T. Infomix!
Az alábbi kéréseim észrevételeim vannak az Ixnet-tel kapcsolatban:
1, Az utóbbi valamelyik frissítés óta a program kikapcsoláskor mindig lekéri a levelezést, ezért állandóan várakozni kell kilépéskor míg ezt megteszi. Ennek sok értelme nincs, jó lenne ezt kikapcsolni, ha lehet.
2, Korábbi visszatérő kérésem, már a Visuálban is, hogy a nagyalakú táppénzes papírra, ne nyomtassunk értelmetlen mondatokat. Most épp egy beteg hozta vissza a papírt, mert nem értették a könyvelésnél hogy mit jelent a szöveg. Ugye azt nyomtatjuk, hogy: "tovább "telen" dátum-tól"
Ez a magyar nyelv szabályai szerint értelmetlen. Miért nem lehet kiírni, hogy "tovább keresőképtelen dátum-tól"? Hely bőven lenne rá a nagyalakú tp papíron.
3, Utolsó kérdésem, hogy az üzemorvosi vizsgálatokat mikortól kell feltölteni az EESZT-be, én még úgy tudom, hogy 2018 november a határidő? Meg lesz ez oldva valamikor?
Üdvözlettel: Dr Bakos János
Kedves doktorúr,
Először is Boldog Új Évet szeretnék kívánni, idén ez az első hozzászólása [mosoly]
Szeretném megköszönni nem csak a mostani kéréseit, hanem az eddig hozzánk eljutatott észrevételeit és kritikáit is, ezek mindig fontosak, hogy az Ixnet még jobb legyen. És persze köszönjük a hozzászólásokban nyújtott válaszait is, amivel a többi fórumozónak segít.
A mostani kérdéseire:
Az email panel működését megnézzük, hogy ez az email kliens, vagy az Ixnet miatt történik így. Igaza van, valóban nincs szükség ilyenkor újabb üzenetek érkeztetésére.
A táppénzes papír esetén ezt még anno így kérték az orvosaink, mert kézzel is csak ennyit írtak rá, ezért így készült el. Mivel van akinek ez így megfelel, ezt a jelenlegi működés megtartása mellett, valószínűleg egy beállítással tudjuk majd megoldani.
A magán - nem TB finanszírozott - ellátások esetén 2018 novembertől csak azoknak kellett csatlakozni a térhez, akik valamilyen implantátum beültetés miatt ilyen adatszolgáltatást márr kellett nyújtaniuk. A többi magán szolgáltatónak, így az üzemorvosoknak is csak későbbi időpontban kell majd csatlakozniuk. Az Ixnet üzemorvosi rendszere is alkalmas már egyébként az EESZT használatára, de annál is szükség lesz először a csatlakozásra. Vagyis a szükséges dokumentumok beküldésére az AEEK felé, akiktől a háziorvosihoz hasonlóan megkapják a csatlakozáshoz szükséges adatokat, és tanusítványt. Ezt követően lehet majd az Ixnetet belül azt a néhány adatot beállítani, ami az EESZT használatához szükséges.