dr.Kovács József
Monday, February 13, 2017 8:56:13 AM
Originally Posted by: medicinke 

Segítség!

2017.01.02-án felvettünk egy beteget táppénzre, visszamenőlegesen, 12.30-tól.

1-es táppénzes sorszámot kapott automatikusan, de még a 2016-os évhez tartozik.

Így most az OEP visszadobta, mert két 1-es van tavaly.

Legalábbis gondolom, a hibakód X015.

Ezt hogyan lehet javítani?

Sajnos nehezen, mert az évszám általunk nem módosítható.

Ez a probléma minden évváltásnál előjön.


dr.Kovács József
K.Gábor
Monday, February 13, 2017 9:53:52 AM
Originally Posted by: medicinke 

Segítség!

2017.01.02-án felvettünk egy beteget táppénzre, visszamenőlegesen, 12.30-tól.

1-es táppénzes sorszámot kapott automatikusan, de még a 2016-os évhez tartozik.

Így most az OEP visszadobta, mert két 1-es van tavaly.

Legalábbis gondolom, a hibakód X015.

Ezt hogyan lehet javítani?

Az OEP a táppénz kezdetének megfelelő évhez tartozó naplószámon tudja csak a táppénzeket feldolgozni, ezért ezt az esetet a 2016 utolsó hetében, 2016-os naplószámmal tudja jelenteni. A megoldáshoz kérem hívja a központi telefonszámunkat:06 1 214-5063

medicinke
Monday, February 13, 2017 1:11:04 PM
Originally Posted by: K.Gábor 

Originally Posted by: medicinke 

Segítség!

2017.01.02-án felvettünk egy beteget táppénzre, visszamenőlegesen, 12.30-tól.

1-es táppénzes sorszámot kapott automatikusan, de még a 2016-os évhez tartozik.

Így most az OEP visszadobta, mert két 1-es van tavaly.

Legalábbis gondolom, a hibakód X015.

Ezt hogyan lehet javítani?

Az OEP a táppénz kezdetének megfelelő évhez tartozó naplószámon tudja csak a táppénzeket feldolgozni, ezért ezt az esetet a 2016 utolsó hetében, 2016-os naplószámmal tudja jelenteni. A megoldáshoz kérem hívja a központi telefonszámunkat:06 1 214-5063

Igen a program rendesen jelent, csak az OEP-nél nem értelmezik így 2017/1-nek.

Viszont ezt ők is tudják, és manuálisan minden ilyen esetet javítanak.

Csak a javításról már nem tájékoztatnak.

Úgyhogy, csak fel kellett hívni őket, és közölték, hogy már kijavították.

Köszönöm.

medicinke
Tuesday, February 14, 2017 5:26:53 PM
Ezt a levelet kaptam, vonatkozik ránk?

"Tisztelt Doktornő/Doktor Úr!

Felhívom szíves figyelmét, hogy a 2017. január havi jelentések vonatkozásában az Infomix programjával jelentő szolgáltatók esetében a helyes 2017. januári időszak helyett a 2007. januári időszak került a jelentésekbe. Amennyiben Ön is az Infomix programját használja, szíveskedjék felülvizsgálni az említett időszak havi jelentéseinek tartalmát. A javított, helyes időszakot tartalmazó jelentéseket a megfelelő díjazás (jogviszony ellenőrzési díj, ambuláns díj, teljesítményarányos díj) elszámolhatósága érdekében kérem, szíveskedjék az eJelentés rendszeren keresztül ismételten elküldeni a következő jelentési időszakban (2017. március 1-től 2017. március 7-én 24.00 óráig).

Üdvözlettel:

Vajdos Erika

OEP KMTH ÁFO II.

Budapesti Alapellátási Csoport

288-5287"

medicinke
Tuesday, February 14, 2017 6:52:04 PM
A gyors BNO bevitelt mintha kicsit kuszálná a gondolatjel.

Gilbert-kórt, vagy Vas-hiányt nem nagyon lehet vele találni.

Varga Sándor
Wednesday, February 15, 2017 8:30:32 AM
Originally Posted by: medicinke 

Ezt a levelet kaptam, vonatkozik ránk?

"Tisztelt Doktornő/Doktor Úr!

Felhívom szíves figyelmét, hogy a 2017. január havi jelentések vonatkozásában az Infomix programjával jelentő szolgáltatók esetében a helyes 2017. januári időszak helyett a 2007. januári időszak került a jelentésekbe. Amennyiben Ön is az Infomix programját használja, szíveskedjék felülvizsgálni az említett időszak havi jelentéseinek tartalmát. A javított, helyes időszakot tartalmazó jelentéseket a megfelelő díjazás (jogviszony ellenőrzési díj, ambuláns díj, teljesítményarányos díj) elszámolhatósága érdekében kérem, szíveskedjék az eJelentés rendszeren keresztül ismételten elküldeni a következő jelentési időszakban (2017. március 1-től 2017. március 7-én 24.00 óráig).

Üdvözlettel:

Vajdos Erika

OEP KMTH ÁFO II.

Budapesti Alapellátási Csoport

288-5287"

A jelzett probléma csak azokat a visual Ixdoki felhasználókat érintette, akik a február 1-én kiadott 1.108.0, vagy 1.108.1 verzióváltás előtt adták le a januári jelentéseiket. Erről akkor itt a fórumon  is közzétettünk információt.


Varga Sándor
medicinke
Wednesday, February 15, 2017 9:55:47 AM
Originally Posted by: vargas 

Originally Posted by: medicinke 

Ezt a levelet kaptam, vonatkozik ránk?

"Tisztelt Doktornő/Doktor Úr!

Felhívom szíves figyelmét, hogy a 2017. január havi jelentések vonatkozásában az Infomix programjával jelentő szolgáltatók esetében a helyes 2017. januári időszak helyett a 2007. januári időszak került a jelentésekbe. Amennyiben Ön is az Infomix programját használja, szíveskedjék felülvizsgálni az említett időszak havi jelentéseinek tartalmát. A javított, helyes időszakot tartalmazó jelentéseket a megfelelő díjazás (jogviszony ellenőrzési díj, ambuláns díj, teljesítményarányos díj) elszámolhatósága érdekében kérem, szíveskedjék az eJelentés rendszeren keresztül ismételten elküldeni a következő jelentési időszakban (2017. március 1-től 2017. március 7-én 24.00 óráig).

Üdvözlettel:

Vajdos Erika

OEP KMTH ÁFO II.

Budapesti Alapellátási Csoport

288-5287"

A jelzett probléma csak azokat a visual Ixdoki felhasználókat érintette, akik a február 1-én kiadott 1.108.0, vagy 1.108.1 verzióváltás előtt adták le a januári jelentéseiket. Erről akkor itt a fórumon  is közzétettünk információt.

Szuper, köszönöm.

csgyula
Friday, February 17, 2017 10:02:38 AM
Originally Posted by: medicinke 

A gyors BNO bevitelt mintha kicsit kuszálná a gondolatjel.

Gilbert-kórt, vagy Vas-hiányt nem nagyon lehet vele találni.

A BNO név szerinti keresésénél, a z említett vas-hiányt a vas, vas-, vas-hi bármelyikére keresve megtalálható, a Gilbertet pedig csak azért nem, mert az a BNO10-ben Gilbert-syndroma néven szerepel ezt a Gilbert, Gilbert- kereséssel találja meg.

Kezdő
Monday, February 20, 2017 11:34:25 AM
Tisztelt Infomix!

Szakmai indikátor listákkal kapcsolatosan lenne kérdésem. Ha a "menüpontok karb." - Szakmai indikátor listákban, mindnen szakmai indikátor be van pipálva. Akkor az Indikátor kis táblára mi alapján emeli be és jelzi, hogy szükséges például szűrőviszgálat elvégzése?

Cukorbetegek esetén, a "diabetes indikátorokat" csak akkor jelzi ha gondozásba is van véve az adott páciens?

Válaszukat előre is köszönöm!

FMilan
Monday, February 20, 2017 12:03:11 PM
Originally Posted by: Kezdő 

Tisztelt Infomix!

Szakmai indikátor listákkal kapcsolatosan lenne kérdésem. Ha a "menüpontok karb." - Szakmai indikátor listákban, mindnen szakmai indikátor be van pipálva. Akkor az Indikátor kis táblára mi alapján emeli be és jelzi, hogy szükséges például szűrőviszgálat elvégzése?

Cukorbetegek esetén, a "diabetes indikátorokat" csak akkor jelzi ha gondozásba is van véve az adott páciens?

Válaszukat előre is köszönöm!

A menüpontok karb. menüpontban csak a menüpontok láthatóságát / elérhetőségét tudja állítani, a működést az nem befolyásolja.

Az indikátorok figyelése pedig egy komplex dolog, nyilván figyeli a beteg alapadatait (kor, nem...), de ami ugye igazán befolyásolja az a rögzített laboreredmények, a rögzített gondozások és szűrések. Ezek alapján tud figyelni, figyelmeztetni a program.

medicinke
Tuesday, February 21, 2017 6:56:18 PM
Originally Posted by: csgyula 

Originally Posted by: medicinke 

A gyors BNO bevitelt mintha kicsit kuszálná a gondolatjel.

Gilbert-kórt, vagy Vas-hiányt nem nagyon lehet vele találni.

A BNO név szerinti keresésénél, a z említett vas-hiányt a vas, vas-, vas-hi bármelyikére keresve megtalálható, a Gilbertet pedig csak azért nem, mert az a BNO10-ben Gilbert-syndroma néven szerepel ezt a Gilbert, Gilbert- kereséssel találja meg.

A vas-hiány tényleg gyógyult (nekem eddig nem ment).

A Glibertnél akkor bukik a dolog, ha az első 3 betűnél többet írok be.

Beírom, hogy "gil" -> kiköpi a Gilbertet.

Beírom, hogy "gilb" -> nem talál semmit.

Érdekes.

medicinke
Tuesday, March 7, 2017 8:35:36 PM
Originally Posted by: medicinke 

Originally Posted by: csgyula 

Originally Posted by: medicinke 

A gyors BNO bevitelt mintha kicsit kuszálná a gondolatjel.

Gilbert-kórt, vagy Vas-hiányt nem nagyon lehet vele találni.

A BNO név szerinti keresésénél, a z említett vas-hiányt a vas, vas-, vas-hi bármelyikére keresve megtalálható, a Gilbertet pedig csak azért nem, mert az a BNO10-ben Gilbert-syndroma néven szerepel ezt a Gilbert, Gilbert- kereséssel találja meg.

A vas-hiány tényleg gyógyult (nekem eddig nem ment).

A Glibertnél akkor bukik a dolog, ha az első 3 betűnél többet írok be.

Beírom, hogy "gil" -> kiköpi a Gilbertet.

Beírom, hogy "gilb" -> nem talál semmit.

Érdekes.

Váll-bursit:

Gyorskeresőben:

"Váll" - csomó találat

"Váll-" - 0 találat

Rendes keresőbe írva: "Váll-" -> Váll-bursitis

???

medicinke
Tuesday, March 7, 2017 8:40:35 PM
A testhőmérsékeletet lehetne a vérnyomáshoz hasonlatossá tenni, tehát, hogy ne rögzítse az aktuális ellátás adatát a későbbi megjelenésekhez?

Főleg lázat, hőemelkedést írunk be, nem jó ha utána mindig ott marad, mint a testsúly, ami kevésbé változékony.

dr. Veress Attila
Tuesday, March 7, 2017 8:52:19 PM
Originally Posted by: medicinke 

A testhőmérsékeletet lehetne a vérnyomáshoz hasonlatossá tenni, tehát, hogy ne rögzítse az aktuális ellátás adatát a későbbi megjelenésekhez?

Főleg lázat, hőemelkedést írunk be, nem jó ha utána mindig ott marad, mint a testsúly, ami kevésbé változékony.

Teljesen igazad van. Már százszor kértem hónapokkal ezelőtt, de időnként nagyon nehéz a Cégnél dolgokat elérni. Nem egy rugóra jár az agyunk, sokszor nem is értik (érzik) mi a probléma.

Ugyanez vonatkozik a keresőre is. Egy éve nem tudom elérni, hogy beépítsenek egy intelligens, mindent megtaláló keresőt. Én nagyon szeretnék olyan keresőt, ami sz. e. mindenhol keres egyszerre.

FMilan
Wednesday, March 8, 2017 4:25:37 PM
Originally Posted by: medicinke 

Originally Posted by: medicinke 

Originally Posted by: csgyula 

Originally Posted by: medicinke 

A gyors BNO bevitelt mintha kicsit kuszálná a gondolatjel.

Gilbert-kórt, vagy Vas-hiányt nem nagyon lehet vele találni.

A BNO név szerinti keresésénél, a z említett vas-hiányt a vas, vas-, vas-hi bármelyikére keresve megtalálható, a Gilbertet pedig csak azért nem, mert az a BNO10-ben Gilbert-syndroma néven szerepel ezt a Gilbert, Gilbert- kereséssel találja meg.

A vas-hiány tényleg gyógyult (nekem eddig nem ment).

A Glibertnél akkor bukik a dolog, ha az első 3 betűnél többet írok be.

Beírom, hogy "gil" -> kiköpi a Gilbertet.

Beírom, hogy "gilb" -> nem talál semmit.

Érdekes.

Váll-bursit:

Gyorskeresőben:

"Váll" - csomó találat

"Váll-" - 0 találat

Rendes keresőbe írva: "Váll-" -> Váll-bursitis

???

A kérdés megoldása a hó végi verzióban várhatóan elérhető lesz.

FMilan
Wednesday, March 8, 2017 4:27:09 PM
Originally Posted by: medicinke 

A testhőmérsékeletet lehetne a vérnyomáshoz hasonlatossá tenni, tehát, hogy ne rögzítse az aktuális ellátás adatát a későbbi megjelenésekhez?

Főleg lázat, hőemelkedést írunk be, nem jó ha utána mindig ott marad, mint a testsúly, ami kevésbé változékony.

Ez a kérés is hó végi verzióban benne lesz. Kibővítettük a „Vérnyomás adatokat törzskartonból átemel”-t „Vérnyomás és testhő adatokat törzskartonból átemel”-re. Funkciója is eszerint változott.

medicinke
Thursday, March 9, 2017 7:20:59 PM
Originally Posted by: FMilan 

Originally Posted by: medicinke 

Originally Posted by: medicinke 

Originally Posted by: csgyula 

Originally Posted by: medicinke 

A gyors BNO bevitelt mintha kicsit kuszálná a gondolatjel.

Gilbert-kórt, vagy Vas-hiányt nem nagyon lehet vele találni.

A BNO név szerinti keresésénél, a z említett vas-hiányt a vas, vas-, vas-hi bármelyikére keresve megtalálható, a Gilbertet pedig csak azért nem, mert az a BNO10-ben Gilbert-syndroma néven szerepel ezt a Gilbert, Gilbert- kereséssel találja meg.

A vas-hiány tényleg gyógyult (nekem eddig nem ment).

A Glibertnél akkor bukik a dolog, ha az első 3 betűnél többet írok be.

Beírom, hogy "gil" -> kiköpi a Gilbertet.

Beírom, hogy "gilb" -> nem talál semmit.

Érdekes.

Váll-bursit:

Gyorskeresőben:

"Váll" - csomó találat

"Váll-" - 0 találat

Rendes keresőbe írva: "Váll-" -> Váll-bursitis

???

A kérdés megoldása a hó végi verzióban várhatóan elérhető lesz.

Épp most akartam még a Pattanó ujjat is sorolni, de akkor csak egy köszönömöt írok.

medicinke
Thursday, March 9, 2017 7:22:06 PM
Originally Posted by: FMilan 

Originally Posted by: medicinke 

A testhőmérsékeletet lehetne a vérnyomáshoz hasonlatossá tenni, tehát, hogy ne rögzítse az aktuális ellátás adatát a későbbi megjelenésekhez?

Főleg lázat, hőemelkedést írunk be, nem jó ha utána mindig ott marad, mint a testsúly, ami kevésbé változékony.

Ez a kérés is hó végi verzióban benne lesz. Kibővítettük a „Vérnyomás adatokat törzskartonból átemel”-t „Vérnyomás és testhő adatokat törzskartonból átemel”-re. Funkciója is eszerint változott.

Nem igazán világos, hogy ez mit is jelent, de ha így egy nátha kapcsán beírt 37,5 nem jelenik meg legközelebb, akkor szuper.

medicinke
Thursday, March 9, 2017 8:50:11 PM
Az IxNET-től függetlenül.

Nincs esetleg olyan beállítás a fórum motorban, hogy egy téma megnyitásakor a legutolsó hozzászóláshoz / utolsó oldalra ugorjon?

(Hátha csak egy kattintás lenne...)

Varga Sándor
Friday, March 10, 2017 7:19:21 AM
Originally Posted by: medicinke 

Originally Posted by: FMilan 

Originally Posted by: medicinke 

A testhőmérsékeletet lehetne a vérnyomáshoz hasonlatossá tenni, tehát, hogy ne rögzítse az aktuális ellátás adatát a későbbi megjelenésekhez?

Főleg lázat, hőemelkedést írunk be, nem jó ha utána mindig ott marad, mint a testsúly, ami kevésbé változékony.

Ez a kérés is hó végi verzióban benne lesz. Kibővítettük a „Vérnyomás adatokat törzskartonból átemel”-t „Vérnyomás és testhő adatokat törzskartonból átemel”-re. Funkciója is eszerint változott.

Nem igazán világos, hogy ez mit is jelent, de ha így egy nátha kapcsán beírt 37,5 nem jelenik meg legközelebb, akkor szuper.

A működés úgy fog változni, hogy a beállítást bekapcsolva a vérnyomás és testhő adatok kartonon tárolt utolsó értékét átemeli az aktuális ellátásba, ha nincs bekapcsolva, akkor egyiket sem. Jelenleg, a 2.47 verzióban ez még csak a vérnyomás adatokra igaz.


Varga Sándor
Varga Sándor
Friday, March 10, 2017 7:23:44 AM
Originally Posted by: medicinke 

Az IxNET-től függetlenül.

Nincs esetleg olyan beállítás a fórum motorban, hogy egy téma megnyitásakor a legutolsó hozzászóláshoz / utolsó oldalra ugorjon?

(Hátha csak egy kattintás lenne...)

Minden hozzászólás végén a listában, annak dátuma után van két kis ikon. Ezek színe sárga, ha azt még nem olvasta, fehér, ha már igen. Ez első ikonra kattintva az adott téma utolsó hozzászólására tud ugrani, a másodikkal ez első olvasatlanra, ha több ilyen is van. Ha csak egy nem olvasott hozzászólás van, akkor arra.

UserPostedImage


Varga Sándor
kleh
  • kleh
  • Veterán (Szint 20 - Max)
Monday, March 20, 2017 7:48:22 PM
Tisztelt Infomix !

Mint friss Ixnet felhasználóként jelezném (korábbi hozzászólás vezérfonalán - testhő rögzítése), hogy nem e lehetne a metrikus panelt is (hasonlóan a panaszok vagy status) szabadon, üres rubrikaként átalakítani ? Másak a metrikus adatok rögzítésének elvárásai egy gyerek körzetben és másak egy felnőttben. Minden kórképben más és más adat fontos....Szívem szerint a szabadon írható és kikapcsolható metrikus panel saját preaxisomban ki is kapcsolnám és egy esetlegesen mért adatot a statusban rögzítenék. (Tudom, hogy az Infomix bizonyos rendszereiben ez már megoldásra került - ide is kérném ha lehet). Véleményem szerint nagyon sok helyet vesz el a metrikus rész...inkább a többi panelnek adnék több férő helyet. Köszönöm, hogy elmondhattam. Kovács-Kléh dr. Ecser.

palenkascs
Tuesday, March 21, 2017 9:21:16 AM
Originally Posted by: kleh 

Tisztelt Infomix !

Mint friss Ixnet felhasználóként jelezném (korábbi hozzászólás vezérfonalán - testhő rögzítése), hogy nem e lehetne a metrikus panelt is (hasonlóan a panaszok vagy status) szabadon, üres rubrikaként átalakítani ? Másak a metrikus adatok rögzítésének elvárásai egy gyerek körzetben és másak egy felnőttben. Minden kórképben más és más adat fontos....Szívem szerint a szabadon írható és kikapcsolható metrikus panel saját preaxisomban ki is kapcsolnám és egy esetlegesen mért adatot a statusban rögzítenék. (Tudom, hogy az Infomix bizonyos rendszereiben ez már megoldásra került - ide is kérném ha lehet). Véleményem szerint nagyon sok helyet vesz el a metrikus rész...inkább a többi panelnek adnék több férő helyet. Köszönöm, hogy elmondhattam. Kovács-Kléh dr. Ecser.

Egy kis segítséget szeretnék kérni, hogy pontosíthassuk, részletezni tudjuk a fent leírtakat:

1. Hogy érti azt, hogy a metrikus adatok rögzítésére szolgáló szöveges mezőket, hasonlóan a panaszok v status mezőkhöz - üres rubrikaként megjeleníteni?

2. Mi az az eltérés a gyerek és felnőtt körzetben (metrikus adatok terén), ami gondot okoz?

A metrikus adatok azért kaptak több külön szöveges mezőt, mert csak így lehet őket listázni és hasznosítani. Itt az Ixnet rendszer "korábbi metrikus adatok" menüjére gondolok. (ezt a menüt az ellátás ablakon, a metrikus adatok (vérnyomás) jobb alsó sarkában található kis gomb lenyomásával érheti el). Ebben a menüben ellátásról ellátásra nyomon tudja követni, hogy mik voltak a mért értékek, legyen az akár súly vagy vérnyomás, így próbálja segíteni a munka azon részét, amikor számít a mért értékek változása egy egy gyógyulási folyamatnál. Amennyiben a metrikus adatok egy szöveges mezőbe lennének beírva (pl status), akkor ilyen listakép nem készülhetne el.

A korábbi metrikus adatok megtekintéséhez készítettem segítségnek egy képet, amit a hozzászólásom végén láthat.  metrikus adatok.jpg You have insufficient rights to see the content.

kleh
  • kleh
  • Veterán (Szint 20 - Max)
Tuesday, March 21, 2017 10:07:59 AM

Tisztelt Infomix, Tisztelt Pálenkás Úr!

Köszönöm isnmételten részletes leírását, segítőkészségét.

Én a metrikus adatokat egyszerü szöveges adatként kezelném - mint pl a status - (saját vélemény). Elfogadom, hogy a leggyakrabban monitorozot paraméter az a vérnyomás, de ott van sok egyéb más is.... azért említettem a gyerekrendelést mert ott pl nem a vérnyomás a fő monitorozandó érték...ok, hogy a testsúly, testhossz fontos...Ugyan csak véleményem szerint az érbetegek miatt fenntartott boka-kar index ( szerintem ) a legtöbb ellátás esetén kihasználatlan. És pl miért nem került be a vércukor ? Természetsen egy szöveges formátumban már nem készülhetnek ilyen szép grafikonok. Ismételten összefoglava (privát vélemény) a metrikus rész túl nagy fontosságot kapott...Nem kell kötelezően egyett érteni. Esetleg a konfigurálható metrikus rész jelenthetne előnyt (és mindenki azt válogat bele amit akar).

Amit már korábban is modtam, hogy a napi ellátásban egy kórelőzmény rubrikát nyitnék amiben ellátásról ellátásra megjelennének az oda rögzített szöveges adatok - pl. pajzsmirigy hormon pótlás elkezde.

Csakis építő jelleggel jeleztem a fentieket, a program hosszútávú használata majd kihoza az esetleges módosítandó elvárásokat. Még nyagon friss az Ixnet remdszerem. Mégegyszer köszönettel. Kovács-Kléh László, Ecser.

dr. Veress Attila
Tuesday, March 21, 2017 11:36:27 AM
Originally Posted by: kleh 

Tisztelt Infomix, Tisztelt Pálenkás Úr!

Köszönöm isnmételten részletes leírását, segítőkészségét.

Én a metrikus adatokat egyszerü szöveges adatként kezelném - mint pl a status - (saját vélemény). Elfogadom, hogy a leggyakrabban monitorozot paraméter az a vérnyomás, de ott van sok egyéb más is.... azért említettem a gyerekrendelést mert ott pl nem a vérnyomás a fő monitorozandó érték...ok, hogy a testsúly, testhossz fontos...Ugyan csak véleményem szerint az érbetegek miatt fenntartott boka-kar index ( szerintem ) a legtöbb ellátás esetén kihasználatlan. És pl miért nem került be a vércukor ? Természetsen egy szöveges formátumban már nem készülhetnek ilyen szép grafikonok. Ismételten összefoglava (privát vélemény) a metrikus rész túl nagy fontosságot kapott...Nem kell kötelezően egyett érteni. Esetleg a konfigurálható metrikus rész jelenthetne előnyt (és mindenki azt válogat bele amit akar).

Amit már korábban is modtam, hogy a napi ellátásban egy kórelőzmény rubrikát nyitnék amiben ellátásról ellátásra megjelennének az oda rögzített szöveges adatok - pl. pajzsmirigy hormon pótlás elkezde.

Csakis építő jelleggel jeleztem a fentieket, a program hosszútávú használata majd kihoza az esetleges módosítandó elvárásokat. Még nyagon friss az Ixnet remdszerem. Mégegyszer köszönettel. Kovács-Kléh László, Ecser.

Mint ősrégi felhasználó írom: szerintem a szabad szöveges rögzítésnél sokkal jobb a jelenlegi külön kezelt metrikus adatok megoldás. (sze. igen nehéz visszakeresni régi adatokat egyébként). Én szivem szerint még tovább bővíteném ezek körét, mivel soha nem lehet tudni, hogy pl. egy akármilyen statisztikához, tudományos cikkhez stb. milyen adatokra lesz szükségünk a jövőben. ezek kinyerése szabad szöveg esetén igen nehézkes. Az viszont megfontolandó lenne, hogy legyen mondjuk fix 4-6 hely, ami állandóan látszik, és mindenki kiválaszthatja magának, hogy a 10-20 féle metrikus adatból, amit a program képes külön kezelni, melyik az a 4-6 számára fontos és csak az látszódjon a napi ellátáson a maradék csak egy külön gomb megnyomására jönne fel. Így személyre szabható lenne a felület és jobban kézre állna a gyerekpraxisok, üzemorvosi praxisok stb. számára is.

kleh
  • kleh
  • Veterán (Szint 20 - Max)
Wednesday, March 22, 2017 8:26:19 AM
Tisztelt Infomix !

A recepetek vonalkódját nem lehet valahogy jobban szét húzni ? Az ixdokiba-n szélesebb volt. A patika jelezte h nehezebben megy az olvasás. Köszönettel. Kovács-Kléh.

FMilan
Wednesday, March 22, 2017 3:25:58 PM
Originally Posted by: kleh 

Tisztelt Infomix !

A recepetek vonalkódját nem lehet valahogy jobban szét húzni ? Az ixdokiba-n szélesebb volt. A patika jelezte h nehezebben megy az olvasás. Köszönettel. Kovács-Kléh.

Sajnos erre pillanatnyilag nincs lehetőség, de a fejlesztő kollégákkal egyeztetve azonban azt tudom mondani, hogy a 2.49.0-s verzióba várható hogy bekerül egy új vényformula, amely szélesebb vonalkódot fog tartalmazni.

dr. Szathmáry Zoltán
Monday, April 3, 2017 8:08:46 PM
Tisztelt Számítástechnikusok!

2016 novemberében készült EKG-t szerettem volna kinyomtatni InnoMed Heart screen illesztett programból. Amikor az akkor készült EKG-t megjelenítem, az a felvétel időpontjának az aktuális napi dátumot adja, holott az így megjelenített EKG lassan 8 hónapja készült.

Kérem ennek javítását.

Tisztelettel:

palenkascs
Tuesday, April 4, 2017 9:43:58 AM
Originally Posted by: dr. Szathmáry Zoltán 

Tisztelt Számítástechnikusok!

2016 novemberében készült EKG-t szerettem volna kinyomtatni InnoMed Heart screen illesztett programból. Amikor az akkor készült EKG-t megjelenítem, az a felvétel időpontjának az aktuális napi dátumot adja, holott az így megjelenített EKG lassan 8 hónapja készült.

Kérem ennek javítását.

Tisztelettel:

Így látatlanba az lenne a kérésem, hogy küldjön nekünk képernyőképet, ahol látható a probléma, vagy ha egyszerűbbnek látja, kérem egyeztessen távoli internetes elérést, hogy megnézhessük a problémát.

Köszönöm!

dr. Szathmáry Zoltán
Tuesday, April 4, 2017 12:05:09 PM
Originally Posted by: palenkascs 

Originally Posted by: dr. Szathmáry Zoltán 

Tisztelt Számítástechnikusok!

2016 novemberében készült EKG-t szerettem volna kinyomtatni InnoMed Heart screen illesztett programból. Amikor az akkor készült EKG-t megjelenítem, az a felvétel időpontjának az aktuális napi dátumot adja, holott az így megjelenített EKG lassan 8 hónapja készült.

Kérem ennek javítását.

Tisztelettel:

Így látatlanba az lenne a kérésem, hogy küldjön nekünk képernyőképet, ahol látható a probléma, vagy ha egyszerűbbnek látja, kérem egyeztessen távoli internetes elérést, hogy megnézhessük a problémát.

Köszönöm!

Ma délután 1 kor lesz egy táveléréses kapcsolatunk, akkor ezt is megpróbáljuk átnézni.