Kun Máté
Monday, December 19, 2022 10:04:23 AM
Originally Posted by: dr.Kovács József 

T.Infomix!

Szeretnék kérni az IxNet 3.25. verzióhoz a változásokat leíró tájékoztatót, mert teszeteltem ezt a verziót, tehát a gépen van, csak akkor még a 3.24-es verzióváltó tájéjoztatója volt hozzá csatolva.

Köszi.

Tisztelt dr.Kovács József!

Kérésének eleget téve e-mail üzenetben csatoltam a kérdéses verzióváltó levelet.

Köszönettel,

Kun Máté

kleh
  • kleh
  • Veterán (Szint 20 - Max)
Monday, December 19, 2022 3:17:27 PM
Tisztelt Infomix !

Receptíró modul kapcsán mondanám, javasolnám, hogy nem e lehet azt megcsinálni, hogy mikor egy sorozatra rányomunk, akkor a helyesen megírt receptek feltöltődjenek, a hibásak meg maradjanak a listában és valamilyen előugró jelző szöveg kérdezze meg hogy javítja vagy kilép pl.  csak javaslat. Köszönöm, László.

Dr. Szél Edit
Wednesday, December 21, 2022 1:01:27 PM
S.O.S. kérdés 

MedMax-ból tudunk-e betegadatokat importálni? Nem 1-2 betegről lenne szó 🙄

Köszönöm

Kamocsay Gabriella nővér

kantorm
Wednesday, December 21, 2022 1:16:01 PM
Originally Posted by: Dr. Szél Edit 

S.O.S. kérdés 

MedMax-ból tudunk-e betegadatokat importálni? Nem 1-2 betegről lenne szó 🙄

Köszönöm

Kamocsay Gabriella nővér

Tisztelt Gabriella!

Természetesen megoldható. A részletekkel mielőbb keresni fogjuk Önöket telefonon.

Üdvözlettel,

Kántor Máté

Sooky Barna dr.
Thursday, December 22, 2022 5:24:10 PM
Üdvözlet !

Eszköztár -t véletlenül bezártuk, beállításban megtaláltam , kíválóan testreszabható 🙂   azonban nem kerül vissza az ikonsor a képernyőre.

Hogyan tudom visszaállítani ?

Köszönöm a választ

Kun Máté
Friday, December 23, 2022 7:53:57 AM
Originally Posted by: Sooky Barna dr. 

Üdvözlet !

Eszköztár -t véletlenül bezártuk, beállításban megtaláltam , kíválóan testreszabható 🙂   azonban nem kerül vissza az ikonsor a képernyőre.

Hogyan tudom visszaállítani ?

Köszönöm a választ

Tisztelt Sooky Barna dr.!

Az Eszközsor visszaállításához az IxNet fejlécében található Panelek menüpontra szükséges rákattintani, majd ezen belül az Eszközsor elemet kell kiválasztani. Amint ez megtörtént helyreáll a már megszokott működés.

Köszönettel,

Kun Máté

TomposG
Friday, December 23, 2022 8:25:17 AM
Tisztelt Infomix Kft!

Azt szeretném kérdezni, hogy egy olyan funkció megvalósítható volna valamikor, hogy ha valamilyen fontos dologra fel szeretnénk hívni a saját figyelmünket egy adott beteggel kapcsolatban, akkor ez egy felugró ablak formájában jelenjen meg például az ellátás indításakor, amt le kell "Okézni".

Ismerem és használom a programnak az Egyedi üzenet és Kiemelten fontos funkciójat de még így is elcsúsznak idönként infók. Az általam javasolt jobb lenne mert a nyugtázás tevékenységet igényel.

Üdvözlettel:

Tompos G.

Kellemes ünnepeket kívánok! 

dr. Veress Attila
Friday, December 23, 2022 8:35:08 AM
Mit szólnál a Postit használatához ilyen célra? Nekem bevált. Be lehet állitani, hogy csak akkor ugrik fel, ha van benne információ.
Sooky Barna dr.
Friday, December 23, 2022 8:52:12 AM
Nagyon köszönöm... életmentő 😃
TomposG
Friday, December 23, 2022 10:23:36 AM
Köszönöm szépen! Ez tökéletes lesz!
kleh
  • kleh
  • Veterán (Szint 20 - Max)
Friday, December 23, 2022 10:36:47 AM
A fontos információkat tartalmazó rubrikát én is hiányolom. Felmrült ez a postit is, nekem nem jött be. sok mindent beírunk az allergia rubrikába mert az legalább ott villog és látom. de sajnos ideális megoldás részemre nincs. javasoltam, hogy az egyik ellátási rubrika iródjon át...nem tudok róla hogy elkészült volna...én azt látnám a leghasznosabbnak. Bosszantó ide oda ugráló abalkokat nyitogatni meg zárogtni. de már megszotuk. Bocsánat, ha kicsit nyomatékosabban fogalmaztam...Kovács-Kléh, Ecser.
Kun Máté
Friday, December 23, 2022 11:19:38 AM
Originally Posted by: kleh 

A fontos információkat tartalmazó rubrikát én is hiányolom. Felmrült ez a postit is, nekem nem jött be. sok mindent beírunk az allergia rubrikába mert az legalább ott villog és látom. de sajnos ideális megoldás részemre nincs. javasoltam, hogy az egyik ellátási rubrika iródjon át...nem tudok róla hogy elkészült volna...én azt látnám a leghasznosabbnak. Bosszantó ide oda ugráló abalkokat nyitogatni meg zárogtni. de már megszotuk. Bocsánat, ha kicsit nyomatékosabban fogalmaztam...Kovács-Kléh, Ecser.

Tisztelt Kovács-Kléh László dr.!

Telefonbeszélgetésünk alapján rögzítettem fejlesztési kérését az ügyviteli rendszerünkbe.

Köszönettel,

Kun Máté

dr.Kovács József
Wednesday, December 28, 2022 10:33:05 AM
Szakorvosi javaslatok EESZT-ből történő érkeztetése és rögzítése során a javaslat kezdő dátuma nem a javaslaton szerepló dátum lesz, hanem a beillesztés napja. Az ellátás típusa pedig üresen marad. Az adagolás sem töltódik ki számolható formában, ezt meg is értem, mert egy szövegesen megadott mezőből elég nehézkes ezt kiszedni. Azonban a kezdő dátumot ki kellene javítani és szerintem az ellátás típusa simás lehet "1-krónikus ellátás".
dr.Kovács József
Kun Máté
Thursday, December 29, 2022 8:45:20 AM
Originally Posted by: dr.Kovács József 

Szakorvosi javaslatok EESZT-ből történő érkeztetése és rögzítése során a javaslat kezdő dátuma nem a javaslaton szerepló dátum lesz, hanem a beillesztés napja. Az ellátás típusa pedig üresen marad. Az adagolás sem töltódik ki számolható formában, ezt meg is értem, mert egy szövegesen megadott mezőből elég nehézkes ezt kiszedni. Azonban a kezdő dátumot ki kellene javítani és szerintem az ellátás típusa simás lehet "1-krónikus ellátás".

Tisztelt dr.Kovács József!

Köszönjük észrevételeit a programmal kapcsolatban. Kéréseit rögzítettem ügyviteli rendszerünkbe.

Üdvözlettel,

Kun Máté

Sooky Barna dr.
Friday, December 30, 2022 7:52:50 PM
Üdvözlet !

NAgy örömmel észleltem az aktuális frissítésben a digitalis aláírás funkciót majd email-s továbbküldés lehetőségét.

Nos, mint a viccben : "IGÉNY AZ VÓNA RÁ"...  de sajnos szükségem lenne egy SMTP szerverre, eddig Google biztosította viszont a kétkörös azonosítás miatt megszűnt a lehetőség.

Esetleg nem tudnak javasolni ? vagy ne adj isten az infomix-nek nincs véletlen amit lehetne használni ?

Eddig ez ment : imap.gmail.com  port: 465   de jelenleg nem már

Köszönöm a választ és B.U.É.K a csapatnak !😎

Dr.Ghanem Niyaz
Sunday, January 1, 2023 7:59:19 PM
Tisztelt Infomix!

Kérem a segítségüket a számlázással kapcsolatban. A 2022 év számla- és nyugta kivonatát hogyan tudnám letölteni és elküldeni a könyvelőmnek? 

az új évre hogyan tudnám beállítani az új számla-és nyugta profilt? 

Köszönöm a segítséget.

Üdv.

Dr. Ghanem Niyaz

Bakos J
  • Bakos J
  • Veterán (Szint 20 - Max)
Monday, January 2, 2023 8:09:05 AM
Tisztelt Infomix?

Mit lehet arról tudni, hogy az ejelentés szervere tegnap óta elérhetetlen?

Dr Bakos

Sz. Tamás
Monday, January 2, 2023 8:28:58 AM
Originally Posted by: Bakos J 

Tisztelt Infomix?

Mit lehet arról tudni, hogy az ejelentés szervere tegnap óta elérhetetlen?

Dr Bakos

Tisztelt Dr. Bakos!

Jelenlegi információink alapján péntek óta elérhetetlenek az e-jelentés szerverei, további információink nincsenek sajnos.

Üdvözlettel:

Sz. Tamás

Böjtösné Judit
Monday, January 2, 2023 3:59:20 PM
Tisztelt Infomix!

A GYSE felírásnál beállítottam, hogy automatikusan nyomtassa ki a nyilatkozatot. Hogyan tudnám ezt visszavonni?

Válaszukat köszönöm: 

Böjtösné Judit

kantorm
Monday, January 2, 2023 4:03:11 PM
Originally Posted by: Dr.Ghanem Niyaz 

Tisztelt Infomix!

Kérem a segítségüket a számlázással kapcsolatban. A 2022 év számla- és nyugta kivonatát hogyan tudnám letölteni és elküldeni a könyvelőmnek? 

az új évre hogyan tudnám beállítani az új számla-és nyugta profilt? 

Köszönöm a segítséget.

Üdv.

Dr. Ghanem Niyaz

Tisztelt Doktor Úr!

Az alábbi linken talál leírást mind a két teendőhöz:

Év eleji teendők Számlázás.pdf (ixnet.hu) 

Ha további segítségre lenne szüksége, keressen minket bizalommal,

Kántor Máté

infomIx Kft.

palenkascs
Wednesday, January 4, 2023 12:24:12 PM
Originally Posted by: Böjtösné Judit 

Tisztelt Infomix!

A GYSE felírásnál beállítottam, hogy automatikusan nyomtassa ki a nyilatkozatot. Hogyan tudnám ezt visszavonni?

Válaszukat köszönöm: 

Böjtösné Judit

Vegyünk elő egy olyan pacienst, akinek volt GYSE felírása, majd az infólap bal felső részén bal egérrel kattintson a "GYSE NYIL." nyomógombra és a megjelenő "Nyilatkozat nyomtatása..." ablakban a beállításokra kattintva vegye ki a pipát a "Receptíráson automatikus nyomtatás" beállítás elől.

 

palenkascs
Wednesday, January 4, 2023 12:24:34 PM
Originally Posted by: Böjtösné Judit 

Tisztelt Infomix!

A GYSE felírásnál beállítottam, hogy automatikusan nyomtassa ki a nyilatkozatot. Hogyan tudnám ezt visszavonni?

Válaszukat köszönöm: 

Böjtösné Judit

Vegyünk elő egy olyan pacienst, akinek volt GYSE felírása, majd az infólap bal felső részén bal egérrel kattintson a "GYSE NYIL." nyomógombra és a megjelenő "Nyilatkozat nyomtatása..." ablakban a beállításokra kattintva vegye ki a pipát a "Receptíráson automatikus nyomtatás" beállítás elől.

 

Sooky Barna dr.
Wednesday, January 4, 2023 1:19:39 PM
Közben meglett a kétlépcsős azonosítás pdf.. működik-

Már csak az lenne a kérdés hogy : Hogyan tudnám rátenni az aláírást az igazolás formátumra ?

Köszönet

Dr.Ghanem Niyaz
Wednesday, January 4, 2023 1:59:20 PM
Originally Posted by: palenkascs 

Originally Posted by: Böjtösné Judit 

Tisztelt Infomix!

A GYSE felírásnál beállítottam, hogy automatikusan nyomtassa ki a nyilatkozatot. Hogyan tudnám ezt visszavonni?

Válaszukat köszönöm: 

Böjtösné Judit

Vegyünk elő egy olyan pacienst, akinek volt GYSE felírása, majd az infólap bal felső részén bal egérrel kattintson a "GYSE NYIL." nyomógombra és a megjelenő "Nyilatkozat nyomtatása..." ablakban a beállításokra kattintva vegye ki a pipát a "Receptíráson automatikus nyomtatás" beállítás elől.

Ez engem is érdekelne, jó lenne ha itt lenne egy részletes leírás róla. Köszönettel.

 

palenkascs
Wednesday, January 4, 2023 4:06:13 PM
Originally Posted by: Sooky Barna dr. 

Közben meglett a kétlépcsős azonosítás pdf.. működik-

Már csak az lenne a kérdés hogy : Hogyan tudnám rátenni az aláírást az igazolás formátumra ?

Köszönet

Igazolás aláírás beállításához kattintson fent a Rendszer - Központi beállítások lehetőségre.

A központi beállítások menüben bal fent a felsorolásban válassza a 'Digitális aláírás' bekezdést.

Itt a beállítások között talál 'Aláírás' és 'Digitális aláírás'-ra vonatkozó beállításokat.

Aláírás kép útvonalnál a ... gombra kattintást követően be kell tallózni a számítógépen található kép fájlt, mely tartalmazza az Ön aláírását.

Amennyiben rendelkezik digitális aláírással és szeretné is azt használni, pipálja ki a 'Digitális aláírás' lehetőséget, majd alatta tallózza be az Ön személyes aláíró tanúsítványát és alatta írja be a hozzá tartozó jelszót.

palenkascs
Wednesday, January 4, 2023 4:13:58 PM
Originally Posted by: Dr.Ghanem Niyaz 

Originally Posted by: palenkascs 

Originally Posted by: Böjtösné Judit 

Tisztelt Infomix!

A GYSE felírásnál beállítottam, hogy automatikusan nyomtassa ki a nyilatkozatot. Hogyan tudnám ezt visszavonni?

Válaszukat köszönöm: 

Böjtösné Judit

Vegyünk elő egy olyan pacienst, akinek volt GYSE felírása, majd az infólap bal felső részén bal egérrel kattintson a "GYSE NYIL." nyomógombra és a megjelenő "Nyilatkozat nyomtatása..." ablakban a beállításokra kattintva vegye ki a pipát a "Receptíráson automatikus nyomtatás" beállítás elől.

Ez engem is érdekelne, jó lenne ha itt lenne egy részletes leírás róla. Köszönettel.

 

Készítettem egy képernyőképet, melyen piros keretezés mutatja a fent leírt lépéseket, bízom benne, hogy így pontosabb és célravezetőbb a segítség, de ha így sem boldogulnának, kérem keressenek minket telefonon.

76

Click to View Image

Dr.Ghanem Niyaz
Wednesday, January 4, 2023 6:55:41 PM
Tisztelt Infomix!

Beállítottam az aláíráskép.png formátumot de hiába , nem látom semmilyen igazoláson !

77

Click to View Image

palenkascs
Thursday, January 5, 2023 8:32:15 AM
Originally Posted by: Dr.Ghanem Niyaz 

Tisztelt Infomix!

Beállítottam az aláíráskép.png formátumot de hiába , nem látom semmilyen igazoláson !

77

Click to View Image

Jelenlegi működés szerint a betallózható aláírás kép csak a digitális aláírás megléte mellett működik (ha belegondolunk, ez érthető, hisz egy aláírás képet bárki ráhelyezhet, de egy digitális aláírás már nem hamisítható meg ilyen egyszerűen). 

 

Sooky Barna dr.
Thursday, January 5, 2023 10:15:54 AM
Köszönönjük, akkor már csak az a kérdés hogyan történik a "digitalis aláírás" készítése- igénylése , de ez gondolom nem infomix kompetencia
Bakos J
  • Bakos J
  • Veterán (Szint 20 - Max)
Thursday, January 5, 2023 10:32:48 AM
T. Infomix!

Itt azért érzek egy kis átgondolatlanságot. A kép alapú aláírás papír alapú dokumentumokra kerülhet rá. (Most tekintsünk el attól, hogy ez mennyire jogszerű.) A digitális aláírás pedig digitális dokumentumokra. Ha papír alapú dokumentumra rányomtatom az aláírásomat képként, ezt adom oda a betegnek, és csak papír alapon, akkor nem mindegy, hogy van-e digitális aláírásom vagy nincs? 

Magyarul miért kell ezt a két dolgot összekötni? Azt kell eldönteni, hogy az Infomix biztosít-e lehetőséget kép alapú aláírás használatára, természetesen ennek minden felelősségét a használóra hárítva, vagy nem?

Üdvözlettel: Dr Bakos