IxCardiorisk©
ÚJ KARDIOVASZKULÁRIS MODUL AZ ALAPELLÁTÁSBAN!
Kedves Kollégánk!
Mivel, mi magunk is családorvosok vagyunk, és régóta használjuk a visual Ixdoki programot tudjuk, hogy milyen szempontok segíthetik munkánkat.
2010 nyarán az infomIx Kft. fejlesztői, szakmai tanácsainkkal és ötleteinkkel megalkottak egy modult. 2011 februárjában mintegy 3000 háziorvosi praxisban kapták kézhez és kezdték használni.
Segítségével lehetőség nyílik az eddig nehezen felismerhető betegek megtalálására. Olyan tünetmentes, de magas és/vagy halmozott rizikójú betegek kiszűrése a cél, amely nagyban segíthet a prevencióban. De, lehetőség van a praxisban már ismert kardiovaszkuláris kockázattal rendelkező betegek, korszerű gondozására is.
A családorvos mindennapjaiban a megelőző és a gyógyító feladatokon túl egyre több időt és energiát igényel az adminisztrációs tevékenység. Ennek egy része a betegellátás lépéseinek rögzítése, a másik része a jelentési kötelezettségek teljesítése.
Alapvető követelménye tehát számítógépes dokumentáló programjainknak, hogy e kettős célnak megfeleljenek. Kérdés, hogy a növekvő ellátási igényeknek (pl. kardiovaszkuláris szűrések), valamint a finanszírozó újabb követelményeinek (pl. indikátor rendszer), megfeleltethetők-e a szoftverek, a növekvő igényekkel felhasználóbarát maradhat-e a program?
Az IxCardiorisk© modul csatlakozik a korábbi visual Ixdoki programhoz, az ellátó orvost figyelmezteti a rizikószűrés elvégzésére. A szűrőmodul megnyitásakor a program a szükséges, - már korábban rögzített adatokat -, automatikusan beemeli. Több szempont szerint értékeli a kockázatokat (SCORE, Framingham, Reynold), személyre szóló tanácsadást nyomtat, illetve egy kalkulátor segítségével a változások eredményét is közvetíti a páciens és a kezelő orvos felé.
Újítás, hogy a modul kitöltésével a finanszírozó felé jelentendő szűrési tevékenység panel is feltöltésre kerül, annak teljes kitöltése is megoldható, majd a havi jelentésbe természetesen továbbküldhető.
A program folyamatos használata teljes praxis rizikóállapot feltérképezést jelenthet. Hatékonnyá teheti a prevenciós munkavégzést, folyamatos visszajelezést ad betegnek, orvosnak. Megkönnyíti az adminisztrációs terheket, hiszen több jelentési kötelezettség egy adminisztrációs folyamattal elvégezhető.
Szeretnénk, ha a mindennapos szűrési, gondozási tevékenységen túl a program-adta lehetőségeket kihasználnánk. Elképzelésünk szerint, kialakulhatna egy országos adatbank, mely bőséges lehetőséget kínálna kutatásokhoz, tudományos munkákhoz, statisztikai elemzésekhez, népegészségügyi programokhoz.
Ezt a SE. Családorvosi Tanszéke menedzselné, természetesen a többi Családorvosi Tanszékkel együttműködve.
Az azonos programot használók együttes adatelemzése adatbankok, betegregiszterek létrehozását segíthetik. A prevenciós munka hatékonyságát is nyomon követhetjük.
A távlatokban kiváló lehetőség nyílhatna tanszékek, tudományos társaságok közös munkájához, együttműködéséhez, célirányos kutatásokhoz.
Kérlek, ha kedvet érzel a közös munkához, úgy csatlakozz csapatunkhoz! Jelentkezz nálunk!
Elérhetőségeink:
Dr. Ádám Ágnes Dr. Antalics Gábor a modul szakmai megálmodói és managerei
T: 06-20-9514-776 T: 06-30—9400-425
Email: dradam@dradam.hu antalg@hdsnet.hu