kleh
  • kleh
  • Veterán (Szint 20 - Max)
Thursday, January 4, 2024 5:53:24 PM
az előző hozzászóláshoz, én is csatlakoznék, ennek csak úgy lenne értelme ha a javaslatok külön gyűlnek. Persze ez a megoldás is segítség...Kovács-Kléh László, Ecser.

 

Sári László
Friday, January 5, 2024 10:39:41 AM
Originally Posted by: TomposG 

Tisztelt Infomix Kft!

3.49 verziótól már le lehet tölteni pdf-ben a szakorvosi javaslatokat. Jó és működik is de a hozott leletek közé teszi a program. Ott viszont semmilyen fomában nem különül el, hogy az egy lelet vagy egy javaslat. Ha meg szeretnénk nézni egyesével kell nyitogatni amíg meg nem találjuk. Szerecsésebb lenne, ha a pdf-ben letöltött szakorvosi javaslatok külön "doboz"-ba töltödnének le, könnyebb lenne a keresésük akkor amikor már sok lesz...

Tompos G.   

Tisztelt Tompos G.!

Fejlesztési kérését felvettem és továbbítottam a fejlesztőknek.

Sári László
Friday, January 5, 2024 10:45:59 AM
Originally Posted by: kleh 

az előző hozzászóláshoz, én is csatlakoznék, ennek csak úgy lenne értelme ha a javaslatok külön gyűlnek. Persze ez a megoldás is segítség...Kovács-Kléh László, Ecser.

 

Tisztelt Kovács-Kléh László!

Tompos G. fejlesztési kérését felvettem és továbbítottam a fejlesztőknek.

dr. Szemerédi László
Monday, January 15, 2024 8:20:24 AM
Bár mobiltokent használok, de a kártyaolvasós belépést is telepíteném. Windows 11 alatt működik? Neten kurkászva nem találtam infot.
kleh
  • kleh
  • Veterán (Szint 20 - Max)
Monday, January 15, 2024 8:52:56 AM
Tisztelt Szemerédi Kolléga !

Mi két gépen is win 11-t használunk, a kártyaolvasók rendben működnek, igaz, win10-ről lettek átfrissítve (de szerintem ez nem változtat a helyzeten). De maradjon inkább win 10-n....(ez csak egy laikus vélemény). Kovács-Kléh , László, Ecser.

Sári László
Monday, January 15, 2024 8:56:08 AM
Originally Posted by: dr. Szemerédi László 

Bár mobiltokent használok, de a kártyaolvasós belépést is telepíteném. Windows 11 alatt működik? Neten kurkászva nem találtam infot.

Tisztelt Szemerédi László!

Igen, a kártyaolvasós belépés is működik Windows 11 alatt.

dr. Szemerédi László
Monday, January 15, 2024 9:04:31 AM
Köszönöm. Laptopra költöznék, az meg win 11-el jött. Telepítettem a klienst, de a kártyaolvasót nem ismeri fel. Lehet, megpróbálom egy másik olvasóval.
Sári László
Monday, January 15, 2024 9:18:20 AM
Originally Posted by: dr. Szemerédi László 

Köszönöm. Laptopra költöznék, az meg win 11-el jött. Telepítettem a klienst, de a kártyaolvasót nem ismeri fel. Lehet, megpróbálom egy másik olvasóval.

Tisztelt dr. Szemerédi László!

A kártyaolvasó működéséhez két progrmot is telepíteni kell a gépre, az egyik a cyberjack kártyaolvasó driver és a másik az eSzemélyi Kliens, a telepítés után a gépet célszerű újraindtani.

A cyberjack kártyaolvasó driver-t az alábbi linkről lehet letölteni:

https://www.kartyaolvaso.hu/upload/files/bc_7_8_7.exe 

Az eSzemélyi Kliens-t az alábbi linkről lehet letölteni:

https://eszemelyi.hu/wp-content/uploads/2023/05/eSzemelyi_Kliens_1_7_3.msi 

dr. Szemerédi László
Monday, January 15, 2024 9:23:50 AM
Akkor ez volt a hiba! A kártyaolvasó drivert nem telepítettem. Köszönöm.
Bacskai Mária
Wednesday, January 17, 2024 8:53:05 AM
Utóbbi 1-2 hétben észleljük, hogy a program önkényesen átírja az Infolap - Utolsó vizsgálatok ablakban a Boka-kar index dátumát az utolsó megjelenés dátumára, holott az utolsó BKI vizsgálat akár évekkel korábban történt. Sajnos így visszakereshetetlenné válik a BKI. Sőt, ma olyan értéket írt be egy betegnek mai dátummal, amilyen értéke sosem volt dokumentálva (elvégzett BKI 2020.09.10. 1,05, az infolapon mai dátummal 1,18 látszik). Nem tudom, más jelzett-e ilyen hibát.
Bacskai Mária
Thursday, January 18, 2024 9:30:01 AM
Másik probléma (szintén utóbbi néhány hétben jelentkezett), hogy pl. segédeszköz (pelenka) felírásnál, a helyesen bevitt szakorvosi javaslat ellenére (90 db 30 napra) a receptre Ellátva: 28 (vagy 29) napot ír, hiába javítom akár többször is a receptírás ablakban, csakazértis a kevesebb nap kerül fel a receptre, hiába 90 db a pelenka. Valamint szintén receptírásnál, ha eddig valamilyen okból nem akartam, hogy számolja a "gyógyszerrel ellátva" napokat (pl. adagemelés miatt pótlólag felírt gyógyszer), lehetett záródátum nélkül és akkor nem írt a receptre semmit a program, mostanában viszont akármit csinálok, mindenáron beír egy záródátumot (az aznapit) és ráírja, hogy "Ellátva: 1 napra", ami elég idegesítő.
K Bálint
Thursday, January 18, 2024 12:48:11 PM
Originally Posted by: Bacskai Mária 

Másik probléma (szintén utóbbi néhány hétben jelentkezett), hogy pl. segédeszköz (pelenka) felírásnál, a helyesen bevitt szakorvosi javaslat ellenére (90 db 30 napra) a receptre Ellátva: 28 (vagy 29) napot ír, hiába javítom akár többször is a receptírás ablakban, csakazértis a kevesebb nap kerül fel a receptre, hiába 90 db a pelenka. Valamint szintén receptírásnál, ha eddig valamilyen okból nem akartam, hogy számolja a "gyógyszerrel ellátva" napokat (pl. adagemelés miatt pótlólag felírt gyógyszer), lehetett záródátum nélkül és akkor nem írt a receptre semmit a program, mostanában viszont akármit csinálok, mindenáron beír egy záródátumot (az aznapit) és ráírja, hogy "Ellátva: 1 napra", ami elég idegesítő.

Tisztelt Bacskai Mária!

A 30 napra ellátva pelenka probléma esetét megvizsgáltuk és nálunk is jelentkezett az Ön által leírt észerevétel, ezért felvettünk rá egy hibajegyet.

Az ellátva dátum problémát már más is jelezte, ennek javításán már a fejlesztők dolgoznak.

A probléma elhárításáig szíves türelmét kérjük.

 

Bakos J
  • Bakos J
  • Veterán (Szint 20 - Max)
Friday, January 26, 2024 11:24:07 AM
T. Infomix!

A következő kérdéssel fordulok önökhöz:

Pár hónapja helyettesítek a szomszéd faluban, ahol most történt programváltás, frissen került fel az Ixnet.

Nálunk gyógyszeríráskor a gyógyszer/segédeszköz választás ablak alatt a gyógyszer előírat és a rendelhetőség ablak is látható.

A másik faluban csak a rendelhetőség ablak látszik, az előírat ablak nem. Hogy lehet bekapcsolni az előírat ablakot? Vagy inkább be lehet-e kapcsolni egyáltalán, mert én nem találtam.

Dr Bakos János

Laczkó Kristóf
Friday, January 26, 2024 2:51:23 PM
Originally Posted by: Bakos J 

T. Infomix!

A következő kérdéssel fordulok önökhöz:

Pár hónapja helyettesítek a szomszéd faluban, ahol most történt programváltás, frissen került fel az Ixnet.

Nálunk gyógyszeríráskor a gyógyszer/segédeszköz választás ablak alatt a gyógyszer előírat és a rendelhetőség ablak is látható.

A másik faluban csak a rendelhetőség ablak látszik, az előírat ablak nem. Hogy lehet bekapcsolni az előírat ablakot? Vagy inkább be lehet-e kapcsolni egyáltalán, mert én nem találtam.

Dr Bakos János

Tisztelt Dr. Bakos János!

A receptírás ablakon szereplő "= Azonos" és "Korábbi" gombok mellett, jobbra található egy lenyitható gomb, ahol az OGYÉI előirat panel bekapcsolható.

UserPostedImage

Dr. Szél Edit
Monday, January 29, 2024 3:51:01 PM
Kérem, hogy amennyiben megoldható, a "Gyógyszer igazolás utazóknak" igazolásra kerüljön rá a páciens születési neve is. 

Köszönöm. 

Dr. Szél Edit
Monday, February 5, 2024 11:08:09 AM
Kedves Fejlesztők!

Az indikátor asszisztenst rendeszeresen használjuk. Praktikus, de szeretnénk kérni, hogy amenniyben megoldható, legyen egy "Összes kijelölése" lehetőség (ne kelljen egyenként pipálni), illetve egy (akár színnel, vagy X-szel) jelölhetőség azoknál a pácienseknél, akiket nem kell értesíteni (nem kérnek oltást, nem hypertoniások, nem akarnak mammográfiára menni, stb.). Ez nagy segítség lenne a kijelöléseknél email küldés előtt. 

Köszönjük

Kamocsay Gabriella nővér

Bakos J
  • Bakos J
  • Veterán (Szint 20 - Max)
Thursday, February 8, 2024 8:21:35 AM
T.Infomix!

Az utóbbi hónapokban a finanszírozótól már megkapjuk a praxisban aktuálisan bejelentkezett betegek listáját .csv kiterjesztésű file-ban. Valahogy meg lehet-e oldani, hogy ezt a listát a program összevesse a praxisban abban a hónapban bejelentkezett betegekkel, és a különbséget kilistázza?

Üdvözlettel: Dr Bakos 

Dr.Ghanem Niyaz
Thursday, February 8, 2024 9:33:29 AM
Originally Posted by: Bakos J 

T.Infomix!

Az utóbbi hónapokban a finanszírozótól már megkapjuk a praxisban aktuálisan bejelentkezett betegek listáját .csv kiterjesztésű file-ban. Valahogy meg lehet-e oldani, hogy ezt a listát a program összevesse a praxisban abban a hónapban bejelentkezett betegekkel, és a különbséget kilistázza?

Üdvözlettel: Dr Bakos 

Támogatom a kezdeményezést.

Üdv

Dr.Ghanem Niyaz

Paksai Bence
Thursday, February 8, 2024 9:58:49 AM
Tisztelt Bakos dr, 

Az Ön által felvetett újítás jelenleg fejlesztés alatt van a programunkba.

Kérjük szíves türelmüket a fejlesztés elkészüléséig. 

Üdvözlettel, 

Paksai Bence 

infomix kft.

Paksai Bence
Thursday, February 8, 2024 10:42:41 AM
Originally Posted by: Dr. Szél Edit 

Kedves Fejlesztők!

Az indikátor asszisztenst rendeszeresen használjuk. Praktikus, de szeretnénk kérni, hogy amenniyben megoldható, legyen egy "Összes kijelölése" lehetőség (ne kelljen egyenként pipálni), illetve egy (akár színnel, vagy X-szel) jelölhetőség azoknál a pácienseknél, akiket nem kell értesíteni (nem kérnek oltást, nem hypertoniások, nem akarnak mammográfiára menni, stb.). Ez nagy segítség lenne a kijelöléseknél email küldés előtt. 

Köszönjük

Kamocsay Gabriella nővér

Tisztelt Kamocsay Gabriella,

Az ön által jelzett fejlesztési kérést a következő számon iktattuk: 21491. Amennyiben a közeljövőben nem találkozik a Verzióváltó levélben a fejlesztéssel, annyiban a fenti számra hivatkozva kérdezheti kollégáinkat a fejlesztés állapotáról. 

Üdvözlettel, 

Paksai Bence

infomix kft.  

Paksai Bence
Thursday, February 8, 2024 11:09:24 AM
Originally Posted by: Dr. Szél Edit 

Kérem, hogy amennyiben megoldható, a "Gyógyszer igazolás utazóknak" igazolásra kerüljön rá a páciens születési neve is. 

Köszönöm. 

Tisztelt Szél Edit dr.,

Az ön által jelzett fejlesztési kérést a következő számon iktattuk: 21485. Amennyiben a közeljövőben nem találkozik a Verzióváltó levélben a fejlesztéssel, annyiban a fenti számra hivatkozva kérdezheti kollégáinkat a fejlesztés állapotáról. 

Üdvözlettel, 

Paksai Bence

infomix kft.  

Dr. Juhász Hanna
Friday, February 9, 2024 12:30:33 PM
Tisztelt Infomix!

Lenne arra lehetőség, hogy a nyomtatványokban létrehozott igazolások e-mail kiküldésénél a dokumentum megnevezése az érintett páciens neve és a hiányzás időtartama legyen? Jelenleg szimplán dokumentum néven fut és ez több testvéres hiányzás esetén sok keveredéshez tud vezetni.

Köszönettel

Juhász Hanna

medicinke
Monday, February 12, 2024 9:50:21 AM
Néhány betegnél van a kartonon az email címnél, NEAK email: .......

Ez hogyan került oda? Hasznos lenne lekérni a többi betegnek is, akinek van a NEAK-nál nyílvántartva email címe.

Gondolom még a covid alatt rögzítették.

Le lehet ezt kérni a NEAK-tól, és beemelni a kartonba?

A NEAK küld majd (már?) teljes finanszírozott TAJ listás is az ejelentés oldalon.

Ezt lehet majd (már?) egyeztetni a praxis regisztrált betegeinek listájával?

Köszönöm!

Kaskó Zoltán
Wednesday, February 14, 2024 10:30:17 AM
Originally Posted by: Dr. Juhász Hanna 

Tisztelt Infomix!

Lenne arra lehetőség, hogy a nyomtatványokban létrehozott igazolások e-mail kiküldésénél a dokumentum megnevezése az érintett páciens neve és a hiányzás időtartama legyen? Jelenleg szimplán dokumentum néven fut és ez több testvéres hiányzás esetén sok keveredéshez tud vezetni.

Köszönettel

Juhász Hanna

Tisztelt Juhász Hanna

Az ön által jelzett fejlesztési kérést a következő számon iktattuk: 21795. Amennyiben a közeljövőben nem találkozik a Verzióváltó levélben a fejlesztéssel, annyiban az előző számra hivatkozva kérdezheti kollégáinkat a fejlesztés állapotáról. 

Üdvözlettel, 

Kaskó Zoltán

infomix kft.  

dr.Kovács József
Wednesday, February 28, 2024 3:36:28 PM
A NEAK egy ideje már kiküldi a teljes TAJ regisztert. Lesz lehetőség ennek megtekintésére?
dr.Kovács József
Paksai Bence
Wednesday, February 28, 2024 4:04:09 PM
Originally Posted by: dr.Kovács József 

A NEAK egy ideje már kiküldi a teljes TAJ regisztert. Lesz lehetőség ennek megtekintésére?

Tisztelt Kovács József,

Az Ön által jelzett fejlesztés, jelenleg implementálás alatt van. Kérem szíves türelmét amíg be nem kerül a programban.

Remélem tudtam Önnek segíteni. 

Üdvözlettel, 

Paksai Bence 

infomix Kft. 

Bakos J
  • Bakos J
  • Veterán (Szint 20 - Max)
Friday, April 5, 2024 11:09:44 AM
T. Infomix!

Mostanában a verziováltásról nem kapok értesítő e-mailt. Én kerültem le a listáról, vagy már nem küldenek senkinek? 

Üdvözlettel: Dr Bakos János

kleh
  • kleh
  • Veterán (Szint 20 - Max)
Friday, April 5, 2024 12:33:24 PM
Tisztelt Infomix !

A TP-s lapon az utolsó munkakört nem tudná megjegyezni a rendszer ?  nagy segítség lenne... akárhányszor átjavítjuk, mindig egy régi munkakört hoz elő.

A másik, hogy a kartonon megjelent a születési ország - vagy edddig nem láttuk. Lényeg, hogy ha nincs kitöltve nem töltődik fel a jogosítvány. Erre is nem tudna figyelmeztetni a gép ? - valami részemre is érthető rövid szöveggel - Pl: A születési ország nincs kitöltve. Kérem pótolja a kartonon  !

Köszönjük szépen, Kovács-Kléh László, Ecser.

FMilan
Friday, April 5, 2024 1:13:59 PM
Köszönjük a jelzéseket, a jogosítványos dologra már volt felvéve egy feladat a kollégáknak, az a 3.58-as verzióra van tervezve, akkor lesz várható.

A táppénzes kérést pedig most rögzítettük, az ütemezéséről sajnos még nem tudok nyilatkozni.

"Tisztelt Infomix !A TP-s lapon az utolsó munkakört nem tudná megjegyezni a rendszer ?  nagy segítség lenne... akárhányszor átjavítjuk, mindig egy régi munkakört hoz elő.

A másik, hogy a kartonon megjelent a születési ország - vagy edddig nem láttuk. Lényeg, hogy ha nincs kitöltve nem töltődik fel a jogosítvány. Erre is nem tudna figyelmeztetni a gép ? - valami részemre is érthető rövid szöveggel - Pl: A születési ország nincs kitöltve. Kérem pótolja a kartonon  !

Köszönjük szépen, Kovács-Kléh László, Ecser."

FMilan
Friday, April 5, 2024 1:20:39 PM
Tisztelt doktorúr!

A verzióváltó e-mailek automatikus kiküldése technikai okok miatt még tavaly nyáron átkerült a fórumon keresztüli küldésre. Erről a 2023. 06.20.-án kiadott 3.37.0 verzióhoz tartozó verzióváltó levél elején adtunk tájékoztatást, itt megtalálható a következő link, ahol található egy leírás a beállítással kapcsolatban: https://ixnet.hu/pdf/Forumtemafigyeles.pdf  

Originally Posted by: Bakos J 

T. Infomix!

Mostanában a verziováltásról nem kapok értesítő e-mailt. Én kerültem le a listáról, vagy már nem küldenek senkinek? 

Üdvözlettel: Dr Bakos János