misidoki
Friday, September 21, 2018 1:01:27 PM
Segítséget kérek,nem tudom használni az IxFer számlázást. A partnerek karbantartáésához kellene Rendszergazda belépő kód, azonban ilyet az IxFerhez nem kaptam, a gazda jelszó csak az Ix Dokihoz érvényes.

Azonkívül érthetetlen, hogy minden vevőnek bankot és bankszámlát kér a számlkázási program, ezt a NAV nem írja elő, hiszen a kézi számlázást enélkül is elfogadják, sőt 1 millió Ft alatt a vevő adószámát sem kell feltüntetni. Így ez a számlázási program teljesen használhatatlan,több időbe kerül így számlázni,mint kézzel, kidobtam a pénzt az ablakon.[azta]

Bakos J
  • Bakos J
  • Veterán (Szint 20 - Max)
Friday, September 21, 2018 9:24:33 PM
Originally Posted by: misidoki 

Segítséget kérek,nem tudom használni az IxFer számlázást. A partnerek karbantartáésához kellene Rendszergazda belépő kód, azonban ilyet az IxFerhez nem kaptam, a gazda jelszó csak az Ix Dokihoz érvényes.

Azonkívül érthetetlen, hogy minden vevőnek bankot és bankszámlát kér a számlkázási program, ezt a NAV nem írja elő, hiszen a kézi számlázást enélkül is elfogadják, sőt 1 millió Ft alatt a vevő adószámát sem kell feltüntetni. Így ez a számlázási program teljesen használhatatlan,több időbe kerül így számlázni,mint kézzel, kidobtam a pénzt az ablakon.[azta]

Mivel az Infomix programjai profiljába ez nincs benne, talán nem számít reklámnak a következő:

Én személy szerint a Naturasoft számlázó programját használom, teljesen meg vagyok vele elégedve. Teljesen NAV kompatibilis, egyszerű használni. Az örök licence 5600 forint, ehhez 1 év terméktámogatás is jár. A rendelőben az Ixnet mellett van fent, ha számlázni kell csak meg kell nyitnom. Korlátlan számban átvihető a program másik gépre, ha áttelepítés szükséges. Van több gépes változata is, ha több helyen is van rendelés. Szerintem megéri.

https://www.naturasoft.hu/szamlazo_program_forint_szamla.php 

Üdvözlettel: Dr Bakos János

UI: Nem kapok semmilyen jutalékot a reklámért, csak jó szándékból ajánlom.

Varga Sándor
Monday, September 24, 2018 8:39:27 AM
Originally Posted by: misidoki 

Segítséget kérek,nem tudom használni az IxFer számlázást. A partnerek karbantartáésához kellene Rendszergazda belépő kód, azonban ilyet az IxFerhez nem kaptam, a gazda jelszó csak az Ix Dokihoz érvényes.

Azonkívül érthetetlen, hogy minden vevőnek bankot és bankszámlát kér a számlkázási program, ezt a NAV nem írja elő, hiszen a kézi számlázást enélkül is elfogadják, sőt 1 millió Ft alatt a vevő adószámát sem kell feltüntetni. Így ez a számlázási program teljesen használhatatlan,több időbe kerül így számlázni,mint kézzel, kidobtam a pénzt az ablakon.[azta]

Kedves doktorúr,

A partnerek (számla címzettek) karbantartása történhet menüponton keresztül a Karbantartás / Kezelés, költség, anyag / Címzett karb. (számla) menüpontban, vagy a számla kiállításakor a Vevő nevén jobb egérkattintással.

Ez utóbbi esetben választhat a már rögzített Vevők közül, vagy beléphet a karbantartásba, ahol új rendszeresen használt Vevő adatot rögzíthet.

Az adószámmal kapcsolatos észrevételének utána nézek, és amennyiben valóban kiállítható ilyen adat nélkül is egy számla, természetesen módosítjuk.


Varga Sándor
misidoki
Tuesday, September 25, 2018 9:19:37 AM
De kérnek bankot és bankszámlát is,és akárogyan kiöltöm mindig hibát jelez, illetve még hiányzó adatot kér.A parnerek karbantartása rész nem jelenik meg a Vevő rovatban.Ha lehet,kérek egy telefonos segítséget,mikor együtt megcsinálnánk egy számlát, ill. a beállításokat.
K.Gábor
Tuesday, September 25, 2018 9:33:56 AM
Originally Posted by: misidoki 

De kérnek bankot és bankszámlát is,és akárogyan kiöltöm mindig hibát jelez, illetve még hiányzó adatot kér.A parnerek karbantartása rész nem jelenik meg a Vevő rovatban.Ha lehet,kérek egy telefonos segítséget,mikor együtt megcsinálnánk egy számlát, ill. a beállításokat.

Kolléganőm rövidesen keresni fogja távelérési időpont egyeztetés céljából!

Varga Sándor
Tuesday, September 25, 2018 9:50:23 AM
Originally Posted by: vargas 

Originally Posted by: misidoki 

Segítséget kérek,nem tudom használni az IxFer számlázást. A partnerek karbantartáésához kellene Rendszergazda belépő kód, azonban ilyet az IxFerhez nem kaptam, a gazda jelszó csak az Ix Dokihoz érvényes.

Azonkívül érthetetlen, hogy minden vevőnek bankot és bankszámlát kér a számlkázási program, ezt a NAV nem írja elő, hiszen a kézi számlázást enélkül is elfogadják, sőt 1 millió Ft alatt a vevő adószámát sem kell feltüntetni. Így ez a számlázási program teljesen használhatatlan,több időbe kerül így számlázni,mint kézzel, kidobtam a pénzt az ablakon.[azta]

Kedves doktorúr,

A partnerek (számla címzettek) karbantartása történhet menüponton keresztül a Karbantartás / Kezelés, költség, anyag / Címzett karb. (számla) menüpontban, vagy a számla kiállításakor a Vevő nevén jobb egérkattintással.

Ez utóbbi esetben választhat a már rögzített Vevők közül, vagy beléphet a karbantartásba, ahol új rendszeresen használt Vevő adatot rögzíthet.

Az adószámmal kapcsolatos észrevételének utána nézek, és amennyiben valóban kiállítható ilyen adat nélkül is egy számla, természetesen módosítjuk.

Kedves doktorúr,

A számla tartalmára vonatkozó törvény alapján (169. § da pont) a könyvelőnk szerint szükséges a vevő adószáma. Ahogyan azt írtam is, technikailag megoldható, hogy ezt kivegyük a kötelező adatok közül a számla kiállításánál, de ebben nekünk segítség lenne, ha tudnánk milyen esetre vonatkozik az Ön által írt 1 M Ft-os értékhatár.

köszönöm


Varga Sándor
misidoki
Tuesday, September 25, 2018 5:23:06 PM
Tuomásom szerint az ÁFA tartalomra vonatkozik,legalbbis a papiralapú számlákon nem kötelező a vevő adószáma. De nem ír a vevő bankszámlaszámáról,az vajon minek kell?
Varga Sándor
Thursday, September 27, 2018 10:05:55 AM
Originally Posted by: misidoki 

Tuomásom szerint az ÁFA tartalomra vonatkozik,legalbbis a papiralapú számlákon nem kötelező a vevő adószáma. De nem ír a vevő bankszámlaszámáról,az vajon minek kell?

Kedves doktorúr,

kipróbáltam, nálam a vevő bankszámlaszáma nélkül is enged számlát készíteni a program bármilyen fizetési módot is választok.


Varga Sándor
misidoki
Friday, September 28, 2018 3:33:32 PM
Miután telefonos eléréssel nagy nehezen kijavították az eredeileg kissé elbarmolt bellításokat, már nálam is lehet így /és egyáltalán/ számlát írni.Köszönöm.
misidoki
Friday, September 28, 2018 3:57:43 PM
Most,miután elkezdtem számlázni, észrevettem,hogy az adószámot nem tárolja a rendszer,tehát minden esetben újra be kell írni legközelebb?Lehetne ezt finomítani valahogyan?
misidoki
Friday, September 28, 2018 4:15:49 PM
Kiírja ugyan, hogy átviszi az adatokat, de sajna, nem visz át semmit!
Mórocz Márk
Friday, September 28, 2018 4:29:15 PM
Originally Posted by: misidoki 

Most,miután elkezdtem számlázni, észrevettem,hogy az adószámot nem tárolja a rendszer,tehát minden esetben újra be kell írni legközelebb?Lehetne ezt finomítani valahogyan?

Ha az Üzem / Partner munkahelyek karb. menüpont alatt a partner adatoknál kitölti az adószámot úgy automatikusan átemeli a számlázási ablakon amikor kiválasztjuk.

misidoki
Wednesday, October 10, 2018 9:41:19 AM
Az IxFer rendszerem minden beteg indításakor hibát jelez, pár kattintás után indul csak tovább, ma reggel 2x kellett megpróbálni indítani. help![azta]
K Bálint
Wednesday, October 10, 2018 3:11:40 PM
Originally Posted by: misidoki 

Az IxFer rendszerem minden beteg indításakor hibát jelez, pár kattintás után indul csak tovább, ma reggel 2x kellett megpróbálni indítani. help![azta]

A problémát távoli eléréssel megoldottuk.

misidoki
Tuesday, October 16, 2018 5:45:49 PM
Ugyanaz a hiba ismét előjött, mint amit legutóbb javítottak-1 hete-kérek végleges kijavítást! Help![azta]
Sári László
Wednesday, October 17, 2018 8:08:38 AM
Originally Posted by: misidoki 

Ugyanaz a hiba ismét előjött, mint amit legutóbb javítottak-1 hete-kérek végleges kijavítást! Help![azta]

Kedves doktorúr,

keresni fogjuk telefonon 9 óra után.

misidoki
Wednesday, October 17, 2018 6:14:56 PM
Még mindig várom a tefont...18ó15p!
misidoki
Wednesday, January 2, 2019 4:29:54 PM
NAV adat export készítést nem tudom elvégezni, mert nincs a "Listák-jelentések menűpontnál "Adóhatósági ellenőrzés menűpont
Sári László
Thursday, January 3, 2019 10:02:25 AM
Originally Posted by: misidoki 

NAV adat export készítést nem tudom elvégezni, mert nincs a "Listák-jelentések menűpontnál "Adóhatósági ellenőrzés menűpont

Előfordulhat, hogy nincs bekapcsolva a menüpont, menüpontokat a Rendszer / Menüpontok karb. lehet bekapcsolni, itt meg kell keresni az Adóhatósági ellenőrzés menü pontot, ki kell pipázni és OK gombbal tárolni kell.

Ilona
  • Ilona
  • Veterán (Szint 20 - Max)
Tuesday, January 8, 2019 3:21:17 PM
Az "algépünk" nem ellenőrzi a TAJ-t, csak utólag indítva. Miért ?
Nagy Attila
Tuesday, January 8, 2019 3:27:58 PM
Originally Posted by: Ilona 

Az "algépünk" nem ellenőrzi a TAJ-t, csak utólag indítva. Miért ?

Kedves Ilona!

Amennyiben a Visualix programunkat használja abban az esetben az ellátás ablakon alul a jobb alsó sarokban talál egy fogaskereket

ha azt megnyomja akkor ott megjelenik egy lehetőség Automatikus Jogviszony ellenőrzés új ellátáskor, ezt be kell pipálni.

Ha az IxNet-et használja abban az esetben pedig szintén az ellátás ablakon de a jobb felső sarokban van egy beállítások gomb azt kell megnyomni

majd ott az Automata jogviszony ellenőrzést kell bepipálni.

Remélem ezzel sikerül beállítani, ha nem kérem jelezze

Köszönöm

Ilona
  • Ilona
  • Veterán (Szint 20 - Max)
Tuesday, January 8, 2019 4:22:35 PM
Nagyon szépen köszönöm ! Sikerült.
Dr. Hanyecz Vince
Saturday, January 19, 2019 7:40:34 AM
A NAV esport sikerült! Köszsönet érte:

A gyermekek otthonápolási díjákoz a lenti nyomtatvényt kell kiállítani.

Nem lehetne ez az NRSZH-s papír mintájára beépyteni a proogramba ?

http://www.kormanyhivatal.hu/download/a/42/05000/GYOD%20-%20%C3%81PD-%20Gyermekek%20otthongondoz%C3%A1si%20d%C3%ADja%20%C3%A9s%20%C3%A1pol%C3%A1si%20d%C3%ADj%20-%20H%C3%81ZIORVOSI%20IGAZOL%C3%81S.pdf 

Gabi
  • Gabi
  • Veterán (Szint 20 - Max)
Saturday, January 19, 2019 11:32:08 AM
Originally Posted by: Dr. Hanyecz Vince 

A NAV esport sikerült! Köszsönet érte:

A gyermekek otthonápolási díjákoz a lenti nyomtatvényt kell kiállítani.

Nem lehetne ez az NRSZH-s papír mintájára beépyteni a proogramba ?

http://www.kormanyhivatal.hu/download/a/42/05000/GYOD%20-%20%C3%81PD-%20Gyermekek%20otthongondoz%C3%A1si%20d%C3%ADja%20%C3%A9s%20%C3%A1pol%C3%A1si%20d%C3%ADj%20-%20H%C3%81ZIORVOSI%20IGAZOL%C3%81S.pdf 

Örülök, hogy sikerült a NAV export. Az otthonápolási díjhoz szükséges nyomtatvánnyal kapcsolatos kérés megvalósítását megnézzük, köszönjük az ötletet - biztos vagyok benne, hogy más is örülne neki.

Szép hétvégét,

Gabriella

Dr. Hanyecz Vince
Monday, January 21, 2019 8:00:56 AM
Köszönöm szépen Gabi,

Hamár úgyis akkor ..

a Fogyatékosság igazolása című nyomtatványra is lehetne gondolni, most a linkjét nem keresem ki.

Köszönettel!

Gabi
  • Gabi
  • Veterán (Szint 20 - Max)
Monday, January 21, 2019 8:29:57 AM
misidoki
Friday, March 8, 2019 11:42:35 AM
A NAV a könyvelőmtől listát kér az eddigi e-számlákról,hogy miért, azt ők tudják. Ez jövő szerdáig kellene,hogyan lehetne megoldani ezt a listát kinyomtatni, ami a számlázás bal delső sarkában megvan, de nem nyomtatható.
csgyula
Friday, March 8, 2019 12:28:03 PM
Originally Posted by: misidoki 

A NAV a könyvelőmtől listát kér az eddigi e-számlákról,hogy miért, azt ők tudják. Ez jövő szerdáig kellene,hogyan lehetne megoldani ezt a listát kinyomtatni, ami a számlázás bal delső sarkában megvan, de nem nyomtatható.

A napi tevékenység listák-jelentések-statisztikák számlakönyv menüpontban tud adott időszakra számla sorszáma, számla kelte, könyvelés dátuma (megfelelő kiválasztandó) szerint kiadott számlákról listát nyomtatni, vagy exel táblába listát készíteni.

csgyula
Friday, March 8, 2019 12:38:54 PM
Originally Posted by: csgyula 

Originally Posted by: misidoki 

A NAV a könyvelőmtől listát kér az eddigi e-számlákról,hogy miért, azt ők tudják. Ez jövő szerdáig kellene,hogyan lehetne megoldani ezt a listát kinyomtatni, ami a számlázás bal delső sarkában megvan, de nem nyomtatható.

A napi tevékenység listák-jelentések-statisztikák számlakönyv menüpontban tud adott időszakra számla sorszáma, számla kelte, könyvelés dátuma (megfelelő kiválasztandó) szerint kiadott számlákról listát nyomtatni, vagy exel táblába listát készíteni.

Tisztelt Dr. Úr!

A "NAV a könyvelőmtől listát kér az eddigi e-számlákról" elkerülte a figyelmemet, elnézést kérek. Az üzem menüpont üzem listák-jelentések, NAV egyedi nyilvántartási számla lista menüpontban tudja elkészíteni a kért listát.

Similar Topics
Users browsing this topic