medicinke
Tuesday, April 4, 2017 7:26:40 PM
A 30 napnál rövidebb ellátásnál is ráírja a receptre az ellátás időtartamát a frissítés óta. 😞
K Bálint
Wednesday, April 5, 2017 8:21:08 AM
Originally Posted by: medicinke 

A 30 napnál rövidebb ellátásnál is ráírja a receptre az ellátás időtartamát a frissítés óta. :(

Köszönjük észrevételét a következő verzióval javítjuk.

dr. Szathmáry Zoltán
Thursday, April 6, 2017 2:55:41 PM
Adócsökkentő igazolásra a jogszabály szerint a kedvezményre jogosító betegség BNO-ját is rá kell vezetni. Ez a nyomtatványról hiányzik. Kérem ennek javítását.
pozsi
  • pozsi
  • Veterán (Szint 19)
Thursday, April 6, 2017 3:13:38 PM
Originally Posted by: dr. Szathmáry Zoltán 

Adócsökkentő igazolásra a jogszabály szerint a kedvezményre jogosító betegség BNO-ját is rá kell vezetni. Ez a nyomtatványról hiányzik. Kérem ennek javítását.

Mi csak a 49/2009 EüM rendeletről, mint erre vonatkozó, többször módosított jogszabályról tudunk. Ennek a mai napon hatályos szövege így szól:

Melléklet a 49/2009. (XII. 29.) EüM rendelethez

Az összevont adóalap adóját csökkentő kedvezmény igénybevételére jogosító igazolás adattartalma:

A súlyosan fogyatékos személy természetes személyazonosító adatai, lakóhelye, adóazonosító jele

Az igazolás kiállítását megalapozó szakorvosi dokumentáció kiadásának dátuma

A súlyos fogyatékosság véglegességének vagy ideiglenes jellegének megállapítása

Ideiglenes igazolás kiállítása esetén az igazolás hatályának megállapítása

Az igazolás kiállításának dátuma

Az igazolást kiállító szakorvos/háziorvos aláírása

Igyekszünk elkerülni olyan adatok szerepeltetését, amelyek nem szerepelnek a vonatkozó rendeletben, mert ebből is származott már probléma. Ha Doktor Úr tud más szabályról erre vonatkozóan, kérjük jelezze.

dr. Szathmáry Zoltán
Thursday, April 6, 2017 4:11:38 PM
Originally Posted by: pozsi 

Originally Posted by: dr. Szathmáry Zoltán 

Adócsökkentő igazolásra a jogszabály szerint a kedvezményre jogosító betegség BNO-ját is rá kell vezetni. Ez a nyomtatványról hiányzik. Kérem ennek javítását.

Mi csak a 49/2009 EüM rendeletről, mint erre vonatkozó, többször módosított jogszabályról tudunk. Ennek a mai napon hatályos szövege így szól:

Melléklet a 49/2009. (XII. 29.) EüM rendelethez

Az összevont adóalap adóját csökkentő kedvezmény igénybevételére jogosító igazolás adattartalma:

A súlyosan fogyatékos személy természetes személyazonosító adatai, lakóhelye, adóazonosító jele

Az igazolás kiállítását megalapozó szakorvosi dokumentáció kiadásának dátuma

A súlyos fogyatékosság véglegességének vagy ideiglenes jellegének megállapítása

Ideiglenes igazolás kiállítása esetén az igazolás hatályának megállapítása

Az igazolás kiállításának dátuma

Az igazolást kiállító szakorvos/háziorvos aláírása

Igyekszünk elkerülni olyan adatok szerepeltetését, amelyek nem szerepelnek a vonatkozó rendeletben, mert ebből is származott már probléma. Ha Doktor Úr tud más szabályról erre vonatkozóan, kérjük jelezze.

Nem tudok, viszont a netről letölthető igazolások (melléklet) tartalmazzák a BNO-t is, valamint a könyvelők sorra küldözgetik vissza a kiállított nyomtatványokat, mert nem szerepel rajta a BNO.

pozsi
  • pozsi
  • Veterán (Szint 19)
Friday, April 7, 2017 12:46:37 PM
Originally Posted by: dr. Szathmáry Zoltán 

Originally Posted by: pozsi 

Originally Posted by: dr. Szathmáry Zoltán 

Adócsökkentő igazolásra a jogszabály szerint a kedvezményre jogosító betegség BNO-ját is rá kell vezetni. Ez a nyomtatványról hiányzik. Kérem ennek javítását.

Mi csak a 49/2009 EüM rendeletről, mint erre vonatkozó, többször módosított jogszabályról tudunk. Ennek a mai napon hatályos szövege így szól:

Melléklet a 49/2009. (XII. 29.) EüM rendelethez

Az összevont adóalap adóját csökkentő kedvezmény igénybevételére jogosító igazolás adattartalma:

A súlyosan fogyatékos személy természetes személyazonosító adatai, lakóhelye, adóazonosító jele

Az igazolás kiállítását megalapozó szakorvosi dokumentáció kiadásának dátuma

A súlyos fogyatékosság véglegességének vagy ideiglenes jellegének megállapítása

Ideiglenes igazolás kiállítása esetén az igazolás hatályának megállapítása

Az igazolás kiállításának dátuma

Az igazolást kiállító szakorvos/háziorvos aláírása

Igyekszünk elkerülni olyan adatok szerepeltetését, amelyek nem szerepelnek a vonatkozó rendeletben, mert ebből is származott már probléma. Ha Doktor Úr tud más szabályról erre vonatkozóan, kérjük jelezze.

Nem tudok, viszont a netről letölthető igazolások (melléklet) tartalmazzák a BNO-t is, valamint a könyvelők sorra küldözgetik vissza a kiállított nyomtatványokat, mert nem szerepel rajta a BNO.

Rendben, akkor beállításhoz kötötten meg lehet majd adni, hogy a BNO szerepeljen-e a nyomtatványon.

kleh
  • kleh
  • Veterán (Szint 20 - Max)
Friday, April 7, 2017 12:54:08 PM
Azt tudták, hogy az adót csökkentő igazolást minden kiállító orvosnak vagy intézménynek külön év végén le kell adni, jelenteni a NAV-nak is?(csak zárójelben jegyeztem meg).
pozsi
  • pozsi
  • Veterán (Szint 19)
Friday, April 7, 2017 1:30:21 PM
Originally Posted by: kleh 

Azt tudták, hogy az adót csökkentő igazolást minden kiállító orvosnak vagy intézménynek külön év végén le kell adni, jelenteni a NAV-nak is?(csak zárójelben jegyeztem meg).

Az erről szóló jogszabályi változás nyomán 2015-ben, az Ixnet 2.31 verziója óta szerepel az ezt az adatszolgáltatást megvalósító (valójában a tartalmat lista formájában előállító, magát az adatszolgáltatást a NAV saját, speciális kitöltőprogramjával kell teljesíteni) menüpont:

Listák - jelentések / Jelentések / Adócsökkentő igazolás éves adatszolgáltatás

patakyl
Sunday, April 9, 2017 9:34:44 PM
Hálózatban használom az X-netet és az X net phont is. Az áttérés semmi problémát nem okozott volna. Csak... Hónapokig, illetve stabilan gyakorlatilag sosem ment a hálózatbeli párhuzamos munka. A phonon pedig a lekérdezés. Mindig volt valami magyarázat rá, hogy mért nem megy. Rengeteget kínlódtunk, sokat költöttünk is rá, bár sokat felvállalt a cég is. És akkor egyszer csak "belefutottunk" Molnár Péterbe. Na kb egy hét után úgy működünk, ahogy mindig szerettünk volna és persze ahogy elvártuk egy ilyen komoly cégtől. Szóval : KÖSZÖNJÜK PÉTER, és persze kösz Infomix!
medicinke
Friday, April 28, 2017 10:57:18 AM
Ezekben az ügyekben lesz esetleg előrelépés:

A Ctrl+Enter illetve Esc gombok nem működnek

- a terápiás lapon,

- a terápiás lap betegnek kinyomtatásán,

- a szakorvosi javaslat bevitelén

- a Hozott leletek-en (az Esc nem működik, illetve itt sajnos csak Enter van, nem Ctrl+Enter)

Napi tevékenység kinyomtatásánál nem nyomtatja a Vélemény részt (az Ambuláns lapon igen).

Beutaláson a TAB az indokról a kért vizsgálatokra ugorjon, ne pedig beragadjon az alapbetegségek mezőbe.

Végül, de abszolút nem utolsó sorban, sőt:

A számlanyomtatásnál jegyezze meg a formátumot a program.

Mindent A5-re nyomtatunk, és mivel a számla formátum mindig visszaáll A4-re, így minden második számlát hibásan nyomtatunk.

Ráadásul nem egyszerű számlát javítani.

+ Gyógyszercsere: hibás a kérdés, illetve ha ki lehetne kapcsolni azt a kérdést, hogy a praxis összes betegén cseréljen-e, az jó lenne.

[img=https://drive.google.com/open?id=0B9APTsF1JMKWSmtOekVkMHRDczQ]Hibás kérdés, plusz ez a kérdés nem is hiányzik[/img]

kleh
  • kleh
  • Veterán (Szint 20 - Max)
Monday, May 1, 2017 7:44:04 PM
Tisztelt Infomix !

Ixnet kapcsán kérdezném, a szakápolási tevékenységeket (gyógytorna, szaknővér igénylő speciális otthoni ápolások) hova tudom rögzíteni ? nem napi általános ápolásra gondoltam (hogy pl a beteg otthonában beadtam egy injekciót). Egyébként az otthon ápolásnak van egy elrendelő lapja is - mikor pl gyógytorna szükségét megkérem az otthonápolási cégtől. A szakápolásnak dedikált funkciók közzé ezt is belehetne építeni. De ha mégis ezek az opciók léteznek és csak az én figyelmemet kerülték el akkor nem szóltam ....

Más. Ha már írok...Valamelyik nap Pálenkás Úr segített ki programbeállításban és többek közt felvettem, hogy a betegállományt előre nem lehet lezárni. ígérte is, hogy lehetőség szerint utána jár, megbeszéli a Kollégákkal. Nem sürgős csak már ezt is leírtam. Köszönettel, kovács-kléh.

csgyula
Tuesday, May 2, 2017 9:14:30 AM
Originally Posted by: kleh 

Tisztelt Infomix !

Ixnet kapcsán kérdezném, a szakápolási tevékenységeket (gyógytorna, szaknővér igénylő speciális otthoni ápolások) hova tudom rögzíteni ? nem napi általános ápolásra gondoltam (hogy pl a beteg otthonában beadtam egy injekciót). Egyébként az otthon ápolásnak van egy elrendelő lapja is - mikor pl gyógytorna szükségét megkérem az otthonápolási cégtől. A szakápolásnak dedikált funkciók közzé ezt is belehetne építeni. De ha mégis ezek az opciók léteznek és csak az én figyelmemet kerülték el akkor nem szóltam ....

Más. Ha már írok...Valamelyik nap Pálenkás Úr segített ki programbeállításban és többek közt felvettem, hogy a betegállományt előre nem lehet lezárni. ígérte is, hogy lehetőség szerint utána jár, megbeszéli a Kollégákkal. Nem sürgős csak már ezt is leírtam. Köszönettel, kovács-kléh.

Elérhető a Rendelés / Ápolási tevékenység menüpontból.Ez a menüpont a nővér által a paciens otthonában elvégzett ápolási tevékenység dokumentálására szolgál.

Itt megadható a dátum, a diagnózis, az indok, a tevékenység típusa, maga a tevékenység, a vélemény, a ráfordított idő, az utolsó nap, az eredmény és az úti nyilvántartáshoz a gépjárművet is kiválaszthatjuk, továbbá a távolságot is rögzíthetjük.

A tevékenység típusa többes választék, nem karbantartható, azokat a kategóriákat tartalmazza, amelyek az ápolási dokumentációs lapokon szerepelnek. Tevékenységre fordított időt óra:perc -ben kell megadni.

Fontos! Csak azok a tevékenységek jelentődnek, ahol a ráfordított idő ki van töltve.

Az OK gombbal menthetjük a változtatásokat, a Mégse gombbal a változtatások tárolása nélkül kiléphetünk, a Nyomtat gombbal pedig ápolási dokumentációs lap nyomtatására van lehetőségünk.

dr. Szathmáry Zoltán
Tuesday, May 2, 2017 10:17:04 AM
Originally Posted by: csgyula 

Originally Posted by: kleh 

Tisztelt Infomix !

Ixnet kapcsán kérdezném, a szakápolási tevékenységeket (gyógytorna, szaknővér igénylő speciális otthoni ápolások) hova tudom rögzíteni ? nem napi általános ápolásra gondoltam (hogy pl a beteg otthonában beadtam egy injekciót). Egyébként az otthon ápolásnak van egy elrendelő lapja is - mikor pl gyógytorna szükségét megkérem az otthonápolási cégtől. A szakápolásnak dedikált funkciók közzé ezt is belehetne építeni. De ha mégis ezek az opciók léteznek és csak az én figyelmemet kerülték el akkor nem szóltam ....

Más. Ha már írok...Valamelyik nap Pálenkás Úr segített ki programbeállításban és többek közt felvettem, hogy a betegállományt előre nem lehet lezárni. ígérte is, hogy lehetőség szerint utána jár, megbeszéli a Kollégákkal. Nem sürgős csak már ezt is leírtam. Köszönettel, kovács-kléh.

Elérhető a Rendelés / Ápolási tevékenység menüpontból.Ez a menüpont a nővér által a paciens otthonában elvégzett ápolási tevékenység dokumentálására szolgál.

Itt megadható a dátum, a diagnózis, az indok, a tevékenység típusa, maga a tevékenység, a vélemény, a ráfordított idő, az utolsó nap, az eredmény és az úti nyilvántartáshoz a gépjárművet is kiválaszthatjuk, továbbá a távolságot is rögzíthetjük.

A tevékenység típusa többes választék, nem karbantartható, azokat a kategóriákat tartalmazza, amelyek az ápolási dokumentációs lapokon szerepelnek. Tevékenységre fordított időt óra:perc -ben kell megadni.

Fontos! Csak azok a tevékenységek jelentődnek, ahol a ráfordított idő ki van töltve.

Az OK gombbal menthetjük a változtatásokat, a Mégse gombbal a változtatások tárolása nélkül kiléphetünk, a Nyomtat gombbal pedig ápolási dokumentációs lap nyomtatására van lehetőségünk.

Szerintem a kolléga úr nem erre gondolt. Létezik az otthoni szakápolás intézménye, melyet a praxistól független, az OEP által finanszírozott szolgáltató végez, de azt a háziorvos rendelheti el szakorvosi javaslat alapján, s neki is kell ellenőrizni ennek a megtörténtét. Na erről kellene valami dokumentálási lehetőség.. Létezik egy elrendelő formanyomtatvány és dokumentációs lapok. (Én egyébként a hozott leleteknél alkottam egy egyéb szakrendelést, ahová bescannelem ezeket a dokumneumokat, a lelet eredméynhez pedig beírom, hogy otthoni szakápolás dokumentációja)

dr. Szathmáry Zoltán
Thursday, May 4, 2017 5:34:45 PM
Verzióváltás óta több páciens elővétele nagyon lelassult, nem akarja engedni az új páciens elővételét, és több alkalommal összekeverte a receptírásokat.
kleh
  • kleh
  • Veterán (Szint 20 - Max)
Thursday, May 4, 2017 9:15:45 PM
otthoni szakápolás: Igen, Szathmáry Dr. jól látja, hogy mire gondoltam. Nem is ragozom tovább mert minden lényegest leírt és összefoglalt. Szóval ezt jó lenne bevezetni a programba két alfüllel: elrendelő nyomtatvány ill hozott lezáró dokumentáció. Köszönöm.
K Bálint
Friday, May 5, 2017 8:17:51 AM
Originally Posted by: kleh 

Originally Posted by: dr. Szathmáry Zoltán 

Tisztelt Infomix !

Szerintem a kolléga úr nem erre gondolt. Létezik az otthoni szakápolás intézménye, melyet a praxistól független, az OEP által finanszírozott szolgáltató végez, de azt a háziorvos rendelheti el szakorvosi javaslat alapján, s neki is kell ellenőrizni ennek a megtörténtét. Na erről kellene valami dokumentálási lehetőség.. Létezik egy elrendelő formanyomtatvány és dokumentációs lapok. (Én egyébként a hozott leleteknél alkottam egy egyéb szakrendelést, ahová bescannelem ezeket a dokumneumokat, a lelet eredméynhez pedig beírom, hogy otthoni szakápolás dokumentációja)

Originally Posted by: kleh 

otthoni szakápolás: Igen, Szathmáry Dr. jól látja, hogy mire gondoltam. Nem is ragozom tovább mert minden lényegest leírt és összefoglalt. Szóval ezt jó lenne bevezetni a programba két alfüllel: elrendelő nyomtatvány ill hozott lezáró dokumentáció. Köszönöm.

Köszönjük a fejlesztési javaslataikat. A megvalósításhoz szeretnénk kérni minta nyomtatványt és erre vonatkozó jogszabály számot.

Köszönöm.

kleh
  • kleh
  • Veterán (Szint 20 - Max)
Monday, May 8, 2017 8:04:50 AM
Tisztelt Infomix!

Előkészítem a szakápoláshoz szükséges dokumentumokat és mielőbb elküldöm. Fontos ezt korrektül adminisztrálni. Köszönöm a készséget.

medicinke
Thursday, May 11, 2017 6:58:48 PM
Originally Posted by: medicinke 

Ezekben az ügyekben lesz esetleg előrelépés:

A Ctrl+Enter illetve Esc gombok nem működnek

- a terápiás lapon,

- a terápiás lap betegnek kinyomtatásán,

- a szakorvosi javaslat bevitelén

- a Hozott leletek-en (az Esc nem működik, illetve itt sajnos csak Enter van, nem Ctrl+Enter)

Napi tevékenység kinyomtatásánál nem nyomtatja a Vélemény részt (az Ambuláns lapon igen).

Beutaláson a TAB az indokról a kért vizsgálatokra ugorjon, ne pedig beragadjon az alapbetegségek mezőbe.

Végül, de abszolút nem utolsó sorban, sőt:

A számlanyomtatásnál jegyezze meg a formátumot a program.

Mindent A5-re nyomtatunk, és mivel a számla formátum mindig visszaáll A4-re, így minden második számlát hibásan nyomtatunk.

Ráadásul nem egyszerű számlát javítani.

+ Gyógyszercsere: hibás a kérdés, illetve ha ki lehetne kapcsolni azt a kérdést, hogy a praxis összes betegén cseréljen-e, az jó lenne.

[img=https://drive.google.com/open?id=0B9APTsF1JMKWSmtOekVkMHRDczQ]Hibás kérdés, plusz ez a kérdés nem is hiányzik[/img]

+ a gondozásba vételes kérdés kikapcsolása a beutalók, laborkérők esetében.

medicinke
Monday, May 15, 2017 11:33:33 AM
A PostIt alapértelmezett betűméretét nem lehet valahol állítani egy kicsit nagyobbra?

Átállítgatom 11-esre, de egyszerűbb lenne, 1x beállítani.

FMilan
Monday, May 15, 2017 3:55:40 PM
Originally Posted by: medicinke 

A PostIt alapértelmezett betűméretét nem lehet valahol állítani egy kicsit nagyobbra?

Átállítgatom 11-esre, de egyszerűbb lenne, 1x beállítani.

Sajnos erre egyenlőre valóban nincs lehetőség, de a fejlesztő kollégáknak továbbítottam a kérést, hogy vizsgálják meg a lehetőség kérdését.

Németh Zita
Tuesday, May 16, 2017 10:28:38 AM
Segítséget szeretnék kérni! A véletlenül duplán bevitt leletet hogyan tudom törölni?😕
MolnárP
Tuesday, May 16, 2017 3:27:01 PM
Originally Posted by: MolnárP 

Originally Posted by: Németh Zita 

Segítséget szeretnék kérni! A véletlenül duplán bevitt leletet hogyan tudom törölni?😕

Ez valójában a visual Ixdoki-hoz tartozó kérdés, a megfelelő fórumban Varga Sándor megválaszolta.

medicinke
Tuesday, May 30, 2017 8:00:53 PM
Az IxNET Zsebtörzs-ről jött hírlevél szerint "megtalálhatóak benne a gyógyszerek, segédeszközök, diagnózisok, az intézet (beutaló) törzs, a labor vizsgálatok és a beavatkozások részletes adatai"

Hogyan tudok benne mondjuk diagnózist, vagy intézeti kódot keresni?

palenkascs
Wednesday, May 31, 2017 8:02:45 AM
Originally Posted by: medicinke 

Az IxNET Zsebtörzs-ről jött hírlevél szerint "megtalálhatóak benne a gyógyszerek, segédeszközök, diagnózisok, az intézet (beutaló) törzs, a labor vizsgálatok és a beavatkozások részletes adatai"

Hogyan tudok benne mondjuk diagnózist, vagy intézeti kódot keresni?

Az Ixnet ZsebTörzs megnyitásakor alapesetben gyógyszerre keres, de ha ezt módosítani szeretné, nyomja meg a "Gyógyszer" feliratot (fent), és ezt követően máris választhat a többi keresési lehetőség közül.

medicinke
Wednesday, May 31, 2017 10:45:39 AM
Originally Posted by: palenkascs 

Originally Posted by: medicinke 

Az IxNET Zsebtörzs-ről jött hírlevél szerint "megtalálhatóak benne a gyógyszerek, segédeszközök, diagnózisok, az intézet (beutaló) törzs, a labor vizsgálatok és a beavatkozások részletes adatai"

Hogyan tudok benne mondjuk diagnózist, vagy intézeti kódot keresni?

Az Ixnet ZsebTörzs megnyitásakor alapesetben gyógyszerre keres, de ha ezt módosítani szeretné, nyomja meg a "Gyógyszer" feliratot (fent), és ezt követően máris választhat a többi keresési lehetőség közül.

Köszönöm, én a menüben bogarásztam.

medicinke
Wednesday, May 31, 2017 12:21:14 PM
Az infolapon az alapbetegségeket mi szerint rendezi a program?

Kicsit kaotikusnak tűnik, nem időrendi, vagy a törzskarton szerinti a sorrend.

medicinke
Friday, June 2, 2017 2:24:56 PM
Amikor helyettesként dolgozom a kollégám praxisában, akkor nem a saját jobb gombos szövegeimet, kiemelt gyógyszereimet látom, hanem az övét.

(Illetve kiemelt gyógyszert semmit, de lehet, hogy nála ez nincs beállítva.)

Nem lehet megbuherálni valahogy, hogy ilyenkor mindent úgy lássak, mintha saját praxisban dolgoznék, és nem az ő beállításait?

K Bálint
Friday, June 2, 2017 2:35:18 PM
Originally Posted by: medicinke 

Amikor helyettesként dolgozom a kollégám praxisában, akkor nem a saját jobb gombos szövegeimet, kiemelt gyógyszereimet látom, hanem az övét.

(Illetve kiemelt gyógyszert semmit, de lehet, hogy nála ez nincs beállítva.)

Nem lehet megbuherálni valahogy, hogy ilyenkor mindent úgy lássak, mintha saját praxisban dolgoznék, és nem az ő beállításait?

Helyettesítésnél a saját programját használja, vagy a helyettesített orvos programját?

K Bálint
Friday, June 2, 2017 3:13:26 PM
Originally Posted by: K Bálint 

Originally Posted by: medicinke 

Amikor helyettesként dolgozom a kollégám praxisában, akkor nem a saját jobb gombos szövegeimet, kiemelt gyógyszereimet látom, hanem az övét.

(Illetve kiemelt gyógyszert semmit, de lehet, hogy nála ez nincs beállítva.)

Nem lehet megbuherálni valahogy, hogy ilyenkor mindent úgy lássak, mintha saját praxisban dolgoznék, és nem az ő beállításait?

Helyettesítésnél a saját programját használja, vagy a helyettesített orvos programját?

Ha egy adatbázist használnak akkor a programon belül a rendszer, helyettesítések karbantartása menüpontnál kell megadni ki kit helyettesít. Ebben az online help tud segítséget nyújtani link 

Ha megtörtént a beállítás akkor a program belépésnél a saját felhasználó, jelszó megadása után a bejelentkezés gomb mellett a helyettesítésnél a helyettesítendő praxist kell választani és úgy belépni a programba. Ebben az esetben a saját praxisomat is látom és a helyettesített praxis betegeit is el tudom látni helyettesítésként a saját beállításaimmal és saját karbantartott szövegpanelekkel.

medicinke
Wednesday, June 7, 2017 12:59:45 PM
Originally Posted by: K Bálint 

Originally Posted by: K Bálint 

Originally Posted by: medicinke 

Amikor helyettesként dolgozom a kollégám praxisában, akkor nem a saját jobb gombos szövegeimet, kiemelt gyógyszereimet látom, hanem az övét.

(Illetve kiemelt gyógyszert semmit, de lehet, hogy nála ez nincs beállítva.)

Nem lehet megbuherálni valahogy, hogy ilyenkor mindent úgy lássak, mintha saját praxisban dolgoznék, és nem az ő beállításait?

Helyettesítésnél a saját programját használja, vagy a helyettesített orvos programját?

Ha egy adatbázist használnak akkor a programon belül a rendszer, helyettesítések karbantartása menüpontnál kell megadni ki kit helyettesít. Ebben az online help tud segítséget nyújtani link 

Ha megtörtént a beállítás akkor a program belépésnél a saját felhasználó, jelszó megadása után a bejelentkezés gomb mellett a helyettesítésnél a helyettesítendő praxist kell választani és úgy belépni a programba. Ebben az esetben a saját praxisomat is látom és a helyettesített praxis betegeit is el tudom látni helyettesítésként a saját beállításaimmal és saját karbantartott szövegpanelekkel.

Közös adatbázis, hálózatban több géppel.

Meg van adva, a helyettesítésnél, hogy : Praxist helyettesítek - Nevem - kollégám szervezete.

Belépéskor a helyettesítésnél kiválasztom a kollégám praxisát.

Látom a betegeit, bordóval mint helyettesített betegeket.

Saját betegeimnél a saját szövegpaneljeim látom, a helyettesített betegeknél pedig a helyettesített orvos paneljeit.

Mintha a program nem orvoshoz, hanem praxishoz kötné a paneleket.