Kun Máté
Thursday, October 20, 2022 10:36:16 AM
Originally Posted by: Dr.Ghanem Niyaz 

Tisztelt Infomix ! 

hogy lehet kikapcsolni az igazolások titkosítását ! 

Sorozatban jönnek vissza hogy titkosított a levél melléklete és nem mindig tudják a gyerek születésnapját vagy TAJ számát ! Főleg úgy hogy az igazolás címében nincs feltüntetve a gyerekneve ! 

Köszönöm 

Tisztelt Dr. Ghanem Niyaz!

A csatolmányok GDPR szempontok alapján kerültek titkosításra az igazolások küldésénél. 

Amennyiben ezt a beállítást ennek ellenére is óhatja felül írni, úgy a program kínál erre lehetőséget:

Az igazolás ablak jobb oldalán található egy checkbox a következő szöveggel: "Csatolmány ellátása jelszavas védelemmel". Abban az esetben, ha innen kivesszük a pipát, úgy a továbbiakban a csatolmányak jelszavas védelem nélkül kerülnek küldésre.

Üdvözlettel,

Kun Máté

dr. Szemerédi László
Saturday, October 22, 2022 5:18:49 AM
Tisztelt Infomix Kft!

Az új mentési felületnél jó lenne néhány változás: Miután naponta mentünk, jó lenne, ha beállíthatnánk, hogy pl. az előző 2 nap adatait mentse (és a rendszer ezt innentől így állítsa be, ne kelljen minden nap kattintgatni). Szintén jó lenne, ha betéve a pipát a gép kikapcsolásához, onnantól a rendszer megőrizné (majd kivesszük, ha nem akarjuk a kikapcsolást). Az előző verzióban ezek praktikusak voltak.

Köszönettel: dr. Szemerédi László

Bakos J
  • Bakos J
  • Veterán (Szint 20 - Max)
Thursday, November 3, 2022 10:24:42 AM
Tisztelt Infomix!

Az új verzióváltással döbbenten tapasztaltuk, hogy az adatlapok közül eltünt a "betegszállítás(Ix) elnevezésű adatlap, amit eddig használtunk, a betegek korábban leadott betegszállításaival, tehát az előzményekkel együtt. Mi ennek az oka, illetve hogy lehetne ezt visszakapni?

Üdvözlettel: dr Bakos János

Sz. Tamás
Thursday, November 3, 2022 12:25:30 PM
Originally Posted by: Bakos J 

Tisztelt Infomix!

Az új verzióváltással döbbenten tapasztaltuk, hogy az adatlapok közül eltünt a "betegszállítás(Ix) elnevezésű adatlap, amit eddig használtunk, a betegek korábban leadott betegszállításaival, tehát az előzményekkel együtt. Mi ennek az oka, illetve hogy lehetne ezt visszakapni?

Üdvözlettel: dr Bakos János

Tisztelt dr Bakos Jábnos!

Telefonos egyeztetés alapján, sikerült megbeszélni a problémát.

A programban a menüszalagon Nyomtatványok alatt elérhető a Betegszállítási utalvány.

Üdvözlette:

Sz. Tamás

 

MediAT
Friday, November 4, 2022 8:23:50 AM
T. Infomix!

Érdeklődnék, hogy Ixnet programban van-e lehetőség kettős állampolgárság beállítására? Jelen esetben egy ukrán-magyar állampolgárságról lenne szó.

Köszönöm

Sziliné Ildikó

Sz. Tamás
Friday, November 4, 2022 8:55:01 AM
Originally Posted by: MediAT 

T. Infomix!

Érdeklődnék, hogy Ixnet programban van-e lehetőség kettős állampolgárság beállítására? Jelen esetben egy ukrán-magyar állampolgárságról lenne szó.

Köszönöm

Sziliné Ildikó

Tisztelt Sziliné Ildikó!

Jelenleg nincs lehetőség kettős állampolgárságot beállítani a páciensnek. 

Üdvözlettel:

Sz. Tamás

Sz. Tamás
Friday, November 4, 2022 9:33:01 AM
Originally Posted by: Sz. Tamás 

Originally Posted by: MediAT 

T. Infomix!

Érdeklődnék, hogy Ixnet programban van-e lehetőség kettős állampolgárság beállítására? Jelen esetben egy ukrán-magyar állampolgárságról lenne szó.

Köszönöm

Sziliné Ildikó

Tisztelt Sziliné Ildikó!

Jelenleg nincs lehetőség kettős állampolgárságot beállítani a páciensnek. 

Üdvözlettel:

Sz. Tamás

Tisztelt Sziliné Ildikó!

Közben pár infomáció jutott eszembe ami esetleg hasznos lehet.

- Ha a megemlített páciensnek van magyar TAJ száma, akkor érdemes lehet azt beírni, és úgy ellátni, sokkal több lehetőség feltétele adott.

- Ha nincs TAJ száma, akkor meg kell vizsgálni milyen egyéb dokumentumai vannak, és ha ukrán menekült akkor a 3-as és 5-ös azonosító a javasolt.

Abban az esetben ha a páciens azonosító típusa, 03 (Állampolgárság kód vagy útlevél szám) vagy  05 (Menedékes igazolvány szám), receptírásnál (megerősítés után) kiválasztható lesz a teljes ártól eltérő térítési kategória is.

Üdvözlettel:

Sz. Tamás

 

MediAT
Friday, November 4, 2022 9:58:07 AM
Kedves Tamás!

Nincs magyar TAJ száma, 3-as kódhoz vettem fel személyi igazolvány számmal. Nincs sem menekült státusza, sem befogadó nyilatkozata. TAJ kártyája intézés alatt. Ebben az esetben jogosan nem látjuk az E-térben a laborvizsgálat eredményeit, ugye? Mi kértük a vizsgálatot. Köszönöm a tippeket.

Sziliné Ildikó

Sz. Tamás
Friday, November 4, 2022 11:03:37 AM
Originally Posted by: MediAT 

Kedves Tamás!

Nincs magyar TAJ száma, 3-as kódhoz vettem fel személyi igazolvány számmal. Nincs sem menekült státusza, sem befogadó nyilatkozata. TAJ kártyája intézés alatt. Ebben az esetben jogosan nem látjuk az E-térben a laborvizsgálat eredményeit, ugye? Mi kértük a vizsgálatot. Köszönöm a tippeket.

Sziliné Ildikó

Tisztelt Sziliné Ildikó!

Telefonos egyeztetés alapján megoldódott a probléma.

Abban az esetben, ha a páciens nem rendelkezik TAJ számmal, és kartonján az "EESZT által kiadott egyedi páciens típus/azonosító" megfelelően ki van töltve, úgy töltünk fel pl. Laborkérőt a páciens részére, akkor későbbiekben ez lekérdezhető lesz.

Üdvözlettel:

Sz. Tamás

Széll János
Tuesday, November 8, 2022 10:29:46 AM
1.)A Visual Ix-ben a „Napi ellátás” »„Kórtörténet lekérdezése” -kor látható volt, hogy mikorra lett előjegyezve, vagy visszarendelve a beteg.

Ez jelenleg IxNet-ben nem így működik, nem látható

(Még jogi vonzata IS lehet, hogy) csak az „Előjegyzések, átirányítás” panelen, legtöbbször csak „lapozgatva” deríthető ki, mikorra kapott (új) időpontot a beteg.

Célszerű lenne, ha a „Visszarendelés” ténye és dátuma az Ellátás adatai közt rögzülne, megjelenne.

2.) A „Kórtörténet” lekérdezésekor nem látszik, hogy a beteg adott ellátáskor pl. Beutalót kapott „x” szakrendelésre.

Semmi más nem kellene, csak ennyi „»»Beut.’x’.Szakrend-re«

Ennek hiányában akár már csak néhány hét múlva is csak akkor juthat eszébe az ellátó orvosnak és asszisztensének, hogy a beteget továbbküldte, ha a „Lekérdezések” panelen bejelöli a „Beutalások” fület.

Szerintem célszerű lenne ezt a 2 funkciót megoldani, remélem más kollégák is támogatják ezt a javaslatot, s technikailag is megoldható.

 

Dr.Kiss Katalin
Wednesday, November 9, 2022 1:06:46 PM
Jó napot kívánok!

Szeretném megkérdezni, hogy ha a beteg e-mailben keres meg bennünket a problémájával, a leírt panaszait nem lehet másolással beilleszteni a napi megjelenés panaszaihoz? Nagy segítség lenne!

Köszönöm: Kuti Erika

FMilan
Wednesday, November 9, 2022 1:13:47 PM
Originally Posted by: Dr.Kiss Katalin 

Jó napot kívánok!

Szeretném megkérdezni, hogy ha a beteg e-mailben keres meg bennünket a problémájával, a leírt panaszait nem lehet másolással beilleszteni a napi megjelenés panaszaihoz? Nagy segítség lenne!

Köszönöm: Kuti Erika

Üdvözlöm

De igen, erre van lehetőség mind2 programunkban, a szöveget ugye az ön által ismert módon kimásolja a levélből, majd a panasz mezőben állva a CTRL + V billentyűkombinációval mind2 programunkban lehetőség van a korábban kimásolt szöveg beemelésére.

palenkascs
Wednesday, November 9, 2022 3:16:10 PM
Originally Posted by: Széll János 

1.)A Visual Ix-ben a „Napi ellátás” »„Kórtörténet lekérdezése” -kor látható volt, hogy mikorra lett előjegyezve, vagy visszarendelve a beteg.

Ez jelenleg IxNet-ben nem így működik, nem látható

(Még jogi vonzata IS lehet, hogy) csak az „Előjegyzések, átirányítás” panelen, legtöbbször csak „lapozgatva” deríthető ki, mikorra kapott (új) időpontot a beteg.

Célszerű lenne, ha a „Visszarendelés” ténye és dátuma az Ellátás adatai közt rögzülne, megjelenne.

2.) A „Kórtörténet” lekérdezésekor nem látszik, hogy a beteg adott ellátáskor pl. Beutalót kapott „x” szakrendelésre.

Semmi más nem kellene, csak ennyi „»»Beut.’x’.Szakrend-re«

Ennek hiányában akár már csak néhány hét múlva is csak akkor juthat eszébe az ellátó orvosnak és asszisztensének, hogy a beteget továbbküldte, ha a „Lekérdezések” panelen bejelöli a „Beutalások” fület.

Szerintem célszerű lenne ezt a 2 funkciót megoldani, remélem más kollégák is támogatják ezt a javaslatot, s technikailag is megoldható.

 

Előre egyeztetett időpontban távoli internetes eléréssel megvizsgáljuk, hogy milyen jelenlegi megoldások vannak, amik segíthetik a munka ezen részét.

pheni
  • pheni
  • Haladó (Szint 10)
Tuesday, November 22, 2022 6:34:19 PM
Kedves Szerkesztők!

A Synlab kivonult a területünkről, és a mikrobiológiai vizsgálatokat a megyei kórház mikrobiológiai laborja végzi ezentúl.

Amihez természetesen saját laborkérő tartozik.

Megoldható lenne, hogy az is bekerüljön tölthető, nyomtatható formátumban, mint a Synlabos?

Van Word dokumentumban kérőlapom, azt tudom küldeni

Előre is köszönöm a segítséget!

Sári László
Thursday, November 24, 2022 9:02:26 AM
Originally Posted by: pheni 

Kedves Szerkesztők!

A Synlab kivonult a területünkről, és a mikrobiológiai vizsgálatokat a megyei kórház mikrobiológiai laborja végzi ezentúl.

Amihez természetesen saját laborkérő tartozik.

Megoldható lenne, hogy az is bekerüljön tölthető, nyomtatható formátumban, mint a Synlabos?

Van Word dokumentumban kérőlapom, azt tudom küldeni

Előre is köszönöm a segítséget!

Tisztelt Felhasználó!

Kérem küldje el a kérőlapot és a fejlesztők megvizsgálják, hogyan lehet beépíteni a programba.

TomposG
Wednesday, November 30, 2022 9:54:08 AM
Nem tudom másnál is így működik-e vagy nálam van hiba. A mennyiben a páciens interneten kér időpontot, akkor az Előjegyzési naptárban nem a saját e-mail címe látszik hanem az éppen nyitott betegé. Csak akkor tudjuk megnézni az e-mail címét ha minden háttérben nyitott beteg ellátását lezárjuk. Ez csak a netes előjegyzésésnél van így.

Tompos G. 

palenkascs
Wednesday, November 30, 2022 4:30:05 PM
Originally Posted by: TomposG 

Nem tudom másnál is így működik-e vagy nálam van hiba. A mennyiben a páciens interneten kér időpontot, akkor az Előjegyzési naptárban nem a saját e-mail címe látszik hanem az éppen nyitott betegé. Csak akkor tudjuk megnézni az e-mail címét ha minden háttérben nyitott beteg ellátását lezárjuk. Ez csak a netes előjegyzésésnél van így.

Tompos G. 

Telefonon megbeszéltek szerint holnap 10.30 után keresni fogjuk és távoli eléréssel megnézzük az észrevételét.

palenkascs
Thursday, December 1, 2022 1:07:56 PM
Originally Posted by: TomposG 

Nem tudom másnál is így működik-e vagy nálam van hiba. A mennyiben a páciens interneten kér időpontot, akkor az Előjegyzési naptárban nem a saját e-mail címe látszik hanem az éppen nyitott betegé. Csak akkor tudjuk megnézni az e-mail címét ha minden háttérben nyitott beteg ellátását lezárjuk. Ez csak a netes előjegyzésésnél van így.

Tompos G. 

Távoli eléréssel megvizsgáltuk a problémát, fejlesztőknek továbbítottam az észrevételt, visszajelzésig, illetve megoldásig szíves türelmét kérjük, köszönöm!

Dr. Szél Edit
Wednesday, December 7, 2022 11:04:11 AM
Magistrális recepteket  szeretnénk "kimenteni", vagy exportálni. Van erre lehetőség? 

Köszönöm: Kamocsay Gabriella nővér

Bakos J
  • Bakos J
  • Veterán (Szint 20 - Max)
Thursday, December 8, 2022 11:31:29 AM
Tisztelt Infomix!

Két apróságot szeretnék kérni a fejlesztőktől:

1, Ha radiológiai beutalót írunk, valamiért ráemeli a beteg testmagasságát, testsúlyát a beutalóra. Ez eddig rendben van. Csakhogy a beutaló elővételekor ráemeli ilyenformán: Súly:   Mag:  majd amikor nyomtatjuk, újra ráemeli mindkét adatot, de most úgy hogy Testsúly: Testmagasság:  .   Nagyon zavaró, hogy kétszer van rajta a beutalón, ha elfelejtem az egyiket kitörölni.

2, Sajnos rá lettünk kényszerítve a programbeli betegszállítási utalvány használatára (nyomtatványok/betegszállítási utalvány) , ami pazarlóan A4-esben nyomtat, de ez egy másik kérdés. Előnye lenne, hogy van benne új az előzőből funkció, de sajnos a másolt űrlapra a korábbiból emeli át a dátumot, és nem a mai dátumot teszi rá, mint például a beutalóknál.

Kérem ezek javítását: Dr Bakos János

Sári László
Friday, December 9, 2022 10:22:10 AM
Originally Posted by: Bakos J 

Tisztelt Infomix!

Két apróságot szeretnék kérni a fejlesztőktől:

1, Ha radiológiai beutalót írunk, valamiért ráemeli a beteg testmagasságát, testsúlyát a beutalóra. Ez eddig rendben van. Csakhogy a beutaló elővételekor ráemeli ilyenformán: Súly:   Mag:  majd amikor nyomtatjuk, újra ráemeli mindkét adatot, de most úgy hogy Testsúly: Testmagasság:  .   Nagyon zavaró, hogy kétszer van rajta a beutalón, ha elfelejtem az egyiket kitörölni.

2, Sajnos rá lettünk kényszerítve a programbeli betegszállítási utalvány használatára (nyomtatványok/betegszállítási utalvány) , ami pazarlóan A4-esben nyomtat, de ez egy másik kérdés. Előnye lenne, hogy van benne új az előzőből funkció, de sajnos a másolt űrlapra a korábbiból emeli át a dátumot, és nem a mai dátumot teszi rá, mint például a beutalóknál.

Kérem ezek javítását: Dr Bakos János

Tisztelt Dr Bakos János!

1. Felhasználói kérésre a radiológiai beutalókra fixen rákerül a testsúly és testmagasság a páciensek sugárterhelési nyilvantartása miatt, de van egy külön beállítás is arra, hogy a metrikus adatokat emelje át a program, ha ez be van kapcsolva akkor kerül rá kétszer ez az adat, ezt jelzem a fejlesztőknek és módosítani fogják

2. Ha előzőből emelik át az adatokat, akkor az új betegszállítási utalványon milyen dátum szerepeljen, esetleg maradjon üres mint amikor újat nyitnak?

Sári László
Friday, December 9, 2022 10:46:00 AM
Originally Posted by: Dr. Szél Edit 

Magistrális recepteket  szeretnénk "kimenteni", vagy exportálni. Van erre lehetőség? 

Köszönöm: Kamocsay Gabriella nővér

Tisztelt Kamocsay Gabriella!

Az Ixnet programban jelenleg nincs lehetőség a magis receptek kimentésére.

Bakos J
  • Bakos J
  • Veterán (Szint 20 - Max)
Friday, December 9, 2022 12:40:04 PM
Tisztelt Sári László!

1, igen igen értem, nincs is baj, ha 1x rákerül, de 2x?

2, Jó lenne, ha az új az előzőből elővétel esetén rátenné az aznapi dátumot, mint azt ahogy a beutalóknál, laborbeutalóknál meg is teszi.

Üdvözlettel: Dr Bakos János

Bakos J
  • Bakos J
  • Veterán (Szint 20 - Max)
Friday, December 9, 2022 12:43:45 PM
Az első pont végül is megoldódott, mert kivettem a pipát a metrikus adatok beemeléséről. Egyszer nem baj, ha ott van.
Sári László
Friday, December 9, 2022 2:59:52 PM
Originally Posted by: Bakos J 

Tisztelt Sári László!

1, igen igen értem, nincs is baj, ha 1x rákerül, de 2x?

2, Jó lenne, ha az új az előzőből elővétel esetén rátenné az aznapi dátumot, mint azt ahogy a beutalóknál, laborbeutalóknál meg is teszi.

Üdvözlettel: Dr Bakos János

Originally Posted by: Bakos J 

Az első pont végül is megoldódott, mert kivettem a pipát a metrikus adatok beemeléséről. Egyszer nem baj, ha ott van.

Tisztelt Dr. Bakos János!

A fejlesztőknek elküldtem a fejlesztési kéréseit.

TomposG
Monday, December 12, 2022 3:20:23 PM
Elvileg már kötelező feltölteni az EESzT-be a szakovosi javaslatokat is (még nem láttam egyet sem). Azt szeretném kérdezni, hogy ezek szolgáltató szája íze szerint szerkeszett domumentumok vagy egységes adattartamú és struktúrált, ennek megfelelőne elvileg beilleszthető doksik?

Tompos G.

TomposG
Monday, December 12, 2022 3:23:21 PM
Elvileg már kötelező feltölteni az EESzT-be a szakovosi javaslatokat is (még nem láttam egyet sem). Azt szeretném kérdezni, hogy ezek szolgáltató szája íze szerint szerkeszett domumentumok vagy egységes adattartamú és struktúrált, ennek megfelelőne elvileg beilleszthető doksik?

Tompos G.

Bakos J
  • Bakos J
  • Veterán (Szint 20 - Max)
Tuesday, December 13, 2022 9:02:54 AM
Tisztelt Tompos G!

Bár nem vagyok Infomixes, de felénk már töltögetik fel a javaslatokat a felhőbe. Van egy kép nézet, ami a papír alapú javaslatra hasonlít és itt az Ixnetben egyből le is lehet tölteni a javaslatokhoz, tehát valamilyen adat formátumban is fent van. A külalakja nagyon heterogen van ahol ez hiányzik belőle, valahol az. Nyilván pecsét nincs rajta, de a kollegiális vezetőnk szerint így is elfogadható, mert a térbe csak azonosított felhasználó tölthet fel. Szóval jó lesz ez, ha rendszer lesz belőle, és a szakorvosok rendesen ki is töltik. Egyszer....

Üdvözlettel: Dr Bakos János

Sz. Tamás
Tuesday, December 13, 2022 11:12:51 AM
Originally Posted by: TomposG 

Elvileg már kötelező feltölteni az EESzT-be a szakovosi javaslatokat is (még nem láttam egyet sem). Azt szeretném kérdezni, hogy ezek szolgáltató szája íze szerint szerkeszett domumentumok vagy egységes adattartamú és struktúrált, ennek megfelelőne elvileg beilleszthető doksik?

Tompos G.

Tisztelt Tompos G!

Az EHR modul alatt lehet lekérdezni a szakrendelők által kiállított szakorvosi dokomentumokat. Ha lekérdezte, lentebb megtalálja a Típus oszlopban amelyik EHR a Szakorvosi javalsat.

A szakorvosi javaslatnál megjelenik a Letöltés gomb, arra kattintva lehetőség van beemelni a programba struktúrált formában.

Infomix

Sz. Tamás

 

dr.Kovács József
Sunday, December 18, 2022 3:04:31 PM
T.Infomix!

Szeretnék kérni az IxNet 3.25. verzióhoz a változásokat leíró tájékoztatót, mert teszeteltem ezt a verziót, tehát a gépen van, csak akkor még a 3.24-es verzióváltó tájéjoztatója volt hozzá csatolva.

Köszi.


dr.Kovács József