található. Innen ki kell törölni.


Varga Sándor
Varga Sándor
Monday, July 20, 2009 5:20:44 PM
Az újabb törzskartonok meglétét a visual Ixdokiban a Regisztráció – Listák, jelentések – Értesítendők listája menüpontban lehet kilistázni.

Mivel a jogszabály szövege itt sem egyértelmű, ezért lehet paraméterezni a listát. Be lehet állítani, hogy milyen adatokat vegyen figyelembe, mi az, ami vizsgálatot jelent. Ilyen lehet az:

- Újabb törzskarton kitöltése

- Időszakos státusz kitöltése

- Alapstátusz kitöltése

- Napi ellátás adminisztrálása

- Praxisba bejelentés

A listában kérhető, hogy azok szerepeljenek, akiknek lejárt, illetve 1 vagy 6 hónapon belül le fog járni az újabb törzskarton. Tehát pl. a lejárt esetén azt nézi a program, hogy az életkornak megfelelő időszaknál régebben volt csak rögzítve a bejelölt adat.

Felhasználóink visszajelzése alapján ellenőrzéskor az újabb törzskarton menüpontban kitöltött adatokat nézik elsősorban. Ha ezt töltik, és az OK gomb fölötti visszaírás mezőbe beteszik a pipát, akkor az itt kitöltött adatokat a program a megfelelő helyen (törzskarton, státusz, háziorvosi anamnézis) frissíti. Induláskor a státusz kivételével feltölti, tehát már egy kitöltött részt kapunk.

És egy kis reklám:

A WEB-es előjegyzést használók tudnak sablon emailt küldeni azoknak a pacienseknek, akik az értesítendők listájában a beállított paramétereknek megfelelően listázódnak, és van email címük a személyi adatoknál. A programban a küldés ténye nem regisztrálódik, mert nem a visual küldi ki direktben az így készült leveleket, hanem átadja a windowsban beállított levelező programnak. Jelenleg három levelező programmal működik ez a lehetőség, ezek az outlook, az outlook express, és a thunderbird. A levelek tényleges küldését, és ha a levelezőprogramban be van állítva az automatikus visszaigazolás, akkor a sikeres kézbesítését is a levelező programmal lehet tárolni. A kollégák jelenleg vizsgálják, megoldható-e, és ha igen hogyan, hogy a levelező program ezen adatait is el lehessen tárolni.

Az email küldésről egy rövid oktató/bemutató film  is megtekinthető a portálunkon a letöltéseknél.


Varga Sándor
komoroczy
Tuesday, July 21, 2009 4:09:07 PM
A háziorvosi ellátás során amikor a vérnyomás értékeket a jobb egér gombbal megnézem jó lenne ha a korábbi RR értéket be lehetne emelni.
misidoki
Friday, July 24, 2009 1:27:19 PM
Nem lehetne fordított dátumozási sorrendben listázni a hozzászólásokat, hogy ne kelljen mindig a végére ugrani?#-o Csak kérdezem.
dr.mile.gyula@gmail.com
Friday, July 24, 2009 2:11:31 PM
misidoki wrote:

Nem lehetne fordított dátumozási sorrendben listázni a hozzászólásokat, hogy ne kelljen mindig a végére ugrani?#-o Csak kérdezem.

Azt nem tudom,hogy hogyan csinálja ( valahol beállítható ?) de nekem mindig az utolsóra ugrik automatikusan megnyitáskor !

Kharon
Friday, July 24, 2009 2:26:09 PM
Amennyiben feliratkozik a fórumra, akkor kap minden hozzászólásról egy értesítő e-mailt, amelynek a végén van egy link. Erre kattintva arra a hozzászólásra ugrik a böngészőablaka.

Mindenesetre jövő héten beszélek a kollegával, megvizsgáljuk a testreszabhatóságot, köszönjük az észrevételt.

Kharon
Friday, July 24, 2009 3:16:13 PM
Ha a főoldal alján az aktív beszélgetések részben az utolsó hozzászólásokat nézi, akkor a sárgával jelöltek az újak, annak a témakörére klikkelve az utolsó hozzászólásra ugrik
Similar Topics
Users browsing this topic