Az e-Jelentés megvalósításával kapcsolatban sok elismerést kaptunk felhasználóinktól, amit ezúton is köszönünk. Természetesen több észrevétel, javaslat is érkezett, ezek alapján tovább finomítjuk a rendszert.
Ennek kapcsán szeretnénk megosztani Önökkel azokat a tapasztalatokat, visszajelzéseket, melyek a 2008 őszén megfogalmazott céljaink és azok megvalósulásával kapcsolatosak.
Akkor szerettük volna elérni, hogy felhasználóink a már a program fejlesztéseknél megszokott színvonalnak megfelelő kiszolgálást kapjanak. Ennek alapvető része volt a kommunikáció és a kapcsolattartás fejlesztése. Ennek érdekében arculat váltás történt a honlapunkon, az addig használt infomix blogot felváltotta a fórum. Kis létszámú, „emberközeli” találkozókat szerveztünk országszerte, és azóta is folyamatosan látogatjuk felhasználóinkat a rendelőkben. A fontosabb változásokhoz bemutató videókat készítettünk, illetve különböző, a program és a külső modulok használatát segítő leírásokat, telepítőket tettünk elérhetővé a portálunkon. A megnövekedett igények kielégítéséhez természetesen a technikai háttér is bővítésre került. És ami talán a legfontosabb, kollégáinknak rendszeres vizsgákkal egybekötött továbbképzést tartunk. Ez kiterjed a szakmai tudás bővítésére és a kapcsolattarásra, kommunikációra is.
A hosszú bevezető után következzen a lényeg, ami miatt ez a tájékoztató íródott. Kíváncsiak voltunk, hogy a számok alapján látható-e változás. Az írásos visszajelzések mindenesetre jelentős javulást mutatnak. Az előzőekhez képest több köszönő, és kevesebb bíráló üzenetet kapunk. Persze továbbra is szeretnénk, ha minden, programmal, számítógéppel kapcsolatos problémájukat jeleznék felénk, mert így tudjuk azokat orvosolni.
Mivel minden változtatás az első időszakban csak kis mértékben eredményez értékelhető változást 2011 első negyedévének adatait hasonlítottuk össze az előzőév hasonló időszakával.
A portálon tett látogatások és a verzió letöltések száma minimális (kb. 10%) emelkedést mutat. Ennek egyrészt a felhasználóink számának növekedése, másrészt a DOS alapú rendszerről visual-ra váltók az „okozói”. Ez 2011-ben havonta több mint 10 000 látogatót és közel 6000 verzió letöltést jelent.
Habár már az említett időszaktól elérhetőek voltak különböző bemutató videók és leírások a portálunkon, de ebben a tekintetben jelentős áttörést az idei év hozott. Reméljük ez annak is köszönhető, hogy sikerült megtalálnunk azt a stílust, ami már érthetővé és nézhetővé teszi az így elérhető anyagokat. Az előző mutatóhoz képest 470%-os a növekedés, tehát majdnem ötször annyian veszik igénybe ezeket a segítségeket, mint az előző évben. Ez idén kb. 5000 letöltést jelent havonta.
Emellett a fórum hozzászólások száma is 60%-os emelkedést mutat. Örülünk minden egyes új hozzászólónak. Minél többen mondják el a véleményüket, annál jobb lesz a rendszer. A fórumunkon jelenleg havi 200 hozzászólás az átlag.
Mindezek mellett természetesen folyamatosak a telefonon és emailen (néha levélben vagy faxon) érkező visszajelzések, segítség kérések, és már több mint 100 felhasználónknál jártunk személyesen az e-Jelentés beállítása kapcsán (miközben több száz beállításban segítettünk telefono, emailben). Fontos megjegyezni, hogy jelenleg a visual Ixdoki az egyetlen rendszer a piacon, ahol az e-jelentés leadása teljes egészében az orvosi programból történik, nincs szükség az OEP honlapjára történő bejelentkezésre.
Reméljük, nem csak mi, Önök is úgy érzik, hogy jobb a csapat által nyújtott minőség, a megnövekedett mennyiség mellett is. Kérjük, továbbra is jelezzék felénk az észrevételeiket. Itt az irodában mindig jobb a hangulat, ha tudjuk, sikerült egy felmerült problémát vagy fejlesztési kérést úgy megoldani, ahogy azt az orvosaink kérték.
Edited by user
Thursday, April 7, 2011 5:06:46 PM
|
Reason: Not specified