Bakos J
  • Bakos J
  • Veterán (Szint 20 - Max)
Saturday, July 8, 2023 11:21:50 AM
Köszönöm a kimerítő választ, máris jobban értem, hogy melyik adatbekérő helyről (e-mail, praxis kód, smtp) hová kerül az adat, ez ugyanis a programból nem mindenhonnan derül ki.

Megnyugtató, hogy valaki azért átnézi a programot összességében, nem csak 1-1 modult, és ahol lehet, ott történik egységesítés.

Nálunk ugyanis 2 e-mail cím van, 1 kizárólag a jelentések beküldésére, mert a "jelentések automatikus beküldése" modul majdhogynem csak gmail-es e-mail-el működik rendesen, a másik meg a céges/ betegekkel használatos e-mail. Ahhoz, hogy a betegek ne a gmail-es e-mailről kapják a leveleket és ne oda válaszoljanak, ahhoz tudni kell, hogy melyik beállított e-mail hol használatos a programban. Mondjuk azt hiszem a páciens portál is a g-mail-es emailt használja, de nem tudom melyik beállításról működik (?).

A fejléc témát azért hoztam fel, mert minden egyes papír amit kiadunk a céget "reklámozza", bárhol megnézik, jó ha mindenütt ugyanazt látják. Ez mintegy a cég arculata, mint egy bélyegző. Ha ugyanolyan struktúrában vannak benne az adatok, (cégnév, telephely, 9 jegyű kód, telefonszám, e-mailcím) az átláthatóbbá teszi a nyomtatványokat.

Mi például már évek óta nem használjuk a hosszú intézményi bélyegzőt beutalókon, laborbeutalókon, mert minden adat rajta van a fejlécen, csak az orvosi kerekbélyegzőt. Mindenhol elfogadják így is.

Üdvözlettel: dr Bakos

 

MediAT
Wednesday, July 19, 2023 1:04:01 PM
Tisztelt Infomix!

Ixnet rendszerben szeretnék típus ellátásokat létrehozni. Ehhez az ixnet.hu/help oldalon néztem, hogy mit kellene csináljak. De az első pontnál már elakadtam: a karbantartás gombra kattintva nincs olyan választható opció, hogy "egyéb". Gondoltam, hogy a menü/eszközkarbantartásnál nincs bepipálva ez a lehetőség, ezért megnéztem és szerepel mellette a pipa, szóval nem értem, miért nem látszik. Mit kell csináljak, hogy tudjam használni ezt a funkciót?

Köszönettel:

Sziliné Ildikó

Kun Máté
Thursday, July 20, 2023 9:52:46 AM
Originally Posted by: MediAT 

Tisztelt Infomix!

Ixnet rendszerben szeretnék típus ellátásokat létrehozni. Ehhez az ixnet.hu/help oldalon néztem, hogy mit kellene csináljak. De az első pontnál már elakadtam: a karbantartás gombra kattintva nincs olyan választható opció, hogy "egyéb". Gondoltam, hogy a menü/eszközkarbantartásnál nincs bepipálva ez a lehetőség, ezért megnéztem és szerepel mellette a pipa, szóval nem értem, miért nem látszik. Mit kell csináljak, hogy tudjam használni ezt a funkciót?

Köszönettel:

Sziliné Ildikó

Tisztelt Sziliné Ildikó!

Telefonbeszélgetésünk alapján a következő útvonalon érhető el a kérdéses funkció: Menü/Karbantartás/Egyéb/Típus háziorvosi ellátások karbantartása

Bármilyen továbbiakban felmerült kérdés esetén állunk szíves rendelkezésére.

További szép napot kívánok.

Üdvözlettel,

Kun Máté

Bakos J
  • Bakos J
  • Veterán (Szint 20 - Max)
Friday, August 4, 2023 8:26:49 AM
Tisztelt Infomix!

Ma reggel ez az üzenet fogadott:

Emlékeztetjük Önöket, hogy OKFŐ utasítása alapján,

2023.04.30.-ától, a LAZA praxisközösségekben

résztvevők adatait, nem küldjük az EESZT részére.

Tapasztalataink alapján, azokat felhasználókat érinti,

akik szoros praxisközösségekben vesznek részt, de

Laza működés van beállítva, mivel így a kapcsolódó adatok

nem kerülnek felküldésre az EESZT-be. 

Kérjük ellenőrizzék az alábbi beállítást:

Rendszer/Központi beállítások/ Praxisközösség (fül)

A gond az, hogy a Rendszer/központi beállítások lapon nincs praxisközösség fül (legalábbis nálam). A szervezet/Praxis karbantartás oldalon van praxisközösség fül, de ott nekem nincs semmilyen bejegyzés.

Üdvözlettel: Dr Bakos János

 

FMilan
Friday, August 4, 2023 9:34:54 AM
Kedved drúr!

Igen, a beállítás Önnél azért nincs, mert nem rendelkezik praxisközösség modullal, így ezzel kapcsolatban nincs mit beállítson, ezért nincs beállítási felület sem.

Originally Posted by: Bakos J 

Tisztelt Infomix!

Ma reggel ez az üzenet fogadott:

Emlékeztetjük Önöket, hogy OKFŐ utasítása alapján,

2023.04.30.-ától, a LAZA praxisközösségekben

résztvevők adatait, nem küldjük az EESZT részére.

Tapasztalataink alapján, azokat felhasználókat érinti,

akik szoros praxisközösségekben vesznek részt, de

Laza működés van beállítva, mivel így a kapcsolódó adatok

nem kerülnek felküldésre az EESZT-be. 

Kérjük ellenőrizzék az alábbi beállítást:

Rendszer/Központi beállítások/ Praxisközösség (fül)

A gond az, hogy a Rendszer/központi beállítások lapon nincs praxisközösség fül (legalábbis nálam). A szervezet/Praxis karbantartás oldalon van praxisközösség fül, de ott nekem nincs semmilyen bejegyzés.

Üdvözlettel: Dr Bakos János

 

Bakos J
  • Bakos J
  • Veterán (Szint 20 - Max)
Friday, August 4, 2023 10:04:16 AM
Köszönöm, így már érthető, csak megtévesztett, hogy az üzenet nálam is felugrott, ahogy mindenkinél.
Bakos J
  • Bakos J
  • Veterán (Szint 20 - Max)
Thursday, August 17, 2023 9:37:27 AM
T. Infomix!

Érdeklődnék, hogy a program digitális aláírásként tudja-e használni a személyi igazolványba integrált digitális aláírást?

Üdvözlettel: Dr Bakos János

MediAT
Wednesday, August 23, 2023 2:43:26 PM
Tisztelt Infomix!

A legutóbbi verzióváltó leírásban szerepel a "Háziorvos saját indikátorértékének megfelelő pontozás". Az indikátor asszisztensben pedig első ránézésre megörültem, hogy többségében zöld és narancs szín uralkodik végre, de a sor végén mégsem a 3 vagy 1,5 pontot írja. Mit jelent az hogy ha a saját pontszám alapján teljesül és az meghaladja az országos átlagot akkor lesz figyelembe véve? Megmagyarázná valaki, mit jelent ez pontosan?

Köszönöm,

Sziliné Ildikó

Varga Sándor
Wednesday, August 23, 2023 4:28:48 PM
Originally Posted by: MediAT 

Tisztelt Infomix!

A legutóbbi verzióváltó leírásban szerepel a "Háziorvos saját indikátorértékének megfelelő pontozás". Az indikátor asszisztensben pedig első ránézésre megörültem, hogy többségében zöld és narancs szín uralkodik végre, de a sor végén mégsem a 3 vagy 1,5 pontot írja. Mit jelent az hogy ha a saját pontszám alapján teljesül és az meghaladja az országos átlagot akkor lesz figyelembe véve? Megmagyarázná valaki, mit jelent ez pontosan?

Köszönöm,

Sziliné Ildikó

Kedves Ildikó!

A saját indikátor érték egy júliustól bevezett értékelés. Ezzel az értékeléssel a saját praxisban az adott indikátorban elért eredmény alapján kapnak pontot a praxisok. Amennyiben a célcsoportba tartozó paciensek 30-40- ... - - 90 - 100 százalékéra teljesül az adott indikátor, akkor az ezeknek megfelelő pontot kapják. Pl. a felnőtt/vegyes praxisokban a 30% 0,5 pontot, a gyerek praxisokban 0,75 pontot jelent. 50% esetén 1 illetve 1,5 pontot, 90%-nál pedig 2 illetve 3 pontot.

KIvétel ez alól az antibiotikumos kezelés indikátora. Annál 70%-ért jár pont (0,5 illetve 0,75), és 10% esetén kapható meg a 2 illetve 3 pont.

Fontos emellett az, hogy az eddigi értékelés szerint is megtörténik a pont kiszámítása, és minden indikátor esetén csak azt a pontot veszik figyelembe, amire a legtöbb pontot kapja a praxis. 

Háziorvosi szolgálatok minősítő rendszere (gov.hu)  - 4. oldalán olvashat részletes információt.

Varga Sándor


Varga Sándor
MediAT
Thursday, August 24, 2023 8:57:12 AM
Kedves Sándor!

Én azt gondoltam, ez eddig is így működött. Tehát a parxisban lévők száma alapján minden indikátorban elérünk egy százalékos arányt, ami összehasonlításra kerül  területileg/országosan. Akkor ezek szerint eddig nem így számolták? Eddig hogyan történt? Nem a bejelentkezettek száma alapján, hanem területi ellátásba körzetbe tartozók száma alapján? Vagy mi alapján?

Köszönöm, hogy válaszolt és időt szakít, hogy megértsem.

Sziliné Ildikó

Paksai Bence
Thursday, August 24, 2023 9:31:33 AM
Originally Posted by: Bakos J 

T. Infomix!

Érdeklődnék, hogy a program digitális aláírásként tudja-e használni a személyi igazolványba integrált digitális aláírást?

Üdvözlettel: Dr Bakos János

Tisztelt Bakos János Doktor úr, 

Az e-személyi nem ad lehetőséget cég nevében történő elektronikus aláírásra, az csak magánszemélyként használható, így ezt a megoldást nem is tudja az Ixnet. De lehetőség van EESZT által elfogadott aláíró tanusítványok használatára a programban (pl. eSzigno, Netlock). 

Remélem tudtam Önnek segíteni, 

További szép napot és eredményes munkát kívánok, 

Üdvözlettel: Paksai Bence 

 

Varga Sándor
Thursday, August 24, 2023 11:47:44 AM
Originally Posted by: MediAT 

Kedves Sándor!

Én azt gondoltam, ez eddig is így működött. Tehát a parxisban lévők száma alapján minden indikátorban elérünk egy százalékos arányt, ami összehasonlításra kerül  területileg/országosan. Akkor ezek szerint eddig nem így számolták? Eddig hogyan történt? Nem a bejelentkezettek száma alapján, hanem területi ellátásba körzetbe tartozók száma alapján? Vagy mi alapján?

Köszönöm, hogy válaszolt és időt szakít, hogy megértsem.

Sziliné Ildikó

Kedves Ildikó!

Ez így valóban volt, az egyes praxisok által elért százalékos eredményt hasonlították össze az azonos csoportba tartozó praxisok eredményével, és ez alapján értek el pontot az egyes indikátorokban. E mellé került az általam írt változás, ahol az egyes praxisokon belül elért eredmény 10%-os szintenként is kiértékelésre kerül. Ez teljesen független a többi praxistól. A kétféle értékelésből a több pontot érőt veszik figyelembe.

Talán egyszerűbb, ha egy konkrét példával próbálom megmutatni.

Az oltás indikátor esetén egy praxis 82%-os "eredményt" ért el a hónapban. A többi praxissal összehasonlítva a legjobb 50% praxis eredménye 75%, a legjobb 25% -é pedig 87%. 

A praxisok összehasonlító értékelése szerint a 82%-os teljesítmény eléri az 50%-ot, de nem éri el a legjobb 25%-ot, ezért 1 pontot kap. (Gyermek praxisoknál 1,5 pont júliustól)

A saját teljesítmény esetén a 82% eredmény a felnőtt/vegyes praxisok esetén 1,75 pontot, a gyermek praxisok esetén 2,625 pontot ér. A NEAK oldalon elérhető indikátor útmutatónak megfelelően, az elért 80%-nak megfelelő pont érték..

Ebben az esetben a két értékelés szerinti magasabb pontot kapja, vagyis felnőtt/vegyes praxisok esetén 1,75 pontot, a gyermek praxisok esetén 2,625 pontot.

Ha az indikátor esetén a praxisok összehasonlító értékelése szerint a 82%-os teljesítmény eléri a legjobb 25%-ot, akkor ebben az értékelésben felnőtt/vegyes praxisok esetén 2 pontot, a gyermek praxisok esetén pedig 3 pontot jelent. Mivel ez magasabb, mint az saját praxis esetén kapható 1,75 illetve 2,625, ezért erre az indikátora a 2 illetve 3 pont lesz figyelembe véve.

Ha jól tudom, akkor ez a NEAK által küldött indikátor visszaigazolóban is így szerepel.

Varga Sándor


Varga Sándor
MediAT
Friday, August 25, 2023 7:57:24 AM
Kedves Sándor!

Akkor a lényeg, hogy differenciáltabb lett a pontozás, ezáltal a finanszírozás is.

Nagyon szépen köszönöm, hogy ilyen részletesen leírta.

Üdvözlettel:

Sziliné Ildikó

Dr.Ghanem Niyaz
Friday, August 25, 2023 1:13:18 PM
Jó napot!

A IV. negyedévi oltóanyag megrendelés mikor lesz elérhető, mert az ÁNTSZ hétfőn 12 óráig várja a jelentést.

Üdv

Dr. Ghanem Niyaz

Patkó Balázs
Friday, August 25, 2023 2:51:51 PM
Originally Posted by: Dr.Ghanem Niyaz 

Jó napot!

A IV. negyedévi oltóanyag megrendelés mikor lesz elérhető, mert az ÁNTSZ hétfőn 12 óráig várja a jelentést.

Üdv

Dr. Ghanem Niyaz

Tisztelt Dr. Ghanem Niyaz!

Az oltóanyag megrendelő ablakon, ha a Negyedévet bepipálja, akkor ott elérhető a mellette lévő kis lenyiló menüben a IV.-ik negyedév.

Bakos J
  • Bakos J
  • Veterán (Szint 20 - Max)
Monday, August 28, 2023 10:16:31 AM
T. infomix!

Mai napon két Holland beteg is ellátásra került. Minden adatot beírtunk, eu kártya számot, nemzetiséget, Eu adatlapot stb. Kilépéskor a programban felugrott egy figyelmeztetés, hogy nem választható ellátási indoknak az "0T Uniós beteg határon átnyúló ellátása", hanem csak a "0E nemzetközi szerződésen alapuló ellátás".

Szerintem ez hibás működése a programnak, mert hát ugye uniós beteget láttunk el. Nemzetközi szerződés, ha pl szerb beteg érkezik, mert Szerbiával van nemzetközi szerződésünk.

Üdvözlettel: Dr Bakos

Varga Sándor
Monday, August 28, 2023 11:55:11 AM
Originally Posted by: Bakos J 

T. infomix!

Mai napon két Holland beteg is ellátásra került. Minden adatot beírtunk, eu kártya számot, nemzetiséget, Eu adatlapot stb. Kilépéskor a programban felugrott egy figyelmeztetés, hogy nem választható ellátási indoknak az "0T Uniós beteg határon átnyúló ellátása", hanem csak a "0E nemzetközi szerződésen alapuló ellátás".

Szerintem ez hibás működése a programnak, mert hát ugye uniós beteget láttunk el. Nemzetközi szerződés, ha pl szerb beteg érkezik, mert Szerbiával van nemzetközi szerződésünk.

Üdvözlettel: Dr Bakos

Kedves Doktorúr!

Utána néztem, mert számomra is az Ön által leírt térítési kategória tűnt logikusnak. A határon átnyúló egészségügyi ellátás azt jelenti, ha valaki a tervezett gyógykezelést egy másik országban veszi igénybe. Pl. ott végeztet el egy műtétet, amit a biztosítóval szeretne kifizettetni. Azt, hogy ez másik országban hogyan működik nem tudom. Magyar állampolgárok esetén a NEAK felé kell egy erre szolgáló nyomtatványt kitölteni, és csak amikor a NEAK jóváhagyta a másik országban történő gyógykezelést, akkor vehető igénybe. A magyar állam, illetve a biztosító ezt követően fedezi a felmerülő költségeket, vagy annak egy részét.

A B300-as jelentés rekordképe  szerint (8. oldal) a "0E nemzetközi szerződésen alapuló ellátás" térítési kategóriához tételesen felsorolja azokat az országokat, amelyekben biztosított paciensek esetén ezt a térítési kategóriát kell megadni, ide tartozik egyébként Hollandia is. 

Ezek ismeretében az Ixnet helyesen figyelmeztette arra, hogy a megadott térítési kategóriát módosítani kell.

Varga Sándor


Varga Sándor
szeghalmi
Wednesday, August 30, 2023 6:53:48 PM

T. Infomix!

Az Ixnet rendszerben írt beutalókon hogyan lehet a beutaló háziorvos bélyegzőszámát feltüntetni/kinyomtatni. A beállításokban nem találtam ilyen opciót. Kérem segítségüket.

Üdvözlettel.

Dr. Szeghalmi Lajos háziorvos

palenkascs
Thursday, August 31, 2023 8:24:55 AM
Originally Posted by: szeghalmi 

T. Infomix!

Az Ixnet rendszerben írt beutalókon hogyan lehet a beutaló háziorvos bélyegzőszámát feltüntetni/kinyomtatni. A beállításokban nem találtam ilyen opciót. Kérem segítségüket.

Üdvözlettel.

Dr. Szeghalmi Lajos háziorvos

Tisztelt Dr. Szeghalmi Lajos!

Az IxNet rendszerből kiállított beutalóra és laborkérőre, a fejléc jobb felső részére automatikusan rákerül a pecsétszám és orvos név. Kérem a nyomtatvány jobb felső sarkában legyen szíves ellenőrizni. Természetesen ha ott nem találná, akkor kiderítjük, mi lehet annak az oka.

Miután megnézte, kérem jelezzen itt vissza, hogy mit tapasztalt, köszönöm!

szeghalmi
Thursday, August 31, 2023 11:31:35 AM

Köszönöm a gyors választ. A nyomtatvány jobb felső sarkában megtaláltuk.

Üdvözlettel:

Dr. Szeghalmi Lajos 

kleh
  • kleh
  • Veterán (Szint 20 - Max)
Thursday, August 31, 2023 12:40:29 PM
Annyi kiegészítést fűznék a pecsét szám megjelenítése kapcsán, hogy megszokott vagy bevált dolog a kórházi dokumentumokon, hogy az aláírás és orvos neve alatt ott van a pecsétszám is. mert ez rergisztrációkort egy ambulancián vagy pl esetünkben egy szakorvosi javaslat beírásakor könyebbséget jelent, főleg ha a pecsét nem látszik vagy fordítva van, hogy a bélyegző környékén ott van nyomtatva is az orvos neve és pecsétszáma. Szóval én is pártolnám a név kiegészítését a pecsétszámmal az aláírás helyén. Köszönettel, Kovács-Kléh László, Ecser.
Kun Máté
Friday, September 1, 2023 12:17:00 PM
Originally Posted by: kleh 

Annyi kiegészítést fűznék a pecsét szám megjelenítése kapcsán, hogy megszokott vagy bevált dolog a kórházi dokumentumokon, hogy az aláírás és orvos neve alatt ott van a pecsétszám is. mert ez rergisztrációkort egy ambulancián vagy pl esetünkben egy szakorvosi javaslat beírásakor könyebbséget jelent, főleg ha a pecsét nem látszik vagy fordítva van, hogy a bélyegző környékén ott van nyomtatva is az orvos neve és pecsétszáma. Szóval én is pártolnám a név kiegészítését a pecsétszámmal az aláírás helyén. Köszönettel, Kovács-Kléh László, Ecser.

Tisztelt Dr. Kovács-Kléh László!

Köszönjük a visszajelzését, kérését továbbítottam a fejlesztés felé.

Üdvözlettel,

Kun Máté

Hajnalné
Tuesday, September 5, 2023 9:37:00 AM
Tisztelt Infomix!

Frissítés óta jelentkező táppénzes probléma azon felhasználóknál is jelentkezik, ahol nem pipálták be a figyelmeztető lehetőséget.

Köszönöm

Hajnalné

kleh
  • kleh
  • Veterán (Szint 20 - Max)
Tuesday, September 5, 2023 10:03:09 AM
Tisztelt Infomix !

A napokban K. Máté többször volt segítségünkre a rendszer javításában. Sajnos a TP-s napló továbbra is akad, nem generál új sorszámot. Ha lesz lehetőség, kérem soroljanak be benünket is d.u. fél 3 után egy további javitásra. Eddigi segítségüket is köszönöm, Kovács-Kléh László, Ecser.

Bakos J
  • Bakos J
  • Veterán (Szint 20 - Max)
Wednesday, September 6, 2023 11:11:33 AM
T. Infomix!

Amióta megjött a 3.42.0 frissítés, azóta a haskörfogat ablakocska nincs ott a megjelenési lap közepén a mért értékeknél. A beállításokban be van pipálva, de mégsem látszik a lapon, így ki sem tölthető. Mi csinálunk valamit rosszul, vagy ez megint egy programhiba?

Üdvözlettel: Dr Bakos

Kun Máté
Wednesday, September 6, 2023 5:21:34 PM
Originally Posted by: kleh 

Tisztelt Infomix !

A napokban K. Máté többször volt segítségünkre a rendszer javításában. Sajnos a TP-s napló továbbra is akad, nem generál új sorszámot. Ha lesz lehetőség, kérem soroljanak be benünket is d.u. fél 3 után egy további javitásra. Eddigi segítségüket is köszönöm, Kovács-Kléh László, Ecser.

Tisztelt Dr. Kovács-Kléh László!

Kollégámmal történt levélváltás alapján a problémát egy verzió váltás megoldotta.

Amennyiben bármilyen további kérdés felmerülne a programmal kapcsolatban, úgy állunk szíves rendelkezésére.

Üdvözlettel,

Kun Máté

Kun Máté
Wednesday, September 6, 2023 5:32:50 PM
Originally Posted by: Bakos J 

T. Infomix!

Amióta megjött a 3.42.0 frissítés, azóta a haskörfogat ablakocska nincs ott a megjelenési lap közepén a mért értékeknél. A beállításokban be van pipálva, de mégsem látszik a lapon, így ki sem tölthető. Mi csinálunk valamit rosszul, vagy ez megint egy programhiba?

Üdvözlettel: Dr Bakos

Tisztelt Dr. Bakos János!

Köszönjük a visszajelzést, fejlesztő kollégáim már dolgoznak a metrikus adatok megjelenítésén.

Ideiglenes megoldásként van lehetőség arra, hogy a fejlesztés elkészültéig megjelenítsük a kérdéses mezőket.

A metrikus adatok szekcióban ki kell választanunk a Karbantartás lehetőséget, majd ezt követően be kell pipálni a Nem relevánsak megjelenítése opciót.

A módosítások ezután tárolhatóak a zöld OK gombra kattinva, amely eredményeképpen fel fog tűnni a haskörfogat.

Bármilyen továbbiakban felmerülő kérdés esetén állunk szíves rendelkezésére.

Üdvözlettel,

Kun Máté

kleh
  • kleh
  • Veterán (Szint 20 - Max)
Wednesday, September 6, 2023 8:46:41 PM
igen, a TP napló meggyógyult és esetünkben az e-jelentés is (neak jelszó váltás megoldotta). Kovács-Kléh László, Ecser.
kleh
  • kleh
  • Veterán (Szint 20 - Max)
Wednesday, September 13, 2023 8:59:31 AM
Tisztelt Infomix !

Kórkorcsoport analizis kapcsán kérdezném, hogy valami egyszerübb, instant  leválogatási megoldás nincs? Mint pl a számlázó programnál beállítom a dátumot és azonnal leválogat, anélkül hogy sablont készítsek. Köszönettel, Kovács-Kléh, Ecser.

Bakos J
  • Bakos J
  • Veterán (Szint 20 - Max)
Thursday, September 21, 2023 11:42:17 AM
T. Infomix!

Vegyes körzeti probléma, hogy a gyermekek 5 éves kori státuszát ki kell adni a szülőknek. Erre van egy hivatalos nyomtatvány, (Adatlap a fejlődési szint megítéléséhez az iskolai felkészítés elősegítésére) ld pl itt:

https://www.scheiberdora.hu/dokumentumok/tappenz 

Ez az adatlap ebben a formában sehol nem szerepel a programban. Az 5 éves kori statusz hasonló ugyan, de nem teljesen ilyen adattartalmú. Megoldható lenne, hogy egy ilyen adattartalmú nyomtatvány ki tudjunk nyomtatni/el tudjunk menteni?

Üdvözlettel: Dr Bakos