2. A gondozás menüpontban , kik tartoznak a veszélyeztetettek, ill.a betegek közé. (pl. légzőszervi veszélyeztetett-légzőszervi beteg).
Kicsit részletesebben a gondozásokról.
Azt, hogy kiket kell/érdemes a veszélyeztetett illetve a beteg gondozásba felvenni, sajnos én mint informatikus nem tudom megmondani, de ebben remélem a fórumozó orvosaink tudnak majd segíteni.
A program működéséről viszont tudok információt adni.
Maga a gondozás már az előtt része volt a rendszereinknek, mielőtt ezt jelenteni kellett volna, ezért inkább az orvos szakmai adatok beállíthatósága amit le tudok írni.
A program telepítésekor az alap gondozási körök rendelkezésre állnak, de bárki vehet fel saját szakmai megítélése szerint újabb gondozási köröket, és ezeket ugyan úgy teljes értékűként tudja használni, mint ami alapból része a rendszernek.
A Karbantartás - Kezelés költség anyag - Gondozás karbantartás menüpontban lehet a meglévő gondozások adatait módosítani, illetve új gondozási köröket felvenni.
A menüpontba belépve lehet választani a már meglévő gondozási körök közül, vagy az új gombbal lehet új gondozási kört felvenni a rendszerbe.
Az Adatok.kapcsolatok fülön két fontos adat állítható be. Ezek a gondozási körhöz tartozó jelentési kód és a BNO tartomány. A jelentési kódnál az OEP rekordképnek megfelelő adatot kell beírni ha olyan új gondozási kört vesz fel, ami Ön szerint jelentendő. Ilyen lehet pl. a különböző típusú diabetes betegségekhez a gondozások létrehozása. Amelyik gondozási körnél itt nincs adat, az nem kerül jelentésre.
A BNO tartománynál megadható a gondozási körhöz egy vagy több BNO kód tartomány. Ha ez meg van adva, akkor az ellátás ablakba beírt aznapi BNO kódok alapján a program felkínálja a gondozásba vételt, ha az beleesik ebbe a tartományba.
A képernyőhöz tartozik még egy vizsgálatok lap, ahol beállítható, hogy az adott gondozásba felvett paciensek esetén mely labor vizsgálatok és szakrendelői leletek milyen gyakorisággal esedékesek. Ez az információ az infolapra is kitehető, illetve az ellátás ablak mellé beállítható utolsó vizsgálatok panelen is megjeleníthető. Ennek köszönhetően amikor egy ilyen pacienst látnak el, rögtön szem előtt van, hogy a számára a gondozások miatt fontos vizsgálatok utoljára mikor készültek el, illetve piros színnel kiemelésre kerülnek azok, melyek a beállított időszaknál régebbiek, tehát esedékesek.
Edited by user
Wednesday, July 11, 2012 11:27:25 AM
|
Reason: Not specified