MediAT
Monday, March 22, 2021 1:51:26 PM
Originally Posted by: Nagy Attila 

Originally Posted by: MediAT 

Tisztelt Infomix!

Eddig az OMSZ oldalán rendeltem a PCR tesztet, mert eddig nem működött a programból beküldött tesztkérés, nem látták. Most viszont értesítettek, hogy átálltak az online időpontfoglalásra és -ha minden igaz- látják már az E-térbe felküldött teszt kérésünket. Ixdoki programból ha megnyitom a Covid kérőlapot és kitöltést követően az OK gombra kattintok, akkor már fel is került az E-térbe? Gyanúsan gyorsan tűnik el az ablak, eddig bármit, amit E-térbe küldök: recept, beutaló, fert.beteg bejelentő, láthatóan eltart 2-3 (4-5) másodpercig, mire felkerül. A megnyitott laborkérés ablakból "Mégsem" gombra kattintva lépek ki?

Segítségüket köszönöm.

Sziliné Ildikó

Tisztelt Sziliné Ildikó!

A Covid laborkérőt és a laborkérő ablakot is OK-val kell lezárni.

A laborkérés ablakot az alábbi módon töltse ki:

Az Intézet kódhoz: Az OMSZ 9 jegyű azonosítáóját kell írni: 001180968

A választott vizsgálatokhoz pedig a Covid-19 teszt-et

UserPostedImage

A Covid kérőn pedig az adatokat kitöltve az OK-ra kell kattintani és utána a laborkérés ablakon is.

Ha minden rendben akkor OK: BEU beküldés üzenetnek kell megjelennie néhány másodpercen belül.

UserPostedImage

Tisztelt Infomix!

Köszönöm a segítséget,már csak a laborvizsgálatok között nem találom meg a Covid-tesztet. Karbantartásnál kell valamit módosítanom, hogy látszódjon?

kleh
  • kleh
  • Veterán (Szint 20 - Max)
Monday, March 22, 2021 5:04:20 PM
Tisztelt Infomix!

Köremail küldés kapcsán kérdezném, hogy van e arra lehetőség hogy valahogy csoportba szedjem az elküldést (abc vagy számsor) mert sajnos ha az összest kijelölöm kb 100 felett a gmail letiltja a küldést, de végig pörgeti az összes email címet majd hibával zárja a gép küldést. Köszönöm. Kovács-Kléh, ecser.

Nagy Attila
Tuesday, March 23, 2021 8:10:43 AM
Originally Posted by: kleh 

Tisztelt Infomix!

Köremail küldés kapcsán kérdezném, hogy van e arra lehetőség hogy valahogy csoportba szedjem az elküldést (abc vagy számsor) mert sajnos ha az összest kijelölöm kb 100 felett a gmail letiltja a küldést, de végig pörgeti az összes email címet majd hibával zárja a gép küldést. Köszönöm. Kovács-Kléh, ecser.

Tisztelt Kovács-Kléh László dr.!

Sajnos a gmail-nél a külső programból küldött email-ek limitálva vannak így naponta 100 email küldhető.

Megoldás lehet a gmail fizetős szolgáltatása ott 500 email a limit, vagy bármilyen más email szolgáltató ahol nincs limitálva a napi küldött email-ek száma.

kleh
  • kleh
  • Veterán (Szint 20 - Max)
Tuesday, March 23, 2021 8:25:35 AM
Igen a fizetős megoldás egy opció.de a gmail engedi a napi több száz üzenetet csak nem egyszerre.tehát eltudom küldeni mindenkinek,de egyszerre max csak 100 cimnnek. Százasával kattingatom bejelölés céljából az email cimel rendelkezők listáját.egy plusz abc-s leválasztásban már nem lenne olyan nagy a lista és mindet betudnám jelölni egyszerre,mert úgy nem lenne csak mondjuk 75 sor és egybe elmenne.de elfogadom hogy a mostani időszakban a sok kötelező változásra fokuszálnak-amit köszönünk,de hátha egyszer lesz energia ezt is átprogramozni.köszönöm.
MediAT
Tuesday, March 23, 2021 8:45:17 AM
Originally Posted by: kleh 

Igen a fizetős megoldás egy opció.de a gmail engedi a napi több száz üzenetet csak nem egyszerre.tehát eltudom küldeni mindenkinek,de egyszerre max csak 100 cimnnek. Százasával kattingatom bejelölés céljából az email cimel rendelkezők listáját.egy plusz abc-s leválasztásban már nem lenne olyan nagy a lista és mindet betudnám jelölni egyszerre,mert úgy nem lenne csak mondjuk 75 sor és egybe elmenne.de elfogadom hogy a mostani időszakban a sok kötelező változásra fokuszálnak-amit köszönünk,de hátha egyszer lesz energia ezt is átprogramozni.köszönöm.

Nálunk közel 350 e-mail cím van a levelezőlistán, nekem engedi a gmail egyszerre kiküldeni az összes levelet, bár én titkosítva küldöm, lehet ezért sikerül.

Üdv, Sziliné

Somogyi László
Thursday, March 25, 2021 9:25:16 AM
E-Személyi olvasóval kapcsolatos kérdés.

Ha elromlik lehet igényelni valahogy/valahol a cseréjét, vagy kuka és vegyünk magunknak újat? Tud valaki információt erről? (41 490 Ft, ha jól láttam)

Köszönöm.

Gabi
  • Gabi
  • Veterán (Szint 20 - Max)
Thursday, March 25, 2021 9:46:20 AM
Originally Posted by: Somogyi László 

E-Személyi olvasóval kapcsolatos kérdés.

Ha elromlik lehet igényelni valahogy/valahol a cseréjét, vagy kuka és vegyünk magunknak újat? Tud valaki információt erről? (41 490 Ft, ha jól láttam)

Köszönöm.

Kedves László,

Célszerű megkérdezni az OKFŐ/EESZT kontaktcentert, ők biztosan naprakészek ebben a kérdésbe.

MediAT
Friday, May 7, 2021 8:15:52 AM
Jó reggelt!

Másnál sem működik az E-tér?

08:01 - HIBA: SAML jegy ellenőrzés: |STS-9001¦The request was invalid or malformed| [0 db]

08:01 - SAML jegy kérés... [O41198]

Ezt a hibaüzenetet írja ki.

Köszönöm

Sziliné

Varga Sándor
Friday, May 7, 2021 8:21:34 AM
Originally Posted by: MediAT 

Jó reggelt!

Másnál sem működik az E-tér?

08:01 - HIBA: SAML jegy ellenőrzés: |STS-9001¦The request was invalid or malformed| [0 db]

08:01 - SAML jegy kérés... [O41198]

Ezt a hibaüzenetet írja ki.

Köszönöm

Sziliné

A hozzánk befutó hívások szerint nem működik az EESZT. Tegnap este, éjjel egy tervezett karbantartást végeztek, lehet hogy emiatt van még valamilyen működési fennakadás.


Varga Sándor
Ilona
  • Ilona
  • Veterán (Szint 20 - Max)
Friday, May 7, 2021 7:17:01 PM
VisualIxdoki. Névpanel sorai összecsúsztak. Hogyan tudom normál méretre visszaállítani ? Köszönöm szépen a választ ! Ilona
Varga Sándor
Monday, May 10, 2021 8:13:13 AM
Originally Posted by: Ilona 

VisualIxdoki. Névpanel sorai összecsúsztak. Hogyan tudom normál méretre visszaállítani ? Köszönöm szépen a választ ! Ilona

Kedves Ilona,

A paciens választás ablak első soránál lehet a sor magasságot állítani. Az egér kurzort kell a sor elválasztóhoz vinni, és amikor az egér ikonja a képen látható módon megváltozik, akkor állítható a sormagasság.

UserPostedImage


Varga Sándor
Ilona
  • Ilona
  • Veterán (Szint 20 - Max)
Monday, May 10, 2021 9:54:15 AM
Nagyon szépen köszönöm a segítséget ! Üdvözlettel : Ilona
dr.oremus
Tuesday, May 11, 2021 11:01:46 AM
Biztosan lemaradtam valamiről, de nem találom, hogyan kell lejelenteni az EESZTbe a gyógyult Covid betegeket.Emiatt nem küldik a védettségi igazolványokat.

Egyébként nagyon szomorú vagyok, hogy még mindig nincs megoldva az e-beutalás.

Dr.Orémus Marina

Varga Sándor
Tuesday, May 11, 2021 12:04:15 PM
Originally Posted by: dr.oremus 

Biztosan lemaradtam valamiről, de nem találom, hogyan kell lejelenteni az EESZTbe a gyógyult Covid betegeket.Emiatt nem küldik a védettségi igazolványokat.

Egyébként nagyon szomorú vagyok, hogy még mindig nincs megoldva az e-beutalás.

Dr.Orémus Marina

Kedves doktornő,

a visualból a Fertőző betegség bejelentő menüpont segítségével lehet az OSZIR-ba és az EESZT-be is beküldeni az adatokat. Mindkét beküldés külön történik, mivel két külön rendszer felé kell adatot szolgáltatni.

UserPostedImage


Varga Sándor
dr.oremus
Tuesday, May 11, 2021 3:43:19 PM
Igen, de beküldésnél hibaüzenetet ad, pedig a jogosultságoknál is úgy gondolom mindent jól csináltam.A portálon sem engedi a bejelentést. " A kérés nem sikerült"

Köszönettel Orémus Marina

MediAT
Wednesday, May 12, 2021 8:02:24 AM
Másnál sem működik az E-tér?

Ezt a hibaüzenetet írja ki, ilyet még nem láttam:

07:59 - HIBA: SAML jegy ellenőrzés: STS_usernamemotp_request - HttpStatusCode: Unused - A kérelmet megszakították: Nem sikerült létrehozni az SSL/TLS biztonságos csatornát. [https://if.eeszt.gov.hu/STS_OTP] [0 db]

07:59 - SAML jegy kérés... [O41198]

07:59 - OK: SAML jegy eldobás

07:58 - HIBA: SAML jegy ellenőrzés: STS_usernamemotp_request - HttpStatusCode: Unused - A kérelmet megszakították: Nem sikerült létrehozni az SSL/TLS biztonságos csatornát. [https://if.eeszt.gov.hu/STS_OTP] [0 db]

07:58 - SAML jegy kérés... [O41198]

Köszönöm:

Sziliné Ildikó

Varga Sándor
Wednesday, May 12, 2021 8:16:20 AM
Originally Posted by: MediAT 

Másnál sem működik az E-tér?

Ezt a hibaüzenetet írja ki, ilyet még nem láttam:

07:59 - HIBA: SAML jegy ellenőrzés: STS_usernamemotp_request - HttpStatusCode: Unused - A kérelmet megszakították: Nem sikerült létrehozni az SSL/TLS biztonságos csatornát. [https://if.eeszt.gov.hu/STS_OTP] [0 db]

07:59 - SAML jegy kérés... [O41198]

07:59 - OK: SAML jegy eldobás

07:58 - HIBA: SAML jegy ellenőrzés: STS_usernamemotp_request - HttpStatusCode: Unused - A kérelmet megszakították: Nem sikerült létrehozni az SSL/TLS biztonságos csatornát. [https://if.eeszt.gov.hu/STS_OTP] [0 db]

07:58 - SAML jegy kérés... [O41198]

Köszönöm:

Sziliné Ildikó

Kedves Ildikó,

Nem kaptunk tájékoztatót, hogy probléma lenne az EESZT működésével, de úgy tudom, hogy ma lehet időpontot foglalni a 18 év alattiaknak a Pfizer oltásra. Amikor legutóbb volt lehetőség erre az oltásra online időpont foglalni oltópontra, akkor hasonló fennakadások voltak az EESZT rendszerében.


Varga Sándor
MediAT
Wednesday, May 12, 2021 8:22:07 AM
Hétfő óta lehet az adott korosztály oltásaira jelentkezni, már sok gyerekünk jelzett vissza, hogy sikerült. Szóval nem hiszem, hogy ez az ok.

Délutáni rendelésig ha nem oldódik meg, telefonálni fogok.

Köszönöm szépen

Sziliné Ildikó

Originally Posted by: vargas 

Originally Posted by: MediAT 

Másnál sem működik az E-tér?

Ezt a hibaüzenetet írja ki, ilyet még nem láttam:

07:59 - HIBA: SAML jegy ellenőrzés: STS_usernamemotp_request - HttpStatusCode: Unused - A kérelmet megszakították: Nem sikerült létrehozni az SSL/TLS biztonságos csatornát. [https://if.eeszt.gov.hu/STS_OTP] [0 db]

07:59 - SAML jegy kérés... [O41198]

07:59 - OK: SAML jegy eldobás

07:58 - HIBA: SAML jegy ellenőrzés: STS_usernamemotp_request - HttpStatusCode: Unused - A kérelmet megszakították: Nem sikerült létrehozni az SSL/TLS biztonságos csatornát. [https://if.eeszt.gov.hu/STS_OTP] [0 db]

07:58 - SAML jegy kérés... [O41198]

Köszönöm:

Sziliné Ildikó

Kedves Ildikó,

Nem kaptunk tájékoztatót, hogy probléma lenne az EESZT működésével, de úgy tudom, hogy ma lehet időpontot foglalni a 18 év alattiaknak a Pfizer oltásra. Amikor legutóbb volt lehetőség erre az oltásra online időpont foglalni oltópontra, akkor hasonló fennakadások voltak az EESZT rendszerében.

Dr. Hanyecz Vince
Wednesday, May 12, 2021 8:24:29 AM
Nem megy, sikertelen ESZIG inicializációt ír ki.
kleh
  • kleh
  • Veterán (Szint 20 - Max)
Wednesday, May 12, 2021 8:26:28 AM
igen, nem indul a tér. tokennel se...
Bakos J
  • Bakos J
  • Veterán (Szint 20 - Max)
Wednesday, May 12, 2021 8:28:41 AM
Én be tudtam lépni, de recept nem megy fel. Hibajel hasonló.

Dr Bakos

novogradecz
Wednesday, May 12, 2021 8:36:21 AM
Nem indul, hosszú hibaüzenet, nem másolom ide
novogradecz
Wednesday, May 12, 2021 10:02:00 AM
Megjavították, működik.
kleh
  • kleh
  • Veterán (Szint 20 - Max)
Wednesday, May 12, 2021 11:33:24 AM
Tisztelt Infomix !

Egy-két apró kérésem lenne:

- a TP-t megjelenítő oldalon nem e lehet valahova bevarázsolni a beteg lakcímét, mert a papír alapú könyvbe be kell írni és vissza kell nyitogatni így a kartont.

- a kinyomtatott TP-s papíron van egy rubrika, hogy folyamatosan keresőképtelen: ezt hogy lehet ki/be ixelni?

- az ellátási lapon, a fejlécen nálam a beteg test súlya jeleni meg - sok haszna nincs. az életkort nem e lehet esetleg beírni?

Köszönettel, Kovács-Kléh László, Ecser.

Varga Sándor
Wednesday, May 12, 2021 12:11:49 PM
Originally Posted by: kleh 

Tisztelt Infomix !

Egy-két apró kérésem lenne:

- a TP-t megjelenítő oldalon nem e lehet valahova bevarázsolni a beteg lakcímét, mert a papír alapú könyvbe be kell írni és vissza kell nyitogatni így a kartont.

- a kinyomtatott TP-s papíron van egy rubrika, hogy folyamatosan keresőképtelen: ezt hogy lehet ki/be ixelni?

- az ellátási lapon, a fejlécen nálam a beteg test súlya jeleni meg - sok haszna nincs. az életkort nem e lehet esetleg beírni?

Köszönettel, Kovács-Kléh László, Ecser.

Kedves doktorúr,

a lakcímre esetleg megoldás lehet, ha az oldalsó panelekre kiteszi a Paciens adatok panelt. Ehhez elegendő a szalagvezérlőn a panelekre állnia, és ott a Paciens adatok gombra kattintani. Az oldalsó panelen megjelenik, az egeret fölé mozgatva az aktuális paciens kartonjának főbb adatait láthatja.

UserPostedImage

A folyamatos keresőképtelenség rovatba az EMMI februári körlevele szerint akkor kerül X (automatikusan), ha a régi igazolások szerint ez egy kutyanyelv lenne. Akkor nincs X, ha nagyalakút nyomtatnának.

Be tudja állítani, hogy az ablakok fejlécében milyen adat jelenjen meg a paciensről. Ehhez a központi beállításokat kell megnyitni. Itt a háziorvos fülön az alap részben lehet ki-be kapcsolni milyen adatok jelenjenek meg. Ahol van pipa, azok látszódnak.

UserPostedImage


Varga Sándor
dr.oremus
Saturday, May 15, 2021 5:07:03 PM
Több gyógyszer nem szerepel a törzsben,ami a gyógyszertárban kapható, ezért kézzel kell írni a receptet(pl.metoprolol 50 mg több formája).

Köszönettel Dr.Orémus

Varga Sándor
Sunday, May 16, 2021 6:17:48 AM
Originally Posted by: dr.oremus 

Több gyógyszer nem szerepel a törzsben,ami a gyógyszertárban kapható, ezért kézzel kell írni a receptet(pl.metoprolol 50 mg több formája).

Köszönettel Dr.Orémus

Kedves doktornő,

A programban minden készítmény szerepel, ami a NEAK által kiadott hivatalos PUPHA törzsben benne van.

Gyógyszer választás közben, ha ön úgy állította be a gyógyszer keresőt, előfordulhat, hogy nem jelenik meg minden gyógyszer a listában.

Ha a képen pirossal bekeretezett feliratok valamelyike látható Önnél gyógyszerkeresés közben, akkor ezt a beállítást kell kikapcsolni

UserPostedImage


Varga Sándor
MediAT
Thursday, June 10, 2021 11:27:29 AM
Üdv!

Érdeklődnék, hogy a jogosítvány felküldését az EESZT (miniHis) rendszerbe az Ixdoki program tudja-e már? 3 hónapja nem volt jogosítvány kérés, nem követtem nyomon.

Üdvözlettel,

Sziliné Ildikó

Varga Sándor
Thursday, June 10, 2021 11:35:49 AM
Originally Posted by: MediAT 

Üdv!

Érdeklődnék, hogy a jogosítvány felküldését az EESZT (miniHis) rendszerbe az Ixdoki program tudja-e már? 3 hónapja nem volt jogosítvány kérés, nem követtem nyomon.

Üdvözlettel,

Sziliné Ildikó

Kedves Ildikó!

A jogosítvány adatok feltöltése az Ixnetből és a visual rendszerekből is működik.

Mivel a feltöltés a mi rendszerünkből történik, nem szükséges ezeket az adatokat a MiniHis-ben rögzíteni. Fontos tudni azt, hogy a MiniHis rendszer nem az EESZT, az egy önálló alkalmazás, abban csak az ott rögzített adatok láthatók.


Varga Sándor
Panna
  • Panna
  • Haladó (Szint 7)
Tuesday, June 22, 2021 9:16:03 AM
Üdv ! Tegnap valahol láttam hogy lehet jelentkezni a praxisközösséghez tartozó fejlesztések tesztelésére, de most nem találom már. Hol lehet jelentkezni ?
Similar Topics
Users browsing this topic