Az Ixferr program kezeléséhez, ill. szükség esetén további bővítéséhez szeretnék segítséget kérni.
Az OSAP jelentés kapcsán több új ponttal bővült a statisztika, melynek nyilvántartása, majd a statisztkába való beemelése számomra nem megoldott.
Az egyik a munkaképességcsökkenésben szenvedők nyilvántartása(rehabilitált betegek száma,igazolt és nem igazolt megváltozott munkaképességűek száma).
A másik a járványügyi szempontból kiemelt munkakörben dolgozók munkaköri bontásban való statisztikája.
Az Ix ferr program Foglalkozáshiegenes adatlapjának használata is nehézkes számomra, mivel egy cégnél ennél lényegesen több szempont is felmerül, mint amennyit a lap tartalmaz. Pl. egy cégnek lehet több telephelye más-más tevékenységgel és ennek megfelelően más-más munkahigienes szempotokkal. Vannak munkahelyek, melyek rizikói nem szerepelnek az adatlapon (pl. képernyős munkahely, biológiai veszély,stb) Ha pedig évek során nem változik az adatlap tartama, hasznos lenne az évente csak lemásolni ( mint pl. a dolgozói alapstatusnál lehet).
A foglalkozás egészségügyi látogatások rögzítésére sem találok helyet a programban. Ilyenkor jegyzőkönyvet kell felvennünk, és jó lenne, ha ez is helyet kapna a programban.Hasonlóképpen a jelentésben elvárt előadásokat, azok számát is jó lenne rögzíteni.
Hogy mire gondolok? Egy fogl eü. soft ware reklámjában így olvastam, szeretném, ha az alábbi lehetőségek valamilyen formában itt is kidolgozásra kerülnének:
Mi az amit más (hasonló) programok nem tudnak? Ha röviden szeretnék válaszolni, akkor azt mondanám, hogy a munkahelyi felmérések, a dokumentálás. A program használatával gyorsan és egyszerűen el tudjuk végezni a foglalkozás-egészségügyi szempontból történő felmérést, a biológiai kockázatok becslését (beépítve és kidolgozva a 90 leggyakoribb fertőzésre, betegségre). Külön modul készült a pszichoszociális kockázatok értékelésére. A sablonként adott dokumentációt testre szabhatjuk ízlésünk és a munkahely jellege szerint. Végezhetjük egy-egy személyre szólóan, vagy egy csoportot együtt vizsgálva. Néhány kattintással tetszetős dokumentációt készíthetünk valamennyi területre.
Forgalmi napló, statisztika?
A FogEg programban rengeteg lekérdezési lehetőség van, amit ilyen rövid hírlevélben nem tudnánk felsorolni. A Forgalmi napló adott napra és beállított időponttól-időpőontig megnézhető, kinyomtatható. Egy kattintással lekérdezhetjük a féléves-éves dolgozói/céges jelentést, az évvégi statisztikai modul pedig önmagáért beszél, hiszen minden, programban rögzített adatot meg tudunk jeleníteni, mely ehhez az időt rabló munkához szükséges.