dr.oremus
Saturday, January 15, 2011 9:48:05 PM
drjanvari
Sunday, January 16, 2011 9:59:00 AM
A leirtak szerint jelenleg már lehet küldeni[gonosz]
dr.oremus
Sunday, January 16, 2011 6:39:03 PM
Ma megpróbálkoztam vele. Nem tudom mit értesz társításon, nálam a bejelentkezés után megjelent a menü--háziorvosi kassza ( nincs beküldendő jelentés? ), ezen belül, hogy beküldés, korrigálás, stb, itt be kellett illeszteni a mentett fájlt, kaptam az email címemre egy érvényesítendő tranzakcios kódot, ezután fogadta el a rendszer a beküldést. Visszajelzést kaptam, hogy a feldolgozás folyamatban van, nem tudom hogyan különbözteti meg a táppénzes és a havi jelentéseket. Várom a holnapi fejleményeket, állítólag a kísérőjegyzéket emailben meg kell kapnom, ha jól küldtem a jelentést. Azért írom ilyen részletesen, mert nem vagyok egy számítógépes zseni, a havi jelentés küldése már zsebre megy.
Dr. Hanyecz Vince
Monday, January 17, 2011 12:21:57 PM
Somogyi László wrote:

Most látom csak, hogy az 1.38.1 verzióval megtörténik a jelszó titkosítása.

Akkor erről ennyit. Hogy ez kinek volt jó, döntsétek el. :-" 😕 🤦

Igen, a tavalyi mentésben rendesen olvasható, ahogyan többen leírták, most, hogy kellene nem tudnak hozzáférni akiknek fontos lenne az jelszó azonosító páros.[beeee]

Az az adatvédelem tiszta szivatás ....

Adrienn
Monday, January 17, 2011 12:38:44 PM
dr.oremus wrote:

Ma megpróbálkoztam vele. Nem tudom mit értesz társításon, nálam a bejelentkezés után megjelent a menü--háziorvosi kassza ( nincs beküldendő jelentés? ), ezen belül, hogy beküldés, korrigálás, stb, itt be kellett illeszteni a mentett fájlt, kaptam az email címemre egy érvényesítendő tranzakcios kódot, ezután fogadta el a rendszer a beküldést. Visszajelzést kaptam, hogy a feldolgozás folyamatban van, nem tudom hogyan különbözteti meg a táppénzes és a havi jelentéseket. Várom a holnapi fejleményeket, állítólag a kísérőjegyzéket emailben meg kell kapnom, ha jól küldtem a jelentést. Azért írom ilyen részletesen, mert nem vagyok egy számítógépes zseni, a havi jelentés küldése már zsebre megy.

Sikerült nekünk is. Annyi, hogy a folyamatban lévő feldolgozásról nem kaptunk visszajelzést, de az e-jelentés oldalán le lehet kérni a már beküldött jelentéseket, s ott ki van írva, hogy folyamatban van a feldolgozás. Ez az aktiváló e-mail viszont szívatás. Az abban kapott kóddal lehet érvényesíteni a már feltöltött fájl-t, de csak 20 percen belül. Ebből a 20 percből minimum 5 perc azzal ment el, hogy vártam, végre megküldjék már az e-mailt. Rendelés közben pont erre van idő, hacsak nem akarok kétszer dolgozni, mert nem aktiválom 20 percen belül.

medicinke
Monday, January 17, 2011 2:15:40 PM
KMR (EJX -HSZ) (eseti)

Ez mit jelent, ide melyik jelentést kell betallózni, ez a heti jelentés?

rpetra
  • rpetra
  • Veterán (Szint 20 - Max)
Monday, January 17, 2011 4:33:03 PM
medicinke wrote:

KMR (EJX -HSZ) (eseti)

Ez mit jelent, ide melyik jelentést kell betallózni, ez a heti jelentés?

Információink szerint ez a heti jelentést jelenti.

Kharon
Tuesday, January 18, 2011 5:36:38 PM
Megkérhetném az Infomixet, hogy részletesen írja le az ejelentés küldés folyamatát?

Olvastam az OEP segédletet, de nem teljesen tiszta....

Kérdés: a heti jelentésben lementett mindkét file-t el kell küldeni?

Köszönöm

Varga Sándor
Tuesday, January 18, 2011 7:07:10 PM
Jano wrote:

Megkérhetném az Infomixet, hogy részletesen írja le az ejelentés küldés folyamatát?

Olvastam az OEP segédletet, de nem teljesen tiszta....

Kérdés: a heti jelentésben lementett mindkét file-t el kell küldeni?

Köszönöm

Sajnos mi is csak "hallomásból", innen a fórumról tudjuk hogyan kell az OEP honlapon keresztül jelentést feltölteni. Nincs ún. teszt hozzáféréünk sem. Mivel konkrétumokat nem tudok leírni, inkább nem írnék semmit. Nem szeretném, ha valakit félrevezetnék, és emiatt csinálna valamit rosszul. Természetesen amint lesz konkrét információ azt közzétesszük.


Varga Sándor
Adrienn
Thursday, January 20, 2011 1:55:08 AM
Jano wrote:

Kérdés: a heti jelentésben lementett mindkét file-t el kell küldeni?

Köszönöm

Jano! Milyen 2 file? Mi amióta heti jelentést készítünk, a program nekünk mindig 1 file-t generált. Én lennék lemaradva valamiről? Mi mindig ezt az egy file-t küldtük anno floppyn, majd e-mail-ben, s most ugyanezt az egyet töltjük fel e-jelentés alkalmával is. Eddig nem volt hiba semmiben sem, sőt, (a tegnapi feltöltés és aktiválás után) ma megkaptuk a visszajelzést is e-mailben a sikeres és hibátlan feldolgozásról.

Varga Sándor
Monday, January 24, 2011 10:19:22 AM
Örömmel értesítünk mindenkit, hogy sikerült olyan, jogilag és adatvédelmileg is megfelelő megoldást találnunk, amivel a TAJ ellenőrzéshez szükséges felhasználónevet és a hozzá tartozó jelszót is le tudják kérdezni a rendszerből.

Jelenleg azon dolgozunk, hogy az ehhez szükséges program módosítás a január végén esedékes gyógyszertörzs változással együtt kerüljön ki minden felhasználónkhoz. Azok számára tudjuk így elérhetővé tenni ezeket az adatokat, akik a verzióváltás letöltéshez is szükséges tanúsítvánnyal rendelkeznek – szerencsére nyilvántartásunk szerint felhasználónk 90%-a már ezt használja.

Amennyiben Ön még nem rendelkezik infomix-es tanúsítvánnyal, kollegáink várják hívását, hogy minden segítséget meg tudjanak hozzá adni.


Varga Sándor
Gál Andi
Monday, January 24, 2011 1:53:19 PM
Adrienn wrote:

dr.oremus wrote:

Ma megpróbálkoztam vele. Nem tudom mit értesz társításon, nálam a bejelentkezés után megjelent a menü--háziorvosi kassza ( nincs beküldendő jelentés? ), ezen belül, hogy beküldés, korrigálás, stb, itt be kellett illeszteni a mentett fájlt, kaptam az email címemre egy érvényesítendő tranzakcios kódot, ezután fogadta el a rendszer a beküldést. Visszajelzést kaptam, hogy a feldolgozás folyamatban van, nem tudom hogyan különbözteti meg a táppénzes és a havi jelentéseket. Várom a holnapi fejleményeket, állítólag a kísérőjegyzéket emailben meg kell kapnom, ha jól küldtem a jelentést. Azért írom ilyen részletesen, mert nem vagyok egy számítógépes zseni, a havi jelentés küldése már zsebre megy.

Sikerült nekünk is. Annyi, hogy a folyamatban lévő feldolgozásról nem kaptunk visszajelzést, de az e-jelentés oldalán le lehet kérni a már beküldött jelentéseket, s ott ki van írva, hogy folyamatban van a feldolgozás. Ez az aktiváló e-mail viszont szívatás. Az abban kapott kóddal lehet érvényesíteni a már feltöltött fájl-t, de csak 20 percen belül. Ebből a 20 percből minimum 5 perc azzal ment el, hogy vártam, végre megküldjék már az e-mailt. Rendelés közben pont erre van idő, hacsak nem akarok kétszer dolgozni, mert nem aktiválom 20 percen belül.

A tranzakciós kódot miért nem engedi másolni és beilleszteni?Ez a hab a tortán?Kigúvadt a szemem,mire az e-mailből kiírtam és a megfelelő helyre beírtam![azta]

Hajnalné
Monday, January 24, 2011 7:48:00 PM
Törökbálint wrote:

A tranzakciós kódot miért nem engedi másolni és beilleszteni?Ez a hab a tortán?Kigúvadt a szemem,mire az e-mailből kiírtam és a megfelelő helyre beírtam![azta]

Az e-mail-ben van egy link, amire ha rákattint akkor nem kell bemásolni, hanem automatikusan belép az e-jelentés rendszerbe, beírja a kódot és csak az érvényesit gombra kell kattintani.

Gál Andi
Monday, January 24, 2011 7:55:44 PM
Hajnalné wrote:

Törökbálint wrote:

A tranzakciós kódot miért nem engedi másolni és beilleszteni?Ez a hab a tortán?Kigúvadt a szemem,mire az e-mailből kiírtam és a megfelelő helyre beírtam![azta]

Az e-mail-ben van egy link, amire ha rákattint akkor nem kell bemásolni, hanem automatikusan belép az e-jelentés rendszerbe, beírja a kódot és csak az érvényesit gombra kell kattintani.

Minden variációt kipróbáltam,majdnem a 20 percből is kifutottam.És közben valószinüleg az agyamra ment a jelentés,és megvakultam akkor!!!!!!Most látom,hogy ott a link!!!!!!!!Köszönöm!!!!

Hajnalné
Wednesday, February 2, 2011 12:51:47 PM
Próbált már valaki a fórumozók közül havi jelentést küldeni e-jelentéssel? A problémám az, hogy lementem mappába a jelentést, de mikor feltölteném az e-jelentésbe akkor üresnek látja a mappát. Heti jelentést ugyan így csinálom és nincs semmi probléma. Hol ronthatok el valamit? [azta]

Előre is köszönöm

Bogi
  • Bogi
  • Veterán (Szint 18)
Wednesday, February 2, 2011 1:12:06 PM
Hajnalné wrote:

Próbált már valaki a fórumozók közül havi jelentést küldeni e-jelentéssel? A problémám az, hogy lementem mappába a jelentést, de mikor feltölteném az e-jelentésbe akkor üresnek látja a mappát. Heti jelentést ugyan így csinálom és nincs semmi probléma. Hol ronthatok el valamit? [azta]

Előre is köszönöm

A file nevében át kell javítani a második és a harmadik számjegyet 01-re (Budapesten). Így már el tudod küldeni, de sajna nem tudja az OEP iktatni, mert a file tartalmában ÁNTSZ kód van, a file nevében HSZ kód. Én is várom az Infomix megoldását, mert a file tartalmában nem tudok javítani

[hatnincs]

Varga Sándor
Wednesday, February 2, 2011 1:18:16 PM
Ez is jó megoldás.

Az ok, amit eddig a beérkezett felhasználói visszajelzések alapján sikerült megtudnunk.

A jelentés feltöltés esetén, csak az OEP által meghatározott fájlnévvel rendelkező jelentést lehet feltölteni.

A problémát valószínűleg az okozhatja, hogy az eddig a hagyományos módon leadott jelentéseknél a budapesti orvosok esetén a megyekódnál nem 01, hanem 20+kerület száma, pl. 10 kerület esetén 30 szerepelt.

Kérjük ellenőrizze az alábbiakat.

A jelentés készítésénél a háziorvosi szolgálat azonosítójánál az első két számjegy 01-e?

Ha nem az, kérjük módosítsa, majd így próbálja meg újra feltölteni a jelentést.

Az így megadott módon már 01-es megyekóddal készül el a jelentés, és nincs szükség utólag a fájlnévben történő módosításra.


Varga Sándor
Hajnalné
Wednesday, February 2, 2011 1:29:10 PM
vargas wrote:

Ez is jó megoldás.

Az ok, amit eddig a beérkezett felhasználói visszajelzések alapján sikerült megtudnunk.

A jelentés feltöltés esetén, csak az OEP által meghatározott fájlnévvel rendelkező jelentést lehet feltölteni.

A problémát valószínűleg az okozhatja, hogy az eddig a hagyományos módon leadott jelentéseknél a budapesti orvosok esetén a megyekódnál nem 01, hanem 20+kerület száma, pl. 10 kerület esetén 30 szerepelt.

Kérjük ellenőrizze az alábbiakat.

A jelentés készítésénél a háziorvosi szolgálat azonosítójánál az első két számjegy 01-e?

Ha nem az, kérjük módosítsa, majd így próbálja meg újra feltölteni a jelentést.

Az így megadott módon már 01-es megyekóddal készül el a jelentés, és nincs szükség utólag a fájlnévben történő módosításra.

Köszönöm ez volt a probléma. [mindenok]

Gál Andi
Thursday, February 3, 2011 8:24:54 AM
Hajnalné wrote:

vargas wrote:

Ez is jó megoldás.

Az ok, amit eddig a beérkezett felhasználói visszajelzések alapján sikerült megtudnunk.

A jelentés feltöltés esetén, csak az OEP által meghatározott fájlnévvel rendelkező jelentést lehet feltölteni.

A problémát valószínűleg az okozhatja, hogy az eddig a hagyományos módon leadott jelentéseknél a budapesti orvosok esetén a megyekódnál nem 01, hanem 20+kerület száma, pl. 10 kerület esetén 30 szerepelt.

Kérjük ellenőrizze az alábbiakat.

A jelentés készítésénél a háziorvosi szolgálat azonosítójánál az első két számjegy 01-e?

Ha nem az, kérjük módosítsa, majd így próbálja meg újra feltölteni a jelentést.

Az így megadott módon már 01-es megyekóddal készül el a jelentés, és nincs szükség utólag a fájlnévben történő módosításra.

Köszönöm ez volt a probléma. [mindenok]

A 01-es megyekód csak a budapestiekre vonatkozik? Ez Pest megyében 13? Vagy ez is változik?

rpetra
  • rpetra
  • Veterán (Szint 20 - Max)
Thursday, February 3, 2011 8:30:55 AM
Törökbálint wrote:

Hajnalné wrote:

vargas wrote:

Ez is jó megoldás.

Az ok, amit eddig a beérkezett felhasználói visszajelzések alapján sikerült megtudnunk.

A jelentés feltöltés esetén, csak az OEP által meghatározott fájlnévvel rendelkező jelentést lehet feltölteni.

A problémát valószínűleg az okozhatja, hogy az eddig a hagyományos módon leadott jelentéseknél a budapesti orvosok esetén a megyekódnál nem 01, hanem 20+kerület száma, pl. 10 kerület esetén 30 szerepelt.

Kérjük ellenőrizze az alábbiakat.

A jelentés készítésénél a háziorvosi szolgálat azonosítójánál az első két számjegy 01-e?

Ha nem az, kérjük módosítsa, majd így próbálja meg újra feltölteni a jelentést.

Az így megadott módon már 01-es megyekóddal készül el a jelentés, és nincs szükség utólag a fájlnévben történő módosításra.

Köszönöm ez volt a probléma. [mindenok]

A 01-es megyekód csak a budapestiekre vonatkozik? Ez Pest megyében 13? Vagy ez is változik?

Igen, Budapest: 01 Pest megye: 13.

Továbbra is várjuk észrevételeit, javaslatait!

Gál Andi
Thursday, February 3, 2011 8:37:20 AM
rpetra wrote:

Törökbálint wrote:

Hajnalné wrote:

vargas wrote:

Ez is jó megoldás.

Az ok, amit eddig a beérkezett felhasználói visszajelzések alapján sikerült megtudnunk.

A jelentés feltöltés esetén, csak az OEP által meghatározott fájlnévvel rendelkező jelentést lehet feltölteni.

A problémát valószínűleg az okozhatja, hogy az eddig a hagyományos módon leadott jelentéseknél a budapesti orvosok esetén a megyekódnál nem 01, hanem 20+kerület száma, pl. 10 kerület esetén 30 szerepelt.

Kérjük ellenőrizze az alábbiakat.

A jelentés készítésénél a háziorvosi szolgálat azonosítójánál az első két számjegy 01-e?

Ha nem az, kérjük módosítsa, majd így próbálja meg újra feltölteni a jelentést.

Az így megadott módon már 01-es megyekóddal készül el a jelentés, és nincs szükség utólag a fájlnévben történő módosításra.

Köszönöm ez volt a probléma. [mindenok]

A 01-es megyekód csak a budapestiekre vonatkozik? Ez Pest megyében 13? Vagy ez is változik?

Igen, Budapest: 01 Pest megye: 13.

Továbbra is várjuk észrevételeit, javaslatait!

Köszönöm szépen!

dr.mile.gyula@gmail.com
Thursday, February 3, 2011 9:24:36 AM
Jelentésem elküldését követően a forgalmi jelentéssel kapcsolatosan hiba listát kaptam. Megítélésem szerint egyszerű földi halandó számára gyakorlatilag értelmezhetetlen. Pl. XY hibakód = nincs a 301 sornak párja és hasonlóak. Ennek a megfejtéséhez minimum ismernünk kellene a jelentés egyes sorainak generálási módját. Ez meg szerintem lehetetlen és értelmetlen.

Valami módon meg kellene oldani :

1) még az elküldés előtt az OEP ellenőrző programja szerint a jelentéseket leellenőrizni.

2) ha van hiba, a hiba kódokat lefordítani gyakorlati tanácsokra a javítás elvégezhetősége érdekében.

Gál Andi
Thursday, February 3, 2011 9:37:22 AM
dr.mile.gyula@gmail.com wrote:

Jelentésem elküldését követően a forgalmi jelentéssel kapcsolatosan hiba listát kaptam. Megítélésem szerint egyszerű földi halandó számára gyakorlatilag értelmezhetetlen. Pl. XY hibakód = nincs a 301 sornak párja és hasonlóak. Ennek a megfejtéséhez minimum ismernünk kellene a jelentés egyes sorainak generálási módját. Ez meg szerintem lehetetlen és értelmetlen.

Valami módon meg kellene oldani :

1) még az elküldés előtt az OEP ellenőrző programja szerint a jelentéseket leellenőrizni.

2) ha van hiba, a hiba kódokat lefordítani gyakorlati tanácsokra a javítás elvégezhetősége érdekében.

Ilyen hiba listát eddig is kaptunk,csak postán.Az OEP lelkesen csatolt is hozzá ˝segítséget˝ ,de ez alapján is reménytelen volt a helyzet. Ezért többnyire figyelmen kívül is hagytuk ezeket a hiba listákat. Eddig semmi szankciót nem tapasztaltunk ez miatt.

De érdekelne a megfejtés![bizonyt]

dr.mile.gyula@gmail.com
Thursday, February 3, 2011 9:52:09 AM
Törökbálint wrote:

dr.mile.gyula@gmail.com wrote:

Jelentésem elküldését követően a forgalmi jelentéssel kapcsolatosan hiba listát kaptam. Megítélésem szerint egyszerű földi halandó számára gyakorlatilag értelmezhetetlen. Pl. XY hibakód = nincs a 301 sornak párja és hasonlóak. Ennek a megfejtéséhez minimum ismernünk kellene a jelentés egyes sorainak generálási módját. Ez meg szerintem lehetetlen és értelmetlen.

Valami módon meg kellene oldani :

1) még az elküldés előtt az OEP ellenőrző programja szerint a jelentéseket leellenőrizni.

2) ha van hiba, a hiba kódokat lefordítani gyakorlati tanácsokra a javítás elvégezhetősége érdekében.

Ilyen hiba listát eddig is kaptunk,csak postán.Az OEP lelkesen csatolt is hozzá ˝segítséget˝ ,de ez alapján is reménytelen volt a helyzet. Ezért többnyire figyelmen kívül is hagytuk ezeket a hiba listákat. Eddig semmi szankciót nem tapasztaltunk ez miatt.

De érdekelne a megfejtés![bizonyt]

Heti jelentéssel kapcsolatosan valóba kaptam már hibalistát de az egészen más volt és számomra is értelmezhető.

Változás jelentéssel kapcsolatosan még soha , ez nekem új volt, a megfejtéshez kellett két délután meg némi külső segítség, a javításhoz "egy" másodperc

Gál Andi
Thursday, February 3, 2011 10:04:25 AM
Ráébredtünk,hogy az OEP felé nem praktikus a privát e-mail címet megadni,mert ez helyettesítéskor gondot jelenthet.Lehet e-mail cím változtatást kérni az OEP-től? Ha igen,hogyan?
Varga Sándor
Thursday, February 3, 2011 10:27:35 AM
Törökbálint wrote:

Ráébredtünk,hogy az OEP felé nem praktikus a privát e-mail címet megadni,mert ez helyettesítéskor gondot jelenthet.Lehet e-mail cím változtatást kérni az OEP-től? Ha igen,hogyan?

Ezt sajnos nem tudom megmondani. Valószínűnek tartom, hogy igen, de a hogyant az OEP tudja megmondani.

Kérem, ha valakinek van ilyen tapasztalata ossza meg velünk.


Varga Sándor
Varga Sándor
Thursday, February 3, 2011 12:07:04 PM
Szeretnénk az e-jelentéssel kapcsolatban tájékoztatni tisztelt orvos partnereinket, hogy a korábban is jelzett nehézségek és problémák ellenére, az e-jelentés visual Ixdoki programba történő beépítése az első pillanattól fogva fontos számunkra, s a fejlesztés teljes erővel folyik most is.

Az orvosi programok fejlesztőinek erre a célra az OEP egy ún. teszt környezetet biztosít, ami azonban egyelőre sok tulajdonságában nem egyezik az éles környezettel. Így pl. egyáltalán nem tesztelhető a jelentések javítása. Az éles rendszer tapasztalatai alapján az OEP folyamatosan változtatja azt, ami szükséges, de természetesen szintén jelentősen lassítja a fejlesztést. Mint azt korábban is írtuk, folyamatosan jelezzük a problémákat az OEP-nek. Az levelező-lista szerint egyébként a többi egészségügyi program-fejlesztők is hasonló gondokkal küzdenek.

A mi célunk természetesen az e-jelentést olyan formában beépíteni a visual Ixdoki programba, hogy annak használata az orvosok számára a lehető legkényelmesebb, legegyszerűbb legyen, s ide tartozik a fellépő hibalehetőségek kezelése is. Az OEP által visszaadott hibakód és –üzenet ugyanis sok esetben teljességgel értelmezhetetlen az orvos számára.

Éppen ezért dolgozunk olyan megoldáson, amely mindezeket magában foglalja, viszont ez a tisztázatlan problémák, hibás működések miatt láthatóan elhúzódik. Ugyanakkor ezzel együtt sem tartjuk jónak villámgyorsan kiadni egy funkcionalitásában, kezelhetőségében nem megfelelő verziót, különösen, mivel az e-jelentés használata csak júniustól kötelező. Ide tartozik az is, hogy bár erre nem minden orvosi program fejlesztői érzékenyek, az e-jelentés adatvédelmi és finanszírozási szempontból is nagyon érzékeny területet érint, így igyekszünk a legkörültekintőbben eljárni. Mindehhez az Önök megértését és türelmét kérjük.


Varga Sándor
Varga Sándor
Thursday, February 3, 2011 12:11:31 PM
Az elkészített jelentések kapcsán visszaküldött hibalisták valóban egy sajátos logika szerint készülnek. Maga a lista nem változott alapjaiban az e-jelentés bevezetésével, csak a hibakódok. Megpróbálom röviden összefoglalni a jelentés felépítését, és ezen keresztül a lehetséges hibákat és javításukat. Azt már most tudom, hogy a rövid az itt nagyon relatív. Azt mindenesetre szükséges leszögezni, hogy a jelenelgi formátum (pdf fájlként küldik a hibalistát) nem teszi lehetővé, hogy ezt a program feldolgozza.

A jelentés felépítése:

Az ellátások egy-egy sorban jelentődnek, ezek a B300-as sorok. Ebben többek között szerepel egy TAJ szám, amiből tudható, hogy mely paciens ellátása, és egy naplószám (BN szám), amiből tudható, hogy ez mikori ellátás. A naplószám első 4 számjegye adja meg a hónapot és a napot, pl. 0121xxxxx a január 21-i ellátás.

Az összes többi jelentés tétel is tartalmaz naplószámot (BN szám), így tudja az OEP, hogy az adott ellátáshoz melyik BNO kód (B301 sorok), továbbküldés (B302), recept (B303), közgyógy (B304), szűrés (B308), gondozás (B309), utazási utalvány (B311) és oltás OENO (B312) tartozik.

Ez alapján két alapvető hibatípus különböztethető meg.

Az egyik, ha valamilyen adat valóban hibás.

pl.: 3XX05 – Hibás BNO kód. Ebben az esetben olyan BNO kód került a jelentésbe, ami nincs benne az OEP által kiadott BNO törzsben.

Általában ezekből van kevesebb.

A másik, és egy „átlagos” hibalista ebből tartalmaz többet, ha egy adathoz tartozó másik adat hibája miatt nem feldolgozható.

pl.: 30124 – 301-es sorhoz nincs 300-as pár.

Ez csak úgy fordulhat elő, hogy az ellátást jelentő 300-as sort, hiba miatt nem fogadta el az OEP beolvasó programja, így az ahhoz az ellátáshoz a naplószámmal „kötődő” adatokat sem tudja feldolgozni. Itt az adott BNO kódot nem tudja ellátáshoz párosítani.

Minden ilyen esetben magát az alap hibát kell javítani. Erre az alábbi megoldást javaslom.

A hibalistában keressék meg az ehhez a sorhoz tartozó TAJ számot és naplószámot. Ugyan ebben a listában találni kell egy olyan tételt, ami már a kérdéses 300-as sorra vonatkozik, ugyan ezzel a TAJ számmal és BN számmal. Itt megtalálható a konkrét hiba, pl. 30026 – Nem létező térítési kategória kód. A programban ki kell választani az adott TAJ számú paciens „hibás” ellátását, majd a jelzett adatot – itt térítési kategória – javítani.

Sajnos a hagyományos módon leadott jelentések és az ejelentésen keresztül beküldöttek esetén ugyan azt a hibát más kóddal jelöli az OEP, így nem adható olyan egységes „kulcs”, ami mindkét esetre érvényes.

Remélem sikerült érhetően fogalmaznom.


Varga Sándor
Fehérvári
Friday, February 4, 2011 4:33:13 PM
vargas wrote:

Törökbálint wrote:

Ráébredtünk,hogy az OEP felé nem praktikus a privát e-mail címet megadni,mert ez helyettesítéskor gondot jelenthet.Lehet e-mail cím változtatást kérni az OEP-től? Ha igen,hogyan?

Ezt sajnos nem tudom megmondani. Valószínűnek tartom, hogy igen, de a hogyant az OEP tudja megmondani.

Kérem, ha valakinek van ilyen tapasztalata ossza meg velünk.

Igen,lehet.:kiss.jozsef@oep.hu e-mail címre kell küldeni 3 fontos dolgot:az OEP regisztrációs kódot,a régi és új e-mail címet,és kérni kell egy cserét.A válasz ennyi lesz:kész.

Varga Sándor
Friday, February 4, 2011 4:55:50 PM
Fehérvári wrote:

vargas wrote:

Törökbálint wrote:

Ráébredtünk,hogy az OEP felé nem praktikus a privát e-mail címet megadni,mert ez helyettesítéskor gondot jelenthet.Lehet e-mail cím változtatást kérni az OEP-től? Ha igen,hogyan?

Ezt sajnos nem tudom megmondani. Valószínűnek tartom, hogy igen, de a hogyant az OEP tudja megmondani.

Kérem, ha valakinek van ilyen tapasztalata ossza meg velünk.

Igen,lehet.:kiss.jozsef@oep.hu e-mail címre kell küldeni 3 fontos dolgot:az OEP regisztrációs kódot,a régi és új e-mail címet,és kérni kell egy cserét.A válasz ennyi lesz:kész.

Köszönjük a segítséget ! [nagyonok]


Varga Sándor