hosi
  • hosi
  • Veterán (Szint 20 - Max)
Tuesday, May 19, 2009 2:24:21 PM
kaprinai wrote:

Nekem is ugyanezt csinálja. A4 fekve formátumot használtam. Ha az igazítással elvittem kicsit a bal oldaltól a recept képét, akkor 1 receptre nyomtatott mindent, de elcsúsztatva a recept fejléce felé., szóval használhatatlan lett. Kérdésem:

miért nem lehet receptméretű formátumot kreálni, ahol a papírméret a recept mérete. Miért kell az A akárhányashoz viszonyítani mindig. A lézernyomtatók feltételezem, hogy tudják kezelni a más formátumokat is, nemcsak az A 4-5-t.

Az elnevezés is zavaró (legalábbis nekem) mert A4 fekvő alatt én a fekvő a4-es lapot érteném, miközben itt az álló a4-esen fekvő receptet értjük.

Nekem HP M1120 MFP nyomtatóm van.

Van még mit javítani ezen a receptformátumon és szerkesztőn.

Azért nem lehet receptméretű nyomtatványt kreálni mert a forgalomban lévő nyomtatók kis százaléka tud csak egyedi papírméretet fogadni. Magyarán a lehetősége sincs meg, hogy egyedi méretet használjon. Hiába alakítunk ki egyet, amit a nálunk lévők tudnak, ha a felhasználónál nem ilyen van, akkor nem tudja használni. A baj nem is ezzel van!

A probléma a következő: nemhogy az egyedi, de a szabványos papírméreteket is máshogy kezelik a nyomtatók, ezért lehetséges, hogy egyes nyomtatókon még kifér valami, másokon meg már lelóg/szétvágja a nyomtatást. Sajnos a nyomtatók nem a teljes lapra képesek nyomtatni, van egy un. nyomtatási terület amin kívül már nem. Ez lehet a margó beállítás függvénye, de egy bizonyos érték alá nem lehet menni. Ez a terület nyomtató fajtánként más és más lehet. Sajnos pont a fekvő recepttel kapcsolatban is ez lehet a probléma. Az új vény hossza az A4 papír szélessége. Ha hozzámérik látható, hogy a vonalkód már igencsak a nyomtatható terület szélére kerül. elképzelhető, hogy bizonyos nyomtatók ide már nem képesek nyomtatni. Az hogy miért a gyógyszernél vágja ketté és miért nem a vonalkódot dobja át másik lapra már más kérdés, de sajnos az eredmény szempontjából ígyis-úgyis baj.

Természetesen leteszteljün a nálunk lévő nyomtatókkal a jelzett problémákat és közzétesszük...


Hostyánszki László
hosi
  • hosi
  • Veterán (Szint 20 - Max)
Tuesday, May 19, 2009 4:39:36 PM
Megkérdeztem kollégáimat. A nálunk lévő teszt nyomtatókkal több százas nagyságrendű nyomtatási teszteket végeztek. Tesztelték egyesével, sorozatban, valamennyi formátummal. Az itt lévő nyomtatóknál a jelzett problémák nem jelentkeztek. Amennyiben rendelkezésünkre bocsátják az Önök által használt -nem megfelelően működő- készülékeket, a teszteket azokon is elvégezzük.
Hostyánszki László
Kharon
Tuesday, May 19, 2009 6:36:12 PM
Kipróbáltam azért a nyomtatást, még ha nem is jó helyre nyomtatott. Hát elkeserítő az eredmény attól függetlenül is, hogy nem jó helyre nyomtat, mert az feltételezhetően megoldható valahogy. Ez olyan iszonyat lassú, hogy a valós életben kivitelezhetetlen lesz vele egy rendelés. 10 recept kinyomtatása a Hp MFP1120-vel 1:14:9 -be telt. Ez rengeteg. Annak az idiótának kellene így dolgoznia aki ezt kitalálta. (Fizetésképpen kapna egyszeri 10.000 ft-ot)

A tesztelést úgy kell érteni, hogy én elviszem a nyomatómat Önökhöz és ott kipróbálják? Mert az elég valószínűtlen, hogy én ezt oda elcipelem. Majdcsak valahogy sikerül beállítani!? Akár logmeinen keresztül, vagy valahogy...

Varga Sándor
Tuesday, May 19, 2009 7:42:02 PM
Pár információt szeretnék megosztani mindenkivel, aki elkezdte az új vényformátumok nyomtatását, illetve úgy gondolta, idejében kipróbálja a nyomtatóját. Igazából ezekkel szerettem volna megvárni a holnapi napot, amikor is véget érnek az általunk tervezett tesztek, de mivel sok észrevétel került már fel ezzel kapcsolatban inkább gyorsan közzéteszem.

A papírméretről:

A lézer nyomtatók szinte kivétel nélkül úgy működnek, (és csak azért írom a kivétel nélkült, mert bár én nem találkoztam még ilyennel, de rengeteg típus kapható és nem próbáltunk ki mindent), hogy ha valamilyen egyedi lapméretű nyomtatási feladatot kapnak, azt a lapméretet követelik a lapadagolóba. És itt nem konkrétan a papír méretre gondolok, hanem a készülék beállítására. Tehát ha az a méret nem kiválasztható a nyomtatón, akkor csak nagy nehézségek árán, sok-sok gomb nyomogatással lehet rábírni a készüléket, hogy mégis kinyomtassa. Ez a típusok egy részén olyan szintű, hogy a nyomtató gombjainak nyomogatását laponként kell megtenni. Ezért van az, hogy amikor nyomtatunk, akkor valamilyen, a nyomtatók által ismert szabvány papírméretnek megfelelő nyomtatási feladatot adunk ki. Az csak egy tájékoztató jeleggű adat, hogy mi ezt a kiküldött papírméretet szerepeltetjük a nyomtató (itt vény) formátum nevében.

Ebből következően márkánként és típusonként eltérő lehet a nyomtatás:

A nyomtató egyáltalán nem nyomtat: a készülék túl "inteligens", felismeri, hogy a kiküldött nyomtatás mérete, és az általa tárolt papír mérete eltér. Ha a nyomtatónál van olyan lehetőség, akkor ez a funkció kikapcsolható. Abban az esetben, ha ez nem megoldható, akkor már csak egy lehetőség van. Ez nem túl felhasználó barát. A nyomtató programját annyi példányban kell feltelepíteni a számítógépre, amennyi nem szabvány méretű nyomtatványt használnak (recept, tp papírok stb.), plusz egy, a normál nyomtatásoknak. Minden egyes ilyen nem szabvány méretű nyomtatványt az adott nyomtató programban be kell álítani, a nyomtatónként megadható 1 db egyedi papírméretnek. A visualban minden nyomtatáshoz azt a "nyomtatót" kell használni, ami az adott papírmérethez van állítva.

A nyomtató néha hibásan nyomtat: habár ezt itt egyik típussal sem sikerült produkálni, de a gyanúm az, hogy bizonyos lapszám után, mivel az új vény szélessége éppen a lézer nyomtatók görgőtávolságának határán van, a felmelegedett nyomtató papír továbbítása megváltozik. Ezáltal maga a nyomtató érzékeli úgy, hogy az adott lapra nem fér el a nyomtatás.

A nyomtatás az első recept után szünetel, majd lényegesen lassabban folytatódik: ha jól sejtem ez a jelenség Kaprinai dr-nál is. Ez egyenlőre, tudomásunk szerint a HP lézer nyomtatók sajátossága. Az elmúlt két napban nálunk járt a HP magyarország egy képviselője, aki sajnos egyenlőre csak magyarázatot tudott adni, megoldást nem. Miszerint a nyomtató az első papír áthaladásakor érzékeli a papírméret eltérését, és a saját biztonságos működése miatt átvált egy biztonságos nyomtatási üzemmódra. Ez a váltás okozza az első recept utáni megállást, és a többi recept lassabb nyomtatását. Ez utóbbi 9 lap / perc sebesség. Ez típustól függetlenül minden HP lézer nyomtatóra igaz.

És az egyedi lapméretre visszatérve még egy általános tapasztalat, ami szintén típustól független. Abban az esetben, ha az alapbeállítástól eltérő egyedi lapméretet állítunk be egy készüléken, akkor a normál szabvány méretek, csak a nyomtató tulajdonságainak időleges visszaállításával nyomtathatóak. Pontosan ezért, nem csak a recept formátumokkal, hanem az általunk ismert összes nem szabványos, rendelőkben használt űrlappal teszteltünk minden nyomtatót.

Remélem sikerült a hozzászólás hosszúsága ellenére érthető maradnom. Ha nem, kérem jelezzék, megpróbálom pontosítani.

Holnap -szerdán- szeretnénk végre a végleges teszt tapasztalatokat is megosztani mindenkivel, remélem sikerül.


Varga Sándor
dr.mile.gyula@gmail.com
Wednesday, May 20, 2009 11:38:47 AM
Szabad - e kérnem, hogy a teszt eredményén túl olyan információt is megosztani adott nyomtatóval mint :

1) a lapadagoló mennyi recept befogadására képes ?

2) mennyire nehézkes a lapadagoló "kezelése" ?

Hajnalné
Wednesday, May 20, 2009 7:37:38 PM
Hajnalné wrote:

hosi wrote:

Hajnalné wrote:

Bother HL-2140 nyomtatót használunk és a mai napon megkaptuk az új vényeket. Gyorsan nyomtat, de kb. 30perc használat után valamiért elkezdi a receptet 2 receptre nyomtatni. Egyik receptre a beteg adatokat a másikra a gyógyszert.

Közben nem állítunk semmit.

Program hiba vagy nyomtató hiba lehet?

Köszönöm

A probléma megoldásához több kérdésem is lenne. Melyik formátum van beállítva: A4 álló, A4 fekvő vagy A5 álló? A külön nyomtatott vény után már mindegyik külön nyomtatódik ki, vagy csak bizonyos gyógyszerek? Ami külön nyomtatódik ki az egy "sima" listát készítmény vagy esetleg egy magistralis? Ha ugyanezt a készítményt újra felírják akkor szintén külön megy vagy esetleg nyomtató ki-bekapcsolás után már egy vényre?

Nyomtatási képnél A4 álló, de próbáltuk fekve is akkor is 2 rp-re nyomtatott. A receptnél A4 fekvő van beállítva. Rendszer indítás után kb 30rp-t jól nyomtat ki, majd gondol egyet és elkezd 2-re nyomtatni. Sima és magis receptnél is csinálja.

Ha újra felírjuk akkor is 2-re nyomja.

Nyomtató kikapcsolása csak akkor oldja meg, ha a programból is kilépek.

A régi receptet berakva minden rendben működik. 1 nyomtatót használunk és nincs hálózati gép sem.

Köszönöm

Mai napon receptnél A4 álló formátumot állítottunk be és hiba nélkül nyomtat a nyomtató, ha A4 fekvőre állítjuk 2 receptre nyomtat.

Patika jelzett vissza az új receptekkel kapcsolatban: OEP kiemelt 2 receptet, vonalkódban érvénytelen volt az orvos pecsétszáma indokkal. Hogy ez nyomtatási hibából ered-e az nem derült ki.

Dr. Horváth Edit
Thursday, May 21, 2009 12:04:00 AM
Nekem ugyanez volt tegnapelőtt, a patikába levitt új receptemre azt jelezte vissza az OEP,hogy érvénytelen. Otthagytam a receptet, hogy kideritsék, mi az oka, tegnap hivtak telefonon a patikából, hogy tegnapi napon, mielőtt az OEP-et hivták volna, az ismételt ellenőrzésnél már elfogadta a rendszer. Senki nem érti, mindenesetre nagy zűrök lesznek még itt.
Kharon
Thursday, May 21, 2009 8:53:25 AM
Ezt a receptet ilyen azonnal ellenőrzik? Hűha, nagyon beindul ez a remek rendszer. Szuper lesz.
Hajnalné
Thursday, May 21, 2009 10:39:37 AM
És azt is tudni kell, hogy a patikának addig NEM fizeti ki az OEP a kiadott gyógyszer árát, míg be nem mutatják, hogy milyen receptre adták ki.
Kharon
Thursday, May 21, 2009 10:53:38 AM
Tisztelt Felhasználóink!

Elkészültünk a kibővített nyomtatóteszttel. Az elkészült táblázat lényegesen több adatot tartalmaz, mint az előző, ezért a táblázatot ide kattintva  tekinthetik meg.

A táblázatban szereplő árakat bizonyos nyomtatóknál illetve tonereknél a gyártó szolgáltatta, ahol ilyan adatot nem kaptunk, ott az interneten fellelhető árat tüntettük fel. Amelyik adatot egy csillaggal jelöltük, az a gyártó által hozzánk eljuttatott nettó javasolt fogyasztói ár, amelynél kettő csillag, az az interneten általunk fellelt piaci nettó ár.

Amennyiben a táblázat kicsiben jelenne meg, kattintson a képre!

Kharon
Thursday, May 21, 2009 1:17:00 PM
Még a havi terhelhetőségen kívül érdekes lehetne a max élettartam, mert ha pl. a havi terhelhetőség 15.000/hó, az szép, de ha a max élettartama 30.000 akkor az már nem nyerő.

A tesztek szerint mégiscsak a tintasugaras lehet a befutó? Úgy látom az az egyetlen, aminél a lapadagolóba fekve is jól be lehet helyezni és nem csak a kézi lapadagolóba, + ár/recept sem rossz, meg az ára is kibírható. Már csak az össz élettartam a kérdés.

Kharon
Thursday, May 21, 2009 2:13:41 PM
Az új recept nyomtatásakor azt vettem észre, hogy ha odébbhelyezem kicsit ,akkor már ráfér a receptre, de feljebb nyomtat. A vonalkód viszont nagyjából jó helyen van. Ebből arra következtetek (aztán lehet, hogy nem igaz), hogy amikor nem változtatok semmit, akkor a vonalkódot nagyon alulra nyomtatná ld képen 1-es nyíl. Nem lehetne a formátumban a vonalkódot kicsit feljebb helyezni (2-es nyíl)? Akkor talán ráférne 1 receptre a "túl intelligens" nyomtatók esetén is, és nem két receptre akarná nyomni. Lehet persze, hogy ez csak nálam ezeknél a nyomiknál sikerült így, akkor tárgytalan.

UserPostedImage 

Kharon
Thursday, May 21, 2009 2:19:02 PM
Kipróbáltam a samsung lézeren is, hát az még lassabb, ott 1:25 perc volt.
Varga Sándor
Tuesday, May 26, 2009 6:43:35 PM
A nyomtatók használata az orvosi rendelőkben

Az orvosi rendelőkben, az átlag irodáktól eltérően, a nyomtatások túlnyomó többségét nem szabvány méretű papírra történik. Ebből következően az ilyen célra használt nyomtatók egyedi terhelést kapnak, illetve típustól függően a megfelelő üzemeltetés speciális beállítást igényel. Az eddig használt nyomtató típusok közül, az új vény formátum, illetve a 2009. július 1-től kötelező vonalkód nyomtatás miatt, a mátrix nyomtatók használata várhatóan minimálisra fog csökkenni.

A különböző nyomtató típusoknál eltérő problémák, illetve elvégzendő nyomtatási beállítások szükségesek. Sajnos előfordulnak olyan típusok, amelyek az egészségügyben használatos nem szabvány papírméretek miatt nem, vagy csak nagyon bonyolult beállítás, telepítés esetén alkalmasak a használatra.

Fontos még megjegyezni pár általános információt, ami a készülék fenntartási költségeit nagyban befolyásolja. A gyártók illetve a forgalmazók a lézernyomtató festékkazetták kapacitásadatait a tipikus irodai használatnak megfelelő ISO/IEC 19752 szabvány szerint, míg a tintapatronoknál az ISO/IEC 24712/2006 szabvány szerint adják meg. Ezek a szabványok, hétköznapi nyelvre lefordítva azt jelentik, hogy egy adott festékpatronnal, illetve festék kazettával mennyi átlagos A4-es (vagy letter) méretű oldalt lehet kinyomtatni. A szabvány egy erre a célra alkotott dokumentum szabályozott teszt környezetben történő nyomtatását írja elő. A tényleges kapacitásadatok a felhasználás jellemzőitől, illetve a papír típustól függően ettől eltérhetnek. Ez a számadat az orvosi rendelőkben a már említett speciális nyomtatási feladatok miatt a megadott értéktől jelentősen eltérhet.

Fenntartási költségek:

A lézer nyomtatók esetén a fenntartás, működtetés költségeinél két fontos szempontot kell figyelembe venni. Az egyik, hogy a készülékek döntő többsége a kinyomtatott lapok száma alapján kalkulálja a festékkazetta állapotát, tehát az esetek nagy többségében a pár soros receptek kinyomtatása is ugyan annyiba kerül, mit egy átlagos A4-es oldal. A másik, hogy a lézer nyomtatók egy úgynevezett fényhengert használnak a nyomtatás során, ami típustól függően vagy része a festék tonernek, vagy külön meg kell vásárolni. Ez utóbbi esetben a tonerekhez hasonlóan a fényhengerek is csak meghatározott oldalszám nyomtatására képesek, ennek elérése után azt is cserélni kell, ami szintén emeli a fenntartás költségeit.

Tintasugaras nyomtatók esetén is két fontos szempont az, ami a nyomtatási költséget erősen befolyásolja. Az egyik, hogy azoknál a típusoknál, amelyek színes nyomtatásra is alkalmasak, a színes patron(ok) használata teljes mértékben kikapcsolható-e, illetve hogy milyen nyomtatási minőséget kell beállítani, az olvasható vonalkód nyomtatás érdekében. Ezeken kívül általános tapasztalat, hogy az utántöltött patronokkal a nyomtatás minősége olyan mértékben romlik, hogy sok esetben nem megfelelő a vonalkód minősége.

Papírkezelés:

A lézer nyomtatók esetén nagyon fontos tulajdonság, hogy a készülék rendelkezik-e automatikus papírméret felismeréssel, illetve, hogy ez a funkció milyen módon változtatja meg a nyomtató működését. A legszerencsésebb olyan típust választani, ami nem rendelkezik ilyen funkcióval, vagy ez teljesen kikapcsolható. Azokat a típusokat, amelyeknél ennek a funkcióknak a kikapcsolása nem megoldható, nem javasoljuk. Régi probléma, hogy lézer nyomtatók esetén az A4-es szélességnél kisebb papírok rendszeres, de legfőképp kizárólagos használata a lézernyomtatókban és festékkazettában levő hengerek idő előtti tönkremenetelét okozhatja. Alkalmi jellegű ilyen használat nem okoz problémát, így nyugodtan lehet kisebb médiákat, például borítékot is nyomtatni a lézernyomtatókkal, probléma csak a rendszeres ilyen jellegű használatkor keletkezhet, ami az orvosi használatban a receptnyomtatás miatt tipikusnak tekinthető.

Erre a problémára nyújt megoldást az OEP által írottak alapján is a receptek fekvő adagolása, mivel így a receptek a teljes A4-es szélességet kitöltik és nem okoznak kárt a hengerekben, azonban ez újabb problémák forrása is egyben. Az új receptformátum is túl keskeny (kevesebb mint 122 mm) ahhoz, hogy a legtöbb gyártó lézernyomtatói hivatalosan is támogassak a fekvő adagolását, mert ehhez minimum 127 mm, de optimálisan 148 mm kellene. Ennek ellenére a tapasztalatok szerint több típuson fekve is átmegy az új recept papír (nem esik be a továbbító hengerek közé), de ez a gyártó, vagy a forgalmazó részéről megerősítést igényel. Nem biztos, hogy a lézernyomtató minden tálcájából képes lesz fekve is felvenni a papírt. Az általunk ebből a szempontból is tesztelt nyomtatóknál a recepteket csak a kézi adagolóból lehetett fektetve kinyomtatni. Ezeknek a lapadagolóknak a kapacitása típustól függően 1 és 50 lap között változik, de az 50 laposnak megadott típusoknál sem tudtunk receptből 35-nél többet megfelelően betölteni.

A tintasugaras nyomtatók esetén a készülékek nagy többségénél nem okoz problémát sem az álló, sem a fekvő formátumú recept nyomtatása, viszont a nyomtatók alap felszereltsége általában csak 1 papíradagoló tálcát tartalmaz. Vannak olyan típusok, ahol plusz lapadagoló vásárolható, illetve természetesen léteznek két adagolóval rendelkező készülékek is. Fontos a vásárlás előtt meggyőződni arról, hogy a nyomtató lapadagolója a lézer nyomtatókhoz hasonlóan rendelkezik-e valamilyen papír határoló eszközzel. Ha van benne ilyen, akkor fontos, hogy ez beállítható-e a recept, illetve az egyéb nyomtatni kívánt nyomtatvány méretére.

A fentiekből láthatóan sajnos minden szempontból megfelelő nyomtatót nem találtunk. Az ideális az lenne, ha a lézer nyomtatók az alsó nagy kapacitású tálcából képesek lennének a fektetett recept nyomtatására, ezzel biztosítva a készülék megfelelő használatát. A többi egyedi lap nyomtatása a kézi lapadagolóból történhetne. Mivel erre az általunk tesztelt lézernyomtatók egyike sem képes, így több, vagy a nyomtató, vagy a felhasználó számára nem ad tökéletes megoldást.

Abban az esetben, ha a nagy kapacitású tálcából nyomtatnak receptet, azt csak álló formátumban lehet. Így viszont a papír méretéből adódóan a régi vényformátumnál tapasztalt működési probléma, vagyis a nyomtatókban és festékkazettákban lévő hengerek idő előtti tönkremenetele továbbra is fennáll. A használat kényelmesebb, mivel a recepttől eltérő nyomtatásokat a kézi adagolóból, a papírok könnyű és gyors cserélésével meg lehet oldani.

Abban az esetben, ha a kézi adagolót használják fektetett recept nyomtatására, a nyomtató és a toner élettartama megnő, viszont a használat sokkal lassabb, körülményesebb. A kézi adagolóból rövid idő alatt kifogy a recept, mivel ezekbe 50 lapnál kevesebb tölthető be egy időben. A gyári papírtálcából történő nyomtatás esetén a különböző méretű papírok nyomtatása, a papírok cseréjével csak nehézkesen oldható meg.

Mindezek a fent vázolt problémák a nem szabványos papírméretek következményei. Egy esetleges szabvány (pl. A5) receptméret a piacon kapható nyomtatók számára üzembiztosabb, hosszabb élettartamú működést, és lényegesen egyszerűbb kezelést biztosítana.

A festékpatron és festékkazetta kapacitás szabványai:

Az ISO/IEC 19752 sz. és a ISO/IEC 24712/2006 sz. szabvány szigorú módszereket állapít meg a nyomtatók kapacitásának megállapítására, beleértve az alábbi fő rendelkezéseket:

Szabványos tesztdokumentum: Szabványos oldal nyomtatása szabályozott környezetben, a nyomtató alapértelmezett beállításaival. Ez biztosítja, hogy a beállítások konzisztensek maradnak a különböző tesztesemények során, valamint függetlenek a platformtól vagy a papírmérettől. A tesztdokumentum Letter és A4 papírméretek esetén is használható.

Tesztelt patronok száma: Minden egyes patrontípusból kilenc darab kerül tesztelésre, lehetővé téve a legalacsonyabb várható kapacitásra vonatkozó megbízható becslések tételét, 95%-os statisztikai koincidenciával.

Az életciklus világos és objektív meghatározása: A patron kapacitásának meghatározása olyan mérések során, amelyek a használható oldalak alapján felállítanak az életciklusra vonatkozó kritériumot, tükrözve a gyártók arra vonatkozó javaslatait, hogyan kell kezelni az életciklusuk vége felé közeledő nyomtatópatronokat (például, hányszor kell megrázni őket). Ezeket a javaslatokat úgy alakították ki, hogy tükrözzék a végfelhasználói viselkedést.

Nyomtatók száma: A nyomtatópatronokat három különböző nyomtatón kell tesztelni (mindegyik nyomtatón három nyomtatópatront) a nyomtatók eltérései miatti különbségek kiküszöbölése érdekében.

Ellenőrzött környezet: A nyomtatási környezetnek szabályozottnak és konzisztensnek kell lennie, mivel a hőmérséklet és a páratartalom változásai hatással vannak a nyomtatópatron kapacitására.

Hogyan számítják ki az oldalkapacitás értékét?: Az ISO-szabvány szerinti hivatalos oldalkapacitás-érték nem lehet magasabb a megállapított átlagérték alsó 90%-os megbízhatósági szintjénél. Kilenc festékkazetta tesztelése esetén a maximális ISO-oldalkapacitást a következőképpen kell kiszámolni: ISO-oldalkapacitás = átlagos oldalkapacitás – (1,86 * (oldalkapacitás szórása / 3))

A kapacitás mérésénél használt teszt dokumentum:

UserPostedImage


Varga Sándor
Dr. Hanyecz Vince
Wednesday, May 27, 2009 1:24:13 AM
http://www.hwsw.hu/hirek/42145/recept-szamla-veny-nyomtatas-tintasugaras-lezer-matrix.html 

Cikkből idézet:

Új formátum jön, milyen nyomtatót vegyünk?

Az eddig használt belépő szintű lézernyomtatók álló formátumú befűzés mellett továbbra is használhatók maradnak, ám fekvő formátumban a legtöbb ilyen készülék nem képes a papírtálcából felemelni az előre nyomott vényeket. Bár a legtöbb belépő kategóriás lézernyomtató tartalmaz egylapos kézi adagolót, annak használata nem csak macerás, de igen nagy fegyelmezettséget is kíván. A nem precízen adagolt lap könnyen elfordul, a papírelakadás miatti időkiesés feltarthatja a rendelést és felesleges stresszhelyzetet teremt.

Az előzetes tesztek alapján ugyan a felhasználási terület nem igényli a nagy teljesítményt, mégis a kis munkacsoportos nyomtatók tűnnek a legmegfelelőbb választásnak az új receptek nyomtatásához. Ezeken a készülékeken a kézi adagoló kapacitása általában 50 lap körüli, ami az előre nyomott média mellett 30-40 recept egyidejű befűzését teszi lehetővé. Ez lényegesen gördülékenyebbé teszi majd a betegellátást, hiszen több recept gyors kinyomtatása is könnyedén megvalósítható külön beavatkozás nélkül. A hagyományos, általában 250 lap kapacitású papírtálcában elfér a szokásos A4-es papír, amire a vizsgálatok eredményei, a zárójelentések vagy a levelezés is könnyedén kinyomtatható, immár beégés nélkül. A nagyobb terhelésre kalibrált nyomtatók ráadásul gazdaságosabban is fenntarthatóak, nem ritkán 7-8000 oldal kinyomtatására alkalmas toner vagy cartridge vehető hozzájuk, amivel drasztikusan esik az egy lapra jutó költség.

A fentiek ismeretében a receptnyomtatáshoz leginkább olyan, kis munkacsoportos lézernyomtató ajánlható, amiben egyszerre található meg a többlapos kézi adagoló és elérhető hozzá gazdaságosabb üzemeltetést biztosító nagy kapacitású kellékanyag, amivel a nyomtató élettartamán belül egyensúlyozni lehet a magasabb beszerzési költséget. Szerencsére minden érintett bőséges palettáról válogathat, a követlemények alapján ugyanúgy megfelel -- a teljesség igénye nélkül -- a HP LaserJet 2055d, az Epson AcuLaser M2000D, a LED-technológiát alkalmazó OKI 430d,

a Kyocera FS-1300D, vagy a Xerox Phaser 3435DN, utóbbi kettő már éles teszteken is igazolta alkalmasságát

Kharon
Wednesday, May 27, 2009 10:58:44 AM
vargas wrote:

Mindezek a fent vázolt problémák a nem szabványos papírméretek következményei. Egy esetleges szabvány (pl. A5) receptméret a piacon kapható nyomtatók számára üzembiztosabb, hosszabb élettartamú működést, és lényegesen egyszerűbb kezelést biztosítana.

Ezt közölte már valaki azokkal az igen értelmes emberekkel akik kitalálták és tűzön-vízen keresztülvitték ezt az agyamentséget? Az infomix jelezte ezt az OEP, vagy mit tudom én mi felé?

dr.mile.gyula@gmail.com
Wednesday, May 27, 2009 11:16:40 AM
kaprinai wrote:

vargas wrote:

Mindezek a fent vázolt problémák a nem szabványos papírméretek következményei. Egy esetleges szabvány (pl. A5) receptméret a piacon kapható nyomtatók számára üzembiztosabb, hosszabb élettartamú működést, és lényegesen egyszerűbb kezelést biztosítana.

Ezt közölte már valaki azokkal az igen értelmes emberekkel akik kitalálták és tűzön-vízen keresztülvitték ezt az agyamentséget? Az infomix jelezte ezt az OEP, vagy mit tudom én mi felé?

Végül is közölte : Te Webdokis olvasó is vagy , biztosan emlékezni fogsz, hogy pesti kolléga minisztériumi államtitkári szinten is levelezett az "ILLETÉKESSEL" ( a levelezését közre adta a Webdoki oldalain ) és ennek csak annyi lett az eredménye, hogy az eredeti tervezett vényt A5-re hosszították.

dr.mile.gyula@gmail.com
Wednesday, May 27, 2009 11:24:33 AM
Infomixtől kérdezem : Lexmark nyomtatót is teszteltek,leírat szerint alsó tálca ÁLLÓ-ban megy, forgalmazó szerint nem kapcsolható ki a papírméret felismerő automatika, és érdekes módon az alsó tálcáról a régi vényt ÁLLÓ formátumba simán felveszi és nyomtatja , az Új vényt nem. Fekvő helyzetben igen de időnként , elakad, tehát kérdésem : teszteléskor hogyan "bírták rá" a nyomtatót a vény behúzásra és nyomtatásra.Szerintem ugyanis a legkönnyebben kezelhető, gyors, viszonylag olcsó nyomtató lenne de nekem nem sikerül az Új vénnyel munkára bírnom.
Kharon
Wednesday, May 27, 2009 11:34:18 AM
dr.mile.gyula@gmail.com wrote:

Végül is közölte : Te Webdokis olvasó is vagy , biztosan emlékezni fogsz, hogy pesti kolléga minisztériumi államtitkári szinten is levelezett az "ILLETÉKESSEL" ( a levelezését közre adta a Webdoki oldalain ) és ennek csak annyi lett az eredménye, hogy az eredeti tervezett vényt A5-re hosszították.

Ő igen, de ő nem informatikus. Így lett egy A5-s hosszú, de keskeny, és mint a tesztekből kiderült, továbbra is csak problémásan használható formátum.

dr.mile.gyula@gmail.com
Wednesday, May 27, 2009 3:05:01 PM
kaprinai wrote:

dr.mile.gyula@gmail.com wrote:

Végül is közölte : Te Webdokis olvasó is vagy , biztosan emlékezni fogsz, hogy pesti kolléga minisztériumi államtitkári szinten is levelezett az "ILLETÉKESSEL" ( a levelezését közre adta a Webdoki oldalain ) és ennek csak annyi lett az eredménye, hogy az eredeti tervezett vényt A4-re hosszították.

Ő igen, de ő nem informatikus. Így lett egy A4-s hosszú, de keskeny, és mint a tesztekből kiderült, továbbra is csak problémásan használható formátum.

Nagyobb "felhördülés" kell/kellett volna ehhez. Ha elolvastad az OEP új vénnyel kapcsolatos tájékoztatóját akkor értesülhetsz arról , hogy "széles körű egyeztetés" történt és ennek a gyümölcse részben a bevezetés későbbi időpontja részben a vény jelenlegi formába történő módosítása. Még lehet igaz is a széleskörű egyeztetés csak valószínű nem felhasználói hanem "irodai" szinten. Én azért még reménykedem, hogy lesz rendesen fennakadás a júliusi indulást követően. A hét végén Siófokon voltam Gy.gy. kongresszuson - döbbenet ( számomra ) : voltak Kollégák még arról sem tudtak , hogy új vény és vonalkód van/lesz, nemhogy a nyomtatás kivitelezéséről annak nehézségeiről elmélkedtek volna .

dr.mile.gyula@gmail.com
Wednesday, May 27, 2009 5:10:53 PM
kaprinai wrote:

Az új recept nyomtatásakor azt vettem észre, hogy ha odébbhelyezem kicsit ,akkor már ráfér a receptre, de feljebb nyomtat. A vonalkód viszont nagyjából jó helyen van. Ebből arra következtetek (aztán lehet, hogy nem igaz), hogy amikor nem változtatok semmit, akkor a vonalkódot nagyon alulra nyomtatná ld képen 1-es nyíl. Nem lehetne a formátumban a vonalkódot kicsit feljebb helyezni (2-es nyíl)? Akkor talán ráférne 1 receptre a "túl intelligens" nyomtatók esetén is, és nem két receptre akarná nyomni. Lehet persze, hogy ez csak nálam ezeknél a nyomiknál sikerült így, akkor tárgytalan.

UserPostedImage 

Lexmark E250d hasonló a helyzet : ha a név egyéb adatok a helyére kerülnek akkor kettő receptre nyomtat, pontosabban csak a név, lakcím kerül a helyére a többi adat (Kgy számtól kezdve, X , TAJ stb ) már új vényre nyomtatódik ( természetesen itt már nem a helyére.) ezért nem biztos hogy a vonalkód följebb helyezése elégséges lenne. A papír behelyezés az adagolóba meg rögzített így azzal nem lehet manipulálni, azaz a vény igazításon kell csiszolni !

Kharon
Wednesday, May 27, 2009 5:54:10 PM
Választ viszont megint 2 napja nem kapok az infomixtől a felvetésemre. Úgy látszik rossz fát tettem a tűzre, mert ahogy látom csak engem tüntetnek ki a nemválaszolással.
dr.Kovács József
Wednesday, May 27, 2009 8:39:16 PM
A visualix 1.27.xx témánál már jeleztem a gondjaimat az új vényekre való nyomtatás során, de inkább ebben a témában összefoglalnám. Előrevetítem, hogy már csak új típusú vényem van (\:d/ 👏 :-" 🤦 ).

1. A másik témánál jelzett probléma megoldását az 1.27.4-ben megígérték. (lemarad az új vényekről a szakorvosi javaslat keltének és a naplósorszámnak az utolsó karaktere).

2. Ma kénytelen voltam élesben beállítani az új vényeket. Két nyomtatón próbáltam (Canon BJC 250 - tintasugaras, Brother HL 2030 - lézer). Egy sima receptet szerettem volna kinyomtatni, gyári készítmény, a recept szövege 3-4 sor, extra voanlkód NÉLKÜL. A fekve nyomtatás egyik nyomtatónál sem sikerült, mindíg két receptre nyomtatódott ki a készítmény, az elsőre a név és lakcím, a másodikra a többi szöveg. Kipróbáltam mindhárom beállítási lehetőséget (A4 álló, A4 fekvő, A5), a papírforrás minden esetben a lapadagoló volt. A kézi lapadagoló az összes nyomtatómnál egy példányos (nem szeretném használni 🤐 ). A papír befűzéssel nem volt gond, pedig a Brothernél a papírhatároló hátsó eleme fekvő formátumnál nem éri a receptek oldalát, kb. 2 cm-re van tőle, de behúzta a receptet. Álló formátum esetén minden jól nyomtatódik ki, egy receptre, mindkét nyomtató esetében. A vény beállítás új formája egyszerűvé tette az állítgatást.

Csatlakozom Mile doktorhoz: nagy buli lesz július 1-én.

Apropó egy kérdés: van-e jelenleg lehetőség az új típusú vények régi módon történő formázására ?


dr.Kovács József
Kharon
Wednesday, May 27, 2009 9:47:21 PM
A vonalkód feljebb vitele sztem megoldaná a két oldalra nyomtatást, de választ sajna nem kapok.

De, hogy szívás lesz júli 1-től az biztos. Milyen kár, hogy kimaradok belőle (szabi).

Varga Sándor
Thursday, May 28, 2009 10:25:53 AM
A recept mérevel kapcsolatos észrevételeket természetesen eljuttattuk az OEP-hez, javasoltuk hogy az új méret kialakításánál lehetőleg valamilyen szabvány méretet vezessenek be. Sajnos a pontos méret számunkra is csak az után vált ismerté, hogy az OEP az erre vonatkozó információkat közzé tette a honlapján.

A vonalkód helyét és méretét jogszabály és szabványok rögzítik, miszerint: "javasolt minimális vonalmagasság 12 mm (MSZ EN 799:2001 számú szabvány 4.6. pontja alapján). A jelkép előtt és mögött megjelenő világos nyugalmi mező X=0,33 mm esetén minimum 3,4 mm (MSZ EN 799:2001 számú szabvány 4.6.3.1 pontja alapján)". Ettől függetlenül próbálunk megfelelő megoldást találni erre a problémára.

Nálunk a tesztelés során egyetlen esetben sem sikerült a két receptre történő nyomtatást produkálnunk. Amit viszont személyesen tapasztaltam tegnap egy rendelőben. Több féle nyomtatóra, köztük régebbi típusú lexmarkra állítottam (volna) be régi és új típusú receptet. A régebbi lexmark a normál adagolóból nem vette fel az álló receptet. A központi szervizzel konzultáltam. A jelenség oka nem az általunk is sokszor említett papír méret felismerés, hanem egy ahhoz nagyon hasonló ok. Az új recept szélességére állítva a papírhatárolót a papír felvételénél a receptnél szélesebb görgők próbálják meg felvenni a papírt ott, ahol már nem tudják megfogni. A papírhatárolót a receptnél kb. 2 cm-el szélesebbre állítva felveszi a receptet a nyomtató. Így viszont Sajnos a tesztekhez most vásárolható készülékeket kaptunk, amelyeknél ilyen probléma nem jeletkezett. Viszont ezzel a nyomtatóval ilyen beállítás mellett már jelentkezett a két receptre történő nyomtatási probléma. Ezúton is külön köszönet a felhasználónknak, aki hozzájárult, hogy a nyomtatóját kölcsönkérjük további tesztelésre. Reméljük ez is segít a megoldásban.

Pontosan ezért igyekeztünk nem az utolsó napokra hagyni az új vénykek kipróbálásának lehetőségét. Ahhoz, hogy a lehető legtöbb felmerülő problémára fel tudjuk készíteni a rendszereinket szükség van ezekre a visszajelzésekre. Továbbra is várjuk a nyomtatás közben előálló jelenségek leírását. Természetesen plusz segítség, ha az eddigi hozzászólókhoz hasonlóan a pontos nyomtató típust és beállított formátumot is megadják.


Varga Sándor
dr.Kovács József
Thursday, May 28, 2009 11:40:00 AM
kaprinai wrote:

A vonalkód feljebb vitele sztem megoldaná a két oldalra nyomtatást, de választ sajna nem kapok.

De, hogy szívás lesz júli 1-től az biztos. Milyen kár, hogy kimaradok belőle (szabi).

Vonalkód nélkül próbáltam a nyomtatást.

Jó pihenést!!=p~ =p~


dr.Kovács József
dr.Kovács József
Thursday, May 28, 2009 11:43:10 AM
Ma reggel rájöttem, hogy tegnap, mikor próbáltam a fekvő nyomtatást a nyomtató alapbeállítása még álló volt. (Így kaptam két vényt egy helyett). Ma reggel a nyomtató alapbeállítását (Windowsban) átállítottam fekvőre és így csak egy példányt nyomtatott (mindet jó helyre, extra vonalkód nélkül!!).

Nyomtató: Brother HL 2030, formátum A4 fekvő. ( A vényt az oldal aljára kell állítani!!)


dr.Kovács József
dr.mile.gyula@gmail.com
Thursday, May 28, 2009 5:05:59 PM
dr.Kovács József wrote:

kaprinai wrote:

A vonalkód feljebb vitele sztem megoldaná a két oldalra nyomtatást, de választ sajna nem kapok.

De, hogy szívás lesz júli 1-től az biztos. Milyen kár, hogy kimaradok belőle (szabi).

Vonalkód nélkül próbáltam a nyomtatást.

Jó pihenést!!=p~ =p~

Ez nem viszi így a hiba megoldást előrébb : vonalkód nélkül (majd) nem érünk semmit a jó nyomtatással. Vonalkóddal kell helyére kerüljön és egy receptre a nyomtatás. Ehhez már volt a fentebbiekben észrevétel Varga Sándortól , remélem jó úton járnak .

Varga Sándor
Thursday, May 28, 2009 7:57:59 PM
A nyomtató tesztek befejezéseként egy speciális akcióval szeretnénk megkönnyíteni minden infomIx programot használó és - most először - minden orvos munkáját, az általa használt rendszertől függetlenül.

A tesztelések során kiválasztottunk egy készüléket, ami elérhető áron nyújt profi megoldást a rendelőkben.

Akciónk részleteit megtekintheti a honlapunkon. 

A teszt eredményeit már korábbi hozzászólásunkban  ismertettük, de az összefoglaló táblázat ide kattintva újra megtekinthető. 

A táblázatban szereplő árakat bizonyos nyomtatóknál illetve tonereknél a gyártó szolgáltatta, ahol ilyan adatot nem kaptunk, ott az interneten fellelhető árat tüntettük fel. Amelyik adatot egy csillaggal jelöltük, az a gyártó által hozzánk eljuttatott nettó javasolt fogyasztói ár, amelynél kettő csillag, az az interneten általunk fellelt piaci nettó ár.

Amennyiben a táblázat kicsiben jelenne meg, kattintson a képre!


Varga Sándor
gyorgyh
Friday, May 29, 2009 3:45:28 PM
Tiszteletem!

Én informatikusként dolgozom háziorvosi rendelőkben. Amit az új vények nyomtatásával kapcsolatban el tudok mondani, az a következő:

HP LaserJet 1006P ás HP LaserJet 1015 nyomtatókat használunk. A nyomtatók közös tulajdonsága, hogy két papíradagolóval rendelkeznek, egész gyorsan

nyomtatnak recepteket és a tonerből a festék mind a kettőből ömlött a vények álló pozíciójú nyomtatásakor. Az új vényeket fektetve is be lehet tenni az adagolókba,

de ilyenkor érdemes minimum 30-35-öt betenni, mert kevesebbel macerás a behelyezés. A programot az új formátumhoz belőni percek kérdése volt, sokkal egyszerűbb a beállítás, mint a régi vényeknél. Még nem tudjuk, csak reméljük, hogy a festékpor a fektetett módszerrel nem fog a továbbiakban ömleni.

A 'két receptre nyomtatás' hiba nálunk nem jelentkezett.

A mátrix nyomtatók egyértelműen ki fognak halni a rendelőkből, mert túl hosszú ideig tart velük a nyomtatás. Aki eddig tintasugarasat használt, annak azt javaslom, hogy egyenlőre ne dobja ki, várjon egy-két hónapot, hogy összehasonlíthassa mennyive kell több patront használnia az új vényekkel. Mert hogy valamivel több festéket használ majd ezentúl, az biztos.

Hillender György

Szolnok


Hillender György

Szolnok

Similar Topics
Users browsing this topic