novogradecz
Friday, January 20, 2023 10:43:21 AM
Kedves Sziliné! Bő éve Win 11-et használok mindkét laptopon, és stabilan működik minden. Semmi probléma nem volt a váltás kapcsán.
Kun Máté
Friday, January 20, 2023 11:48:25 AM
Originally Posted by: novogradecz 

Kedves Sziliné! Bő éve Win 11-et használok mindkét laptopon, és stabilan működik minden. Semmi probléma nem volt a váltás kapcsán.

Tisztelt Dr. Novográdecz Csaba!

Köszönjük szépen visszajelzését a program Windows 11 alatt történő használatával kapcsolatban. Megtudjuk erősíteni, hogy az IxNet valóban stabilan működik a kérdéses operációs rendszeren.

Üdvözlettel,

Kun Máté

MediAT
Friday, January 20, 2023 1:03:06 PM
Köszönöm szépen a visszajelzést 🙂
Dr. Szél Edit
Monday, January 23, 2023 1:30:38 PM
Az infolapon levő gyógyszerelési lista oszlopai közé a felírt mennyiség darabszámot be lehetne tenni? 

Köszönjük

FMilan
Monday, January 23, 2023 2:40:36 PM
Originally Posted by: Dr. Szél Edit 

Az infolapon levő gyógyszerelési lista oszlopai közé a felírt mennyiség darabszámot be lehetne tenni? 

Köszönjük

Köszönjük az észrevételt, a kérést rögzítettem rendszerünkben, elkészültéig türelmüket kérjük.

Dr.Kiss Katalin
Thursday, January 26, 2023 4:32:12 PM
Jó napot kívánok!

Bár részt vettünk a tegnapi online indikátor témájú előadáson, de még sok minden nem ülepedett le. Mégegyszer kérnénk tisztázni azt, hogy az elhízott gyermekeknél (E066-E068 BNO) elegendő e az ellátásnál kódolni vagy mindenkit gondozásba is kell venni és ott jelölni a BNO-t? Azaz ellátást vagy gondozást vesz figyelembe 12 hónapra visszamenően?

Köszönettel: Dr.Kiss Katalin

TomposG
Friday, January 27, 2023 7:21:30 AM
Tisztelt Infmix Kft!

Páciens Portálon keresztül orvosi hírt küldtem ami tartalamzott volna linket is viszont a link nem működött. Csak ctrl c ctrl v-vel.  Valamit rosszul csináltam vagy nem lehet küldeni hivatkozást?

Tompos G.

Nagy Attila
Friday, January 27, 2023 8:48:05 AM
Tisztelt Tompos doktor!

Kipróbáltam és nálam működik, akkor is ha kézzel beírom a címet és akkor is CTRL+V-vel bemásolom

Mindhárom formában: https://  http:// és www.

Kattintás után a böngésző rákérdez, hogy elhagyja-e a webhelyet de a Lap elhagyása gombra kattintva betölt a linken lévő oldal.

 

Patkó Balázs
Friday, January 27, 2023 10:44:23 AM
Originally Posted by: Dr.Kiss Katalin 

Jó napot kívánok!

Bár részt vettünk a tegnapi online indikátor témájú előadáson, de még sok minden nem ülepedett le. Mégegyszer kérnénk tisztázni azt, hogy az elhízott gyermekeknél (E066-E068 BNO) elegendő e az ellátásnál kódolni vagy mindenkit gondozásba is kell venni és ott jelölni a BNO-t? Azaz ellátást vagy gondozást vesz figyelembe 12 hónapra visszamenően?

Köszönettel: Dr.Kiss Katalin

Tisztelt Dr. Kiss Katalin!

Az indikátor teljesülése szempontjából elegendő az ellátáson kódolni, azt figyelik, hogy az elmúlt 12 hónapban volt-e az adott gyereknek 4 db ellátása a házi gyermekorvosuknál.

 

Rittling Ferenc
Friday, January 27, 2023 11:45:07 AM
T. Infomix !

Vegyes praxisban dolgozom.Az önkormányzat az iskolaegészségügyi ellátások miatt, regisztrált tavaly nyáron az EESZT-be.

Most jelentést kérnek, az iskolaegészségügyi ellátásokról az önkormányzattól.

Hogy lehet ezt megoldani ?

Dr. Rittling Ferenc

 

kleh
  • kleh
  • Veterán (Szint 20 - Max)
Friday, January 27, 2023 12:25:28 PM
iskola eü téma

az iskola jelentés külön megy, nincs köze a vegyes körzethez. nem tudom, hogy mit kérhetnek most, mert a leadási határidők is leteltek, szeptemberben szoktuk jelenteni az iskolát. bemásoltam a levelet, hogy mi a menete a jelentésnek. Kovács-Kléh László, Ecser.

Kitöltési útmutató a „Jelentés az iskola  egészségügyi munkáról” jelentés

orvosi adatlapjához

Az adatszolgáltatás a 76/2004. (VIII. 19.) ESZCSM rendelet alapján kötelező - Nyilvántartási szám: 1002/09.

Általános tudnivalók:

https://iskolaeu.nnk.gov.hu  címen érhető el.

Az iskolaorvos és iskolát ellátó védőnő külön adatlapot tölt ki. Az adatlap kitöltése (vagyis a jelentés leadása) előzetes regisztrációt igényel. A regisztráció gyors, az adatok begépelése után azonnal megérkezik e-mailben egy megerősítő link, amelyre kattintva már ebben a lépésben kinyitható az adatlap és leadható a jelentés. A kitöltés során felmerülő problémákat, kérdéseket kérjük, a vmo.jelentes@nnk.gov.hu e-mail címre küldjék meg.

kleh
  • kleh
  • Veterán (Szint 20 - Max)
Friday, January 27, 2023 12:27:09 PM
Tisztelt Infomix !

Az indikátoros oktató videók mikor lesznek elérhetők ? Köszönöm előre is. Kovács-Kléh László, Ecser.

Rittling Ferenc
Monday, January 30, 2023 10:01:42 AM
Originally Posted by: kleh 

iskola eü téma

az iskola jelentés külön megy, nincs köze a vegyes körzethez. nem tudom, hogy mit kérhetnek most, mert a leadási határidők is leteltek, szeptemberben szoktuk jelenteni az iskolát. bemásoltam a levelet, hogy mi a menete a jelentésnek. Kovács-Kléh László, Ecser.

Kitöltési útmutató a „Jelentés az iskola  egészségügyi munkáról” jelentés

orvosi adatlapjához

Az adatszolgáltatás a 76/2004. (VIII. 19.) ESZCSM rendelet alapján kötelező - Nyilvántartási szám: 1002/09.

Általános tudnivalók:

https://iskolaeu.nnk.gov.hu  címen érhető el.

Az iskolaorvos és iskolát ellátó védőnő külön adatlapot tölt ki. Az adatlap kitöltése (vagyis a jelentés leadása) előzetes regisztrációt igényel. A regisztráció gyors, az adatok begépelése után azonnal megérkezik e-mailben egy megerősítő link, amelyre kattintva már ebben a lépésben kinyitható az adatlap és leadható a jelentés. A kitöltés során felmerülő problémákat, kérdéseket kérjük, a vmo.jelentes@nnk.gov.hu e-mail címre küldjék meg.

Ez megtörtént nálunk is , elküldtük időben.

Beszéltem egy kollégával, állítólag az EESZT -be tételesen kell felvinni adatokat.

Illetve az EESZT-hez külön csatlakozni kell, és ott beküldeni  tételesen az adatokat, Taj szám szerint, szűrés oltás stb

 

Sári László
Monday, January 30, 2023 10:07:35 AM
Tisztelt Rittling Ferenc!

Ahhoz, hogy adatokat tudjanak küldeni az iskolaegészségügyi ellátásokról az EESZT-be az Önkormánzatnak egy Iskolaorvosi programot kell venni és abban kell rögzíteni a betegek ellátásokat.

Rittling Ferenc
Monday, January 30, 2023 10:12:28 AM
Köszönöm  a válaszát !
kantorm
Monday, January 30, 2023 10:35:40 AM
Originally Posted by: kleh 

Tisztelt Infomix !

Az indikátoros oktató videók mikor lesznek elérhetők ? Köszönöm előre is. Kovács-Kléh László, Ecser.

Tisztelt Doktor Úr!

A videó szerkesztése hamarosan befejeződik, így a mai nap várhatóan már feltöltjük YouTube-ra.

RSS üzenetben és e-mailben is értesíteni fogjuk Önöket!

Addig is szíves türelmüket kérjük,

Kántor Máté

infomIx Kft.

 

Bakos J
  • Bakos J
  • Veterán (Szint 20 - Max)
Monday, January 30, 2023 11:59:08 AM
T. Infomix!

Küldtem e-mailt a szegedi Labor körlevelével kapcsolatban.

Röviden: A labor ez év jun 30. után csak az intézeti 9 jegyű kód ÉS a SZTE "Ellátó kódja" feltüntetése mellett fogadja el a labor beutalókat. (SZTE esetén ez 520221)

Mellékesen a labor által megadott 9 jegyű kód (001 087 500) nem szerepel az Ixnet intézeti törzsében.

Ez ügyben kellene majd valamit tenni.

Üdvözlettel: Dr Bakos János

 

kantorm
Monday, January 30, 2023 12:33:58 PM
Originally Posted by: Bakos J 

T. Infomix!

Küldtem e-mailt a szegedi Labor körlevelével kapcsolatban.

Röviden: A labor ez év jun 30. után csak az intézeti 9 jegyű kód ÉS a SZTE "Ellátó kódja" feltüntetése mellett fogadja el a labor beutalókat. (SZTE esetén ez 520221)

Mellékesen a labor által megadott 9 jegyű kód (001 087 500) nem szerepel az Ixnet intézeti törzsében.

Ez ügyben kellene majd valamit tenni.

Üdvözlettel: Dr Bakos János

 

Tisztelt Bakos Doktor Úr!

Köszönöm, hogy elküldte a labor körlevelét. Megnézve, ez az intézet kód egy OTH9-es kód, így a program az OEP9 kódok között ezt ismeretlenként kezeli.

Természetesen az Ixnetben lehetőség van ismeretlen kódot is kézzel elmenteni, majd összerendelni a 001 087 500-es kóddal,

de jól látja, erre valamit érdemes lenne kitalálni. Még jelentkezem!

Üdvözlettel,

Kántor Máté

infomIx Kft.

 

Bakos J
  • Bakos J
  • Veterán (Szint 20 - Max)
Monday, January 30, 2023 1:05:24 PM
Köszönöm a gyors választ! Na és ott van még ez a 6 jegyű kód is amit kérnek. Nem is értem, hogy ez egyáltalán jogszerű-e, mert a törvény, olvasatomban, ezt nem írja elő.
Bakos J
  • Bakos J
  • Veterán (Szint 20 - Max)
Monday, January 30, 2023 2:53:55 PM
A fő gond az, hogy az EESZT-ben a labor által kért kódokszerepelnek. Tehát jogosan kérik, hogy mi is ezt használjuk.

UserPostedImage

kantorm
Monday, January 30, 2023 3:08:38 PM
Originally Posted by: Bakos J 

A fő gond az, hogy az EESZT-ben a labor által kért kódokszerepelnek. Tehát jogosan kérik, hogy mi is ezt használjuk.

UserPostedImage

Doktor Úr,

A beutalót viszont más kódra állította ki? Ehhez a laborhoz kiaállított eBEU-n milyen kód szerepelt?

kantorm
Monday, January 30, 2023 4:56:26 PM
Originally Posted by: kantorm 

Originally Posted by: kleh 

Tisztelt Infomix !

Az indikátoros oktató videók mikor lesznek elérhetők ? Köszönöm előre is. Kovács-Kléh László, Ecser.

Tisztelt Doktor Úr!

A videó szerkesztése hamarosan befejeződik, így a mai nap várhatóan már feltöltjük YouTube-ra.

RSS üzenetben és e-mailben is értesíteni fogjuk Önöket!

Addig is szíves türelmüket kérjük,

Kántor Máté

infomIx Kft.

 

Elnézésüket kérem, még finomítunk néhány részleten, így a holnapi napon, azaz kedden kerülnek fel az anyagok.

Üdvözlettel,

Kántor Máté

infomIx Kft.

 

Bakos J
  • Bakos J
  • Veterán (Szint 20 - Max)
Tuesday, January 31, 2023 8:18:22 AM
Jó reggelt!

Az általunk használt kód: 064 425 007. Mi ezt a kódot használjuk mindig. Erről beszélek, hogy jún.30 után már nem tudom mi lesz. 

Nem is értem a program hogy ismeri fel a labort, mert beérkeztetéskor automatikusan felismeri, hogy labor és hogy SZTE, pedig ez a kód, amit a labor használ (001 087 500) nincs benne abban a törzsben, amit a program használ.

Megnéztem az OEP-OTH9 összerendelést és ott sincs benne ez a kód.

Dr Bakos

kantorm
Tuesday, January 31, 2023 8:24:01 AM
Originally Posted by: Bakos J 

Jó reggelt!

Az általunk használt kód: 064 425 007. Mi ezt a kódot használjuk mindig. Erről beszélek, hogy jún.30 után már nem tudom mi lesz. 

Nem is értem a program hogy ismeri fel a labort, mert beérkeztetéskor automatikusan felismeri, hogy labor és hogy SZTE, pedig ez a kód, amit a labor használ (001 087 500) nincs benne abban a törzsben, amit a program használ.

Megnéztem az OEP-OTH9 összerendelést és ott sincs benne ez a kód.

Dr Bakos

Jó reggelt Doktor Úr!

Felvesszük a kapcsolatot Dr. Földesi Imrével, amint lesz valami új információnk a kódokkal kapcsolatban jelentkezni fogunk!

Üdvözlettel,

Kántor Máté

infomIx Kft.

 

Kisszállási praxis
Tuesday, January 31, 2023 8:54:46 AM
Üdvözletem!

Nekem a Páciens portállal kapcsolatban lenne egy kérdésem. Az megoldható lenne-e, hogy amikor a beteg rendeli a gyógyszert a portálon keresztül, de valami ok miatt nem tudjuk felírni neki (pl. lejárt róla a javaslata vagy hosszabb időre el van látva már gyógyszerrel és még nem jár neki), akkor onnan lehetne választ írni a betegnek úgy, ahogy ők is tudnak nekünk üzenetet írni? Köszönöm.

Kun Máté
Tuesday, January 31, 2023 12:32:29 PM
Originally Posted by: Kisszállási praxis 

Üdvözletem!

Nekem a Páciens portállal kapcsolatban lenne egy kérdésem. Az megoldható lenne-e, hogy amikor a beteg rendeli a gyógyszert a portálon keresztül, de valami ok miatt nem tudjuk felírni neki (pl. lejárt róla a javaslata vagy hosszabb időre el van látva már gyógyszerrel és még nem jár neki), akkor onnan lehetne választ írni a betegnek úgy, ahogy ők is tudnak nekünk üzenetet írni? Köszönöm.

Tisztelt Kisszállási praxis!

Kérését rögzítettem ügyviteli rendszerünkbe, a fejlesztők megvizsgálják milyen módon lenne kivitelezhető.

Amennyiben a fejlesztés megvalósítható, úgy az egy későbbi program verzióval kerül majd publikálásra.

Üdvözlettel,

Kun Máté

sbpanka
Wednesday, February 1, 2023 11:01:36 AM
Kedves Infomix!

Azt szeretném megkérdezni, hogy korábban a jelentések érvényesítéséhez a 2 kódot automatikusan beemelte a program pár pillanat alatt. 

Az utóbbi fél-1 évben már nem. 

Persze, nem esik le a kezem a plusz egerészéstől, de azért jó lenne, ha ez a funkció újra működne, esetleg van valami mentő tipp, hogy mi változott? 

( A jelölő négyzetek be vannak pipálva, a vágólap és email figyelésnél) 

Előre is köszönöm!

Panka

Bakos J
  • Bakos J
  • Veterán (Szint 20 - Max)
Thursday, February 2, 2023 8:48:46 AM
Originally Posted by: Bakos J 

T. Infomix!

Bosszantó problémába futottunk a napokban. Egy betegemnek lecserélték a javaslatos gyógyszerét. Tehát volt érvényes javaslata egy gyógyszerre, de nem kellett már neki tovább szedni. Szerettük volna ezt levenni a terápiás lapról, de hiába pipáltuk be a nem szedi négyzetet, a gyógyszer fent maradt a terápiás lapon. Már érvénytelenítettük a javaslatot is, de semmi változás. Ez ma már a második betegnél van így. Jó lenne ezt javítani, mert 1 hónap múlva már nem fogjuk tudni, hogy melyik javaslatos gyógyszert kell szednie a betegnek.

Üdvözlettel: dr Bakos János

Tisztelt Infomix!

Fent leírt problémára azt a választ kaptuk, hogy majd a hó végi verzió javítja. Van egy betegünk akinek a szakorvosi javaslatos gyógyszereket továbbra sem tudjuk nem szedi-re állítani, illetve másnál is jelentkezik szórványosan ez a probléma. Rendszert még nem találtunk benne, hogy miért.

Üdvözlettel: Dr Bakos

 

palenkascs
Monday, February 6, 2023 11:13:14 AM
Originally Posted by: sbpanka 

Kedves Infomix!

Azt szeretném megkérdezni, hogy korábban a jelentések érvényesítéséhez a 2 kódot automatikusan beemelte a program pár pillanat alatt. 

Az utóbbi fél-1 évben már nem. 

Persze, nem esik le a kezem a plusz egerészéstől, de azért jó lenne, ha ez a funkció újra működne, esetleg van valami mentő tipp, hogy mi változott? 

( A jelölő négyzetek be vannak pipálva, a vágólap és email figyelésnél) 

Előre is köszönöm!

Panka

Kérem, hogy az infomix@infomix.hu címünkre legyen szíves megadni egy orvosnevet telefonos elérhetőséggel és keresni fogjuk a megírt észrevétel/probléma kapcsán.

Köszönöm!

Bakos J
  • Bakos J
  • Veterán (Szint 20 - Max)
Wednesday, February 8, 2023 11:14:00 AM
Originally Posted by: Bakos J 

Originally Posted by: Bakos J 

T. Infomix!

Bosszantó problémába futottunk a napokban. Egy betegemnek lecserélték a javaslatos gyógyszerét. Tehát volt érvényes javaslata egy gyógyszerre, de nem kellett már neki tovább szedni. Szerettük volna ezt levenni a terápiás lapról, de hiába pipáltuk be a nem szedi négyzetet, a gyógyszer fent maradt a terápiás lapon. Már érvénytelenítettük a javaslatot is, de semmi változás. Ez ma már a második betegnél van így. Jó lenne ezt javítani, mert 1 hónap múlva már nem fogjuk tudni, hogy melyik javaslatos gyógyszert kell szednie a betegnek.

Üdvözlettel: dr Bakos János

Tisztelt Infomix!

Alábbi levelet írtam február 2.-án, de semmilyen választ nem kaptam. Azóta 4 újabb betegnél tapasztaltuk ezt a problémát, egyszerűen nem tudjuk törölni a terápiás lapról a már nem szedett javaslatos gyógyszereket. Kérem csináljanak valamit, mert ennyi beteget már nem tudunk fejben tartani, hogy ki melyik gyógyszert nem szedi.

Üdvözlettel: dr Bakos János

Tisztelt Infomix!

Fent leírt problémára azt a választ kaptuk, hogy majd a hó végi verzió javítja. Van egy betegünk akinek a szakorvosi javaslatos gyógyszereket továbbra sem tudjuk nem szedi-re állítani, illetve másnál is jelentkezik szórványosan ez a probléma. Rendszert még nem találtunk benne, hogy miért.

Üdvözlettel: Dr Bakos